Diş Hekim Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

20 Şubat 2015

Diş zirkonyum kaplamaları dişler üzerinde meydana gelen problemlerde, kırılmalarda, eksik diş uygulamalarında, yapısal olarak bozukluğu olan dişlerde uygulandıklarında oldukça estetik ve doğal sonuçlar veren bir işlemdir.

Zirkonyum kaplamalar hem ön dişlerde hemde arka dişlere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Işığı geçirgen yapısı ile görünümü doğal dişe çok yakın olan zirkonyum kaplamalar istenilen beyazlıkta tasarlanabilmektedir. Estetik anlamda üst düzey bir yapıya sahip olan zirkonyum kaplamalar fonksiyonel anlamda da oldukça sert ve basınca dayanıklı malzemelerdir. Fonksiyonel anlamda doğal dişleriniz ile uygulayabileceğiniz her işlemi zirkonyum kaplamalarla da uygulayabilirsiniz. bu tür estetik uygulamalar kişilere öz güvenlerini yerini getiriyor, kişilerde güzel bir gülüşe ve estetik diş dizilimine sahip olmalarını sağlıyor.

Zirkonyum kaplama uygulamaları ile güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz

Zirkonyum kaplama uygulamaları günümüzde en sık uygulanan estetik kaplamalardır. Bu kaplamalar görünüm olarak oldukça doğal iken sağlamlık bakımından metaller kadar dayanıklıdır. Dişlerinden dolayı estetik kaygılar yaşayanlara önemli bir çözüm sunan zirkonyum kaplama uygulamaları ile aynı zamanda istediğiniz diş beyazlığına da sahip olabilirsiniz. Leke tutmayan bu kaplama uygulamaları çay, kahve ve sigara lekelerinden etkilenmez. Bu sebeplerden dolayı dişlerinde farklılaşma olanlar, dişlerini yapılan diş beyazlatma uygulamaları ile istenilen beyazlığa getiremeyenler için zirkonyum diş kaplamaları oldukça iyi ve estetik bir çözüm olmaktadır. Ayrıca ön dişlerinde kırık olan ve eskimiş dolgularından dolayı estetik kaygı yaşayanlarda zirkonyum diş kaplamları ile istedikleri gülüşü elde edebilirler.

Eski dönemlerde uygulanan metal destekli kaplamalar kişilerde estetik kaygıların oluşmasına neden olmaktaydı bu uygulanan malzemelere alternatif olarak üretilen ve istenilen estetik görünümün elde edildiği diş zirkonyum kaplamaları hastaları estetik açıdan oldukça tatmin etmedir. Bu uygulamalar ile dişlere istenildiği gibi renk ve şekil verilebilmektedir.

Zirkonyum kaplamalar alerjik bir reaksiyona neden olur mu ?

Zirkonyum porselen kaplama uygulamaları ile şekil bozukluğu oluşan dişler, eğri olan dişler, kırık yada estetik anlamda bozukluğu olan dişler, renk değiştirmiş olan dişler kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Bu uygulama sonrasında dişler doğal bir görünüm kazanır. Zirkonyum kaplamalarda kullanılan malzeme alerjik bir reaksiyona neden olmaz.

Zirkonyum kaplamalar doğal dişler elde edebilmek mümkün müdür ?

Zirkonyum kaplamalarda kullanılan malzemeler ışık geçirgenliğine sahip malzemelerdir. Bu geçirgenlik doğal dişe en yakın özelliği dişlere yansıtır. Zirkonyum kaplamalarda ayrıca yalıtım özelliği vardır. Bu özelliklik sayesinde sıcak ve soğuğa karşı hassasiyetler engellenmiş olur. Doğal dişe en yakın özelliklere sahip olan bu kaplamalar uygulandıklarında da doğal dişten ayırt edilmeyen bir görünüme de sahiptirler.

Diş zirkonyum kaplamalar uzun ömürlü müdür ?

Diş zirkonyum kaplamalar pürüzsüz bir yüzeye sahip olduklarından dolayı renk değiştirmezler. Aynı zamanda kişi zirkonyum kaplamalar üzerinde dilini gezdirdiğinde pürüzsüz ve kaygan bir yapı hisseder bu nedenle kişinin kaplamalara alışması da çok hızlı olur. Diş etlerinde diş taşı oluşturmayan yapısı ile çok uzun ömürlüdür.

Zirkonyum kaplamalar ağız kokusu oluşmasına da engeldir

Ağız ve diş eti hastalıklarının yanı sıra kötü kokununda oluşmasına engel olan zirkonyum kaplamalar, dişi sıkı tutunan yapısı ile kişiye doğal ve konforlu bir kullanım kolaylığı sağlar.

Zirkonyum kaplama uygulamaları kolay ve hızlı bir çözümdür

Orodonti tedavisi olmak istemeyen ve tellerin bende estetik kaygılar oluşturmasını istemeyenler için bir kaç seansta uygulanan bu yöntem sayesinde dişçi koltuğunda kalma süresi de çok azdır. Zamanı olmayanlar, işi gereği tel takmak istemeyenler, estetik kaygılar yaşayan tüm hastalar zirkonyum kaplama tedavisi ile çok kısa sürede estetik dişlere sahip olabilirler.

Diş zirkonyum kaplama uygulamalarının avantajları nelerdir ?

Diş kaplama uygulamalarında günümüzde de kullanılan fakat kişide estetik kaygılar yaşatan metal destekli kaplamalara nazaran bir çok avantajı olan zirkonyum kaplamaların bu avantajlarını saymak gerekirse;

– Zirkonyum kaplama malzeme olarak ışığı geçirgen özelliğinden dolayı doğal dişe en yakın özelliktedir.

– Zirkonyum kaplamalar hem ön dişlerde hemde arka dişlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

– Yüzeyleri son derece pürüzsüz olan malzemelerdir. Bu nedenle renkleri sararmaz ve leke tutmazlar

– Zirkonyum kaplamalar gündüz ışığında da gece ışığında da aynı doğal diş görünümüne sahiptirler.

– Oldukçe sert bir yapısı vardır. Doğal dişler gibi fonksiyonelliklerini tam olarak yerine getirirler.

Zirkonyum diş kaplamaları hangi durumlarda uygulanabilirler

Diş zirkonyum kaplamalarının uygulandığı durumları sıralamamız gerekirse;

– Diş beyazlatma uygulamaları sonucunda dişlerde yeterli derecede beyazlatma sağlanamadığında yada sağlanılan beyazlıktan memnun olunmadığı durumlarda zirkonyum kaplama uygulamasına başvurulabilir.

– Önceden dişleri kesilen, kaplamalarını beğenmeyen ve değiştirmek isteyen kişilerde uygulanabilir

– Ayrık dişleri olan, ön iki dişi ayrık, ön dört dişi ayrık yada dişlerinin tamamının ayrık olduğu kişilerde

– Ön dişlerinde kırığı olanlarda

– Ön dişlerinde dolguları olanlar ve bu dolguları renk şekil değiştirenlerde uygulama yapılabilir

– Dişlerinde eğrilik olanlar ortodontik tedavi uygulamak istemeyenlerde yapılabilir

– Ön dişlerinde dolgu istemeyenlerde yada arka dişlerinde dolgu yapılamayacak kadar madde kaygı olan kişilerde uygulanabilir

Diş zirkonyum kaplamalarının öne çıkan özellikleri nelerdir ?

– Diş zirkonyum kaplamalarının yalıtıcı bir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde soğuk ve sıcak hassasiyeti önlenmiş olur.

– Tıpkı doğal diş gibi ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir bu özelliği ile doğal dişe çok yakındır.

– Zirkonyum kaplamalar mekanik ve kimyasal olarak dişe yapıştırılır. Dişe tutunma özelliği ile kişide rahat ve konforlu bir kullanım sağlar

– Zirkonyum kaplamaların içerisinde malzeme olarak metal olmadığından dolayı dişetlerinde morarma oluşturmaz, çizgi oluşturmaz yada kızarıklık oluşturmazlar. Tıpkı doğal dişlerdeki gibi doğal bir diş – dişeti uyumu sağlarlar

Diş zirkonyum fiyatları

Diş zirkonyum kaplamaları son derece estetik malzemelerdir. Bu malzemeler yurt dışından ithal olunmaktadır. Dolar fiyatları üzerinden ülkemize getirilen bu malzemeler burada teknisyenlerce labaratuarlarda işlenmektedirler. Burada kullanılan malzemeler oldukça dayanıklı ve kaliteli malzemelerdir. Ağız ve diş eti ile yüzde yüz uyum içerisinde olan bu malzemeler oldukça pahalıdır.

Bu malzemelerin dolar bazında yurt dışından getirilmesi diş zirkonyum kaplama fiyatlarına etki etmektedir. Bu etki kullanılan malzeme, uygulamayı yapan diş hekimi, diş hastanesi yada diş kliniği bu uygulamanın yapıldığı şehir ve semt, hastanın durumu kaç dişe uygulanacağı vb. etkenlere göre fiyatlar değişmektedir. En iyi fiyatı uygulamayı yaptıracağınız doktorunuz sizi muayene ettikten sonra verebilir. Telefonda yada internet üzerinden verilecek fiyatlarla muayene sonrasında verilecek fiyatlar arasında uçurumlar olabilir. Bu bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz tedbir açısından önemlidir.

Bilgi alabileceğiniz diğer diş zirkonyum kaplama siteleri

http://www.dishekim.com.tr/zirkonyum-dis-kaplama-fiyatlari.html

http://www.dishekimi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/dis-zirkonyum-fiyatlari.html

Benzer Yazılar

46 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Necip

  Doktor bey merhabalar 31 yaşındayım. diş zirkonyum kaplama uygulamaları ile diş eğrilikleri düzeltilebilir mi ? Ön dişlerimde hafif çarpışıklıklar mevcut. Ön bölgedeki bir dişim süt dişim ve dişler arasında büyüklü küçüklü boy farkları var zirkonyum kaplama ile bu boy farklılıkları düzeltilebilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bu farklılıklar diğer kaplama uygulamalarıyla da düzeltilebilir. Ama zirkonyum ile daha estetik olur.

 • Bunu Cevapla Sultan

  merhaba doktor bey ben in iki dişime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum bir takım ilaçlar kullanıyorum. Özellikle coraspin bu kan akışına neden olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Doktorunuzu kullanmış olduğunuz ilaçlar hakkında bilgilendirmelisiniz. Muhtemelen bir sakıncası olmayacaktır. Yapılabilir.

 • Bunu Cevapla Orhan

  Doktor bey merhabalar zirkonyum kaplamaların malzeme malzeme değiştiğini duygum acaba kullanılan bu malzemelerde çin malı olma olasılığı yada istediğiniz kalitede kullanılmaması gibi bir durum söz konusu olabilir mi ? Yoksa zirkonyum kaplamaları hemen hemen hepsi aynımıdır ? Burada bir kandırmaca söz konusu olma olasılığı varmıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Orhan bey merhabalar Zirkonyumu işleyen makina ,tekniknisyen ve asıl olarak ağızı ve dişleri kesip planlamasını ve ölçüsünü alan hekimin emek kalitesi çok önemli.Esas olan bu emektir.Bu yapım aşamalarının bir tanesi bile eksik olsa tedavi çok yanlış olur.

 • Bunu Cevapla Cihan

  Hocam merhabalar ben zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum hem üst dişlere hemde alt dişlere zirkonyum kaplama uygulaması yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tabiki Cihan bey hem üst dişlere hemde alt dişlere zirkonyum kaplama uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla Talha

  Doktor bey merhabalar bir kaç gün önce ön dişlerime zirkonyum kaplama yaptırdım ama sanki bir dişim hava alıyormuş gibi geliyor bana.. Yemek yerken ısırdığım zaman bir hassasiyet var bir sızlama hissediyorum. Acaba bu durum uygulamanın yeni yapılmasından dolayı mıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Talha bey anlattığınızdan başka bir müdahale söz konusu olmadıysa, normal değil.diş hekiminizle görüşmenizi tavsiye ederim.saygılarımla.güzel bir gülüşünüzün olması dileklerimle iyi günler.

 • Bunu Cevapla Sinem

  Doktor bey merhabalar benim dişlerime kaplama yapıldı fakat kaplama yapıldığından bu yana dişlerimde hassasiyet oluştu ve dişimin üzerinde bir renk dalgalanması var sanki bir bölümü sarı gibi ben ne kadar dişlerimi fırçalasamda bu renk orada gitmiyor. Bu durum kötü bir görüntü olmasına neden oluyor en azından benim psikolojimi oldukça olumsuz etkilemiş durumdadır. Yine istediğim gibi gülümseyemiyorum. Acaba bu durum kaplamalardan dolayı mıdır ? Benim sorunlarımı zirkonyum kaplama uygulaması ile çözebilir miyim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Sinem hanım.. Dişlerde abse oluştuğunda kanal tedavisi uygulanmalıdır. Kısa boylu dişleri uzatmak için “kuron boyu uzatma” işlemi uygulanmalıdır. Diş kaplamaları sadece restorasyon gereken dişlere uygulanır, sağlam dişlere kaplama uygulama gerekli değildir. Sağlam dişlerin renk tonu “diş beyazlatma” yöntemi ile daha açık renk tonuna çekildikten sonra diğer dişlere uyumlu renkte kaplamalar yapılabilir.

 • Bunu Cevapla Gamze

  Doktor bey türkiyede zirkonyum kaplamaları kaç çeşittir. Bu zirkonyum kaplamalar kaliteli ve kalitesiz olarak ayrılırlar mı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zirkon porselen markasıdır, tek çeşittir. Bu konuda uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekiminize güvenmelisiniz.

 • Bunu Cevapla Nergis

  Doktor bey merhabalar ben üst ve alt dişlerimin tamamına zirkonyum kaplama yaptırdım. Bir dişimde üstte olduğundan dolayı çekildi. Dişlerim kesildikten sonra dişlerimde bir sızlama oluştu. Doktorum bana geçici dişler sonrasında takılacak olan kendi kaplamalarımla beraber oluşan bu sızlamaların geçeceğini söyledi. Fakat oluşan bu sızlamalar kaplamalar takıldıktan sonra da geçmedi. Sızlamalar devam ediyor. Özellikle bir şeyler yerken içerken hala sızlama oluyor. Bu nasıl tedavi edilebilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Normalde açıkta kalan kesik diş sızlar ama kaplamalar yapıştırıldıktan sonra geçer. Sizin dişinizdeki sızlama geçmiyorsa ya kaplamalar dişetinde tam kapatmıyordur kısa kalmıştır ve altındaki diş hava alıyordur ya da dişler kesilirken kanal odası küçücük açılmıştır ve doktor bunu farketmeden kaplamamları yapıştırdığı için dişler ağrımıştır. Ağrı yapan dişlerin kanal tedavisi yapılarak sinirlerinin alınması gerekir. Zirkonyum porselenler yapıştırıldıktan sonra kolay kolay çıkartılamaz o nedenle ağrıyan diş yada dişler iç bölgeden dikkatlice delinerek sinir odasına ulaşılabilir ve kanal tedavileri yapılır, daha sonra da delinen yer dolgu ile kapatılır.

 • Bunu Cevapla fikret

  Doktor bey diş kaplama olarak hangisini bizlere önerirsiniz. Ben doktoruma hangisinin takılmasıı istediğii söyleyeceğim. Dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Bana bu konuda yol gösterir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zirkonyum dioksit doğada radyoaktif hafnium elementi ile birlikte bulunur. Diş protezlerinde kullanılabilir hale getirilmesi için bir takım kimyasal arındırılma süreçlerinden geçmesi gerekir. Bu nedenle ucuz zirkonyum oksitler kuşku uyandırmaktadır.

 • Bunu Cevapla latife

  Iyi günler ben on dislerime zirkonyum kaplama yaptirmayi düşünüyorum. Ama benim orta hattım kayık o yuzden 6tane disime tedavi yapılarak duzelecegini söylediler. Acaba orta hattı duzelir mi ya da tedaviden sonra diş eti çekilmesi durumu olabilir mi? Bu konuda cok endiseliyim cunku dislerim saglikli ama estetik değil sağlığimi da kaybetmek istemiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.simdiden Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Latife hanım ortodontik tel tedavisi ile dişlerinizin dizilimi yeniden sağlanabilir. Yapılacak tedavi diş etlerinizin sağlığına etki etmez. Ayrıcadiş etlerinizi kontrol ettirmeli ve oluşan diş taşlarınızı da temizletmelisiniz. Günlük olarak bakım, dişlerinizi fırçalamanız, diş ipi ve gargara kullanımı ile dişleriniz gayet sağlıklı bir seviyeye gelebilir. Ortodonti tedavisi sonrasında dişlerinizin durumunu beğenmezseniz. O taktirde zirkonyum kaplama yada lamina kaplama uygulamaları ile diş estetiği sağlanabilir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla teyfun

  Hocam diş zirkonyum fiyatları hakkında bilgiler almak istiyorum ve fiyatlar ne kadar bir arkadaşımda gördüm çok güzel olmuştu.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Teyfun bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine veya diş hastanesine göre değişmektedir. Mutlaka muayene sonrasında fiyat verilir.

 • Bunu Cevapla Burak

  Merhaba doktor bey . Ben ön dişlerime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum . Dişlerimin yarısı kırık . Tahmini bir fiyat alabilir miyim acaba ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine, diş merkezine, diş hastanesine ve bu hastanenin bulunduğu semte, uygulamada kullanılacak malzemelere vb. bir çok etkene göre değikenlik göstermektedir. Mutlaka öncesinde görülebilmesi gerekmektedir. Fiyat daha sonra

 • Bunu Cevapla emel

  merhabalar , üst ön 6 dişimde kaplamalar var yaklaşık 10 yıl önce yapıldı, bu kaplamalar çıkarılabilir ve yerine daha yeni daha doğal ,estetik duranları yapılabilir mi? güzel bir gülüş için 6 diş dışındaki yan dişlere de bu işlemin yapılması gerekir mi ? teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Emel hanım tabiki bu kaplamaların ömürleri 10 yıldır. Çok iyi bakılırsa uzayabilir ama bu görünümünüzden kurtulmanız kesinlikle mümkündür. Bunlar çıkarılabilir ve yerine yeni kaplamalar estetik uygulamalar yapılabilir. Muayene sonrasında kaç dişin yapılacağına karar verilecektir.

 • Bunu Cevapla burcu

  Öndeki dört dişime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Bunun için sizden ücret bilgisi alabilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fiyatlar muayene sonrasında verilebilir.

 • Bunu Cevapla Canan

  hocam merhabalar,bundan 3 yıl önce doğum yaptım,ağzımda dolgulu dişlerim vardı fakat dişlerimi kaybetmeye başladım bu nedenle moralim çok bozuk,dişle ilgili birz panik atağım var ve inanarak dişlerimi yap diyeceğim bir dr da yok ne yapmalıyım….

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Canan hanım size bu konuda çok başarılı olan bir diş hekimine yönlendirebilirim. Dr. Cem erdoğan.

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Sayın hocam acil yardım edermisiniz ben bir ay önce üst dişlerime zirkonyum dış yaptırdım sol üstteki 3 dişim zirkonyum ama dudağımın iç kısmına değiyor doktoruna bunu söyledim bana dış yanınızda dolayi dedi fakat sağ üst dişimde aynı fakat orda bir sorun yok ve en önemlisi on taraftaki dilerim dışarı çıkık duruyor yani büyük bundan çok rahatsız oluyorum kaba duruyor ve ifade değişti hocam ben bu durumda napabilirim yani doktorum bunu söylediğimde duzeltebilirmi bunun için kaplamalarimi tekrar çıkarmasımı gerekiyor hocam asıl sorum şu doktorum Hayır bu böyle kalacak falan diyip düzeltmek istemesiginde haklarim nelerdir yani yasal olarak hakka sahipmiyim 7 bilir verdim lütfen yardım edermisiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe hanım bu doktorunuzla aranızda olan bir konudur. Ben bu konuya cevap vermesem. Sevgiler.

 • Bunu Cevapla burak seymen

  merhaba hocam. ben yaklasık 5-6 önce 2 ön üst dişimi zirkonyum kaplama yaptırdım. ilk bu iki dişim cok daha önceden kanal tedavisi yaptırmıstım ve tamamen ölü diştiler. zaten renkleri cok sarardıgı için kaplama yaptırdım.baslarda bir sorun yoktu ama son 1-1,5 aydır bir sızlama var. bı sızlama bazen artıp bazen azalıyor ve parmagımla bu iki dişimin diş eti bölgesine dokundugumda parmagımda cok belirgin bi sekilde koku geliyor zaten. doktorumla 2-3 defa gözüktüm tekrar diş etime falan baktı bi cekilme var mı diye öyle bir sey yok. gözle görülür bi problem olmadıgını söylüyor. sizce sebep ne olabilir baska bir doktora görünmeli miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burak bey bana göre bir iltihaplanma söz konusudur ve bu iltihaplanama giderek artıyor. Mutlaka muayene ve tedavi edilmelidir. Bu konuda gecikmeyiniz.

 • Bunu Cevapla Mira

  Merhaba doktor bey; ben eylulde zinkonyum kaplama yaptirdim ama begenmedim yaptiedigim
  Dislerimi cikarttirip tekrar yeniden yaptirabilirmiyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bir hanım merhabalar öncelikli olarak yapılan zirkonyum kaplamaların çıkartılması ve yeniden yapılması gerekmektedir bunun için iyi bir diş hekiminize yani deneyimli ve bu konuda uzman bir Diş hekimine bu işlemi yaptırmanızı Öneririm eğer bir diş hekimi önerisinde bulunmamı isterseniz Nişantaşı bölgesinde dr.cem Erdoğan’a başvurabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Ahmet

  Merhaba hocam üst azı dişlerimde iki tane süt dişi var iki sini çektirdim kaplama yapacaktım ama röntgen sonucun çektirdiğim dişlerin altında gömülü diş bulunmaktadar gömülü dişi çıkarmayıp kaplama yapabilirmiyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ahmet Bey merhabalar herhangi bir şey söylemem mümkün değil konu hakkında bir Diş hekimine ya da bir Devlet Hastanesi’ne başvurarak muayene sonrasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla neslihan

  Merhaba doktor bey dışımda kanal tedavisi ve dolgu vardı dolgu düştü dışımda bir kısımda kırıldı kökte sorun yok gibi hangi tedaviyi tavsiye edersiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Neslihan hanım merhabalar sizlere kaplama tedavisinde eğer dişinizde bir kırılma madde kaybı varsa kaplama tedavisiyle Dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla Fatma

  Merhaba
  benim on iki disim ve onun sağındaki bi disim kanal var ve rengi degisti onlara ic beyazlatma dediler on iki disimin solundaki dis ise geride onada ben zirkonyum istedim sizce ic beyazlatma yapildiktan sonra zirkonyum sıritirmi cunku on iki disimden soldakide cok az onde cok iyi durmaz dediler bende napcami pek bilemedim yardimci olursaniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fatma hanım merhabalar içi beyazlatma sonrasında bir renk farkı oluşabilir. Bu durumda diğer dişlerinizde de beyazlatma işlemi yapılarak doğal bir sonuç elde edilebilir.

 • Bunu Cevapla cigdem

  Merhaba hocam ben 2ay once tüm dislerime zirkonyum yaptirdim ama hic beğenmedim. Cok buyuk oldular.Aldigim tepkilerde ayni yonde bu disleri cikarmadan agizdayken kisaltma yapilabilir mi.yapilirsa parlaklığı gider mi.zamanla sararma olurmu.lutfen en kisa zamanda cvp bekliyorum.saygilarimla

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Çiğdem hanım merhabalar bu kaplamalar ağzı küçültme yapılamaz kaplamaların çıkarılarak tekrar laboratuara gönderilip üzerinde işlem yapılması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Duygu

  zirkonyum dişi diş rengine uyumlu yaptırdiktan sonra diğer dişleri beyazlatırsak zirkonyumu da aynı anda beyazlatabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla elmas

  Hocam merhabalar sadece bir dişim de sorun var çene yapımdan dolayı sıkışmış ve diğer dişlerime oranla geri de kalmış durumda sadece ona zirkonyum kaplama uygulana biliyor mu yoksa en az iki dişe beraber mi uygulanır ?

 • Soru Sorun