Monthly Archives

Mayıs 2016

Ağız ve Diş Sağlığı

Diş hekimliğinde teknolojik gelişmeler ve diş estetiği uygulamaları

16 Mayıs 2016

Günümüz dünyasının, en fazla ilgilendiği konulardan birisi olan teknolojiyi; sağlık alanında, iş hayatımızda ve eğlence hayatımızda sıklıkla kullanır olduk. Tüm alanlarda teknolojinin nimetlerden sonuna kadar faydalanıyoruz. Diş hekimliği de teknolojiden en fazla yararlandığımız alanlardan birisi…

Günümüz Diş Hekimi uygulamaları

Günümüz Diş Hekimliği uygulamalarında, hiçbir hasta zorunlu bir şekilde protez takmak ve bu protez dişler ile yaşamak zorunda kalmamaktadır. Gerçekleştirilen teknolojik gelişmeler insanların hayatını kolaylaştırmakta ve kişilerin sağlıklı bir şekilde hayat sürmelerine yardımcı olmaktadır.

Diş estetiği uygulamaları kişiyi daha genç ve daha dinamik göstermektedir

Dişlerde meydana gelen bir takım sorunlar kişinin daha yaşlı ve daha yorgun görünmesine neden olmaktadır. Yapılan diş estetiği uygulamaları sonrasında kişi; daha genç, daha sağlıklı ve daha dinamik bir yapıya sahip olmaktadır. Diş estetiği öncesi ve sonrası hasta profillerine baktığımızda bu durum gözle görülür bir şekilde kendini göstermektedir.

Estetik kaplama tedavileri

Diş estetiği alanında birçok farklı malzeme ve birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler diş estetiği uygulamasını yapacak olan Diş hekimine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda diş estetiği fiyatları da diş estetiği uygulamasını yapacak olan Diş hekimine göre değişkenlik gösterir. Bu alanda en çok kullanılan yöntemler lamine diş tedavileri, full porselen diş uygulamaları, Empress diş tedavi uygulamaları son derece estetik ve doğal sonuçlar vermektedir.