Diş Ağrıları

Diş ağrısı nasıl geçer ? Evde diş ağrısına çözüm

17 Şubat 2015

Diş ağrısı en zor geçirilen ve en sancılı süreçtir. Bu ağrının tarifi yoktur. Binlerce insan diş ağrılarının anlık olarak nasıl geçirebileceği konusunu üzerinde durmaktadır.

Diş ağrıları evde nasıl geçiştirilir ?

Diş ağrıları tedavi edilmeden geçirilemez. Yanlız bu ağrıları diş hekiminize gidene kadar hafifletmek mümkündür. Bunun dışında diş üzerinde yapılabilecek her işlem dişe ve diş etlerine geri dönülemeyecek zararlar verebilir. Bizim verebileceğim yöntemlerle ertesi güne kadar yada diş hekiminize gidinceye kadar ağrılarınızı hafifletebilir.

1- Ağrı kesici kullanımı

Diş ağrılarında eğer alerjik bir durum yoksa, hastalığınızı tetikleyecek bir durum oluşturmuyorsa en etkili ağrıyı dindirici yöntemlerinden birisidir.

2- Ağrılı diş bölgesinin temizlenmesi

Ağzınızda herhangi bir yemek artığı kalmış olabilir. Bu diş ağrılarına neden olabilir. Yumuşak bir fırça ile yada diş ipi ile ağrıyan dişinizin temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu durum ağrılarınızı hafifletebilir. Dişiniz çürük olabilir diş ipi kullanımı ve hafif bir fırça yardımı ile bölgenin temizlenmesi ağrıda bir hafifleme olmasını sağlayabilir.

3- Tuzlu su ile ılık gargara

Tuzlu su ile gargara yapılması yine dişinizi rahatlatabilecek bir uygulamadır. Ilık su içerisine katılacak tuz ile suyu karıştırılarak özellikle ağrıyan diş üzerinde gargara yapılması dişinizin bir müddet ağrılarının dinmesini sağlayacaktır. Bu uygulama saat başı yapılabilir. Hastalarda ağrılarının dindirildiği bu yöntem ile kanıtlanmıştır. Fakat bu yöntemimizde diğer yöntemler gibi geçici bir yöntemdir. Ağrılarınız bir kaç saatliğine, sabaha kadar yada sabah olduğunda doktorunuza tedaviye gidene kadar ki dönemde sizi rahatlatacaktır.

Diş ağrıları nasıl başlar ?

Genellikle diş ağrıları gece başlar. Şiddetli bir ağrı olarak kendisini belli eder ve o geceyi sizlere zindan eder. Tarifi mümkün olmayan bu ağrı ileri derecede çürümüş olan bir çürük nedeni ile yada bir apse nedeniyle başlayabilir. Dişte oluşan iltihaplanma zamanla diş sinirinin ölmesine ve bu bölgedeki apsenin dışarıya doğru çıkmaya çalışmasıyla oluşan baskı neticesinde ağrıya dönüşür. Sonuç olarak kişiye dayanılmaz ağrılar yaşatan bu durum diş hekimliğinde en çok acı veren olaylardan birisidir.

Ağrılar neden gece başlar ?

Gündüzde diş ağrılarınız olabilir. Fakat gündüz daha az şiddetli olan ağrılar gece oldukça şiddetlenirler. Ağrıların gece vakti başlaması yada gündüz hafif ağrıyan dişin gece olunca şiddetli bir ağrıya dönüşmesinin asıl sebebi gece vücutta meydana gelen hormonal değişikliklerdir. Gece olunca damarlarımız genişler kök ucuna bulunan iltihap diş bölgesinde bir dolaşım bozukluğuna neden olur ve bu durum basınçla beraber şiddetli bir ağrıya dönüşür.

4- Ağrıyan diş bölgesinde yemek yenilmemelidir

Ağrıların azaltılmasını sağlayacak bir başka etkenimizde ağrılı olan bölgede yemek yenilmemesidir. Yemek yerken genellikle ağrılı olan bölge kullanılmamalıdır. Sağlıklı olan bölge ile en azından dişiniz tedavi edilene kadar yemek yenilmelidir.

5- Ağrıyan diş üzerine karanfil yağı sürülmesi

Bu yöntem geleneksel olarak babaannelerimizin, anneannelerimizin kullanmış oldukları bir yöntemdir. Bu yöntemde bir pamuk üzerine damlatılan bir kaç damla karanfil yağı ağrıyan diş üzerine konulur. Eğer karanfil yağı evinizde yoksa karanfil yaprağı da ağrıyan diş üzerine bastırılır. Karanfil yağının uyuşturucu bir etkisi vardır Bir kaç saatlikte olsa ağrıyan bölgedeki ağrının dindirilmesini sağlar.

6- Buz kompresi yapılması

Buz kompresi bazı ağrılı bölgelerde ağrı dindirici etki göstermektedir. Çene bölgesi üzerinden ağrıyan dişe buz uygulamak sinirler üzerinde geçici bir uyuşma sağladığı için bir süreliğine de olsa ağrı dindirici etkisi gösterir. Belirli aralıklarla uygulanacak buz kompresi uygulamasıyla da ağrıları bir nebze olsun dindirebilirsiniz.

7- Psikolojik olarak ağrıdan kurtulabilirsin

Sürekli olarak aynı bölgeyi düşünmek, dişinizin ağrıdığını düşünmek ağrılarınızı daha fazla arttıracaktır. Sakinleşmeye ve ağrılarınızı düşünmemeye çalışın

Ağrıyan dişe yapılmaması gerekenler nelerdir ?

Bazı durumlarda ağrıyan dişimi geçireyim derken diş ve çevresine zararda verebilirsiniz. Bu durum ağrılarınızın daha fazla olamasının yanı sıra dişinize ve diş etlerinize geri dönülmeyecek zararlarda verebilir. Diş ağrılarınızda dişinize yapılmaması gerekenler;

– Diş üzerine kesinlikle ağrıyı dindirecek ilaç, aspirin vb. dişinize ve dişetlerinize zarar verecek bir ilaç konulmamalıdır. Kimyasal içeren bu ilaçlar diş etlerinize ve dişlerinize büyük zarar verirler. Ağrılarınızın daha fazla artmasına neden olurlar.

– Dişinize iğne, bıçak vb. kesici alet sokmayınız ve bu aletlerle dişinizi karıştırmayınız. Bu tür cisimler dişlerinize kalıcı ve geri dönülmesi zor zararlar verebilir ve mevcut ağrılarınızı çoğaltabilir.

– Diş bölgesinde oluşan iltihaplanma patlatılmamalıdır. En çok düşülen hatalardan birisi de iltihapların patlatılarak akıtılmasıdır. Bu durum diş bölgesinde kist oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle iltihaplarınıza müdahalede bulunmayınız.

Önemli Not: Yukarıda saymış olduğumuz etkiler geçici olmakla beraber uzun müddet yapılmasında dişlere ve diş etlerine zarar vermektedir. Diş ağrılarının tek tedavi yöntemi diş hekimi tedavileridir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz geçici tedavi yöntemleri anlık ağrılarınızı hafifletebilir fakat kesinlikle kalıcı bir çözüm sunmaz. Ağrılarınız bir müddet sonra şiddetlenerek artacaktır. Mutlaka diş hekiminize görünmelisiniz ve tedavinizi yaptırmalısınız.

Benzer Yazılar

78 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Nrgiz

  Doktor bey 2 -3 saattir inanılmaz diş ağrıları çekiyorum. İltihap olmasından şüphe ediyorum sanırım dişim iltihaplandı. Dişimde herhangi bir çürük gözükmüyor. 1,5 aylık gebeliğim var. Evde ağrı kesici ilaçlarım var sizce ne yapmalıyım lütfen cevap yazarsanız sevinirim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba nergis hanım dişinizde sanırım büyük bir çürük var , ağrı yapması çok normal. Yapilacak şey kanal tedavisidir. Geçmiş olsun. Bir an evvel diş hekiminize başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla Sevim

  Doktor bey merhabalar geçen hafta dişimi kanal tedavisi yaptırdım. Doktorda hiç bir şey yoktu eve geldiğimin gecesinde ise şiddetli bir şekilde ağrılarım oldu. Ağrı kesici ile geceyi geçiştirdim. Bir hafta olmasına rağmen ağrılarım yine şiddetli bir şekilde devam ediyor. Acaba ne yapmam lazım nasıl bir önlem almam gerekiyor. Doktora baya bir uzak mesafedeyim telefon numarası da yok doktorun. Ne yapmam lazım beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar sevim hanım geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sizin kanal tedaviniz bitmişmiydi. Yoksa doktorunuz size farklı bir güne randevu verdi mi bunu bilmek gerekir. Eğer dişiniz lezyonlu bir dişse ve kanal tedaviniz henüz bitmediyse bu ağrı normal karşılanabilir. İlk günlerde olan baskı ağrısı daha sonraki günlerde geçebilir. Ancak kanal tedaviniz bitmiş ise, hala ağrınız varsa doktorunuza tekrar görünmeniz gerekir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla gamze

  Doktor bey merhabalar 18 yaşındayım. Geçen sene alttaki bir dişime kanal tedavisi yaptırdım. Ondan sonra herhangi bir ağrım olmadı ve dişim geçti. Dişim geçtikten sonra zaman içerisinde yeniden ağrımaya başladı ve yeniden doktora gittim. Fakat başka bir doktora gitmem gerekti bu sefer bu doktor bana dişimde iltihaplanma olduğunu ve dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Size sorum ise acaba bu dişim çekilmeden tedavisi mümkün müdür ? Dişin apse yapmasının nedeni nedir ? Lütfen beni bilgilendiriniz hocam

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Geçmiş olsun Gamze hanım kanal tedavisi yapılmış olan dişlerde enfeksiyon tekrarladığında yapılacak ilk işlem kanal tedavisinin tekrarıdır, ancak bunda başarılı olunamaz ise dişe kök ucu ameliyatı veya çekim planlanır.

 • Bunu Cevapla Göksel

  Doktor bey annemin protezlerinden dolayı dişleri ağrıyor geçen gün protezinde bir zedelenme meydana geldi ağrıların bu nedenle olduğunu sanıyoruz. Acaba evde ağrıların dinmesi için ne yapılabilir. Kolay gelsin.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Göksel annenizin büyük ihtimalle diş etlerinde problem meydana geldi. Diş etleri düzelene kadar protezi takmaması daha doğru olacaktır. Diş hekiminize mutlaka tedavi olmanız gerekir. Doktorunuzun protezler üzerinde de düzeltme yapması gereklidir. Annenize geçmiş olsun dileklerimi iletiniz.

 • Bunu Cevapla Aylin

  Doktor bey dişim apse yaptı inanılmaz bir şekilde ağrımaktadır. Dişimde apse oluştu acaba nasıl tedavi edilmesi gerekir daha önceden de kanal tedavisi olmuştu bu dişim ağrılarımız çok fazla ne olur yardımcı olunuz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Aylin hanım mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz. Dişinizin durumuna göre doktorunuz kanal tedavisinin tekrarlanıp tekrarlanamayacağını size söyleyecektir. Eğer çekilecekse yine son kararı doktorunuz verecektir.

 • Bunu Cevapla Esma

  Doktor bey merhabalar iki hafta önce çok ağrıyan bir dişimi çektirmek için diş hastanesine gittim. Fakat dişim iltihaplı olduğu için çekmediler. İltihap kurutucu ilaç verdiler ve bu ilaçları kullanmamı istediler. İlaçları düzenli olarak kullandıktan sonra yeniden diş hastanesine gittim. Bu sefer dişimi çektiler fakat dişimi çekerlerken dişim kırıldı ve 3-4 seferde dişimi bölgeden çıkarttılar. Dişim çekildi bir iki gün sonra yanağım şişti ve ağzıma kötü koku ve tat gelmeye başladı. Acaba ne yapmam gerekiyor ? tekrardan doktora gitmelimiyim siz ne önerirsiniz. ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esma hanım antibiyotiklerinizi mutlaka kullanmalısınız. İltihap geçmediği için kök şişmiş, ayrıca parça da kalmış olabilir. Kontrol edilmesi lazım mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 • Bunu Cevapla Hamza

  Hocam merhabalar benim köpek dişim kırıldı ben doktora gittim doktor kanal tedavisi yaptıktan sonra dişim siyahlaştı. Doktor tedavi sonrasında benim dişime pamuk koydu beni öylece gönderdi. Pamuklar şu anda dışarıda neden böyle oldu yanlış bir işlem mi yapıldı . Dişimde çok ağrımaya başladı. Sebebi nedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Hamza bey doktorunuzun dişinizi pamuklar sarkar halde bırakması doğru bir işlem değil. Geçici dolgu ile kapatılması gerekiyordu. Anladığım kadarıyla kanal tedavisi yapılıyor, ve geçici dolgu kullanılmayıp diş kökü tükrükle temas halinde bırakıldığı içinde bir iltihaplanma söz konusu. Doktorunuzla tekrar görüşmeli ve ağrı şikayetlerinizin olduğunu dile getirmelisiniz. Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Nihal

  Hocam 20 lik dişim çok ağrıyor etrafı çok şişti ne olabilir acaba bilgi verirseniz sevinirim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Diş çevresinde oluşan şişlik iltihap belirtisidir. Bir diş hekimine muayene olmanızı tavsiye ederim.

 • Bunu Cevapla Onur

  hocam dişlerim çok ağrıyor ne olur yardımcı olurmusunuz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Onur bey ayrıntılar hakkında biraz bilgi verirseniz size yardımcı olmaya çalışayım. Geçmiş olsun.

   • Bunu Cevapla Dilek

    Hocam 6 yasinda yegenim var ve suan yurtdisindayiz arka alt disinde cok kucuk bi delik olmus ve durmadan agliyor eczaneden agri kesici aldik etki etmiyor Agrisi hafiflemesi icin ne yapmaliyiz

 • Bunu Cevapla Duygu

  Doktor bey merhabalar ben 31 yaşındayım dişlerimde inanılmaz bir hassasiyet hissi var. Soğuk yada sıcak bir şeyler yiyip içtiğimde dişlerim çok ağrıyor. Acaba bu neden kaynaklı olabilir ? Dişlerimi en son 2 yıl önce temizletmiştim. Bu durumun nedeni olabilir mi ?

 • Bunu Cevapla ordinaryus

  Doktor bey merhabalar bir dişime dolgu tedavisi yaptırdım fakat aradan bir süre geçtikten sonra buradaki dolgu düştü ve yeniden gittiğimde ağrımda vardı doktor kanal tedavisi yaptı ve yeniden dolgu yaptı daha sonra geçti fakat şimdilerde ağrılarım yeniden başladı.. Birde bu sırada hastayım acaba hasta olduğumdan dolayı ağrıyor olabilir mi ? Alt dişlerimde de hassasiyet var sürekli olarak dişlerim sızlıyor. Özellikle yemek yerken bunu oldukça fazla hissediyorum ve bu durum bana ağrı veriyor. Yaşım 26 nasıl bir tedavi uygulanabilir. Ağrıyı geçirmek için ne yapabilirim ?

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba. Ben dün kanal tedavisi yaptırdım ama ilk seansıydı . bir seansım daha var ama şu an dişim ağriyor ve yanağim sisti bu normal mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım bir iltihaplanma söz konusu olmuş mutlaka doktorunuza yeniden başvurmalı ve iltihap kurutucu kullanmalısınız.

 • Bunu Cevapla büşrq

  Doktor bey merhaba benim sol en arkada ki disimin ici oyuldu. Her sabah kalktigimda bi kere agri yapiyor. Gunun diger saatlerinde hicbir sekilde agri olmuyo ama sabahlari kotu oluyor. Sol tarafimi hic oynatamiyorum sanki kolum boynum tutuluyor. Bana yardim ederseniz cok sevinirim. Tesekkur eder iyi calismalar dilerim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Büşra Hanım sanırım bu 20 lik dişiniz 20 lik dişiniz bölgede gömülü olarak kalmış olabilir mutlaka diş hekiminize başvurarak gömülü olan 20 lik dişin çekilmesi gerekecektir.

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba ön disime dolgu yaptırmıştım şuan o disim ve yanındaki çok ağrıyor haftasonu olduğu için antibiyotik verdiler iğneyle duruyorum doktordan randevu aldım acaba dişime tekrar dolgu yapar mı? Şimdiden teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar bu dişinizin kanal tedavisi olması gerekiyor. Tekrar dolgu tedavisi yapılacaktır.

 • Bunu Cevapla Necla

  Hocam merhabalar.
  Benim dolgu yapılmış olan bir disim var.
  Ağrı yok ama dış ipi ile temizlerken ipe çürük kokusu geliyor. Ayrıca üzerinde kuruyemiş gibi sert yiyecekleri cigneyemiyorum aslında ilk yaptirdigimin ilk ayı hiçbir şey yiyemiyordum acaba bu da zamanla düzelir mi? Neredeyse iki yıl oldu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Necla Hanım merhabalar Eğer bir ağrı ve sızlama varsa bu dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekecektir. Bir Diş hekimine başvurarak muayene olmanızda fayda vardır Erken yapılacak müdahale ile Dişiniz ileride sorunlarla karşılaşmadan tedavi edilebilir.

 • Bunu Cevapla Gülden

  Merhaba doktor bey
  Ben geçen gün yemek yerken dişime sert bişey geldi o dişim de dolguluydu o gün bugündür ağrıyo artık dayanılmaz olmaya başladı ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz çok sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gülden Hanım merhabalar dolgulu olan dişimize kanal tedavisi yapılması gerekmektedir mutlaka bir an evvel bir Diş hekimine başvurmalısınız

 • Bunu Cevapla Simge

  Merhabalar benim dişim kanal tedavisi olucak doktor narkotik ağrı kesici verdi 2 gün sonra tedavim olcak ama o bile geçirmiyor ve ne yapicagimi şaşırdım şu an

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Simge hanım merhabalar doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz Doktorunuz gerekli tedavinizi gerçekleştirecektir

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Merhaba doktor bey ben 15 yasindayim geçen sene alt ve ust iki tane azi disime kanal tedavisi yapıldı cuma günü gündüz hafif bir ağrı vardi sinyal veriyordu sanki neyse eve gittim biraz uyudum kalktigimda agrim siddetlenmisti acile gittik bir şey yok dedi minoset ve bir ilaç daha yazdı onları cumartesi oglen içtim neyse bu sefer ağrının şiddeti daha da artmaya başladı minoset falan fayda etmiyordu arvales kullandım 2 saat falan ağrıyı kesti ağrı neden olabilir acil cevap verirseniz çok sevinirim .

 • Bunu Cevapla Ayhan

  Hocam ben 11 yasindayim soldaki ust disimcok agriyor. Gittik dişinol yazdilar ictim daha fazlq ağrıdı sorun ne o
  Labilir kanal tedavi istediler

 • Bunu Cevapla Gülsün

  Merhabalar doktora gittim intihaplanma var dedi antibiyotik ve ağrı kesici verdi ama fayda etmeyince düzensiz tekrar aynı hapları içiyorum ama ağrılarım dinmiyor

 • Bunu Cevapla Ygmr

  Merhabalar,ben 15 yaşında vir genç kıxım.2 gün öncr disim ağrımaua vaşladı.Dişimde bir oyuk var ve dişin sadece çercevesi kaldi.Oradan dolahi agridigini dusundum ama dun aksam disim ve ganagim sismeue basladi ve suan yanagim fazla sisik ve disim agrimiyor.yani siştiğindenberi diş ağrısı yok.Doktora gidecegim apseden supheleniyorum ama ne olabilir ? Eger apseyse drenaj ve kanal dan korkaeim degildir diye dusundum ama?

 • Bunu Cevapla SELMA

  Emin geçenlerde dişini incelikler ve suan geçici kaplama yapıldı ama dişi ve damağında hala ağrısı var ne yapmalıyız

 • Bunu Cevapla SELMA

  Eşime geçici kaplama yapıldı su an dişi ve damağında ayrı var ne yapmasını önerirsiniz

 • Bunu Cevapla Su

  Merhaba iki tane azı dişimde dolgu var ve birinin yandan çürümesi var çok ağrıyor diğer dişimde dolgunun bir tarafında, yanda küçücük bir çizgi halinde ve yine dişimin yanlarında grilik var belli bir oyuk yok içi grileşmiş ağrıma yok neden dolgulu dişlerimde çürüme var bilgi verirseniz çok teşekkürler

 • Bunu Cevapla Mustafa

  İyi günler, aynı sorun bende de olmuştu1 yıl önce. Sonra tekrar gittim ve iltihaplı bölgeyi patlattı ve geçti.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa Bey merhabalar iltihaplı bölgenin patlatılması yeterli değildir. Bu dişinizin mutlaka kanal tedavisi görmesi gerekmektedir.

 • Bunu Cevapla Hatice

  Merhaba , dişimde derin bi çürük var önceden tedavi ettirmediğime pişmanım bir haftadır çok ağrı yaptı randevu aldım 4 gün sonraya en yakın randevu , o zamana kadar dayanamıyorum sanırım kanal tedavisi uygulayacaklar yada diş çekilecek baya çürük ikinci azı dişim sanırım alttan ne yapmalıyım ağrının geçmesi için randevu gününe kadar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hatice hanım merhabalar dişinizde bir iltihaplanma meydana gelmiş. En kısa zamanda Diş hekimine başvurunuz

 • Bunu Cevapla aydiner feyzullah

  slm hocam ben dolgu yaptirdim .
  ama 20 disimmi cok agriyor iki hafta sonra termin verdi . ve cok agriyor veterleme ve ates ev dokturuna gittim. bana disten intihap var ve beni kap kirizi diye hastaneye yolladi . orda kap yok ama tansiyon yüksek ve basim dönüyor.
  ben sen sen rica ediyorum sürstima sicak mi soguk mu koyum hangisi iyi gelir 2hafta beklemem lazim agriyi nasil yavaslatirim.
  tesekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavili dişlerinizde böyle sorunlar meydana gelirse bu dişinizin çekilmesi gerekmektedir. Eğer dişiniz çekilirse yerine İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla Neslihan

  İyi günler ağrıyan dişime 2-3yıl kadar önce kanal tedavi oldu ama o dişim yine çürüdü içi oyuk oldu dişim şu an çok ağrıyo ağrı kesici içtim ama faydası yok ne olur hemen cevap verin dayanamıyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavili dişlerinizde böyle sorunlar meydana gelirse bu dişin çekilmesi gerekmektedir. Eğer dişiniz çekilirse yerine İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla İsimBelirtmeyenSeyirci

  Merhaba Doktor Bey Sol Üst Dişim Çok Ağrıyor Birşey yapamıyorum Herşeyi denedim İlaç İçtim Olmadı Çözüm Bulamadım.Öneriniz Nedir Dolgu Kanal Tedavisi Dediler Dişimi Sıkınca ağrıyor Ve Gece şiddetleniyor çözüm nedir.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   doktorunuza bu konuda güvenmelisiniz bu dişinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Çağrı

  Merhaba doktor bey ben yaklaşık 9 ay önce dişime kanal tedavisi yaptırdım ve bu kanal tedavili dolgu 4 ay sonra düştü ve son 1 haftadır inanılmaz bir ağrı çekiyorum ve sağ yanağım dişimin olduğu kısım top şeklinde şişti sizce ne yapmalıyım ve ya dişçiye gittiğimde buna ne gibi bir operasyon yapabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi olan dişinizde bir iltihaplanma söz konusu bu dişinizin çekilmesi gerekebilir mutlaka en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurması

 • Bunu Cevapla osman dumrul

  Merhabalar yaklaşık 3-4 ay önce 20lik dişime kanal tedavisi uygulandı.Suan aynı dişte gündüz hafif gece biraz daha fazla ağrı oluyor dişe dokunduğum zamandada ağrı oluyor,Varsayım yaparsak sebebleri neler olabilir ve çekilmesi mi gerekiyor.

 • Bunu Cevapla büşra

  Doktor bey merhaba. Benim sabahlari sol altta en arkadaki disim cok agriyor. Ama bir tek sabahlari. Gunun diger saatlerinde hicbir sey olmuyor. Disimin ici oyuldu ve curuk. Diger dislerime zarar verir mi. Birde dis etlerimde kanama var. Ne yapmaliyim bana yardim ederseniz sevinirim tesekkur eder iyi calismalar dilerim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Büşra Hanım merhabalar dişinizi de bir iltihaplanma söz konusu olabilir mutlaka en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurunuz dişinize kanal tedavisi yapılması gerekebilir

 • Bunu Cevapla Burhii

  Doktor bey iyi günler. Ben 6 veya daha fazlada olmuş olabilir dolgu yaptirdim ön iki dìşim arasina şuana kadar bir sıkıntı yoktu ama gündür dolgunun yanindaki dislerim agriyor . Dişlerimi düzenli fırçalayan birisiyim . Bana yardımcı olursaniz mutlu olurum teşşekkür ederim…

 • Bunu Cevapla Burhii

  İki gündür olacak kusura bakmayın…

 • Bunu Cevapla Sıla

  Merhaba sol en köşede olan dişimin arası da dilimi geçirebilecek kadar boşluk var ve dişlerimi sıktığımda ya da yemek yediğimde şiddetli bir şekilde ağrıyor . Dişlerimi iple temizlediğim zaman ise ipte acayip kötü bir koku oluşuyor. Ne yapmalıyım ?

 • Bunu Cevapla Ahmet

  doktor bey Meraba sol alt disimde bir curuk var ve dolgu yaptirdim yaptirali 1 yil oldu diyebilirim ama bugun yemekte o dolgunun arasina bir sey kacti kurdanla cikarmayi denerkende kanattim suan cok agriyor dislerimi 2 kere fircaladim agri kesicide ictim baska napicam yardimci olursani cok memnun olurum

 • Bunu Cevapla abdullah

  slm hocam bi sorum olacaktı yaklaşık 5 ay once disime dolgu yaptırdım ve suan disim 2 gun boyunca agridi suan agrisi gecti fakat disin bulundugu bolgede yanagımda sisme gerceklesti nasil bir tedavi yaptrmam gerek

 • Bunu Cevapla Tuncay duman

  Hocam iyi geceler ben 20 lik çektirmek için dişçiye gittim disine igne yaparken ön disime temas yaptı sanki beynim yerinde çıkacaktı bunun sebebi nedir saygilar

 • Bunu Cevapla Elif

  Disim cok ağrıyor altlı üstlü 6 aylik bebegim var emziriyorom disim sis gibi hissediyorum ne yapmam gerekiyor ne olur yardım edin. .

 • Bunu Cevapla Yıldız Bahar

  Şuan gece saat 00:15 ve benim dişim fena bir şekilde ağrıyor babama yarın okula gitmiyim dişiçiye gidelim demeye fena korkuyorum çünkü dişiçiye gidelim dedim diyelim ki dişiçiye gittik ben korkudan ağlarım bir şey yaptırırım ama zorla ben dişçiden çok korkuyorum beni öldürcekmiş gibi bakıyor dişçi korkumu nasıl geçiriyor 13 yaşındayım doktor abi lütfen yardım etti 😭

 • Bunu Cevapla Muzaffer KIZILDOĞAN

  Daha önce yaptırdığım dolgulu dişimin ağrıması ile diş hekimine gittim. Şişlik yoktu hassasiyet vardı film çektirdik doktor diş köklerinde apse olduğunu söyleyip ağrı kesici ve antibiyotik yazdı. Bunları kullan dişi çekelim dedi.
  ilaçları kullanmaya başladım yanağım 3 gündür çok kötü şiş yemek yiyemiyorum çorba içebiliyorum bu şiş neden yok olmadı patlayacakmış gibi yanağım ve çene altım şiş durumda lütfen yardım edin

 • Bunu Cevapla Hüseyin

  Hocam dis taktirmak ici gittim kopru dedi doktor ve sag ve sol dislerimi carka vurdu 1 hafta oldu cik agri yapiyor sali gunude disim takilacak oda agrir diye korkuyorum

 • Bunu Cevapla Cilem

  Ben 1 hafta oldu doğum yaptım dışı m çürük ne i gelir lütfen cevap verin

 • Bunu Cevapla mehtap

  Selamun aleykum doktor bey 2 3gündür dış agrisi çekiyorum geçmiyor doktora giiim işlerimi temizledi tuzlu şu ile calkala dedi ilaç felanda yazmadı disimin içi oyuk ve parça parça var doktora gidince de böyle yapıyor başka bir uygulama varmı ne yapmam lazım

 • Bunu Cevapla Talha

  Merhaba ben 12 yaşındayım sol alt dişlerimden biri ağrıyor ne yapmalıyım sert bir şeyler yediğim zaman daha çok ağrıyor ne yapmam gerek

 • Bunu Cevapla Pınar

  Diş tellerimi çıkardıktan sonra arka dişlerim ağırmaya başladı. Dişimin delik olduğundan şüpelendim ve doktoruma başvurdum hayır delik değil normal dedi ama aşırı ağırıyor özellikle yemek yerden sizce normal mı? Bu ağrı.

 • Bunu Cevapla Yasemin

  Merhaba ben yasemin ben 1 ay önce diplerine köprü yaptırdım 1 ay geçtikten sonra 1 tanesi biri yapmaya başladı doktora gittim antibiyotık verdi bunları kullan gecmezse kanal tedavisi yapacam dedi tuhaf bir ağrı aniden geliyor saniyelerle geçiyor anlamadım ki

 • Bunu Cevapla Semih

  Dolgulu dişim 2 gündür agriyor dolguyu Yapalı çok oldu ağrıdan calisamiyorum ne yapmalıyım???

 • Bunu Cevapla Billurdicle tuna

  Disim ağrıyor

 • Bunu Cevapla Arda

  Merhaba Doktor Bey.Bugün sol üstte en arka dişime dolgu yaptırdım.Öğlen gitmişitim o zaman.Ama şimdi akşam olunca yeniden ağrımaya başladı.Doktor kanal tedavisi yaptı ve yarın yine gel dedi.Bu ağrı normal mi?Çünkü daha kanal tedavisi bitmedi.

 • Bunu Cevapla Seval

  Hocam bn 13 yaşındayım dolgulu dişim çok ağrıyor ameliyat olduğumda bile bu kadar acı çekmedim başımı yastığa koyup ağlıyorum ağrı kesici atıhorum gargara yapıy9ama faydası yok diş kanalı mı yapmam lazım yoksa çekmem mi bn daha çok küçüğüm lütfen yardımcı olun hocam

 • Bunu Cevapla Seval

  Ben 13 yaşındayım dolgulu dişim çok ağrıyor ameliyat olduğumda bile bu kadar acı çekmedim başımı yastığa koyup ağlıyorum ağrı kesici atıhorum gargara yapıyorum ama geçmiyor hocam diş kanalı ameliyatı mı yoksa dişimimi çekmeliyim hocam Çbk cevap verin bn daha çok küçüğüm lütfen yardımcı olun…

 • Bunu Cevapla Fərid

  Salam. Annemin dişi ağrıyor ve yüzü şişti. Doktor tuzlu gargara yap dedi. Yaptık 1 gün geçti ama şimdi daha çok ağrıyor. Tavsiyeniz nedir?

 • Bunu Cevapla Aynur

  Selam doktor bey adım Aynur 1 sene önce dolgu yaptırdım,bu sene yaptırdığımız dolgu kırıldı şimdi çok ağrıyor tozlu suyla gargara yapım duruyorum sizce ne yapmalıyım cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla Yağmur

  Doktar hanım ben 15 yaşındayım hem dişimin sağ alt bölgesinde hem de sol alt bölgesinde delik var ama sol alt bölgede 2 delik birden var bu üç deliğikte çürük ve geceleri çok ağrıyor ara sıra zonkluyor da birde sol alt bölgededeki çürük olan dişlerimin eti sanki kan topllamış gibi şişmiş ve siyah gibi bir renge bürünmüş

 • Soru Sorun