Diş Hekimi Tedavileri

Diş kırılmaları, diş kırılması, kırık diş tedavileri nasıl yapılır ?

21 Şubat 2015

Dişlerimiz çok sert bir tabakadan oluşsa da şiddetli bir darbe sonucunda yada uzun travmalar sonucunda çatlamalara ve kırılmalara maruz kalabilmektedir. Diş kırılmalarında uygulanacak olan ilk tedavi kırılan dişten geriye kalan bölümün sağlığına tekrardan kavuşturulmasıdır. Sağlığına yeniden kavuşturulan kırık diş daha sonra kozmetik tedavi uygulamaları ile görsel olarak tedavi edilebilmektedir.

Diş minesi dünya üzerindeki en sert tabakalardan birisi midir ?

Yapılan araştırmalar sonucunda dişimizi koruyan diş mine tabakası dünyada ki en sert maddelerden birisi olarak kabul görmüştür. Fakat yine de çok sert darbeler karşısında ve ani vurma, çarpma ve kazalarda dişimiz yada dişlerimiz kırılabiliyor. Kazalar sonucunda yüz üstü gelen darbelerde ön dişlerimiz herhangi bir sert cisim ısırmaya çalışırken yada çürümeden dolayı yemek yerken arka dişlerimiz kırılmaya maruz kalabiliyor.

Çürükler dişlerin kırılmasına neden olabilir mi ?

Diş kırılmalarına neden olan en büyük etkilerden birisi de diş çürükleridir. Çürük nedeni ile direnci iyice zayıflayan dişimiz sert bir cisim ısırdığımızda yada yemek yerken kendiliğinden kırılabiliyor. Bu duruma en sık arka dişlerimizde yada yan dişlerimizde rastlıyoruz.

Diş çatlakları en çok hangi durumlarda oluşuyor ?

Diş çatlakları da hastalarımızın sıklıkla başına gelen bir durumlardan birisidir. Buz gibi soğuk içelen suyun ardından sıcak bir çay yada kahve içilmesi dişlerde çatlakların oluşmasına neden olabilmektedir. çatlaklar nedeni ile zayıf düşen diş zamanla kırılmaya meyilli hale gelmektedir.

Dişimizde oluşan kırıklar ağrılara neden olabilir mi ?

Diş kırılmaları her an başımıza gelebilecek bir durumdur. Dişlerimizde oluşabilecek küçük kırılmalar hassasiyetlere yada ağrılara neden olmaz ve bu kırılmalar gerçekleştireceğiniz diş hekimi kontrollerinde fark edilerek doktorunuz tarafından tedavi süreci içerisine alınırlar. Dişte meydana gelebilecek büyük kırılmalarda ise farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Diş kırıklarında diş kökünün zarar gördüğü durumlarda ne yapılır ?

Geçirilen kaza sonrasında diş kökü yerinden oynamış olabilir. Dişiniz çıkmış yada diş kökünüz canlılığını kaybetmiş olabilir. Bu durumda doktorunuz dişinize kanal tedavisi uygulamak durumunda kalacaktır. Kanal tedavisi ile beraber yerinden oynayan dişinizin yeniden sabitlenmesi için bir takım tedaviler uygulanacaktır. Daha sonra ise oluşacak estetik kaygılar konusunda farklı tedavi seçenekleri ile kırılan dişinize çözüm yolları sunulacaktır.

Arka bölgede oluşabilecek diş kırıklarında tedavi uygulamaları hangileridir ?

Arka azı dişlerde ve yan bölgede bulunan dişlerde meydana gelebilecek kırılmalarda kompozit dolgu uygulamalarından yada porselen kaplama uygulamalarından yararlanabilmektedir. Arka dişlerde meydana gelebilecek kök kırıklarında vidalı destek sistemi ile kuron kaplama uygulamaları sayesinde tedavi sonuçlanabilmektedir.

Ön bölgedeki dişlerde oluşabilecek kırıklar durumunda uygulanacak olan tedavi seçenekleri nelerdir ?

Ön dişlerde meydana gelen diş kırıklarında estetik kaygıda ön plandadır. Fonksiyonelliğin ve sağlıklı olmasının yanı sıra dişin estetik kaygılarda içermemesi gerekmektedir. Bu nedenle bölgede uygulanacak olan lamine kaplama yaprak porselen kaplama, zirkonyum diş kaplama, bonding uygulamaları ön dişlerde estetik kaygı oluşturmayan tedavi seçenekleridir. ön dişlerde yapılacak olan tedavi seçenekleri hem hastayı hemde doktorunu memnun etmeye yönelik olmalıdır. Bu bölgede uygulanacak olan kozmetik tedaviler ancak 18 yaşı itibari ile uygulanabilir. Yine ön bölgedeki diş kırıklarında uygulanacak olan kompozit veneer dolgu uygulamaları da istenilen estetik sonuçların alınmasında oldukça doğru bir yöntem şeklidir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yaprak porselen kaplama uygulamaları diş kırıklarında en sık uygulanan estetik yöntemlerden birisidir. Bu uygulama ile bölgede bulunan kırık dişinizin ön yüzeyine yapıştırılacak porselen malzeme labaratuar ortamında hazırlanarak hastanın dişi üzerine yapıştırılır. Çok kısa bir kaç seans içerisinde uygulanan bu yöntemde estetik olgular üst düzeydedir. Gerçek doğal diş görünümü aldığımız bu uygulamalarda gerçekleştilen tedavi sonucunda dişiniz diğer doğal dişlerinizle birebir görünüme sahip olur.

Diş kırılmalarında doktorunuzun önereceği tedavi seçeneğine yönelmeniz gerekir

Kırık tedavilerinde doktorunuzla hangi tedavi uygulamasını gerçekleştireceğinizi tartışabilirsiniz. Fakat son kararı doktorunuz vermelidir. Hangi tedavi seçeneğinin ön dişinizde uygulanması gerektiğini doktorunuz size belirtecektir. Sizin istemiş olduğunuz herhangi bir tedavi seçeneği bölgedeki dişinizin durumuna göre yeterli desteği dişinize veremeyebilir. Bu nedenle ileride herhangi bir sıkıntı yaşamamak için bu konudaki kararı doktorunuza bırakmanız en doğru seçenek olacaktır.

Kırık diş tedavilerinde doktor için estetik mi yoksa fonksiyonellik mi daha ön plandadır ?

Bu oldukça doğru ve güzel bir soru amacımızı tam olarak açıklamak için tamda böyle bir soruya ve cevaba ihtiyacımız var. hastaların neredeyse tamımı bize kırıktan şikayetçi olduklarından dolayı değilde estetik kaygılar yaşadıklarından dolayı gelirler. Eğer bu diş arka bölgede yani görünmeyen bir bölgede olsa idi hasta için bunun pekte bir önemi yoktu. Genel olarak hastalarda bölye bir düşünce yer edinmiş. Oysaki arka dişlerin ön dişlerden herhangi bir farkı yoktur. Ağzımızı bir bütün olarak düşünmemiz gerekir. Bu bütünün içerisinde aksayan bir parça diğer dişlerinizin de zarar görmesine neden olacağı için ağızdaki hiç bir dişi diğerinden ayıramayız.

Sorumuzun cevabına gelirsek bizler için fonksiyonellik daha ön plandadır. Ön dişleriniz sağlamlığı, tekrardan kırılmaması ve destek kalitesinin yeterli olması bizler için ilk etapta gelmektedir. Geçmişten günümüze bu hep bu şekilde baş gösterir. Fakat son yıllarda bu düşünce biraz daha demode oldu. Artık günümüzde estetik kaygılar fonksiyonelliğin önüne geçti biz bunu dengelemek için elimizden geleni yapıyoruz. Geliştirilen malzemelerle beraber ön dişlerde hem estetiği hemde fonksiyonelliği yakalıyoruz.

Oluşan kırıklarda mutlaka hemen diş hekiminize başvurunuz

Ağzınızda oluşacak olan diş kırıklarını kesinlikle hafife almayınız ve oluşan kırık sonrasında mutlaka diş hekiminize başvurunuz. Eğer dişiniz yerinden çıktı ise dişinizi kendi tükürüğünüz içerisinde muafaza ederek diş hekiminize hemen başvurunuz. Geliştirilen teknolojiler sayesinde kırılan dişiniz yerine yeniden monte edilebiliyor. Farklı tedavi uygulamaları ile yerinden çıkan dışınız veya yarısı kırılan dişiniz yeniden sağlığına kavuşturulabiliyor.

Benzer Yazılar

382 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Atilla

  doktor bey bende diş kırılmaları mevcut acaba bu diş kırılmalarınaherhangi bir hastalık etki eder mi şeker hastalığı vb. etkisi varmıdır. Bu diş kırılmalarına karşı nasıl bir önlem alınması gerekmektedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Atilla bey Eğer dişinizde kanal tedavisi mevcut değil ise diş kırılması gizli ilerleyen çürüklerin dişte sinsi büyük boşluklar oluşturmasından olabilir. Bunların tespiti için film çektirip var ise çürüklerin tedavi edilmesi gerekir.Kırılmaların şeker ya da şeker ilaçları ile bir bağlantısı yoktur.
   Gizli oluşan çürükleri önlemek için arayüzleri diş ipi ile düzenli temizlemek gerekir.

   • Bunu Cevapla Erem

    Dişim azıcık kırıldı boşluk nasıl kapanır

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Mustafa Bey merhabalar yirmilik diş çekimi sonrasında ağrıların oluşması normaldir. Birkaç güne kadar bu aralar tamamen dinecektir

   • Bunu Cevapla Nur

    Hocam ben 12 yaşındayım ve ön dişim biraz kenarından kırıldı doktora gittiğimde 18 yaşında yapılır dediler ama ben o kadar beklemek istemiyorum bana uygun bir tedavi var mı ayrıca diş kırıldıktan sonra hafif sallandığını hissediyorum. Ne yapmalıyım?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Nur merhabalar doktorun dediği gibi 18 yaşını beklemelisin

     • Rabia

      hocam benimde dişim kırıldı dün ben 17 yaşındayım ve benim ön dişim kırıldı yarısı 18 yaşımı beklemeden olmaz mı?? Ben 18 yaşıma 7 ay sonra gireceğim.

   • Bunu Cevapla Oğulcan

    Hocam merhabalar benim sol üst arkada dişlerimden bi tanesinin yarısı kırıldı. Kırıldıktan sonra herhangibir yiyecek içecek olsun yemedim o tarafla. Şu anda ağrı falan yok küçük bi parça kırıldı. Sizce ne yapmalıyım.

   • Bunu Cevapla gulay

    Doktor bey bnm fobım war gdemyrm we dsımde kırık we sallantı curuk war neolur bana yardm edın cok korkuyrm

  • Bunu Cevapla Ali kurt

   Hocam merhaba 2 yıl öne oğlumun düşme sonuçu ön dişi kırıldı.kısa bir sürede diş hekimine yedişdik yapıştırılarak yerine takıldı ançak ısırıp koparma yada küçük darbelerde yine kopmakta daha kalıcı ve işlevini kazanacak bir uygulama var mı teşekkür

  • Bunu Cevapla Asim Mard

   Selam doktor bey.Ben Azeriyim.Ben dişimi tedavi ettirmek için doktora gitmiştim uzun bir sure önce.. o zaman doktor röntgen yaptırdı ve dişin artık çürüdüğünü, çıkmalı olduğunu söyledi. Ben ağrıya dayanamayacağımı düşündüm ve dişi çıkartdırmadım. Dün dişimi hareket ettirdim ve parça parça kırıldı. Damağın üzerinde ise dişin kökü kaldı. Şimdi ne yapmalıyım ve doktorum sizce ilk önce ne yapmalı?. Teşekkkürler.

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Merhaba Kalan kök kısmı Diş Hekimi tarafından çekilmesi gerekmekte eksik olan diş bölgesine ve İmplant tedavisi öneriyorum

    • Bunu Cevapla muhammed mustafa

     iyi gunler bnm on iki disim kirilmisti ve on dislerim cekilerek dikis atildi diger dort disime baglantili olarak kaplama yapildi bn bundan hic memnun degilim ne yapmam gerekir ve bu durum bnm… konusmami etkilemi….

  • Bunu Cevapla Ali

   Merhaba iyi günler yaşım 14 ön dişimden birisinin üst tarafında çok küçük bir kırılma var arada çok soğuk bir şeyler yersem ağrı yapabiliyor dişim çürük değil ama çok küçük kırılması var tedavisi nedir yardımcı olur musunuz ?

 • Bunu Cevapla Serap

  Doktor bey merhabalar bir sabah kalktığımda dişimin yarısı kırılmıştı. Sanırım gece uyurken dişlerimi sıktığımdan dolayı dişim kırıldı. yemek yerken yada bir şeyer içtiğimde kırılan dişimde sızıntı oluşuyor. Bu dişimin tedavisi naıl olur hocam ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Serap hanım Hangi dişinin kırıldığına bağlı.Eğer süt dişiyse zaten çekilmesi gerekir.Öyle olduğunu düşünüyorum.Eğer daimi dişinse o zaman tedavi edilir.Önce o dişinin süt mü yoksa daimi mi olduğunu ayırt edebilecek bir diş hekimine gitmen gerekiyor.

   • Bunu Cevapla Erem

    Dişim azcık kırıldı boşluk nasıl kapatabiliriz

  • Bunu Cevapla Kübra

   Benım dişim bi yere carptı ve hafıf sallantı var bsy olur mu acaba

 • Bunu Cevapla Timiçun

  Sürekli olarak gece dişlerimi sıkıyorum ve gıcırdatıyorum bu nedenle dişlerim çok küçüldüler. Dişlerim zirkonyum kaplanacak ve iki tanede boş dişim var onlarda implant yapılacak. Sizin önerileriniz varmıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Timuçin bey merhabalar diş gıcırdatması için başında bazı tedbirler almak gerekirdi gece plağı gibi ..gece plağı kullanmadıysanız ve dişlerdeki aşınma çok fazla değilse kullanın..; Ancak aşınma gözle görülür durumda ise ve dişlerde hassasiyet başladı ise yapılacak tek şey dişlerin kaplanmasıdır..bu da zirkon veya normal porselenle( metalli) olabilir ..ama protezler yapıldıktan sonrada muhakkak gece plağı kullanın yoksa onlarında kırılması söz konusu olbilir…

 • Bunu Cevapla Fatma

  Doktor bey merhabalar dişim küçükken kırıldı ve porselen uygulaması yapıldı fakat kırıldıktan sonra dişim kaymıştı ve tam ortada duruyr Ön iki diş ortada olması gerekirken bu dişim o iki dişin yerinde ortada nasıl bir tedavi uygulanarak düzeltilebilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Anlatımınızdan net bir şey anlaşılamasa da, size genel bir cevap vereyim. Vereceğim cevap sizin ağız durumunuza uyar mı, uymaz mı kesin bir yargıya varmam zor. Çünkü ağzınızı görmüş değilim. Ama ortodontik tedavilerde, ağır bir problem olmadığı sürece yaş sınırı pek kalmadı. Ortodonti tedavisi ile dişiniz eski yerine kaydırılabilir.

 • Bunu Cevapla Mine

  Doktor bey ağzımda iki diş yok ben vidalı implant tedavisi yöntemini duydum. İmplant tedavisi olması doğum kontrol hapı kullansamda olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mine hanım öncelikle implant yapılabilmesi için çekim yapılan diş bölgenizde yeterli kemik miktarı olması gerekmektedir. Bu ise yapılacak ağız içi mua. ve röntgen sonucu tespit edilecektir. Doğum kontrol hapının ise implant yapılmasıyla ilgili hiç bir engel teşkil etmez. Yaptırabilirsiniz. Saygılarımla

 • Bunu Cevapla Sevda

  Doktor bey merhabalar benim bir dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldı aradan bir kaç gün geçtikten sonra bu dişim kırıldı ve dolgu da düştü. Acaba benim bu dişim çekilmesimi gerekiyor ben çektirmek istemiyorum ve oldukça korkuyorum öneriniz nedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Sevda hanım Kanal tedavili dişin taç kısmında kırılma olursa kanal içine pin (post-core) yerleştirilerek dişin yapısı kuvvetlendirildikten sonra dolgu veya kaplama yapılabilir.

 • Bunu Cevapla Sakine

  Doktor bey benim dişlerim çatladılar özellikle bir şeuy yerken içerken ağrı oluyor. Bu dişlerimin birbirine çarpmasından dolayı olduğunu sanıyorum. Acaba doktora gitsem bu dişlerim çekilir mi ? Yada doktora gitmezsem ileri de tamamen dişlerim kırılır mı ? Bana bir öneride bulunur musunuz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sakine hanım merhabalar dişlerin birbirine çarpması ile dişlerin çatlaması çok zor bir ihtimal. Arada sert birşeyin ısırılması ile kırık oluşabilir. Ama genelde bu kırılmalar bile dişlerin aralarda yada içerisindeki çürümelerden dolayı güçsüz kalan üst mine tabakasının kırılması ile olur. Dişler bu durumlarda çekilmez, tedavi ve dolguları yapılır.

 • Bunu Cevapla Göksu

  Doktor bey bir dişimde oyulma bir dişimde de kırılma meydana geldi bu son 15 gündür dişlerimde bu şekilde bir şeyler oluyor. Nedeni ne olabilir ? Dişlerimi sürekli fırçalıyorum ve bakımlarını yapıyorum. Bu kırklar neden olabilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Göksu diş hekimliğinde görmeden net birşey söylemek zordur ama yüksek ihtimalle dişlerinizin kole bölgelerinde aşınmalar meydana gelmiş bunlar yanlış fırçalamadan,aşırı asitli içecek içiminden kaynaklı olabilir,kırılma dediğiniz dik çizgilerde diş yüzeyinde oluşan çatlaklardır bunların bir çok sebebi olabilir,soğuk-sıcak ardarda içilmesi,diş yüzeyine gelen küçük darbeler vs.fakat çoğu zararsızdır zaman zaman hassasiyet yapabilir.Size tavsiyem bir dişhekimine muayene olmanız ve kolayı en aza indirmeniz,çünkü asitli içecekler diş yüzeyinde inanılmaz tahribatlar yapıyor,ileride daha ciddi problemleriniz olabilir,ayrıca diş macunu olarak sensoydne pronamel kullanabilirsiniz.geçmiş olsun.

   • Bunu Cevapla Buse

    Hocam ben 12 yaşındayım ve arka dişim ağrıyor baktığımda çok az köşeden kırılmış ne yapılabilir?

 • Bunu Cevapla Serenay

  Doktor bey geçen hafta dişimin biri diş etine kadar kırıldı yanlızca kökü kaldı bu tür kırılma durumlarında öneriniz nedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serenay hanım geçmiş olsun… Öncelikle bir ay önce kırılmış bir dişle tedavi yaptırmamanızın doğru bir yaklaşım olmadığını söylemeliyim. Dİşin kırılma noktası son derece önemlidir. Dişetinin altına inmeyen kırıkları restore etme yoluna gidebiliyoruz. Ancak ciddi bir ağıziçi mıuayeneden ve röntgen çekildikten sonra planlama yapmak doğru olur.

 • Bunu Cevapla Ramazan

  Merhaba; sağ alt 5 numaralı dişime 2 yıl önce kanal tedavisi uygulanıp dolgu yapılmıştı, fakat şuan ön bölgesinde yarıya kadar bir kırılma mevcut. dolgu ve dişin arka tarafı gayet sağlam . yapılabilecek tedavi seçenekleri nelerdir ? Teşekkür ederim..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ramazan bey bu dişinize uygulanması gereken tedavi yöntemi kaplamadır. Dişiniz kaplama uygulaması ile kurtarılabilir. Eğer kök kısmında kırılma varsa o zaman kalan kısım çekilerek implant tedavisi işleme alınır. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Funda

  Hocam ön dişim kırıldı ne yapılabilir ? Nasıl bir tedavi olsa sağlam olur ve görüntüsü güzel olur.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Funda hanım eğer yaşınız 18 ve üzeri ise kaplama uygulamalarını öneririm. Lamina yaprak porselen kaplama uygulamaları, zirkonyum kaplama uygulamaları ile istediğiniz görünümü rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler oldukça estetik uygulamalardır. Konularımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaprak Porselen Kaplama Fiyatları ve Lamine Diş Porselen Kaplama Fiyatları

 • Bunu Cevapla afra

  merhaba, sağ üst 4. dişim daha öncesinde kanal tedavisi geçirmiştim şuan da dişimin taç kısmı kırıldı doktorum diş kökümün sağlam olduğunu ve köke bir metal yerleştirerek üst kısma seramikten diş yapmayı önerdi. bu tip durumlar için tek çözüm veya en sağlıklı çözüm bu mudur?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Afra merhabalar bu uygulama oldukça sağlıklı ve sağlam olur. Fakat bu uygulama metal destekli bir uygulamadır. Metal destekli kaplamalarda istediğiniz estetik görünümü alamazsınız. İleride estetik sorunlardan yakınabilirsiniz. Size full porselen kaplama uygulamalarını önermekteyim. Bu konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

 • Bunu Cevapla ozkan

  Hocam arka dişimde kırılma var metal destekli kaplama olursa daha mı iyi olur ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Evet özkan bey arka bölgedeki dişlerde metal destekli kaplamalar uygulanabilir ve oldukça da sağlıklı olur.

   • Bunu Cevapla Cansu

    Hocam mrb üst sagda ensondaki dişim küçücük çürümüş bunu çektirmem mi gerekiyor yoksa başka tedavisi varmi acaba?

 • Bunu Cevapla elif

  merhabalar ben bi sene önce kadar kola bağımlısıydı zamanla dişlerim çürümüş ve aşınmış sanki fare yemiş gibi didik didik olmuş tedavisi nedir ve ne kadar ücret olur lütfen yardımcı olun çok korkuyorum 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Elif hanım dişlerinize uygulanacak olan kaplama tedavisi ile dişlerinizin sağlığı ve estetik görünümü yeniden kazandırılabilir. Bu uygulama biraz maddi anlamda yüklü bir uygulama olsa da son derece sağlıklı ve uzun ömürlü bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem lamina kaplama uygulaması yada zirkonyum kaplama tedavisi ile full estetik bir uygulamadır. Gerekli bilgileri Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları ve Lamine Diş Porselen Kaplama Fiyatları buradan alabilirsiniz. Geçmiş olsun

   • Bunu Cevapla elif

    acaba acılı ve sancılı olur mu benim biraz dişçi fobim varda 🙁 Bide çekilmeye gerek kalmaz dimi 🙁

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Elif hanım korkmanızı gerektirecek herhangi bir durum yok öncesinde uygulanan anestezi ile ağrısız bir şekilde siz hissetmeden tedaviniz yapılır.

 • Bunu Cevapla Nur

  Merhaba yan tarafta ki dislerime kaplama yaptirmistim ve yapilan kaplamalar gecici yapistirilmisti fircalarken disler cikti dakat dis kokumde kirildi. Dise öncedende kamal tedavisi uygulanmisti. Simdi ne yapmaliyim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nur hanım bu sorunuzu cevaplamıştım geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Nur

  Merhaba yan tarafta ki dislerime kaplama yaptirmistim ve yapilan kaplamalar gecici yapistirilmisti fircalarken disler cikti dakat dis kokumde kirildi. Dise öncedende kanal tedavisi uygulanmisti. Simdi ne yapmaliyim bu kirilan dis uzerine kaplama yapistirilabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nur hanım kırılan bölgenin durumuna bağlı sanırım köktede sorun vardı.. Bu bölgedeki diş çekilip yerine implant yapılabilir. Yeniden diş hekimine başvurunuz. En sağlıklı çözümü doktorunuz sunacaktır.

 • Bunu Cevapla Batıkan

  Merhaba hocam benım kucukken okuda yuz ustu dusup on 2 dısımın ucundan kırıldı bu olay ben 12 yasındayken oldu ve ben su an rh yasındayım ve ılerde polıs,assubay vb. Gıbı mesleklere gırerken muayenede sıkıntı yasarmıyım sımdıden tesekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayır yaşamazsınız. 18 yaşını beklemelisiniz tedavi için…

 • Bunu Cevapla Batıkan

  Bu olay 12 yasında oldu ve ben suan 16 yasındayım

 • Bunu Cevapla EMİN

  MERHABA DOKTOR BEY, GEÇİRDİĞİM BİR KAZA SONUCU ALT SOL YAN KESİCİ DİŞİM YARISI KIRILDI .BUNA NASIL Bİ TEDAVİ UYGULANIR; TEŞEKKÜRLER…

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Emin bey bu bölgede uygulanacak olan zirkonyum kaplama tedavisi ile tek dişinizde istediğiniz görüntü elde edilebilir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla halil

  Ön dişlerim 3 tane kırıldı.
  Kırılmadan evvel üstten 2 diş çıktı.
  Bugun diş hekimine gittim.
  Bana demir gibi bişey takacağını ve ustune porselen takacağını söyledi.
  Fiyat ise 200 tl fiyat çekti.
  Üsten çıkan dişlerim aşağıya doğru inmiş durumda.
  Bana yardımcı olur musunuz nasıl yapıcamda duzelicek bu dişim meraktayım nr yapacağımı bilmiyorum.
  Özel diş hastanesine mi gidiyim.
  Yoksa fakulteye mi bilmiyorum
  Yardımcı olursanız sevinirim
  18. Yaşındayım haziranda 18 e girdim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Halil bey doktorunuzun önerdiği uygulama metal destekli bir kaplama uygulaması.. Eğer bu uygulamayı yaptırırsanız dişleriniz sağlamlık açısından son derece başarılı bir uygulama fakat estetik açısından bekleneni karşılamayacaktır ve estetik görünümünden ileride memnun kalmayacaksınız. Bu uygulama yerine estetik full porselen kaplama uygulmasını yada zirkon uygulama öneririm. Konuyu buradan okuyabilirsiniz. zirkonyum diş kaplama

 • Bunu Cevapla Esma

  Hocam yan azi dislerimden biri kulladigim anemi ilaclari yuzunden koku curudu ve mine kismi kirildi tedaviye basladim disim cok hirpalandi kanal tedavisi uygulandi dolgu ile kapatildi dis gangre yapti dolgu acildi sonra disimin durumu doktorumun dedigine gore iyiydi disimi porselen ile kaplayacakti ic koke sanirim bi civi ile destek saglamaya calisiyor ustunu kapatti o disimi hix kullanmamami sol tarafla yemek yemememi söyledi yemedim ama yanlislikli alt cenemdeki disler biriyle sarilirken ust dislerime vurdu o disimede geldi acaba bundan dolayi dis kokumu kirmismiyimdir cok korkum var son islemde kokumun kirilmasini istemiyorum eger kirilirsa ne gibi bir cozum uygulanabilir yoksa disim cekilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esma hanım mutlaka doktorunuz gerekli uygulamaları yapacaktır. Fakat bu çözüm kalıcı olmayacak ileride yeniden sorunların oluşmasına neden olacaktır. Çekilip yerine implant uygulaması yapılması daha doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Hocam benim sağ alt taraftaki 3 numaralı dişimin iç tarafa bakan yer kırıldı aprı yapmıyor ama sürekli dilime takılıyor konşurken yemek yerken falan ayrıca diğer 5 dişimde de oyuklar var bubun için nasıl bi tedavi gerçekleşir ve ücreti ne kadar olur yardımcı olurmusunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İsmail bey kırılan ve dilinize çarpan bölge törülenerek düzeltilebilir. Diğer dişlerinize mutlaka müdahale edilip dolgu uygulaması yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla selda

  merhabalar,
  benim üst arka dişimde bi kırık oluştu. kökü duruyor ancak dişin bi köşesi yok şuan. bu dolguyla düzeltilebilir mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Selda hanım üzerine kaplama uygulaması yapılması gerekmektedir.

 • Bunu Cevapla hasan

  hocam merhabalar , benim üst dişlerimin tamamı zirkonyum porselen kaplama ..
  Biraz evvel kuruyemıs yerken üst ön dişimde ufak bi kırılma meydana geldı , estetik acısından an itibariyle bi ter bastı bile , eski haline nasıl dönebilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hasan bey değiştirilmesi gerekiyor.

 • Bunu Cevapla bulut

  Hocam yan tarafta kalıcı olan dişlerimden birisi kırıldı ve sadece kökü kaldı onunda üzerini diş eti kaplamak üzere vakit bulamadığım için gidemedim doktora ve şu sıralar fazla ağrı yapmaya başladı sağ tarafta aynı dişimi cektirmistim bunuda cektirince ne yaptırmam gerekir implant diyorlar ama her damak kabul etmiyormuş ağrı oluyormuş sonra siz ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bulut muhtemelen iltihaplanma oldu. Tedavisini yaptırmalısınız. Gecikmeyiniz.

 • Bunu Cevapla Furkan kaan

  DOKTOR BEY BEN DOLGU YAPTIRDIM VE 2 SENE GECTI DISIMIN YANI AZ KIRILDI DIS ETIME BAGLI DISIMIN ÇEKILMESINI ISTEMIYORUM.TEDAVI YÖNTEMLERİ NELERDIR ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Furkan bey yeniden dolgu yapılabilir. Yada diş kökünüz sağlıklı ise kaplama tedavisi yapılarak dişiniz kurtarılabilir. En kısa zamanda tedavi olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Furkan kaan

  Azı disimin yani kirildi doktor bey

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dolgu tedavisi ile yada kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir. En yakın diş hekimine başvurunuz.

 • Bunu Cevapla seyda

  Merhaba hocam, kanal tedavili arka alt disim kirilmis ama parcasi hala yerinde. Bir yiyecek dokundugu zaman agri yapiyor. Bunun icin disin cekilmesi mi gerekir yoksa baska tedavi yontemleri var midir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seyda hanım eğer diş kökünüz sağlam ise kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir. Mutlaka tedavi olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Büşra

  Sol alt arka kısımda dişimin yarısı kırıldı ve içini yuvarlak bi et çıktı ne çözümü olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Büşra hanım görmeden bir şey söyleyemem. Kök kısmı zarar gördüyse çekilmesi gerekir ve implant tedavisi uygun olacaktır. Eğer kök zarar görmediyse kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla MİNE

  Merhaba Doktor Bey,
  8 yıl önce geçiridğim kaza sonucu ön düşüm köküyle birlikte düştü ve daha sonra yerine takıldı. kanal tedavisi de yapıldı. son 1 aya kadar hiçbir şikayetim olmadan kullanıyordum. grileşme başladı dişimde. bir kaç hekime göründüm. aynı röntgen filmine bakarak farklı tedaviler önerdiler ve ben çok kararsız kaldım.
  öneri1: lamine kaplama yapılması. ( ama dişimde iltihap var grileşme olan yerin üstüne parmağımla dokunduğumda sıvı çıkışı oluyor. haliyle lamine tutmaz gibi geldi bana çünkü diş sağlıklı değil öncelikle.
  öneri2: implant yapılması. ama bu ön diş ve yanındakı ön dişimle çapraşık halde haliyle estetik olarak iyi bir sonuç vermeyebilir. çünkü sağlıklı olan ön dişim diğerinden büyük olmuş olacak.
  öneri3: diş etinden bir operasyonla kök ucunda oluşmuş olan iltihapa bakmak durumuna göre temizlemek. dişin görünür kısmındaki grileşme dişteki çukurlaşmadan olduğu için orayı mta denen maddeyle yükseltmek ve diş etini tekrar kapamak.
  muayene olduğum bütün düş hekimleri tedaviyi geciktirmemem gerektiğini çünkü kök ucunun gitgide eriyeceğini zamanla implant tutmayacağını söyledi. Çok kaygılıyım. öneriniz nedir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ben iki numaralı implant tedavisini öneriyorum. İyi yapıldığında çok muhteşem sonuçların alındığı bir uygulama olabilir. İstanbulda doktor cem erdoğana başvurabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Çiğdem

  Hocam merhabalar..Bugün kahvalti ederken üst dolgulu azı disim kırıldı ve dis etime batiyor ustune bastirdikca parça yerinde ama oynuyor dolgulu bir disti zaten dolgudan küçük bir parcada kirilmisti simdi diş kırıldı ne yapilabilir dolguyla kurtarabilirmiyiz yoksa kaplamayami gider emzirdigim için yapilacak islemlerde bebegimi etkileyecek bir durum olabilirmi? Şimdiden teşekkür ederim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayır bebeğinizi etkileyecek bir durum söz konusu olmaz. Eğer tedavi görmezseniz ve dişiniz iltihaplanırsa o zaman zarar verebilir. Mutlaka tedavinizi yaptırınız. Duruma doktorunuz muayene sonrasında karar verecektir.

 • Bunu Cevapla can

  Doktor bey benim kanal tedavisine baslayan on disim yemek yerken kirildi. Neredeyse kok disinda hic dis kalmadi. 17 yasindayim ve doktoruma iki gun sonra gidebilecegim icin endiselendim. Tedavi gorebilecek miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Can bey tedavi görebilirsiniz. Eğer kök sağlamsa kaplama tedavisi uygulanabilir. Eğer kökte sorun varsa implant tedavisi uygulanacaktır. Son kararı doktorunuz verecek..

   • Bunu Cevapla Cahan

    Merhaba benım On okı dişim darbe aldığı icin kırıldı bırısı 5 bır oranında kırık var yanındaki Ise yan kısmı kırıldı nasıl bır tedavi uygun gorutsunuz

 • Bunu Cevapla haşem

  Merabalar benim kucukken on disim kirildi 5-6 sene oldu nasil tedavi edilebilir ve fiyati hakkinda bilgi verirmisiniz lutfen bi fiyat verin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Haşem 18 yaşını beklemelisiniz. 18 yaş ile beraber kaplama tedavisi ile dişinizin görünümü diğer dişlerinizin görünümü gibi olabilir.

   • Bunu Cevapla Ezgi

    Benimde 10 yasindayken kirildi on disim. Doktora gittim kanal tedavisi yapip yapistirdilar fakat 15 20 gun sonra tekrar düstü . Tekrar tekrar yapistirdilar fakat 5 gun sonra yine kirilan dis dustu. Hal boyle olunca bende daha doktora gitmedim. 18 yasimda kaplama ya da implant yapilavak dendi. Simdi 14 yasindayim 4 senem kaldi . Kaplama ya da implant yapildiginda kirilin taraf tekrar düşme yaparmi. Nerdeyse 3 sendir doktora gorunmedim…

 • Bunu Cevapla haşem

  16 yasindayim beklemek istemiyorum ne yapmam gerekir lutfen yardimci olun

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dolgu tedavisi olabilir. Ne yazık ki tam anlamıyla iyi bir uygulama olmayacak yeniden kırılması söz konusudur.

   • Bunu Cevapla yunus

    Benim on dis kirildi sallaniyo kanal tedavvisi yapilirken dis kirikligi yerinde duracakmi

 • Bunu Cevapla haşem

  16 yasindayim o kadar bekleyemem baska nasil tedavi edilebilir ,kompozit dolgu diye bisey arastirdim lutfen yardimci olun fiyat hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Haşem kompozit dolgu tedavisi olabilir. Fakat dediğim gibi bu çok sağlam ve dayanıklı olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla Sercan

  Doktor bey benim arkadaşımın saati en öndeki iki dişime vurdu dişimin alt tarafı parçalandı ve ağrı oluyor bu ağrıdan nasıl kurtulabilirim çok acil yardim edin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sercan bey dişinizin kanal tedavisi olması gerekiyor. Kırılmadan dolayı diş minesi zarar görmüş bu durum sıcak ve soğuklarda özellikle sızlama yapacaktır. Bir diş hekimine başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaprak porselen kaplama tedavisi önerebilir. İyi bir diş hekiminde bu işlemi yaptırınız.

 • Bunu Cevapla mustafa

  İyi günler .Ben 20 yasındayım ve yurtdısında degişim ogrencisiyim kaza gecirdim ve iki ön dişimden bir tanesi ortadan kırıldı alt kısmı yok ve diğerinde catlak var .Doktora gittim bana catlak için dolgu yapabilecegini kırıgada parca ekleyecegini soyledi ama sigortamız olmadıgı için en az 400 -450 euro tutacagını soyledi okul nedeniyle Türkiye ye dönemiyorum 20 ocak ta Türkiye ye gelecegim o tarihe kadar beklemek dişim için tehlikeli olur mu tedavisine zarar verir mi .(Kırık dişimde kanama yada agrı yok sadece catlak olanda ısırmak zor )Türkiye de bu fiyatlar tahmini ne kadar ve beklemek diş saglıgı ve dişimin tedavisi için riskli mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa bey bu soru ike defa gelmiş ve bunu yanıtladım.

 • Bunu Cevapla bülent

  Maçta üst ön disime dirsek darbesi geldi. Rontgende. Köke yakın yerde kırık çıkti . Şuan dişim eskisi gibi yerinde Sallanma agri zonklama. Kanama gibi hiç birsey yok sadece birseyler yerken korumaya calisiyorum. Ne yapmalıyım.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bilent bey bir diş hekimine görünmekte fayda var. Eğer yukarıda durumlardan herhangi birisi yoksa ve zamanla olmazsa sorun yoktur.

 • Bunu Cevapla Sena

  Doktor ben ben 13 yaşındayım. Ön dışından biri çapraz şekilde kırıldı. Yaklaşık 1 yıl oldu. Ne yapmalıyım. Yaş sınırı varmıdır. Nasıl bir tedavi oneriyosunuz. Bir de tal takmak istiyorum. Dislerim biçimsiz. Önce kırık mi Yoksa tel mi takılması?
  .

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sena hanım kırık dişinize yapılabilecek bir şey yok.. Bu dişinizin tedavisi için 18 yaşını beklemelisiniz. Tel tedavisi olabilirsiniz. Bunun için bir ortodonti uzmanına başvurunuz.

 • Bunu Cevapla murat

  Hocam ben 16 yasindayim kucukken on iki disim kirildi biri yariya kadar digeri kucuk parca nasil tedavi edilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat bey 18 yaşını doldurunca kaplama tedavisi yaptırarak güzel ve estetik dişlere kavuşabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla bülent

  Rontgende et içerisnde köke yakın yerden kırılan ama aynı şekilde kalan yani diğer dişler gibi yerinde duran ön diş tekrar kaynarmı acaba . İllaki impland mı yaptırmak lazım. Bu şekilde kalırsa sıkıntı olurmu acaba.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayır kaplama tedavisi ile dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla murat

  Hemen yaptirmam gerek bunun bir cözumu yokmu okul nedeniyle

 • Bunu Cevapla murat

  Hemen yaptirmam gerek bunun bir cözumu yokmu okul nedeniyle bide ön disimin teki kararmis

 • Bunu Cevapla murat

  Hocam ben bekleyemem okul sebebiyle kompozit tedavi yi arastirdim ya siz bi soyleseniz
  Hocam bide disimin teki hava giriyo kararmis

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat bey kompozit dolgu uygulaması yapılabilir. Fakat bu tekrar tekrar dediğimiz gibi dayanıklı olmayacaktır. En ufak bir sertlikte yeniden kırılmaya eğilimi olacaktır.

 • Bunu Cevapla fatma

  arka dişim önce üst tarafı kırıldı iç tarafı çukur gibi kaldı en son içe doğru olan kısmı da kırıldı ve alt tarafta dişim kaldı ve diş etimi çok zorluyor bir doktor çekelim diğeri ise kanal tedavisi dedi sizce ne yapmalıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fatma Hanım bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz. Doktorunuz sizi muayene etmiş ve tedavi seçeneklerini de sizlere sunmuş

 • Bunu Cevapla serap

  Doktor bey bnenim oğlum 16 yaşinda ön iki disi kirildi ve diş karardi okul sebebiyle bekleyemeyecegiz nasil bir tedavi yöntemi vardir acil!!!!!!!!!

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serap Hanım Oğlunuzun gelişim yaşına beklemeniz gerekmektedir 18 yaş ve sonrasında kaplama tedavi uygulamaları ile hem görsel hemde fonksiyonel olarak çocuğunuzun tedavisi gerçekleştirilebilir.

 • Bunu Cevapla serap

  Benim oglum turizmcide ön disi kirildi ve karardi nasil tedavi edilir birde 16 yasinda acil yaptirmasi gerek

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serap hanım gelişim yaşını 18 tamamlaması gerekiyor. Bu yaş öncesinde kaplama tedavileri yapılamaz.

 • Bunu Cevapla Ahmet Said Kayhan

  Merhaba dün düşüp dişimi demire çarptım . dişim kırıldı ve babamın görüştüğü bi doktor tedavinin ancak kemik gelişimi tamamlandıktan sonra yapılabileceğini söylemiş. Görünüşü beni çok rahatsız ediyor. 15 yaşındayım. Hiçbir uygun tedavi çeşidi yokmu? Diş biraz dipten kırıldı ama kökü duruyor .

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ahmet babanız ve babanızın tanıdığı doktorun önerilerine kulak veriniz. Kemik gelişimi tamamlandıktan sonra dişinize uygun tedavi yapılacaktır. Doğrudur.

 • Bunu Cevapla serap

  Baska bir cozumu yokmu kompozit dolgu gibi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serap Hanım kompozit tedavi uygulaması yapılabilir Fakat bu tedavi yöntemi dayanıklı olmayacağından dolayı önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Halil Ibrahim

  Hocam disim 1 yildir dolguluydu once arka kismi biraz kirildi gecenlerde kirik buyudu en sonda da dolgum dustu nasil bi tedavi uygulanabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Halil Bey merhabalar Halil Bey bu bölgeye kaplama tedavisi yapılması gerekmektedir bir an evvel tedavinizi yaptırmalısınız Aksi takdirde işinizi kaybedebilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Ayşegül

    Doktor bey.Benim kanal tedavisi yaptıgım dişin yanındaki sağlam dişim bugun kırıldı.Kırık hala yerınde düşmedi ama dişin arka tarafı sallanıyor.Şimdi ne yapmalıyım :(Nasıl bir tedavi olur Dişlerim tedavi sürecinde hassaslastı ıyıce

 • Bunu Cevapla Nurtaç

  Merhaba hocam,ben bi kaç ay once gomulu kalan kopek disimin(23) yerine kopru tedavisi yaptirdim.basta hic agrim falan yoktu ama su siralar cok agriyor, .bu agrilar neden olabilir?tedavi yanlis olabilirmi?ben fransada yasadigim icin burada bu tarz tedavi yapilmiyor,buradaki dis hekimimde fazla bilgi vermedi.yardimci olursaniz cok menmun olurum hocam.saygilarimla

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nurtaç Merhabalar bu aralar uygulanmış olan yanlış bir kaplama tedavisi sonucu oluşmuş olabilir bu bölgeye öprü tedavisi yerine İmplant tedavisi önerebilirim Türkiye’de tedavi konusunda daha farklı uygulamalar yapılabilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Derya

  Merhaba benim ön dişimin çok küçük bir parçası kırıldı bir sene kadar önce. Doktorum ilk önce parçayı yapıştırmaya çalıştı fakat küçük bir parça olduğundan tutmadı ve dolgu yaptı. Dişimde çatlak olmadığını söyledi. Fakat benim bazen sızlamalar oluyor kırık olan dişimde. Bunun nedenini merak ediyorum. Ayrıca diş teli düşünüyorum bu dolgulu diş problem yaratır mı? Arka dişimde de bir tane dolgu var ama kaç senedir hiç düşmedi, ön dişimdeki dolgu düşme yapabilir mi?
  Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Derya hanım merhabalar Derya Hanım dişlerinizdeki çatlamalar dan dolayı listenizde sızlamalar meydana geliyor özellikle yeme içme sırasında bu sızlamaları daha fazla hissedebilirsiniz Eğer 18 yaşını geçmiş iseniz kapama tedavisi ile tedavi mümkün olabilir.

 • Bunu Cevapla furkan

  doktor bey ben 15 yaşındayım bu yaz alt köpek dişimin yanındaki dişin yanındaki diş bir kısmı kırıldı ama dişin çoğu duruyor buna nasıl bir tedavi önerirsiniz dolgu mu yapmalıyım birde üsteki azı dişimde çürük olmadığı halde lokum gibi aşırı şekerli yiyince biraz sızlıyor ne yapmalıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Furkan Bey merhabalar Tedavinin yapılabilmesi için 18 yaşına doldurmanız gerekiyor Daha sonra kaplama tedavisiyle doğal diş görünümüne sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Rakel

  Merhaba doktor bey.benim önde ki tavşan dişlerim in arasi 11 yaşındayken hafifçe çürüdu ve ailem de beni bir d işçiye götürdü ama malesef dişçi sahte olduğundan (bunu sonda öğreniyoruz )benim öndeki 6 dişi mi çekmiş.suan porselen kullanıyorum ama ust dış yapim da dar bi yapıya sahip olduğundan geniş ni dış taktı doktor çok rahatsız im araştırıyorum da ama bana en dogal nasıl bi uygulama gider, ne önerirsiniz? Cevabınızi sabirsizlikla bekliyorum çok tesekkur ederim doktor bey ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Rakel başınıza gelen bu durum gerçekten çok üzücü bir durum asla ve asla işlerin hiçbir zaman çekilmemesi gerekmektedir tedavi yöntemi en son uygulanacak tedavi şeklidir size en rahat ve yaşam kalitenize arttıracak tedavi yöntemi olarak diş implant uygulamaları öneriyorum işlerinizde yapılacak İmplant tedavisi ile daha rahat ve estetik bir süreç geçireceksiniz.

 • Bunu Cevapla HAKAN

  iyi çalışmalar kolay gelsin. bundan bir kaç ay evvel sol üst 20 lik dişimin 3 yanında ki dişim yan köşesinden kırıldı.dilime de takılıyor.Önceden çatlaktı.şimdi çürük gibi gözüküyor ve 2 gündür ağrıyor.Nasıl bir tedavi uygulanır.Dişçi fobim var birde ağrılı bir süreç geçer mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hakan Bey merhabalar bir Diş hekimine başvurarak kırılan dişinizde 14 Ödeme işlemi yaptırabilirsiniz Eğer dişinizde çatlak veya bir kırılma varsa kaplama tedavisi ile işiniz kurtarılabilir Eğer bu konuda Geç kalırsanız dişinizi kaybedebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla kahraman

  Merhaba, bisiklet kazasın yaptım zirkon kaplamalarım kırıldı içindek dişler kırıldı. Yaptırdım ama bir sağlam diş ve e beş post la alt yapısı yapıldı implant yapmadı salam olmuşmudur acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kahraman Bey merhabalar doktorunuza bu konuda güvenmelisiniz Eğer gerçek anlamda fonksiyonel bir diş olmasaydım Doktorunuz size bu uygulamayı yapmayacaktı..

 • Bunu Cevapla mine

  Ben turizmde calisiyorum disim kirik bir sey derlermi oyle haklari varmi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mine hanım merhabalar bu konuda Herhangi bir bilgim yok fakat kırık diş için size kapama tedavisi önerebilirim.

 • Bunu Cevapla Emre

  Merhaba doktor bey bn 16 yasindayim ondeki iki disim kirildi ve cektirdim acaba bunlarin yerine kakma dis yaktirabilirmiyim yardimci olurmusunuz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Emre Bey merhabalar çekilen dişlerin yerine mutlaka ama mutlaka sizlere implant tedavisini önermekteyim İmplant tedavisi sabit olmakla beraber yaşam standartlarınızı son derece üst düzeyde tutacak ve uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz dişlere sahip olacaksınız.

 • Bunu Cevapla mustafa

  8 yaşındaki oğlumuzun çarpma sonucu üst ön dişinde çapraz bir şekilde kırılma oluştu. Kırıldığı günden beri herhangi bir ağrısı olmadı. Kırık bölge için kompozit dolgu yapılabileceğini duyduk. Kırık parçada elimizde var. Acaba kompozit dolgu yapılması mı, parçanın yapıştırılması mı yada hiçbir müdahale yapılmaması mı doğrudur? Hiç bir müdahale yapılmaması durumunda 18 yaşına kadar beklersek bu sürede dişte bir problem olur mu? Bilgi verebilirseniz çok seviniriz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa Bey merhabalar Muhtemelen 8 yaşındaki Oğlunuzun ön dişlerin Süt dişleri olacaklar Eğer Süt dişleri ise zaten yerine Daimi dişler gelecektir. bu Dişler nasıl değiştirdiysem kompozit dolgu tedavisi uygulanabilir fakat uygulanan bu kompozit dolgu tedavisi sağlamlık bakımından yeterli derecede olmayacaktır ileride yine kırılmalar meydana gelebilir şu anda Eğer bir sallanıyor ise öncelikli olarak diş köklerinin kurtarılması ilk tedavi yöntemidir hiçbir tedavi yapılmadan 18 yaşına kadar beklerseniz daha sonra kaplama tedavisiyle çocuğunuzun dişleri diğer doğal diş görünümüne kavuşturulabilir.

 • Bunu Cevapla sevim

  merhaba doktor bey benim sağ üst en son dişimin yarısı kırıldı diğer tarafı duruyor doktora gittim çekim dedi ama ben cok korkuyorum cekim olursa tekrar bir kırılma meydana gelebilirmi? teşekkür ederim…

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevim hanım merhabalar sonra geç cevap ver senden tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum. Sonucu pek anlamadım diş çekimi sonrasında tekrar bir kırılma nasıl meydana gelecek dişiniz zaten çekilmiş oluyor. Eredesiniz çekilecekse yerine İmplant tedavisi yapılmasını tavsiye ederim.

 • Bunu Cevapla MUSTAFA

  Hocam cevap için teşekkür ederim. Öncelikle kırılan diş süt dişi değil daimi dişi olduğunu söylemek istiyorum. Dişin 2 aydır yapılan takibinde kökte bir problem kalmadığı söylendi. Diş kırıldığından beri herhangi bir ağrı, sızı olmadı. Bizim merak ettiğimiz konu kırılan bu dişin kırık bölgesi kapatılmalı mı? yada hiçbir şey yapılmadan 18 yaşına kadar beklenebilir mi? Dolgu yapılmazsa dişin kanal tedaviye gidebileceği söyleniyor. Siz ne öneriyorsunuz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa Bey merhabalar dolgu yapılması gerekiyor 18 yaşından sonra ise kaplama tedavisi ile Dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla sevim

  neden cevap alamıyorum ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevim hanım merhabalar gün içerisinde çok fazla soru geldiğinden dolayı cevap verme seveceğim gecikiyor.

 • Bunu Cevapla umut

  15 yaşındayım en öndeki iki dişim 1 yıldır kırık yapılırmı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Umut Merhabalar ön dişinin yapılabilmesi için 18 yaşını beklemeniz gerekiyor.

 • Bunu Cevapla seda

  Merhaba benim kanal tedavisi olucak disim iki kez kırıldı içindeki curugu görüyorum şu anda o disim kanal tedavi aşamasını gecmismidir geceleri ağrısından uyuyamyrm ;(((

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seda Hanım merhabalar sanırım yeniden kanal tedavisi olması gerekecek Fakat bu Dişiniz Kurtalamayabilir Eğer Doktorlar çekilmesi gerektiğini söylüyorsa dişini çektiren fakat yerine mutlaka implant tedavisi uygulaması yaptırın.

 • Bunu Cevapla Esma96

  Hocam azı dislerimden sol alt disimin ici çürümüş ve yanlari kirilmis ne yaptirmam gerekiyor bu durumda 19 yasindayim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esma Hanım merhabalar öncelikle bu dişinizin mutlaka tedavi edilmesi gerekiyor En kısa zamanda bir Diş hekimine başvurulması burada kaplama uygulaması gerçekleştirilerek dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla mehmet

  Merhaba

  Dişim kırıldı ve yanlızca kök bölümü kaldı. İmplant masraflı olacağı için alternatif nasıl bir tedavi uygulanır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar Tabii ki bu Dişiniz kurtarılabilir eğer herhangi bir sorun yoksa kaplama tedavisi ile işiniz kurtarılacaktır.

 • Bunu Cevapla Özlem Özcan

  Merhaba doktor bey eşimin ön iki dişinin sağındaki diş kırıldı ön taraftan kırıldığı belli kökü duruyo ama kırılmış dişin arka tarafında catlak bile yok yani diş önden kırılmış gibi ve diş yerinde duruyo düşmedi bu durumda nasıl bir tedavi yapılabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Özlem Hanım merhabalar. Özlem Hanım bir Diş hekimine gözükmesi gerekiyor buradaki diş sağlamlaştırılabiler en sağlamlaştırılamıyorsa kaplama tedavisi ile tedavi uygulanalabilir.

 • Bunu Cevapla isimsiz

  benimkızım14yaşında ön dişinin birtanesi yanı kırıldı neyapmalıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İsimsiz bu dişler kızınızın Daimi dişleri olduğundan dolayı tedavi yapılabilmesi için kızımızın 18 yaşını doldurması gerekiyor 18 yaş sonrasında yapılacak kaplama tedavisi ile doğal diş görünümüne kavuşturulabilir.

 • Bunu Cevapla hilal

  merhaba doktor bey dolgu olan dişim kırıldı doktora gösterdim fakat alınması lazım dedi bende aldırmak istemiyorum bunun herhangi bir tedavisi yok mu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar Eğer Doktorunuz alınması gerekiyor diyorsa bunun geri dönüşü yoktur alınarak İmplant tedavisi yapılabilir imlant tedavisiyle artık korkmanızı gerektiren bir durum söz konusu değildir. Çekilen dişin yerine de yapılacak yapay bir Diş kökü ile Dişiniz diğer doğal dişleriniz gibi olacaktır. Zamanla hangi dişinize implant yapıldığını dahi unutabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla cem

  Merhaba benim bu aksam yemek yerken disim nerdeyse köküne kadar kirildi sizce acil bir sey varmidir ve ne yapilabilir

 • Bunu Cevapla Gizem melis

  Merhaba Ben 17 yasindayim bir sabah uyandim ve azidiimin bi anda krildigini ve cürüdüğünü gördüm. Neden oldugunu bilmiyorum ve kendimi cok kötü hissediyorum

  • Bunu Cevapla Gizem melis

   Azi disim bianda kirildi ne yapmam gerekiyorr cok kötü hissediyorum kendimi

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Gizem hanım merhabalar mutlaka bu konu ile ilgili olarak bir Diş hekimine başvurarak diş tedavileri gerçekleştirmelisiniz

 • Bunu Cevapla Tugba

  Merhaba bnm yn ilk siradki disimde dolgu vardi dism ortn ikiue ayridi ve arka tarafi sallniyor koku kirldi galiba dismi cektrmk istemyrm aceba kurtrlirmi

 • Bunu Cevapla Tugba

  Ya bide bu dis kokn kirlmasi neden olur

 • Bunu Cevapla Ayse

  Merhaba Doktor Bey,
  Ben Amerika’dan yaziyorum. Benim sold ust 1. azi disime Turkiye’de kaplama yapilmisti 2 sene once. O disime 12 sene once kanal tedavisi yapilmasina ragmen ara ara sizlardi hep. Neyse burda 3 hafta once baska bir disime daha kaplama daha yapildi. Eski kaplamamin tam altindaki azi disime yapildi bu kaplama. Sonrasinda yuksekligini ayarlayamadilar. Bende de TMJ problemi oldugu icin, cenemde agrilar olustu. Yuksekligini ayarlattirmak icin tekrar gittigimde ust azi disimdeki kaplama ile de hafif oynadilar. Simdi yukseklik iyi ama ust kaplamanin kosesi ice dogru hafif oyuk. Bunu dilimle anlayabiliyorum. Eskiden puruzsuzdu, girinti hic yoktu. Yuksekligi ayarlarlarken oldu. Dislerimi fircalarken veya ara ara hafif hassaslik var o disimde. Gerci kanal tedavisi yapilmisti yillar once dedigim gibi. Neden hassas bilmiyorum ama… 4 ay sonra Turkiye’ye geldigimde gostermek istiyorum. O kosenin doldurulmasi mi gerekir? Cenemde problem oldugu icin tekrardan buyuk problemler olusmasindan korkuyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe hanım merhabalar bu dişinizin kanal tedavisi yapılarak tekrardan dolgu tedavisi uygulaması yapılması gerekmektedir Türkiye geldi ne de bir an evvel bu işlemleri gerçekleştiriniz.

 • Bunu Cevapla MEHMET

  Hocam bi sorum olacaktı 20’lik disim curudu ve ortası tamamen kırıldı kenarları kaldı sadece ameliyat mi olmam gerek yoksa çektirebilirmiyim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar tamamen çıktı ise direkt Normalde işimiz gibi çekilir Eğer gömülü olarak kaldı ise cerrahi bir operasyon gerekebilir

 • Bunu Cevapla erdem

  Hocam, merhaba. 5 ay once azi disimi cektirdim, ancak koklerden birinin unutuldugu bugun cektirdigim filmde anlasildi. Kokun cerrahi operasyonla cikarilmasi yerine, cikarilmadan uzerine implant yapilmasi mumkun olur mu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Erdem Bey merhabalar burada kalan parçaların mutlaka çıkartılması gerekmektedir Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Oktay

  Meraba hocam bnm süt disimin küçük bir kosesinde kirilma oldu ama kucuk. Oneriniz nedir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Oktay Bey merhabalar implant tedavisi uygulaması yapılabilir

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Doktor bey 8 yıl önce kanal tedavisi yaptırdım.şimdi dişime bastırınca canım acıyor diş köküm kisleşmiş ve boyuna kırık var.elimle kontrol ettiğimde yarısı sallanıyor ve acı veriyor diğer yarısı sallanmıyor ve acımıyor imlant yaptırmadan kurtulurmu dişim .bir rengi kararmış ve koku oluşmuş.teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe hanım merhabalar kanal tedavisi olan dişin izin tekrardan kanal tedavisi yapılması gerekmektedir en kısa zamanda mutlaka bir şekilde başvurunuz Aksi takdirde dişinizi kaybedebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Buket

  Hayırlı aksamlar benim sol üst arka dolgulu dişimin dolgusu tamamen çıktı ve dişimin bir tarafı hafif sallanıyo bu dişe tekrar dolgu yapılır mı?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buket Merhabalar Tabii ki bu düşünce tekrar dolgu yapılabilir dişini sallanıyorsa fazla derecede madde kaybı yaşamış olabilir u durumda da Dişiniz çekecektir veya dişi çekilirse yerine İmplant tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla ayşegül

  Merhaba doktor bey 16 yaşımdaki kızımın dişlerinde ufacık ufacık kırıklar var dikkatli bakılmadığı takdirde fazla belli olmuyor ben zamanla kırılan yerlerin törpülenip düzeleceğini düşünüyorum ama o çok takıyor. Ne yapmalıyız doktora gitmeli miyiz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşegül hanım merhabalar kızımızın dişlerde bir kaplama meydana gelmiş olabilir çatlamalar zamanla kırılmalara ve dediğiniz dökülmeleri neden olabilir 18 yaşında girdikten sonra diş kaplama tedavisi ile kızınızın tedavisi gerçekleşebilir.

 • Bunu Cevapla Yasin

  Hocam benim ön dişimin yarısı kırıldı.bu diş için ne yapılmalı.bana söylenen kaplama yaptirmam. fakat benim korktuğum benim on damağım ilerde bu kaplamanin sıhhatini etkiler mi.? Kaplama düşse yeniden başka doktor kaplaya bilir mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yasin Bey merhabalar ön dişlerinizde oluşan kırılmalar Yapılacak diş kaplama tedavisi ile istediğin ise bir görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla serkan

  yemek yerken sol alt taraftaki orta dişim az bişey kırıldı ne yapmalıyım agrıyor biraz çektrmm mi klazm

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serkan Bey merhabalar bu dişinde dolgu tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Ezgi

  Merhaba ben Ezgi. Daha 11 yaşındayım ve arka dişimde az bir çürümeye başladı.Çekirdek yerkende bir anda çok az kırıldı.Ama zaten kırılmadan öncede boşluk vardı.Kırıldı çok az ama ben oradan yiyemiyorum çürük olduğu için ve boşluk olduğu için ne yapmalıyım kırılan diş tekrar çıkar mıı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ezgi merhabalar kırılan diş tekrardan çıkmaz bu dişinde dolgu tedavisi yapılması gerekmektedir mutlaka bir an evvel bir Diş hekimine başvurmalısın.

 • Bunu Cevapla koray

  SELAMLAR doktor bey ben henüz 17 yaşımdayım ama sallıyorum üst öndeki 2 dişim teki sallıyorum 5 cm ise diğeri 6 buçuk cm bunu nasıl düzeltebiliriz nasıl eşit yapabilir cevaplarasnız sevınırım iyi günler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Koray Bey merhabalar 18 yaşında geldiğinizde kaplama tedavisi ile dişlerinizde estetik görünüm sağlanabilir

 • Bunu Cevapla Fatmagül

  Hocam benim azi disimin kucuk bir parçası kirilmisti yaklasik 8 ay falan oluyor. Simdi o boslukta dis eti cikmis. Doktora gidicegimde nasil bir tedavi uygulanir. Biraz korku var da

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fatmagül hanım merhabalar bölgede dolgu tedavisi uygulanabilir. Dişiniz fazla derecede madde kaybı yaşadıysa bu takdirde dişinizde kaplama tedavisi uygulanacaktır

 • Bunu Cevapla arife

  merhabalar hocam benim dişim kırıldı ve 20 lik dişimi çektirmek için gittiğim doktorum dudağımda küçük bir uçuk çıktığı için dişimi çekmedi. yani uçuk iyileşmeden dişe müdahale yapılamaz mı ben anlamadım . cevabınızı bekliyorum
  saygılarımla

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arife Hanım merhabalar Doktorunuz bu bölgede bir iltihaplanma olacağını düşündüğümden dolayı işinizi çekmemiş olabilir. Doktorunuzun Size randevu verdi tarihte dişinizi çekecektir.

 • Bunu Cevapla isimsz

  Benim ön diş kirildi ve 16 yaşindayim dolgu yptirdim ve simdi yenisini taktirabilir miyim kac seansta biter sizce

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   isimsiz Merhabalar kaplama tedavileri için yaşınızın 18 olması gerekmektedir 18 yaşından sonra bu tedavi uygulayabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Anıl Has

  Merhaba doktor bey on dislerimden biri uç taraftan çok küçük bir şekilde kırıldı.Neredeyse pek belli olmuyor.Sizce bir hekime basvurmalimiyim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Anıl Bey merhabalar görünüm sizi rahatsız etmiyorsam Diş hekimine başvurmanıza gerek yoktur Eğer bir ağrı ya da sızlama varsa mutlaka bir hekime başvurulması gerekir

 • Bunu Cevapla Samet

  Doktor bey dislerimin cogu yamuk kirik ve curuk kok dislerimin hepsi kirik kirigin derecesi cok yani disin ust kismi yok kok dislerim kirildi disin kökü duruyor ve üstünu et parcasi kapliyor bunun tedavisi varmidir.butun dislerimi yaptirmak istiyorum agzimda en az 8-10adet kirik ve çürük dis var.bu kirik ve curuk disleri tedavi ederek duzgun temiz ve saglikli hale getirmemiz mumkunmudur. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Samet Bey merhabalar Tabii ki Dişlerimizin tedavisi mümkündür kaplama tedavisi ile dişleriniz istediniz Estetik görünüme sahip olabilir Fakat bu durum oldukça maliyetlidir. Devlet hastanelerinde ise estetikEstetik uygulamaya yönelik herhangi bir işlem gerçekleştirilmemektedir

 • Bunu Cevapla tugba

  Merhaba hocam ben 12 yasindaykan on dişim kırıldı şuan 19 yaşındayım bide benim tis eti sorunum var napmam lazim ön dişim cok agriyor…

  Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım merhabalar yapılacak lamine diş kaplama yaprak diş kaplama tedavisiyle istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla hafize

  Merhabalar ben 16 yaşındayım 17′ ye az kaldı ön dişim kırık yapılır mı? Neden 18 yaş olmak zorunda, şimdi olsa ne olur? Ben dişçiden korkmuyorum ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hafize Hanım merhabalar Evet belirtmiş olduğunuz gibi 18 yaşınızı doldurduktan sonra kaplama tedavisi ile dişiniz estetik görünüm kazanabilir

 • Bunu Cevapla Tarihçi tuğba

  Hocam merabalar. Benim iki on disimdede kirik var. Birinde iki tane olmakla birlikte kucuk. Diger dişimde ki bundan cok az buyuk. Surekli hekimime gidiyorum estetigi bozdugundan oturu. Lakin her seferinde doktorum mudahele edilmesindense boyle kalmasini gerektigini belirtiyor.bu midahele diş omrunu kisaltirmi. ben rahatsizim. Psikolojik olarak konisurken insanlarin dislerime baktigini dusunuyorum. Ne yapmaliyim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım merhabalar eğer dişlerinizde Estetik kaygılar yaşıyorsanız Yapılacak diş kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz bu konuda sizlere Empress diş kaplama uygulamalarına lamine diş kaplama tedavilerine önerebilirim

 • Bunu Cevapla Çağla

  doktor bey yaklaşık 4-5 ay önce düştüm ve üst dudağımı sert zemine çarptım. şimdi ön üst dişlerimin sağ tarafta olanı hassas gibi. ağrı, acı ya da kırılma yok. ama hassas hissediyorum. ne olmuş olabilir, ne yapmalıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Çağla Hanım merhabalar düşmekten kaynaklı olarak dişinizin sinirlerinde bir zedelenme oluşmuş olabilir. Durumdan kaynaklı olarak hassasiyetler meydana gelebilir. Doktorunuza Baş vurmalısınız kanal tedavisi gerekebilir

 • Bunu Cevapla Çağla

  doktor bey ön dişlerimin yanlarındaki dişlerle aralarında hafif bir oyukluk var içeri doğru ne yapmalıtım sizce gittiğim dişçi ne yapar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Çağla Hanım merhabalar bu durumlarda Biz genellikle kaplama tedavisinde öneriyoruz. Eğer kaplama tedavisi düşünmüyorsanız dolgu tedavisi ile tedaviniz gerçekleştirilebilir

 • Bunu Cevapla beyza

  Birseyler yedigimde farkli zamanlarda 3 disim kirildi bunun sebebi ne olabilir surekli dislerim kiriliyor. Dislerimi hergun fircaliyorum bununla ilgili bilgi verirmisiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Beyza Hanım merhabalar işte ne de bir çatlama oluşmuş olabilir zamanla bu çatlamalar dediğiniz gibi kırılmalara ve dökülmelere neden olacaktır işlerinizin kurtarılması için mutlaka bir an evvel tedaviye başlamanız gerekiyor.

 • Bunu Cevapla Tolga

  Merhaba benim ön dişim kenarından kırıldı bunun için ne yapmam gerekiyor yaşım 16

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tolga Bey merhabalar Eğer yaşınız uygunsa yani 18 yaş üzerinde iseniz kaplama tedavisi yapılarak bu Dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla Emircan

  Merhaba doktor bey benim sol ön dişinin yanı çürük ve kırıldı acaba ne olabilir bu arada 14 yasndayim

 • Bunu Cevapla Emircan

  Ve ben bu kompozit dolguyu araştırdım acaba tedavi olabilrmi

 • Bunu Cevapla Emircan

  Merhaba doktor bey benim sol ön disim biraz çürük ve kırıldı acaba kompozit tedavi olabilrmi

 • Bunu Cevapla ENİS

  Doktor bey benim 20 lık disim köküne kadar kırılmak üzere sadece tutacak tek yer kaldı taç ta ama oda çekilecek kadar sağlam değil. Yok gibi birsey. Benim penisilin alerjim var ve yapılan işlem beni ne derecede etkiler bilmiyorum korkum ilaçlar yanı.Bu penisilin alerji sinde ne kadar hassasiyet yaşarım öğrenmek istiyorum.

 • Bunu Cevapla EMİNE

  MERHABA. BENİM DİŞLERİM KAPLAMA. ÇIKARTIRKEN İÇİNDEKİ UFAK DİŞİN BİR TANESİ KÖKÜNDEN AYRILMIŞ. ÇEKİLMEDİ. ÜSTÜNE ZİLİKORYUM KAPLAMA YAPILDI AMA O DİŞ YAPIŞTIRILDI DİĞERLERİ GİBİ TAM ANLAMIYLA YAPIŞTIRILMADI. BİRKAÇ AY BÖYLE İDARE ETTİM AMA ARADA AĞRI SIZI OLUYOR. BU DİŞİM ÇEKİLİRMİ YADA NASIL KURTARILABİLİR. TEŞEKKÜRLER

 • Bunu Cevapla Onur

  Merhaba ön dişim bakımsızlıkdan çürüdü ve %70 i düştü yeni bir diş mi yapılması gerekiyor yoksa başka bir uygulamamı yapılması lazım teşekkürler

 • Bunu Cevapla Nuran

  Üç gündür gece uykuda dişlerimi sıktığımı farkedip uyanıyorum, ama gıcırdattıgımı sanmıyorum yoksa çevremdekıler farkederdi, sadece sıkıyorum, bunun sonucunda ağzımda yanak kısımlarım dişlerime paralel olarak uzun çizgi şeklinde yara olmuştu sabah uyandıgımda, resmen ısırılmış yani derisi kopmuş. Çenemde cok hafıf agrıyo, ne kadar zamandır sıkıyorum dişlerimi bilmiyorum ama yeni farkettim ve korkuyorum acıkcası beni neler beklıyor bu durumda bılmıyorum daha 18 yasındaym zaten dıslerım çarpık bide aşınırsa kücülürse naparım ben cok uzgunum : ( strese baglı denıyo ama ben gayet neseli bi insanım yani sınav streslerm haricinde bişeyim yok, niye böyle oldu bilmiyorum of

 • Bunu Cevapla Oğuz

  Merhaba doktor bey. Sağ alt en arkadaki dişimin yarısı kırıldı.Yarısı ise duruyor. Dişimde çürük yoktu. İlk önce bir parça kırıldı üstten ve sonrasında ise bir parça daha kırılarak yarısı kaldı. Çürükten dolayı ortada boşluk yoktur. Bunun için öneriniz nedir ? dişi kurtarabilir miyim ? teşekkür ederim.

 • Bunu Cevapla fatih

  Dişime tekme geldi sızlıyor nasıl géçer

 • Bunu Cevapla Yahya

  Meraba doktor bey dışım daha önceden kanal tedavisi gördü ve dolgu yapıldı şimdi bu dış kırıldı ama dolgu sağlam duruyo bu dolgunun üzerine napabilirim saygılar

 • Bunu Cevapla fatih

  Cevap alamıyorum

 • Bunu Cevapla Fatma

  Ben tam 8 gün önce sandalyeden düştüm ön dişlerim tavsan dişlerimi tv ye çarptım görünürde kırılma yok acile gittim diş doktoruna değil doktor dişleriminde birşey olmadığını söyledi ancak Ağrı’sı halen devam ediyor bir dişimin be bu dişimin bugün dişimin renginin değiştiğini farkettim gri gibi olmuş diğerleri gibi değil arkasında baktım arkası da baya siyah olmuş dişeme ne olmuştur acaba dişimi kaybeder miyim bir de ön dişim çok üzülüyorum

 • Bunu Cevapla Yunus

  Beni curuk bir disim vardi ust cene ol azi disim curumustu orta kismi dolgu yaptim bir yil sonra dolgunun disindaki beyaz tabaka catladi simdi dolgum gorunuyor onu nasil kurtaririz hocam ozguvenim eksildi 20 yasindayim

 • Bunu Cevapla Gülşah yaz

  Merhabalar benim dişim uzun zaman önce dolgu yapıldı dolgum düştü ve dişim çürüyüp kırıldı köküde sağlam deiil sürekli iltihap kapıuor şuanda gebeyim ve çok korkuyorum ne yapmayalım bilemiyorum

 • Bunu Cevapla Tuğçe

  Merhaba arka dolgulu dişimin arka köşe kısmı kırıldı. Kanama olmadığı için köküne bir şey olmadı diye düşündüm haklı mıyım? Dolguyla kurtarılabilir mi?

 • Bunu Cevapla Gizem

  Doktor bey merhaba benim 20 lik dişlerim çekildi fakat kök kırılıp içinde kaldı küçük bi kısmı. Doktorum alınmasını önermedi felç bile olursun dedi sizce ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Seda Aslan

  Merhabalar bi darbe sonucu ön disim yariya kadar kirildi kanal tedavim yapıldı dolguyla beraber fakat 5 ay sonra disimde grilesle meydana geldi ve beni asiiri rahatsiz ediyo beyazlatma haricinde baska hanhi tedavi uygulana bilir ?

 • Bunu Cevapla yasemin

  Merhabalar..ben trafik kazası ggeçirdim ön ddislerimde 21.22 numaralı ddişlerime darbe aldım ve iki disimin kkökünde kkırılma olduğunu söyledi doktor 5 gün önce ikisinede kanal tedavisi yaptı yenilemezse cekmek zorunda kalicaz dedi.kirik kanal tedavisiyle gecermi acaba yardımcı oolursanız sevinirim

 • Bunu Cevapla VEYSEL

  Meraba hocam benim üst azı dişim bi kaç sene önce kırıldı ve sadece kökünde parça kaldı şimdi ise arkasından gelen diş çıkmadı arkasında kaldı ve kenarındaki dişler önüne kaydı buna nasıl bi tedavi uygulama biliriz 🙁

 • Bunu Cevapla VEYSEL

  Yarım 23

 • Bunu Cevapla mine

  Merhaba doktor bey 4 yil once kanal tedavi olmustum ve az once biseyler yerken disimin yarisi kirildi dolgu bosta suan ama diger kalan kısım saglam gibi dolgu duser mi? Ve nasil bi tedavi uygulanir? Yardimci olur musunuz ?

 • Bunu Cevapla hasan güneş

  hocam dişim kırık sızlıyo ve yanıyo ne yaplayımı cok acıyo 🙁

 • Bunu Cevapla hasan gns

  hocam dişi yarımdan kırılıdı çok ama çok sızlıyo nlur yardım (yaşım 14)

 • Bunu Cevapla Ayşenır

  İyi günler ben bir spor kazasında yüzüstü düştüm ve ön iki dişimdeen biri yarıdan fazlası diğeri ucundan yani yarıdan az kırıldı biri darbe ile kökü içeri girdiğinde için kaplama ile yapmak yerine önce ortodontik tedavi uyguladılar öncesinde fazla kırık olan kompozit ile dolduruldu normal diş gibi oldu fakat diğeri yapılmadı az kırım duruyor tel de taktırdım o kırık estetikliği bozuyor o küçük kırık kısım tel varken yapılabilir mi

 • Bunu Cevapla gülüzar

  Merhabalar hocam, benim oğlum bisikletinden düştü tavsan dişinin biri kirilip diğeri de çatlamiş. Arastirma hastanesine sevk edildik. Uzman yerine pedodonti bolumunde genc bir asistan bayan bakti. Kanal tedavisi uygulanamayacagini soyledi. Disine ne islem yapildigini bilmiyorum. Antibiyotik yerlestiricem demisti. Uc hafta sonrada kendi kanini verecegim dise gibi cumleler soyledi. O gun benim icin zaten tramva dolu bi gündü. Simdi agrisi sizisi yok şükür ama oğlum icin cok endiseleniyorum. Lutfen hocam beni birazcik aydinlatir misiniz?

 • Bunu Cevapla yağmur

  Doktor bey 8 yaşında kızım ağzını çarpıp ön dişini ucunda çok az bir şekilde kırdi ne yapmalıyız

 • Bunu Cevapla gizem

  Merhaba az önce yirmilik dişimin ucu kırıldı. Ne yapılması gerekir. Çekilir mi yoksa tedavi seçenekleri mevcut mu yirmilik diş kırığı için?

 • Bunu Cevapla gülüzar

  Benm sordugum soru da yok cevabi da 🙁

 • Bunu Cevapla yunus

  Hocam ben bisikletten dustum on disim kirildi sallaniyo o gun doktara gittim .oncelikle benim kalbim delik dedim birkac sey sordu basin donuyormu kosarken biseyler oluyomu dedi .ben herhangi bir sey yok dedim onlarda tamam dedilr ve ben hap yutamadigim icin bana antibiyotik yerine sefklav ilacini verdiler. Ve bir hafta sonra gel dediler kanal tedavisi uyguluyacaz dediler kanal tedavisi acitirmi ve kanal tedavisi yapildiktan sonra kirik disi duzelteceklermi….ve kalbim delik oldugu icin bisey olurmu..

 • Bunu Cevapla Ece

  Merhaba Doktor Bey, ben 13 yaşındayım 8 yaşındayken bisikletten düştüm ve ağzımı kaldırıma çarptım ön dişlerimden biri yarıdan kırıldı. Doktora gittim. İlk önce kanal tedavisi yaptılar. Sonrada çivili dolgu. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Ama kendi dişimin ve çivili dolgu dişin arasında siyah bir şey var. Bu beni çok rahatsız ediyor. Güldüğümde görünüyor ve ben bundan kurtulmak istiyorum. Doktorum 18 yaşımda kaplama yapılacağını söylemişti. Daha erken bir şeyler yapamaz mıyız ?

 • Bunu Cevapla İrem

  Merhaba benim dişim kırıldı ve çürüdü çürüdükçe dişim kalmadı sadece kökü kaldı. Ve artık ağrı yapmaya başladı yavaş yavaş farkına varmadan kırıldığı içinde doktora gitmedim. Ben kanal tedavisi yaptırmam panik atak rahatsızlığım var, çektirebilme gibi bir durumum olabilir mi?

 • Bunu Cevapla abel

  merhaba ben 12 yasindayim kazayla dusdu ve disi kirildi ben ne yapa bilirim ?

 • Bunu Cevapla abel

  ama acimiyor dilime deydikde aciyor

 • Bunu Cevapla eliff

  Doktor bey benim kanal tedaviisi olan ,sol üst kopek dişinin yanindaki küçük azi disim kirildi. Kök yerinde duruyo fakat yüzeydeki diş çok ufak..doktor kaplama deneyelim dedi.bu kaplama yapilirken yanindaki dişlerde oyma yada küçültme yapiliyor mu.? Kaplamanin düşme riskinden dolayı yanindaki dişlerin görünümünün değişmesini istemiyorum..

 • Bunu Cevapla Murat

  Hocam benim üst ön dışimde iki yıl önce kırılma oldu yarısı kırıldı ve eğrilme oldu nasıl bir tedavi önerirsiniz. teşekkürler

 • Bunu Cevapla Hümeyra

  Doktor bey merhaba. Ben dokuz yaşımdayken düşme sonucu ön dişimin birtanesi kırıldı. Kanal tedavisi yaptılar ve dilime kaplama yaptılar. Fakat aradan zaman geçince ben bir içecek içerken kaplama dişimi yuttum. Tekrar kaplama yaptılar. Bi kaç yıl öyle idare ettikten sonra dört sene önce daha güzel bir görüntü olması için doktora gittim ve ön dişimin yanındaki dişi küçülterek ikili kaplama yaptı. Öyle olunca da çirkin bir görünüm oldu. Artık gülerken üst dudağım yukarı çekiyor. Bu görünümden çok rahatsızım. Yeniden tedavi olmak istiyorum. Hem fiyat hem de acı konusunda çok korkularım var teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hümeyra hanım merhabalar Yapılan bu kaplama tedavilerinin değiştirilmesi gerekir ve yerine full porselen diş kaplama tedavisi yapılması gerekmektedir bu uygulama sonrasında daha doğal ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Ali

  İki ön dişim kırık bunun için tedawi mümkün mü

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tabii ki ön Dişlerdeki kırıklar için yaprak porselen diş kaplama tedavilerini önermekteyiz

 • Bunu Cevapla Furkan

  Hocam benim üst arka dişlerimden birisi yemek yerken ucundan kırıldı ne yapılabilir ve hocam doktora gitmeye korkuyom

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Furkan Bey merhabalar Eğer estetik açıdan sizi sıkıntıya sokacak bir durum söz konusu ise size lamine diş kaplama tedavisini önerebilirim

 • Bunu Cevapla fahrettin

  merhabalar hocam bnm iki dişimde kırıldı yan dişler yani yeme dişlerim diyim ben şimdi nasıl tedavi uygulamam gerekir bilgi verirseniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fahrettin bey merhabalar bu dişlerinize ve kırılan dişlerinize kaplama tedavisi uygulanarak dişleriniz kurtarılabilir

 • Bunu Cevapla gonca ayaz

  Merhaba doktor bey küçük azı dışıme kanal yapıldı geçici dolguyla beklerken dışım kırıldı çok az bir yeri kaldı disimin ve disim kanalada sanırım cevap vermedi 9 gun oldu hala sizi şeklinde hafif ağrısı var cekilirse yerine ne olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gonca hanım merhabalar kırılan dişinizin üzerine kaplama tedavisi uygulanarak Dişiniz kurtarılabilir

 • Bunu Cevapla Zerrin

  Hocam mrb benim 2 tane 20 lik dislerim curudu ve zamanla icinde kirildilar cok aci cekiyorum iltihap oldugu icin hap igne bile kullandim ama gecmedi doktor bana iltihapli bi sekilde kirip kirip alacagini soyledi ve sonrasinda etini dikecegini soyledi ve acinin tamamini da cekesin dedi ama bende panik atak var cok korkuyorum acaba baska bi sekil dislerim cekilmezmi yada narkoz uzeri hic hisstmeyecegim bi hastane warmi yapiliyomu lutfen acil cvp werin cok agrim var😯

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zerrin hanım merhabalar yirmilik dişinizin mutlaka en kısa sürede alınması gerekmektedir bir an evvel bir Diş hekimine başvurunuz

   • Bunu Cevapla Zerrin

    Hocam cekcem zatende sadece aci cekmek istemiyorum benim bildigim iltihapli dise dokunulmamasi lazim gittigim yer ozel bi yer olmasina ragmen memnun kalmadim.acaba tamamiyla uyusturulabilinirmi aci cekmeyecegim bi sekildr litfen sadece bunun cwbini istiyorum beni rahatlatin tesekkurler.

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Bu iltihabın kurutulması gerekiyor Yoksa acı çekersiniz.

 • Bunu Cevapla Şerife

  Merhaba doktor bey benim üst dişlerimden biri 1 sene önce bir kaza sonucu kırıldı dişçiye gittim kanal tedavisi için dişimde çok iltihap olduğunu dişi çekmesi gerektiğini ssöyledi dişi kurtarmanın bir şansı yok mudur?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bu konuda doktorunuza güvenin ve çektirin yerine implant tedavisi yaptırın.

 • Bunu Cevapla Dilan

  Hocam ben 13 yasindayim ve arka azi disimin 2 kenari kirildi fakat hic agri yapmiyor disimin cekilmesini de istemiyorum korkuyorum sizce dolguyla disim eski haline gelir mi ? Bu durumda ne yapmam gerekiyor simdiden tesekkurler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Evet öncelikli tedavi dolgudur

 • Bunu Cevapla Sena

  Hocam merhaba 20 yaşındayım köpek dişimin yanındaki küçük azı dişim kırıldı o dişim çürüktü zaten dibe yakın bir yerden kırıldı hiç ağrı sızı yok ama bu dişim için tek çare çekilmesi midir? yani kaplama veya dolgu yapılamaz mı?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sena Hanım merhabalar Diş kökünde bir sorun yoksa kapama tedavisi olabilir Diş hekimine başvurunuz

 • Bunu Cevapla Buğra

  Hocam benim azı disime kanal tedavisi yapıldı ama daha sonra bu fisin dolgusu dustu ve kırıldı cürükten dolayı simdi cektirmeyi düşünüyorum bu dişin cekilmesi ameliyatlık bir durum mu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buğra Hanım merhabalar Bu konu hakkında dişimizin durumunu görmeden bir şey söyleyemem fakat dişinizin çekilmesi gerekebilir.

 • Bunu Cevapla Umut

  Hocam mrb 3 sene önce iki ön dişim kırıldı ve bn doktora gittim doktor bna dedi ki kökü darbe almış diş taktıramam ancak kanal tedavisi yaparım bnde dedim yok çok pişmanım dişim çok agrıyor iltahap kapmış şimdi ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen bu arada yaşım 17 saygılarımla

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Umut Bey merhabalar öncelikli olarak yeniden Diş hekimine başvurunuz gerekir. Doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz. Daha sonra kanal tedavisi uygulaması yapılabilir. Eğer çok fazla geç kaldıysanız dişlerinizi kaybedebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Berfin

  Hocam benim 3 yil once dustum ve 3 on disim kirildi ve yasim 18 in alti oldugu icin dolgu yapildi ama digeri icin kaplama lazimmis vr yasim tutmadigi icin o disim oylr kaldi . su anda o disim cok agriyor bisey yiyip icerken aciyor ve sizliyor. Napmaliyim ve dolgudan dolayi hernekadar dislerimi duzenlide fircalasam sarariyor ve buda hic guzel bir goruntuye yol acmiyor. Napmaliyimm???

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Kırılan dişinizde bir ağrı söz konusu ise bu dişinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir 18 yaşına geldiğinizde bu dişleriniz kaplama olacaktır

 • Bunu Cevapla Türker

  Hocam 15 yasindayim baliklama atlarken on disimin 1 tanesini fazla kirildi ne yapicam simdi gulmek bile istemiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Türker Merhabalar 18 yaşında geldiğinizde bu dişinize kaplama tedavisi yaptırabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Eda

  Merhaba . Azı dişim çürük ve kırıldı doktora gittim (devlet hastahanesi) filmi çekildi ve kökünde apse olduğunu ilaç kullanmamı geçincede dişi çekeceğini söyledi azı dişim olduğu için endişeliyim. Başka yolu yok mu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Eda Hanım merhabalar bu dişinizin çekilmesi gerektiğini Doktorunuz belirtti ise bu dişiniz çekilecektir yerine İmplant tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Saruhan

  Merhabalar doktor bey,
  Sağ pre-molar dişlerimden bir tanesi kırıldı, ama bu kırığın gizli çürümeye dayalı olduğunu düşünüyorum kırılan dişin iç tarafı da çürükler var. Kırılma sonucunda bir taraftaki kök içerde kaldı. Nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim acaba ? Çok teşekkür ediyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba kırılan bu dişinize kaplama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Mustafa Barış

  merhaba benim lateral kesici dişlerimden bir tanesi sorunlu yani hafif eğimli bir şekilde çıktı daha sonra o dişin üst kısmında bir kaç ay içinde bir kararma oluştu.İlk başlarda sorun olmuyordu gittikçe büyüdü. Önlem olarak diş hekimine gittiğimizde çürük olduğunu söyledi ve kazıyıp beyaz dolguyla düzellti.Şuan iki senedir kullanıyorum ama dolgu aşınarak küçülmeye başladı ve dişim kötü bir şekil alıp üçgenleşti.

  Sorum şudur :
  Bunun için en maliyetsiz ve sağlam tedavi nedir?
  bu dişe implant yapılırmı?
  tekrar dolguyu tazelemelimiyim yoksa dişin ömrü bitinceye kadar bu bozuk ve kötü şekilde kullanmalımıyım?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa Bey merhabalar burada dişinizin kaplama tedavisi olması gerekmektedir. Yaprak kaplama tedavisini olmazsanız Zirkonyum ya da full porselen kaplama tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla elif

  Merhabalar doktorbey size bir sorum olacakti ben 19yasindayim on disim biri curuk ve kirik ne tedavi onerirsiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Elif Hanım merhabalar bu dizimize Zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanabilir yada yaprak porselen kaplama uygulanabilir Fakat bu uygulamanın çok iyi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekir size Nişantaşı’nda dr.cem Erdoğan’a yönlendirebilirim

 • Bunu Cevapla Halil

  Hocam merhabalar, henüz bugün sabah sağ arka üst dişime kanal tedavisi yapıldı. Ancak nokta büyüklüğünde parçalar dökülüyor. Acaba tedavi hatalı mı oldu? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba burada iltihap kurutucu bir ilaç kullanmanız gerekiyor. Doktorunuz sizi bu konuda uyarmadıysa tekrardan diş hekiminize konu hakkında danışabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Kader

  Yaşım 17. Köpek dislerim yukarıdan çıktı. Lamine diş yapılır mı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba öncelikli olarak 18 yaşını doldurmuş olmalısınız daha sonra bu tedavi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Necip

  Hocam 16 yasindayim on didime dolgu yaptrmak istiyorum 18 yasima kadar yani 2 yıl idare edermi.18 yasima gelince kaplama dusunuyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba yapılan dolgu tedavileri sağlıklı olmayacak ve sağlam olmayacaktır Bu nedenle kırılma yaşayabilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğinizde kaplama tedavisi yapılması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhabalar hocam ben 23 yaşındayım arka alt dillerinden biri zaman içinde boydan boya yarısı kırıldı ve etiçerden şişti ara ara ağrı yapıyor ve sürekli ağzımda koku oluyor nasıl bi tedavi uygulanması gerekiyor sizce birde ben ne zaman doktora gitsem iğne yapıldığında uyuşmuyor pek ancak tedavi sonuna doğru zorla uyuşuyor bütün ağrıyı hissediyorum bu yüzden de çok korkuyorum şuan doktora gitmeye kendi isteğimle ameliyat olma gibi bi şansım var mı acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gamze hanım merhabalar öncelikli olarak diş etlerinize yönelik bir tedavi başlatılması gerekmektedir. Oluşan sorunların neden oluştuğu konusunda net bir kanıya varılabilirse tedavide daha doğru ve daha kısa sürede tamamlanır. Alttaki kırık olan Dişiniz için kaplama tedavisi önerilebilir fakat öncelikli olarak ağızdaki mevcut sorunların giderilmesi gerekmektedir.

 • Bunu Cevapla faruk

  hocam benim tavşan diş yamukta astsubaylıkta ön sağlıkta sıkıntı çıkarıyolar çektirebilirmiyim bu illeti .Yerine yeni diş takılabir mi acaba .Beni iyi bilgilendirirseniz.Şimiden teşşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Bu dişiniz ortodonti tedavisiyle ya da porselen kaplama tedavisi ile düzeltebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Baran TUNA

  Hocam 14 yaşındayım alt dişlerimden birisine dilimi götürdüğümde katman varmış gibi duruyor. Bu dişimin kırıldığı anlamına mı geliyor???

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buradan bir şey söylemem çok zor öncelikli olarak muayene olmanız gerekiyor en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurunuz

 • Bunu Cevapla Volkan

  Merhabalar, şuan 17 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıl önce şiddetli çarpma sonucu önde ki sol dişimin azıcığı kırıldı ve nasıl bir tedavi ile giderilebilir yardımcı olur musunuz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Volkan Bey dişinize yaprak porselen kaplama tedavisi önerebilirim, dişinizi kapama tedavisi olması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Cenker

  15 yaşındayım azı dişlerimden tekinin yarısı yemek yerken kırıldı tedavisi nasıl yapılır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba dişinize dolgu tedavisi yapılabilir en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurarak tedavinizi gerçekleştiriniz

 • Bunu Cevapla YILMAZ

  SAYIN HOCAM KARDEŞİMİN ÖN DİŞLERİNDEN İKİSİNİN ORTASI KIRILIDI KIRIK TEDAVİSİNİ YAPTIRMA ÜCRETİNİZ NEDİR.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba kırık tedavisi olarak yaprak porselen kaplama tedavisini öneriyorum fiyatlar bu uygulamayı gerçekleştirecek olan Diş hekimine göre değişmektedir

 • Bunu Cevapla sena

  arkada derin dolgusu olan bir dişim (kanal mıydı hatırlamıyorum) kırıldı. daha doğrusu dolguyu 4 köşe diş tutuyor gibiydi. şimdi bir köşe hafif ayrıldı ve sallanıyor. acaba nasıl tedavi edilir. kaplama olması gerekir mi hoş kaplamaya kalsak geriye diş kalmaz. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 • Bunu Cevapla Yagmur

  Merhaba hocam ben 27 yaşındayım 13 yaşındayken düştüm dışim hem yarısı kırıldı hemde eğildi cektirmeden düzeltip kaplama mümkünmu veya nasıl bir çözüm önerirsiniz tesekkurler

 • Bunu Cevapla Elif su

  Merhaba ben bisiklet devirdim ve ön dişimin ucu kırıldı her sene hatta 6 7 ayda bi kırılıyo hamur gibi bişe koyuyolar başka yolu var mı

 • Bunu Cevapla hasan

  ben dişime porselen yaptırmıştım porselen dişim kırıldı ve altındakı kendü küçültülmüş dişiminde yarısı kırılmış ne yapmam lazım

 • Bunu Cevapla burcu

  Merhaba doktor bey. Hamileyken 20 lik dişlerin çıktı ve cektiremedim. Sağ üst arka yirmilik dişim yanagima dokru sivri çıkmış yanagima deyip acitiyordu bugün disim sivri kısmı kırıldı koku duruyor ucu kırıldı sadece bi sorun olur mu? Bebeğimi emzirdigim için ilaç herhangi birşey icemiyorum. 2. Sorumda dolgular bakım yapmama rağmen kararıyor neden?

 • Bunu Cevapla zadide

  Merhaba hocam benim 5. 6 yıl önce disim kırıldı çok az bir parça var ve cok kötü bir görüntusu var nasıl bir tedavi uygulanmalı Teşekkürler

 • Bunu Cevapla duygu

  meraba benim on 2 disim kirildi ucgen seklinde raatsiz oluyorum bu durumdan ama ne yapacagimi bilmiyorim dolguda yaptirmak istemiyorum

 • Bunu Cevapla Gökhan

  Hocam benim iki dişim kırık biri etin içinde diğeri ise etin dışında çok az bir şey kalmış onlarda çekimde bir sıkıntı olurmu

 • Bunu Cevapla tuba

  Sayın hocam benm 20 lik dişimin bir oncesindeki dişimin on tarafı kırımdı 4yıl önce kanal tedavisi yapmıştım bir tarafıda incelmiş biraz ağrı yapıyor ve kırılan yerin eti ağrıyor randevu aldım onuda 15gun sonraya verdiler sizce dişime ne yapılır .

 • Bunu Cevapla Yagmur

  Neden cevap gelmiyo😢

 • Bunu Cevapla irem

  merabalar benim sağ üst arka dşim kanaltedavili ama sallanıyo ne yapılmalı

 • Bunu Cevapla irem

  cevap verinlütfen çok korkuyorumdişten

 • Bunu Cevapla Ugur

  Merhaba hocam bugün üst köpek dişlerimden birinin doku hizasında çürüdüğünü gordüm ve bu benim psikolojimi çok bozdu çekilmesi en zor diş tedavi edilebilir mi yoksa bekleyecek miyim tamamen kırılmasını ?

 • Bunu Cevapla batuhan

  ben 16 yasındayım
  nasıl dısımı yaptırablirim

 • Bunu Cevapla Volkan Kara

  Merhaba;

  Alt çene en arkadan bir öndeki dişime 5 yıl once kanal tedavisi ve dolgu yapıldı. 3 hafta once dolgum ve dişim kırıldı.
  büyük bir diş olduğu için dişin sadece yana tarafında bir parçası ve orta kısım kaldı.
  Kanalı gayet başarılı.
  Dişimi kurtarmak iştiyorum. iki farklı hekime gittim biri kurtarırı diğeri çekilmesi gerekir dedi.

  Kurtarırız diyen hekim vida atacağız kaplama ve dolgu yapılacak dedi.

  Sizin de bilgilerinizi yönlendirmenizi rica ediyorum.

 • Bunu Cevapla Recep

  Mrb hocam ben recep yaklaşık 1 yıl önce ön alt dişime sert bi darbe sonucu ucu kırıldı doktoru ihmal edip gitme gereği duymadım halende gitmedim dişim baya siyahlamış hisetmiyorum sinir damarının öldüğünü düşünüyorum bu dişi çektirip yerine sağlam bir diş yaptırma şansım varmı her ne koşulda olursa

 • Bunu Cevapla Faruk varol

  Hocam alt taraftaki dislerim orta iki dis ic tarafi curukten dolayi dis etiyle dis arasinda kalan kisim kucuk parcalar halinde dagildi un gibi olan parcalar o kisimda oyuk gibi bir tabaka olusturdu ne yapmam gerekiyo agri falan yok ama nasil bir tedavi yada alt taraftan tekrar kendisi cikarmi

 • Bunu Cevapla Merve ünver

  Merhabalar bnim üst sol kesici dişimin yarısı kırıldı benim açımdan kırık olması sorun değil ama dilimle dişin üzerine bastırdığım zaman hafif sızlama oluyor ve dilimle iç kısmını çektiğim zamanda sızlama oluyor bu durum geçicimi yoksa doktora gitmem gerekir mi ?

 • Bunu Cevapla Ece

  Benim arka disim kırıldı ve sürekli yemek yerken veya konuşurken dilime batiyo ve rahat edemiyorum. Napmam gerekiyor. Doktora gitmekten de biraz korkuyorum . Acaba disimi cekerler mi ?

 • Bunu Cevapla eylul

  merhaba yaklasik bi sene onceye yakin arka disime kanal tedavisi uygulandi bugun hic bir agri sizi sorun olmadigina ragmen yemek yerken birden disim agzima geldi kenari kirilmis dolgunun yarisi disarda yasim 14 nasil gecer ne yapmaliyim korkudan agzimi acamiyorum

 • Bunu Cevapla Emine Nur

  Merhabalar doktor bey. Ben iki hafta once bir kaza gecirdm ve ust on iki disimin uclari kirildi. 20yasindayim Doktora gittigimde dislerde oynama olmadigini soyledi. Bu durumda bana ne onerirsiniz

 • Bunu Cevapla rabia nur

  Merhaba ben 14yaşındayım bbugün ön dişlerimin birisi çarpraz şekilde kırıldı parçası var , çok aciyor randevu 15 gün gün sonra ,ilkokul çocuğuna,benziyorüm ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Ceren

  Merhaba doktor bey 15 yaşındayım ve arka dişim çürüdü ardından ucu kırıldı ve boşluk var bu nedenle dişim çok agriyor doktora gitmeye korkuyorum bu dişe ne yapabilirler?

 • Bunu Cevapla Taha

  Merhaba ön 2 dişimin ortası çürümüştü kaplama yapıldı önüne arkasınıda bayağı bi oymuşlar diklemesine orayıda kapladılar neden acaba birde ön 2 dişimden sağdaki diş alt ön 2 dişimin sağdaki dişine sürtüyor ne yapılabilir ?

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Merabalar ben 17 yasındayım ön dişim bıraz kırıldı doktora gittim dolgu dedi nasıl dolgu yapılır ve acırmı

 • Bunu Cevapla Recep

  Hocam kahvaltıda zeytin çekirdeğini çok sert bir şekilde isirdim ön dişim resmen yerinden oynadı hafif hafif sallanıyor çok ağrıyor doktora gittim 3 gün bekle şimdi röntgen çeksek bile birsey anlayamayız 3 gün sonra canlılık testi yapmak lazım dedi kendiliğinden de geçebilir dedi ama dış ağrım devam ediyor sizce dış dokusu veya hücreler kendi kendini iyi edermi zamanla

 • Bunu Cevapla Kübra

  Merhaba… Az önce kuru meyve yerken bi anda sol tarafta dişim kırıldı. Ayın 2 ne memleketime randevu aldım. Sanırım ortada n çatladı köKe kadar. Ben memlekette yaptırmak istiyorum 10 günde bana zararı dokunur mu 🙁

 • Bunu Cevapla Gülcan

  Merhaba üç sene önce dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldı bi kaç gün önce kuruyemiş yerken düştü dolgum dişimde tek taraflı ortadan kırıldı diğer taraf ise sağlam doktor çekilmesini gerektiğini söyledi ben çektirmek istemiyorum başka bir çözüm varmıdır

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba 1 haftadir ön alt dislerim çok acıyor ve kaşınıyordu dokunsam kanıyordu iyilesir diye ve vizelerim yuzunden gidemedim ama bu gece ön alt disimin arkasinin disimin dibi agzima geldi baktim kirilmis kirilan parcaya baktim baya kotu ve dis diplerim baya da sararmis en yakin zamanda hastaneye gidicem ama.sizinde gorusunuzu almak istedim çok korkuyorum açikcasi

 • Bunu Cevapla TUĞBA

  ön dişlerim uçlarından minik minik kırılıyor, en sonda köpek dişimin uç kısmı kırıldı.ve aksine çürük yada yediğim sert bir şey yok, bunun dışında gece uyurken de dişlerimi sıkmıyorum. bunun sebebi nedir? uçlarda ki kırıkları nasıl onarabiliriz?

 • Bunu Cevapla Bahadır Acar

  Merhaba Doktor bey,
  3 yaşında kızımın ön dişinin bir kısmı kırıldı. Bırsey yapmaya gerek var mı acaba? Süt dişi olduğu için beklemek daha mı iyidir?

 • Bunu Cevapla hatice

  merhabalar. ben 34 haftalik hamileyim, aksam icindeki dolgu hamileyken dusen disimin yarisi kirildi sallanmaya basladi. ben gayri ihtiyari disimle oynarken cikti yerinden. acile gitmem gerekirmi yoksa evde biseyler yapabilirmiyim acaba??

 • Bunu Cevapla Kerem

  Hocam mrb öndeki iki dişim çürük nedeni ile kırıldı kökleri sağlammıdır bilmiyorum herhangi bir ağrım yok. Çok az bir şekilde oynama yapıyorlar. Ne tür bi tedavi uygulanır. Tedavi ücreti tahminen ne olabilir?
  Teşekkürler şimdiden!

 • Bunu Cevapla Beysat

  Hocam mrb öndeki iki dişim çürük nedeni ile kırıldı kökleri sağlammıdır bilmiyorum herhangi bir ağrım yok. Çok az bir şekilde oynama yapıyorlar. Ne tür bi tedavi uygulanır. Tedavi ücreti tahminen ne olabilir?
  Teşekkürler şimdiden!

 • Bunu Cevapla Feryal

  Merhabalar üst azı dişimde derin bir çürük olduğunu söylediler ve bu dişimde ortadan yarılma var. Dişimi çektirmeden bir tedavi uygulanması mümkün müdür?

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba benim dişlerim devamlı kırılıyor ve çürüyor üstelik fırçalamama rağmen ne yapmalıyım lütfen cevap verin

 • Bunu Cevapla Burhan gürel

  Merhaba ben disime sert bi cisimle darbe yedim ve sonra on disim disetininhemen dibinden kirildi ama dusmedi gittim tedavi oldum disimin icine vida tarzi bisey koydular ama hala disim sallaniyo be distani kirigıdaduzeltmek icin dolgu yaptilar ama dustu ne yapmalim

 • Bunu Cevapla tuğba

  17 yaşındayım ön dişlerim aralıklı bunun tedavisi tel ile mi yoksa ileride kendiliğinden birleşirler mi? eğer tedavisi tel ileyse ortalama ücreti ne kadar olur?

 • Bunu Cevapla ahmet

  Benim ön alt dişim küçük yaşta kırıldı.Ama kökü duruyor halen ne yapılması gerekir.

 • Bunu Cevapla sedat

  Merhaba Hocam, 5 sene önce yaptırmış olduğum kanal tedavili dişim ağrımaya başladı, ağrısının nedenini bulamadılar. Sizden randevu almak istiyorum, adres ve iletişim bilgisi paylaşabilir misiniz

 • Bunu Cevapla gülcan

  Merhaba üç sene önce dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldı bi kaç gün önce kuruyemiş yerken düştü dolgum dişimde tek taraflı ortadan kırıldı diğer taraf ise sağlam doktor çekilmesini gerektiğini söyledi ben çektirmek istemiyorum başka bir çözüm varmıdır ?

 • Bunu Cevapla abdulrezzak

  merhabalar ben 2 3 gun kadar oncesinde açamadiğim bir içecek kapagini sağ dişlerimin arasina sıkıştırıp oyle açmiştim şimdiyse dişlerimi sıktığımda sag ustteki dişimde bi acı meydana geliyo kardeşim çizgi olduğunu soyledi sanirim çatlamiş dedi ne yapmaliyim, o kadar kolay çatlar mi, çatlak midir değil midir, beklesem geçer mi bi ihtimal , tedavisi nedir yardimci olursaniz sevinirim. teşekkürler

 • Bunu Cevapla kezban

  Merhabalar;
  1979 doğumluyum ilkkez diş sorunu yaşıyorum. Dişim kırıldı ve çok üzülüyorum. Çoğu kişi gibi diş hekimi korkusu var fakat korksamda yapabileceğim bir şey yok 🙁 0 542 309 2719 tel numaram, iletişim kurabilir miyiz?

 • Bunu Cevapla isimsiz

  merhaba hocam 2 yan dişimde çatlama ortadan kenara dogru acaba hangi tedavi yöntemi uygulanır

 • Bunu Cevapla Ulger

  Merhaba ben 13 yasindayim 1. Azı disim biraz kirildi ve hafif sallaniyor acaba cekilmesimi gerekir yoksa dolgumu

 • Bunu Cevapla fatoş

  Merhaba dolgulu disim kırıldı ne yapmaliyim

 • Bunu Cevapla recep

  Sol arka taraftaki disimin yarisi kirildi dilimle disin icindeki tabakaya dokuna biliyorum yada aynada tabakayi gorebiliyorum bunun icin napaliyim

 • Bunu Cevapla Melike

  Merhaba hocam alt tarafta 3 gün önce kırık bir dişim vardı ve sallanmaya başladı bugün yemek yerken o kalan diste elime geldi ben şimdi ne yapmalıyım çok korkuyorum kökü aldirmaya şimdiden teşekkürler…

 • Bunu Cevapla Berfin

  Hocam kaplama icin illaki 18 mi olmali 17 buçuk olmaz mı ????

 • Bunu Cevapla Onur

  Ön kesici dişlerimde kanal tedavisi yapıldı.Ancak ben daha sonra dişçiye gitmedim ve ön kesici dişlerimden sağdaki düştü ve kökü kaldı.14 yaşındayım bu diş nasıl yapılır 18 yaşına kadar beklemek istemiyorum çok kötü gözüküyor.

 • Bunu Cevapla NURAY

  Merhabalar Hocam. Benim arka dişim kırıldı ve çivi takılarak kanal tedavisi olmadan yapildi. 2 yil boyunca ağrı oldu. Son dönem dayanılmaz boyutta ağrı oldu. Ayni hekime gittim. Kanal tedavisi yapti. 3 hafta sonra yeniden agri oldu. Çivi takmak doru bir yontem mi. Ben çivi kaynakli oldugunu hissediyorum. Ne yapmaliyim ve sizin yorumunuz nedir?. Teşekkürler

 • Bunu Cevapla Sema Nur Doğan

  Merhaba hocam. 9 yaşındayken üst ön dislerim kırıldı. Dolgu yaptırdım ve 12 sene geçti hiç bir sıkıntı yasamadim. Bugün ön dislerimden birinin dolgusu düştü. Sizce yine dolgu yaptirsam bu kadar süre dayanır mı? Doktorum kırılan dislerimi kesip kaplama yapabileceklerini söylüyor ama ben açıkçası korkuyorum. Ne yapmalıyım bu konuda?

 • Bunu Cevapla Erkan

  Hocam merhabalar diş kırığı için yıl olarak 18 yasında olmak yeterlimidir. Yoksa doğumgünü geçmesi mi gerekir? Yani 1999 aralık doğumluyum. 1999 doğumlu olmam yeterli midir?

 • Bunu Cevapla Ayşegül

  Merhaba Doktor Bey Ben hergun dıslerımı duzenlı fırcalamama ragmen 15 gun once bır dısıme kanal tedavısı bır dısıme dolgu yapıldı.Bugün kanal tedavili dişimin yanındaki diş kırıldı.Ama düşmedi .Zaten kanal tedavisi yapıldığı günden beri ağrıyordu.Ne yapmalıyım.Nasıl bir tedavi uygulanır.Dişlerimi çok seviyorum.Ama bu sene beni bitirdiler.:(

 • Bunu Cevapla yusuf

  benim sağtaraf arkadan öne 3 . dişim yarısı çürükten kırılmıştı 4-5 toktor gezdim birtanesi ben yaparım dedi be dolgu falan içerisine parça koydu aradan 3 sene geçti dişin diğer yarısı da kırıldı dolgu kaldı sadece bu zamana kadar son 7-8 ay bu dişte ağrılar oldu ve dişte oynama vardı tekrar diş hekimine gittim kapalma yaparız dedi randevu verdi 15 gun sonra ya 3-4 gün sonra diş tekrar ağrımaya başladı aynı toktor olmadığı için farklı toktor’a gittim diş zaten gitmiş diye uyuşturup hemen çekti
  şimdi bu durum çekilmesi doğrumu ve bu dişin yerine tekrar diş yapılırmı?

 • Bunu Cevapla Erkan

  Merhaba doktor bey
  Ben hergun dislerimi fircalamama ragmen ust sag ve sol arkada 2. Dislerim parca parca dokuluyor.
  Bunum nedeni ne olabilir

 • Bunu Cevapla Gülizar

  Meraba hocam bu gün 12 yaşındaki oğlumun okulda düşme sonucu üst 2 dişi köküyle beraber düşmüş hemen hastaneye gittik düşen dişleri dezenfekte edip dişleri yerine koydular sargı beziyle ısırtıp böyle acil tıp fakültesine sevk ettiler tıp fakültesinde de dişin üzerine 4 tanesine bir dolgu yapıldı acaba dişleri diş eti sararmı eskisine döner mi ve dönerse ne kadar zamanda döner
  Doktor bize 1 ay dikkat etmelisin dedi ve yemek dahi yiyemedi bu gün bide tam sınav haftası okula göndersemmi göndermesemmi dişleri tekrar düşe bilir okulda okula gitmezsede sınıf tekrarı yapa bilir siz fikir verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla Yaren

  Hocam ben 18 yaşındayım uyurken dişim yerinden çıkarak kırılmış yeniden takılabiliyor yapıştırılması gibi bi şansım var mı

 • Bunu Cevapla Ezgi

  Merhaba doktor bey ben 12 yaşındayım.Ön dislerimin yanında bulunan dişim çapraz şekilde kırıldı.Tedavisi nedir.Peki dişlerim kendiliğinden düzelir mı .Çünkü herkes dişin kendiliğinden düzelir yani büyür diyorlar doğrumu acaba
  Lütfen cevapların…..

 • Bunu Cevapla umut

  Merhaba Hocam bundan 2 sene önce okulda düştüm VE üst ÖN iki dişimin ortası kırıldı.Şu anda 13 yaşındayım dişimin kırıldığı yerde sararma var dolgu yapmayı düşünüyorum.dişime kanal tedavisi yaparlar mı.Birde dolgunun dayanma süreci nedir?

 • Bunu Cevapla Selçuk şengün

  Selam benım ön dişim düştü diş Eti çekilmesi var yanındakıde yarısı etı çekilmiş diş hekimi yanındakide çekilmesi lazım ve kaplama olması lazım dıyo sizce ne yapmalıyım ?

 • Bunu Cevapla Mehmet

  Hocam benim arka degirmen dişim tamamen kirildi ama dişimin kısa kökleri hala duruyo.kirik olan yerden bise yiyemiyorum ne yapmak gerekiyor hocam ?

 • Bunu Cevapla ahmet

  ön dişim küçükte olsa kırıldı bunun için ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla doğukan

  merhaba hocam benim ön dişim küçükte olsa kırıldı ve hava gelir gibi oluyor bunun için ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla doğukan

  merhaba hocam benim dişim kırıldı küçükte olsa yemek yerken o dişle yiyemiyorum ağrıyor ve ağzıma hava alırkende ağrıyor ne yapmalıyım ?

 • Bunu Cevapla doğukan

  ön dişim küçükte olsa kırıldı yemek yerken onla yiyemiyorum ağrıyor ve ağzıma hava alırkende ağrıyor ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla doğukan

  ön dişim kırıldı küçükte olsa yemek yerken o dişimle yiyemiyorum ağrıyor ağzıma hava alırkende ağrıyor ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla doğukan

  hocam benim ön dişim küçükte olsa kırıldı yemek yerken kırılan disimle yiyemiyorum ağzıma hava alırkende ağrıyor ne yapmalıyim

 • Bunu Cevapla Doğukan

  Merhaba hocam benim ön dişim küçükte olsa kırıldı yemek yerken kırılan dişimle yemek yiyemiyorum ağrıyot ve ağzıma hava alırken de ağrıyor ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Fatma dogru

  Hocam merhaba dişime kanal tedavisi uygulandı geçici kireç gibi bir dolgu yapıldı ama şimdi kenarda kısım sanırım kırıldı doktorum içine demir bir çubuk koyarak dolgu yapacaktı dış kenarı kırıldığı için çekim yaptırmak zorundamıyım

 • Bunu Cevapla Emre

  Merhaba Doktor Bey , 17 Yaşındayım ön dişim çarpma sonucu 7 yaşındayken kırıldı korkum nedeniyle 14 yaşında kanal tedavisi ve estetik dolgu uygulandı ancak dişim rengini kaybettiğinden dolayı dolgunun altındaki kırık diş yansıma yapıyor ve kötü görüntü oluşturuyor bunu çözümlemek için ne yapmalıyım ? teşekkürler

 • Bunu Cevapla Ahmet

  kanal tedavisi olmuş sağ aalttaki azı dişim kökü sabit ama yarısı kırıldı neden oldunu bilmiyorum 1 sene geçti aradan ne yapmam lazım dişimi çektirmemmi lazım

 • Bunu Cevapla ayse

  Benim disim 12 yasindayken ortadan kirildi discide kokunden komple cekti yani simdi damak var sadece vede 18 yasinda yapilir dedi simdi 21 yasindayim disimin arasida oldukca kuculdu yani bi dis zor sigar.nasil bi tedavi uygulanir.bide bnm demire metale alerjim var .sigorta karsilar mi? Bilgilendirirseniz sevinirim acil.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Merhaba Doktor Bey birkaç gün önce sol alt azı dişlerimden birini çektirmek zorunda kaldım yalnız diş kökü çekim esnasında kırıldı doktorum üzün süre uğraştı 45 dakika kadar ama hala içeride parçalar var bana belli bir süre sonra o diş kökünün kendiliğinden çıkacağını ifade etti ama açıkçası içim rahat değil ne tavsiye edersiniz çenemde boş kalan yere nasıl bir tedavi önerirsiniz şimdiden çok teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Mustafa tutar

  Dişim kırıldı yaşım 17 yaptirabilirmiyim

 • Bunu Cevapla Furkan ekiz

  Hocam merhaba ben 23 yaşındayım hiç kanal tedavim yok iki adet dolgum var ama ara sıra çiğneme dişlerimden ufak parçalar halinde kırılmalar oluyor ve yine çiğneme dişlerimin içinden rahatsız etmeyecek bir kaşıntı oluyor ne yapmam gerekir?

 • Bunu Cevapla Mehmetalp Demir

  Merhaba doktor bey bugün dişimde bir çıkıntı hissettim. Dilim o çıkıntıya gitti. Sonra dolgum düştü. Ön üst dişimin arka kısmından koptuğunu hissettim. Biraz sızı hissediyorum. Nasıl çözebilirim.Yardımcı olur musunuz lütfen.

 • Bunu Cevapla Enes

  Hocam ben 8 yaşındayken en öndeki iki dişim kırıldı sonra 18 yşına kadar takma diş gibi birşey takdılar ama şuan ben 16 yaşındayım kırılan dışın kırılmayan tarafı simsiyah oldu neden

 • Bunu Cevapla Enes

  Hocam benim dişim kırıldı 18 yaşına kadar geçici bişey takdılar şuan 15 yaşındayım ama o dişin kırılmayan yeri simsiyah oldu acaba neden

 • Bunu Cevapla hasan

  merhaba doktor bey benim ön dişimin alt kısmında küçük bir parça kırıldı dişlerimi fırçalamadığım için bu kırılma düzelir mi

 • Soru Sorun