Diş Hekim Fiyatları

Diş teli, çapraşık diş tedavisi, çarpık dişler

15 Ekim 2015

Diş teli tedavisi konusu özellikle çapraşık dişlere sahip olan hastaların en sık merak ettiği ve hakkında en çok araştırma yaptıkları konulardan birisidir. Bu konu özellikle gençlerin canını sıksa da diş hekimliği dünyasında gelişen sektör daha estetik diş teli hatta görünmez diş teli uygulamaları ile beraber daha cazip hale gelmeye başladı..

Sizlere diş teli ile ilgili olarak bir takım sorular sorarak bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Bu sorular biz diş hekimlerine en sık yöneltilen sorular olacak.. Konunun sonunda ise diş teli ile ilgili olarak tamamen bilgilenmiş ve aklınızda soru işareti kalmamış olacak..

Ortodonti nedir ?

Dişlerde meydana gelen uyumsuzlukların, diş çarpıklıklarının, çene problemlerinin teşhis ve tedavisini gerçekleştiren bir diş hekimi dalıdır. Diş teli, braketler, vb. uygulamalar ortodonti alanında kullanılan gereçlerdir.

Ortodonti uzmanı (Ortodontist) ne demektir ?

Ortodontist aslında bir diş hekimidir. Ortodonti alanında yoğun bir eğitim almış olan diş hekimi aynı zamanda bir diş hekiminin faaliyetlerini yürütebilirken çene problemleri, kapanış bozuklukları, çarpık dişler, yüz profilleri vb. alanlarda da uzmanlık sahibidir.

Diş çarpıklığından memnun değilim dişlerimi nasıl düzleştirebilirim ?

Bu bizlere en sık gelen sorulardan birisidir. özellikle genç bayanların bu konuda oldukça muzdarip olduklarını görüyoruz. öyle ki ne kadar erken yaşta bu uygulama gerçekleştirilirse hem tedavi süreci kısalıyor hemde daha iyi bir sonuç alınıyor. Bu nedenle ortodonti tedavisine erken yaşlarda başlamak çok çok önemlidir.

Neden dişlerimi düzleştirmem gerekiyor ?

Bu size bağlı bir durum eğer gülüşünüzü ve dişlerinizin dizilişini beğenmiyorsanız ortodonti diş teli tedavisi için bir ortodontiste başvurabilirsiniz. Dişler gülüşünüzü ve sağlığınızı endirekt olarak etkileyen bölgedir. Dişlerde oluşan bir çarpışıklık sizin gülüşünüze, güzelliğinize ve doğal olarak da ruh sağlığınıza etki edecektir. Ayrıca çarpışık dişlerin diş sağlığını tehdit eden bir tarafı da vardır. Bu nedenle ortodonti tedavisi ile oluşabilecek negatif gelişimleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Çarpışık dişler ağız ve diş sağlığını olumsuz etkiler

Çarpışık dişler diş sağlığı açısından oldukça olumsuz etkiler doğurur. Bunların başında dişlerin tam olarak fırçalanmaması gelir. Çarpışıklık durumlarında dişler birbiri üzerin bindiklerinden dolayı keşişim noktalara arasındaki yemek artıklarının diş fırçası ile temizlenmesi zorlaşmaktadır. Diş aralarının yeterli derecede temizlenmemesi sürekli olarak bir ağız kokusu ve çürümesi tehlikesi ile dişleri karşı karşıya getirir. Ayrıca olumsuz koşullardan etkilenen bir diğer bölgede diş etleridir. Diş etleri de zamanla şişer, kanamalar oluşur ve diş eti hastalıklarına dönüşebilir.

Çapraşık dişler, kapanış bozuklukları ve çene eklem rahatsızlıkları

Çapraşık dişlerin kapanış bozukluklarına ve çene eklem rahatsızlıklarına yol açtığı da bir gerçektir. Hatalı kapanış bozuklukları çene eklem rahatsızlıklarının yanı sıra dişlerin birbiri ile çarpması zamanla diş çatlamalarına ve kırılmalarına kadar varabilen bir durum oluşturmaktadır.

Diş çarpışıklıklarında kullanılan braketler ve teller

Braketler çarpışık dişlerin düzeltilmesinde kullanılan ortodontik araçlardır. Bu uygulamalar ile dişler zamanla yerlerinden hareket ettirilir ve olması gereken pozisyona getirilmesi sağlanır. Bilindiği gibi dişler çene kemikleri üzerinde sabit dokular değillerdir. Bu dokulara uygulanan bir kuvvet çene kemiğine iletilir ve diş basınç yönüne doğru hareket ederken aksi yönde de bir kemik yapımı meydana gelmeye başlar. zamanla yerine oturan dişler istediğimiz şekle girerler.

Çocuğumun bir ortodonti tedavisine ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Ortodonti tedavisi ne kadar erken yaşlarda başlanırsa tedavi sürecide o kadar azalır. Daha erken yaşlarda uygulanacak bir ortodonti tedavisinde dişlerin hareket etme süreçleri de daha esnek olduğundan dolayı ortodonti tedavisi daha erken ve sağlıklı bir şekilde tamalanacaktır. Bu yaş çok küçük yaşlarda uygulanacak ortodonti tedavisi olabileceği gibi 7-8 yaşları ise en ideal çağdır.

Erken dönemde diş çarpışıklıklarını nasıl önleyebiliriz ?

Süt dişlerinin dökülmesi ve daimi dişlerin çıkmaya başladığı dönem çene yapısının şekillenmesi çok önemlidir. Bu dönemde alınacak önlemlerle beraber çarpışıklık en aza indirilebilir. Gerçekleştirilecek ortodonti tedavisi ile beraber çocuğunuz sağlıklı dişlere ve diş görünüme kavuşacaktır.

Diş teli tedavisi için belirli bir yaş var mıdır ?

Kesinlikle yaşın önemi yoktur. Hangi yaşta olursanız olun bu uygulama gerçekleştirilebilir.

Oluşan çarpışıklık zamanla düzelir mi ?

erken dönemde süt dişlerin dökülmesi yerine daimi dişlerin çıkmaya başlaması ile beraber alt dişlerde bir miktar çarpışıklık olasıdır. Bu zamanla düzelecektir. Fakat üst bölgedeki dişlerin herhangi birinde veya bir kaçında meydana gelen çarpışıklık durumunda ortodonti tedavisine başvurulmalıdır.

Çarpışıklık durumunda sonucun ortaya çıkması için beklemeli miyim ?

Eğer beklemeye devam ederseniz sonuç sizin için zamanla daha kötü olacaktır. Bu durumda ilk yapılması gereken şey bir ortodonti uzmanına başvurmaktır.

Ortodonti tedavi süresi ne kadardır ?

Hastanın dişlerinin durumuna göre süre değişebilmektedir. Ortalama bir süreç verilmesi gerekirse bu zaman 1,5 – 2 sene kadardır.

Ortodonti fiyatları sanıldığı kadar yüksek midir ?

Diş teli tedavi uygulamasının fiyatı bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora, diş hastanesine, şehire vb.. bir çok etkene göre değişmektedir. Diş teli tedavisi uzun bir süreçtir ve ülkemizde oldukça ekonomik fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir.

Diş teli tedavi fiyatları (ortodonti)

Diş teli tedavi fiyatları diş hekimine göre değişmektedir. Diş teli fiyatları 1000 TL den başlayarak 10.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Türk Tabipler Birliği 2016 – 2017 belirlediği ortodonti tedavi fiyatları

Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1070,0 TL
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1280,0 TL
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1710,0 TL
Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki (Kısa Süreli) 70,0 TL
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1160,0 TL
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1410,0 TL
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1880,0 TL
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi 1710,0 TL
Önleyici Ortodontik Tedavi 540,0 TL
Kısa Süreli Ortodontik Tedavi 610,0 TL
Pekiştirme Tedavisi 380,0 TL
Pekiştirme Aygıtı (Hawley Pilağı) 370,0 TL
Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer) 380,0 TL
Dudak Yastıkçığı (Lip Bumper) 320,0 TL

Benzer Yazılar

98 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Beyza

  Doktor bey merhabalar hamilelik döneminde diş teli tedavisi kullanılması sakıncalı bir durum mudur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hamilelik döneminde ortodontik tedavinin herhangi bir sakıncası yoktur. Gönül rahatlığıyla tedavi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Serap

  Doktor bey merhabalar Diş doktorum bana diş teli takılması gerektiğini söyledi Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum fiyatları ve nasıl takılır hakkında bilgi verir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar,
   Ortodontik tedavinin süresi dişlerinizin yapısıyla alakalı olarak farklılık göstemekle beraber ortalama 18 ay sürmektedir. Basit vakalarda 8-12 ay içerisinde de sonuç almak mümkündür. Tellerin nasıl takıldığına gelirsek; ortodontide kullanılan hemen hemen bütün aygıtlar, dişlerinizin üzerine diş hekimliğinde kullanılan çeşitli dolgu maddeleri ve yapıştırıcılarla sabitlenir ve bunların yardımıyla dişlerinize kuvvet uygulanır.

 • Bunu Cevapla Rüya

  Doktor bey bey cevaptan dolayı size Şimdiden teşekkür ediyorum Dişlerime tel taktırmak istiyorum fiyat aralıkları ile ilgili bana bilgi verir misiniz SSK bu konuda bizlere yardımcı oluyor mu teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bildiğim kadarıyla 18 yaş üstü için ödeme yapmıyor. Fiyat verebilmem için muayene etmemiz gerekir.

 • Bunu Cevapla Elif Mutugu

  Doktor bey merhabalar ben diş teli tedavisi görüyorum fındık fıstık gibi kabuklu yiyeceklerin dişlerine kuruyorum tellerde herhangi bir kopma meydana gelebilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kopabilir. Kırmamaya özen gösterin Elif hanım

 • Bunu Cevapla furkaşkım

  Doktor bey merhabalar Dişlerimde çarpıklıklar dan dolayı sorunlar var diş teli tedavisi görmek istiyorum fakat diş tellerinin dışardan gözükmesini istemiyorum dişlerin arka tarafından yapılan diş teli tedavisi benim için uygun olur mu Ya da tel tedavisi görmeden dişlerim düzeltilebilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İçten takılan telle sınırlı olgularda tedavi mümkün olabilmekte. Ben bu tekniği kullanmıyorum am İstanbulda deneyen uzmanlar var

   • Bunu Cevapla Sera

    Merhabalar ben de diş teli taktırmak istiyorum çok fazla değil ama sanırım yeni yeni dişlerimin şekli değişmiş henüz fark ettim. Bu konu hakkında daha detaylı Nasıl görüşebiliriz ?

 • Bunu Cevapla sevda

  Doktor bey merhabalar Dişlerimin sıralanmasından şikayetçi Fakat önce İçlerinden bir tanesi öne doğru eğik durumda dişime tel tedavisi uygulanabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   Durum sadece bu kadarsa tel takmadan İnvisalign denilen tedavi yöntemi ile dişlere saydam plaka takılarak yamuk diş düzelebilir.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  Gormeden degerlendirme yapmak uygun olmaz, muayene ucreti alinmadigindan once muayene olup herkonuda ayrintili bilgi alabilirsiniz

  • Bunu Cevapla Furkan

   Doktor bey ortodonti fiyatları ortalama nedir bide benim alt çenem üst çenemden geride görüntü bozukluğu oluşturuyo buna nasıl bi çare bulunabilir

   Teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  İyi günler,
  Sadece öndeki iki ya da tek dişe tel tedavisi olmaz. Tek dişi bile düzeltmek için tüm üst çeneye tel takmak gerekir. Tel tedaviniz bittikten sonra gereken dişlere kaplama yapılabilir.
  Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  İyi günler,
  Tek dişinize veya estetiği düzeltmek için birkaç dişinize kaplama tabii ki de yapılabilir ama benim uzmanlığım ortodonti olduğu için ben sadece tel tedavisi yapıyorum. Siz bir protez uzmanı ile görüşebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla BERKİN

  Doktor bey merhabalar Benim dişimdeki tel çıktı bu teller tekrar alınabilir mi ya da çıkan tekrardan yerine konulabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   merhaba
   bu konuda lütfen ortodontistinizden yardım alın.

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  Esra Merhabalar dişlerde ortodonti tedavisi yapılması gerekmektedir bunun için bir ortodonti doktora başvurmalısınız tedavi sonrasında konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  Esra Merhabalar dişlerde ortodonti tedavisi yapılması gerekmektedir bunun için bir ortodonti doktora başvurmalısınız tedavi sonrasında konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Burak

  Merhabalar. Benim alt çenede bulunan dişlerim çarpık durumdadır.önde bulunan 4 dişte bu çarpışıklık var. Yan taraftan arkaya doğru giden dişlerim sıralı bir sorun yok. Üst çenemde ise öndeki iki tavşan diş diye tabir edilen dişlerin yanlarındaki sol ve sağında bulunan iki dişim biraz geride kalmış. Bu durumda sizce metal diş tedavisimi yoksa şeffaf beyaz dişteli tedavisimi daha uygun olur?bankacı olduğum için çok fazla belli olmasını istemiyorum. Çok önceden bi diş doktoru tedavimin 1 sene falan süreceğini belirtmişti. Bu konu ile ilgili yorum getirebilirmisiniz rica etsem. Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burak Bey merhabalar her iki diş teli tedavisi uygulanabilir eğer dişleriniz uygunsa görünmeyen diş tedavisi uygulaması da gerçekleştirilebilir bunun için öncelikli olarak bir ortodonti uzmanına başvurmalı ve tedavi olmalısınız tedavi sonrasında Doktorunuz Size gerekli bilgileri verecektir

 • Bunu Cevapla hilal

  Merhaba Hocam ben yaklaşık 1 yıldır tel tedavisi görüyorum. Son zamanlarda diş etlerimde şişkinlik var ve diş etlerim braketlere doğru çekiliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar dişlerinizde yeterli düzeyde bakım gerçekleştiremediğimiz durumlardan ve vitamin eksikliği durumlarında dişetlerinde şişmeler meydana gelebilir mutlaka bir Diş hekimine başvurarak diş taşları temizletilmeli ve dişlerinizin bakmak gerçekleştirilmelidir diş etlerinizi yönelik bir tedavide söz konusu olabilir

 • Bunu Cevapla Ezgi

  Merhabalar. Benim üst ön 2 dişimin arası ayrık ve ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Fazla ayrık değil ama. Tel taktırmak istyorum sizce takarlar mı ve fiyat ne kadar olabilir? Teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ezgi hanım Merhabalar Eğer Dişleriniz sağlıklı ise size tel tedavisini öneririm. Diğer estetik kaplama tedavilerinde dişlerinizde bir miktar kesme işlemi yapıldığından dolayı sağlıklı olan dişlerde bu tür uygulamalar yapılmasına karşıyım

 • Bunu Cevapla uğur

  merhaba. Kızımın ordodonti tedavisi görmesi gerekiyormuş. Bezmialem de sgk lılardan fark alınıyormu, öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

 • Bunu Cevapla yaren

  merhaba ben 19 yaşındayım diş teli takmak istiyorum en fazla fiyat nedir muayne oldğumda çene tedavisi de gerek dedi

 • Bunu Cevapla Aleyna murat

  Merhabalar benim üstteki ön dişim diğer üst dişimin üzerinde durumdan çok rahatsızlik duyuyorum sizce fiyatı ne kadar olabilir.hem alt dişlere hem üst dişlere takılması fiyatı değiştirir mi ?

 • Bunu Cevapla Merga tortan

  Slm benım alt dişlrimin 6 tanesınde kaplama var ve zaten çarpık dıs yok ustte sadece öndeki dişlerim de var vede üsttede tek bir dişte kaplamam var acaba sadece üste tel olurmu

 • Bunu Cevapla timur

  Merhabalar üst ön iki dişimde cok az çarpıklık var tel tedavisine ihtiyac varmi ? Varsa ; sadece iki dişe tel takilabilirmi? Ve ucreti ne olur ? Saygilar.

 • Bunu Cevapla Murat

  Mrb
  Benim ondekı köpek dışı olarak bilinen dıs le öndeki sut diş arasında bı tane diş cıktı ama arayı baya açtı çok ayrık o dişi çekip sut dişiyle kopek dışını birleştirebilirler mı yardımcı olursanız sevinirim

 • Bunu Cevapla Beyaz

  Merhaba bende küçüklükten kaynaklanan parmak emme alışkanlığı vardı şimdi yok ama dişlerimin sadece ön kısmı yamuk tedavi kaç yıl sürer ve ne kadardır ücreti

 • Bunu Cevapla nurullah

  Merhabalar doktor bey dişlerim yamuk sokakta gülmeye bile utanır hale geldim diş teli taktırmak istiyorum ama maliyetini ve ssk nın karşılayıp karşılayamayacağını bilmiyorum bu arada yaşımda 13

 • Bunu Cevapla Havva

  Merhaba doktor bey.
  Ben 22 yaşima bastim üst cene dislerimin ön dört tanesi carpisik ama gördüğüm disler kadar kötü olmadığını düşünüyorum , düzeltmek istiyorum sadece üst ceneme tel taktirmam mümkün mü ve mümkünse bu süreçte neler yapmam gerekiyor lütfen detaylı bilgi verebilirmisiniz bana .

 • Bunu Cevapla Seepil Tuncer

  Meraba 40 yaşındayım. Çene yapım bozuk üst dişler iyice önde alt dişler çarpıp çok kötü bi ağız yapım vardı. Dişlerimi imlant, zirkonyum vb. Yaptırmak için diş hekimlerini dolaştım. Sadece bi doktor dişlerin sağlam hiçbir yapma diş kendi dişinin yerini tutmaz ben çene yapını telle düzeltirim dedi. 3 yıl sürer beni çok uğraştırır 5000 tl olur dedi. Kabul ettim 2015 haziranda tedavim başladı 11. Aydayım ve 6 aya kadar tedavi bitecek. Diş köklerim zayıfmış ve kolay kayıyormuş. Süre yarı yarıya düştü fakat ücret düşmedi. Bu etik mi ? diş köklerim zayıf teller çıkınca da dişler zamanla kayar m?

 • Bunu Cevapla Ali

  Doktor bey benim sadece 1 dışım içe doğru eğri dış teli gerekir mi bi fiyat verebilir misiniz? (yasim 13)

 • Bunu Cevapla busra

  Meraba benim disimde bu tavsan dislerim ust uste bide o dislerimin yanindaki dislerim alt alta girmis tel takilabilirmi

 • Bunu Cevapla ahmet

  17 yasındayım dişlerim 1 yamukluk war ve arkasında 1 dıs war nasıl yapacaz tedavısı kac gunde olacak fıyatı ne kadar olur we kac gunde duzelır

 • Bunu Cevapla Yıldız alkan

  Adresiniz neresi ben kutahyadayim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yıldız Hanım merhabalar adresimiz istanbul’dadır

 • Bunu Cevapla Hilal

  Doktor bey benim 4. Ön disimde tek bi tane yamukluk oldugu icin ilk sirada ki ondisimdede yamulma var ne kadar fiyata yaptiririm ve ne kadar surer?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar fiyat konusunda öncelikli olarak muayene olmalısınız muayene sonrasında net bir fiyat verilebilir

 • Bunu Cevapla Melike

  Mrb doktor bey on dislerim cok derecede carpık fiyati ne kadardir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Melike Hanım merhabalar diş çarpıklığı tedavilerinde diş teli uygulaması gerçekleştirilmektedir fiyatı muayene sonrasında belli olacaktır

 • Bunu Cevapla tugce

  Merhaba 22 yaşındayım benim üst 6 dişim çarpık bu durumdan rahatsızım alt dişlerimde çok hafif çarpıklar var dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyor masraf ne kadar olur ve tedavi süreci ne kadar uzun olur

 • Bunu Cevapla melisa

  merhaba benim üst ön dişerimin arasında çok az bir boşluk var. tahminen miktarı ne olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Diş teli tedavisi fiyatları muayene sonrasında belirlenmektedir

 • Bunu Cevapla aysel

  Devlet 18 yaş altı için diş telinin hepsini karşılıyor mu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Aysel Hanım merhabalar Bu konuda bir üniversite hastanesine ya da devlet hastanesinden bilgi alabilirsiniz

 • Bunu Cevapla MERCAN

  merhaba doktor bey benim alt 5.dişim süt dişimdi 3 yıl önce çektiler o dişin yeri boş kaldı yanındaki diş o boşluga dogru kayma yapıyor nasıl bi tedavi önerirsiniz tel ile düzelebilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar süt dişlerinizin yerine yer tutucu konulması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla mina

  Ben sadece üste yel taktırıcan ve kredi kartsız taksit tapılıyormu çünkü kartımız yok ve benim sadece 2 sişimde sorun var verebileceğim fiyat1500tl den fazla bir bütçem yok

 • Bunu Cevapla mina

  Sadece üst diş teli takılıyor dimi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Sadece üst bölgeye diş teli takılabilmektedir

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  Musa Bey merhabalar Dilerseniz bir üniversite hastanesinde tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz öncelikli olarak mutlaka bir Ortodonti uzmanı sizi muayene etmesi gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Ebru

  Merhaba benim ust dislerim geride alt dislerim ustte acaba nasil tedavi olur ve kadara olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Sizin bir Ortodonti uzmanına başvurarak ortodontik tel tedavisi görmeniz gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Doktor bey yasim 18 Dislerim cok bozuk hastanede 5400liraya yaptirabilecegimi soylediler Bu durumdan cok rahatsizim ve maddi durumuz yok dislerimi yaptiracak kadar Ucuz ve ya ucretsiz nasil taktirabilirim pskolojim bozuldu.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dilerseniz bir üniversite hastanesine başvurabilirsiniz

 • Bunu Cevapla BÜŞRA

  Hocam ben 3 . Sınıfta iken üsteki iki ön disimden biri düştü ve bi daha çıkmadı ust dişinin yanındaki azı dış ile birbirlerine yapistilar ama yamuk ben disimi nasıl düzeltip ne yaptırıp eski haline getirip iki ön disim olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Büşra Hanım merhabalar öncelikli olarak ortodonti tel tedavisi görmeniz gerekmektedir eksik olan diş bölgesi için implant tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Leydii_grl

  Benim bir ön disim yok buraya porselen dis yaptıracaktm ama dişler arası Mesafe dar olduğu için doktor disine çok zarar verir dedi dis teli takarsak arası açılır dedi ne yapmalıyım sizce ??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar diş eksikliği tedavisi uygulanması gerekmektedir size implant tedavisini öneriyorum. Diğer problemler için öncelikli olarak muayene olmalısınız

 • Bunu Cevapla ozcan

  Merhaba doktor bey . Benim size Bir sorum olacak benim Dişlerim ağzımda çok fazla derecede diş var ben Kıbrıs ta yaşıyorum Kıbrıs ta ki Diş Doktorlarına gittim ve onların bana söylediği Çenem Ufak Bana tel takmayı önerdiler acaba sizce faydalınıdır. fiyatları ne kadardır. TŞK EDERİM

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba doktorunuz doğru yönlendirmiş bir Ortodonti uzmanı başvurarak muayene olabilirsiniz muayene sonrasında Doktorunuz yapılması gerekenler konusunda sizi bilgilendirecektir

 • Bunu Cevapla musa

  Mrb bisey sorabilirmiyim ben 15 yasindayim bana tel takikirsa para alinicak mi acabaaa

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba özel bir hastanede tel tedavisi uygulanırsa para alınır fakat Üniversite Hastanesinde uygulanırsa para alınmaz.

 • Bunu Cevapla cansu

  Merhaba, sadece ust kisimdaki ortadaki dort bes disimin arasi ayrik. Sadecece ust kisma tel taktirilmasi ve ayrikligin asiri olmamasi halinde nasil bir fiyat ortaya cikar?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cansu Hanım merhabalar sadece üst bölgeye ortodonti tel tedavisi uygulanabilmektedir. Bir Ortodonti uzmanına başvurabilirsiniz yada bir üniversite hastanesine başvurabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Hatice

  Merhabalar benim hem alt hem de üst dislerimde çarpıklık var ama ben sadece üst dişlerime tel taktırmak istiyorum öyle olabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tabi ki Hatice Hanım böyle bir durum olabilir yalnızca üst bölgedeki dişlerinize tel taktırabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Rabia

  Merhaba hocam ben gece dişlerimi çok sıkıyorum,yemek yerken dişlerimin yamuklastıgını hissediyorum ve 2 tavşan dişim arkaya dogru gitmeye basladı alttaki dişlerden biri ise sola dogru sizce tel tedavisi uygulanmalımı uygulanmamalımı?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Rabia Hanım bu konuda bir Diş hekimine giderek gece plağı yapılmasını isteyebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla dcb

  diş teli ve önecesinde yapılması gereken işlemler varsa onlarda fiyatlar taksitle ödenebiliyor mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba diş teli tedavisi öncesinde yirmilik dişleriniz varsa bu dişlerinizin durumu hakkında karar alınabilir ve aynı zamanda ağzınızda çürükleriniz varsa bu çürükler öncelikli olarak tedavi edilecektir. Bunlar muayene sırasında belli olabilir

 • Bunu Cevapla Nurgül

  Merhabalar benim alt çenemde kayiklik varmış tel takılması gerekiyor ne kadara takılır acaba

 • Bunu Cevapla sara

  meraba benim iki ön dişim önde tel takılması lazım ama maddi durumumuz çok kötü aylık 300 tl ödeyerek anca diş teli taka bilirim yardımcı olurmusuz önden nakadar alıyosunuz

 • Bunu Cevapla Emre

  Peki biz yoksullar kime başvuralım ?

 • Bunu Cevapla mahsum

  merhabalar ben fiyat aralığını ve kaç taksit olabileceğini öğrenmek istiyorum öğrenciyim yardımcı olabilir misin? tel tedavisi olmak istyrm

 • Bunu Cevapla Toprak Öztürk

  Merhaba hocam,19 yaşındayım ve üst en önde bulunan iki dişimden birisi düğerinin birazcık üstünde ve bu beni çok rahatsız ediyor. gülmekten çekiniyorum yurtdışında üniversite için burs kazandım ve bu yüzden diş hekimliğine gidemiyorum ”dişleri çarpık diş doktoru olmaya gelmiş” denilmesinide hiç istemiyorum 🙂 bunun için tel mi taktırmam lazım. birisi hafif geride biriside diğerinin yandan sadece uç olarak üstünde duruyor hocam.

 • Bunu Cevapla Toprak Öztürk

  sadece birisi yamuk hocam diğeri yamuk değil birtanesi tek yamuk.oda sol dişimin üstünde sağ dişim yamuk diğerinin üstünde. bunun için tel taktırmam lazım mı ve bu tek dişim olsa üste komple diş teli takılsa ozaman ortalama nekadarlık bir süre kalıcaktır ortalama olarak? bir diş çünkü

 • Bunu Cevapla ezgi

  merhabalar benim arka dişlerimde yemek yerken kırılma olayı gerçekleşti.Kırık çok fazla değil ama beni rahatsız ediyor boşluk oluştu.Ne yapılmalıdır.Ve bide benim ön dişlerimde bir dişim önde diğeri arkada buda çok rahatsız edici.Bunu tel takarak düzeltebilirmiyim ?

 • Bunu Cevapla Öykü

  Doktor bey 18 yasin altındakilerden dış telinin ücretsiz oldugu hakkında makaleler okudum doğru mudur?

 • Bunu Cevapla Hümeyra Akyazi

  Merhaba ben 26 yasindayim. benim ön köpek disim süt dişi ve kökü de yokmuş. Lateral dislerim de düşüp tekrar çıkmamış su anda kökleri yok. Dis teli taktirmak istiyorum ama bu işlemlerden dolayi iyi bir ortodontist ve tedaviye ihtiyacim var. Siz bana üniversite hastanesini mi özeli mi tavsiye edersiniz? Ankarada oturuyorum. Teşekkürler

 • Bunu Cevapla furkan

  Fiyat ne kadar. 16 yaşındayım Arkadaşlarım alay ediyor bu yüzden taktırmak istiyorum

 • Bunu Cevapla vedat

  yi günler 17 yaşındayım dişlerimde bi yamukluk veya üst üste binme gibi bir durum yok ama on dislerim biraz dışarı bakıyor bundan dolayı dişlerimin arasında boşluklar var alt ve üst çeneye tel taktırmayı düşünüyorum sizce ortalama kaç tl ye uygulayabilirim?

 • Bunu Cevapla vedat

  selam 17 yaşındayım dişlerim yamuk değil ama aralarında boşluk var iki çeneyede taktırmak istiyorum acaba ortalama ücreti nedir öğrenebilirmiyim

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba doktor bey dislerimde hic yamukluk carpiklik yok ama ust dislerm onde tedavi fiyati ve sureci ne kadardir acaba ?

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba doktor bey bnm dislerimde hic carpiklik ve yamukluk yok ama ust dislerm onde tedavi sureci ve fiyati ne kadardir ?

 • Bunu Cevapla Amine

  Ben 18 yaşındayım dişlerimin şekliyle ilgili bi rahatsızlığım yok fakat üst dişlerim önde tel taktırmamın maliyeti ne kadar olur ve 18 yaşından sonra devlet yarısını karşılamaz mı?

 • Bunu Cevapla Ebru

  Iyi günler benim dişlerimde carpıklık yok fakat sekil bozuklugu var hatta köpek disimin bir tanesi yok alt dislerim de ise hafif bir carpiklik var aca fiyat ne kadar olur bilgi verirmisiniz

 • Bunu Cevapla Zehra

  Doktor bey merhaba . Benim üst dişlerimden bir tanesi biraz daha iç kısımda duruyor ve bazen dilimi istemeden ısıriyorum.tedavi süresi ne kadar ve fiyatı nedir ?

 • Bunu Cevapla hülya

  merhaba doktor bey benim damagımda 2 tane diş çıktı tel takılmalı mı takılması gerekiyor ise ücreti ne kadardır cevabınızı mutlaka bekliyorum

 • Bunu Cevapla İrem

  Doktor bey merhabalar öncelikle.
  Bende çapraz kapanış var ve alt çenem önde.Telle düzeltilebilir mi? Cevabınızı muhakkak bekliyorum..

 • Bunu Cevapla Sefkan

  Benim sadece alt dişlerim yamuk bunun için sadece alt dişlerime tel taktırsam olurmu?

 • Soru Sorun