20lik diş çekimi sonrası dudakta ve çenede oluşan uyuşukluk neden olur?

20 Mart 2016
Anonim

Merhabalar;

Ben 1 ay içerisinde alt çenemde bulunan iki 20lik dişi de çektirdim. Sol alt çenede çok fazla şişlik dışında her hangi bir sorun ile karşılaşmadım. Sağ altı çektirdikten sonra yine fazla bir şişliğim oldu.Dr. dişimin kökünün çok uzun olduğunu ve yan yattıgını soyledi. ameliyattan sonra şişlik indi ama alt çenemde ve dudağımın yarısında uyuşukluk var.Sürekli bir yanma ve karıncalanma oluyor.  Yeniden dr. gittim. Sinirlerde bi zedelenme olabileceğini ya da oluşan ödemin yarattığı baskıdan dolayı uyuşukluğun olabileceğini söyledi. B vitamini takviyesi verdi ve Majezik’i sabah akşam antiflerumatuar özelliğinden dolayı ödemi indirmek için kullanmam gerektiğini söyledi. Uyuşukluğum geçer mi? Çok endişeliyim.

2 Cevaplar

Destek

Merhaba Bu durumun geçici olup olmadığını görmek için birkaç hafta beklemelisiniz Eğer sinirler zedelenmiş isem uyuşukluk kalıcı olabiliyor yine doktorunuzun belirtmiş olduğu gibi ödemden dolayı da bir karıncalanma ve uyuşukluk olabilir.

#1

Anonim

Bir yermilik. Disimi çektim sagyanagimda çoksdişilik var ve disyeri de şişmiş ve çok agrivaragzimi tam acamiyorum ne yapmamlazim

#2

Bu soruyu Cevapla