Diş teli yerine şeffaf plak – Soru Cevap

25 Ocak 2017

Soru: Hocam merhabalar ben diş teli kullanmak istemiyorum. Estetik açıdan beni rahatsız edeceğini düşünüyorum bu nedenle diş tellerinin yerine şeffaf plaklar kullanılabilir mi ?

 

Cevap: Artık günümüzde hemen hemen hiç kimse diş tellerini kullanmak istemiyor. Özellikle sosyal yaşantının bu denli ön planda olduğu günümüzde insanlar açısından dış görünüş en ön planda gelmektedir. Diş hekimleri de bu durumun önemini bilmekte ve günümüz şartlarına uygun olarak yeni tedavi seçeneklerini göz önünde bulundurmaktadırlar.

Sorunuza gelince diş tellerinin yerine şeffaf plaklar kullanılabilir. Fakat kullanılacak malzemelerin önemi büyüktür ve çok dikkatli devam edilmesi gereken bir tedavi süreci vardır. Bu tedavi süreci diş tellerine nazaran daha uzun süren ve daha maliyetli bir işlemdir. Sık sık diş hekimi kontrollerine gidilecek belirli periyodlarla şeffaf plaklar değiştirilecektir.

Tabiki şeffaf plakların ”+” ve ”-” yönleri mutlaka olacaktır. Şeffaf plakların ”+” yönü ise estetik görünüm kaybolmadan uygulanan bir tedavi sürecinin olmasıdır. Aynı zamanda yemek yerken, konuşurken, gülerken vb. bir çok yönden diş tellerine göre avantajlarda sunmaktadır.

1 Soru ve Cevap

  • Bunu Cevapla buket

    ben de plak takmak istiyorum önerdiğiniz marka ve izmirde önerdiğiniz diş hekimi var mı doktorum

  • Soru Sorun