Diş Hekim Fiyatları

Diş teli fiyatları çapraşık diş tedavisi fiyatları

15 Ekim 2015

Diş teli tedavisi konusu özellikle çapraşık dişlere sahip olan hastaların en sık merak ettiği ve hakkında en çok araştırma yaptıkları konulardan birisidir. Bu konu özellikle gençlerin canını sıksada diş hekimliği dünyasında gelişen sektör daha estetik diş teli hatta görünmez diş teli uygulamaları ile beraber daha cazip hale gelmeye başladı..

Sizlere diş teli ile ilgili olarak bir takım sorular sorarak bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Bu sorular biz diş hekimlerine en sık yöneltilen sorular olucak.. Konunun sonunda ise diş teli ile ilgili olarak tamamen bilgilenmiş ve aklınızda soru işareti kalmamış olacak..

Ortodonti nedir ?

Dişlerde meydana gele uyumsuzlukların, diş çarpışıklıklarının, çene problemlerinin teşhis ve tedavisini gerçekleştiren bir diş hekimi dalıdır. Diş teli, braketler, vb. uygulamar ortodonti alanında kullanılan gereçlerdir.

Ortodonti uzmanı (Ortodontist) ne demektir ?

Ortodontist aslında bir diş hekimidir. Ortodonti alanında yoğun bir eğitim almış olan diş hekimi aynı zamanda bir diş hekiminin faaliyetlerini yürütebilirken çene problemler, kapanış bozuklukları, çarpışık dişler, yüz profilleri vb. alanlarda da uzmanlık sahibidir.

Diş çarpışıklıklarımdan memnun değilim dişlerimi nasıl düzleştirebilirim ?

Bu bizlere en sık glen sorulardan birisidir. özellikle genç bayanların bu konuda oldukça muzderip olduklarını görüyoruz. öyle ki ne kadar erken yaşta bu uygulama gerçekleştirilirse hem tedavi süreci kısalıyor hemde daha iyi bir sonuç alınıyor. Bu nedenle ortodonti tedavisine erken yaşlarda başlamak çok çok önemlidir.

Neden dişlerimi düzleştirmem gerekiyor ?

Bu size bağlı bir durum eğer gülüşünüzü ve dişlerinizin dizilişini beğenmiyorsanız ortodonti diş teli tedavisi için bir ortodontiste başvurabilirsiniz. Dişler gülüşünüzü ve sağlığınızı endirekt olarak etkileyen bölgedir. Dişlerde oluşan bir çarpışıklık sizin gülüşünüze, güzelliğinize ve doğal olarakta ruh sağlığınıza etki edecektir. Ayrıca çarpışık dişlerin diş sağlığını tehdit eden bir tarafı da vardır. Bu nedenle ortodonti tedavisi ile oluşabilecek negatif gelişimleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Çarpışık dişler ağız ve diş sağlığını olumsuz etkiler

Çarpışık dişler diş sağlığı açısından oldukça olumsuz etkiler doğurur. Bunların başında dişlerin tam olarak fırçalanmaması gelir. Çarpışıklık durumlarında dişler birbiri üzerin bindiklerinden dolayı keşişim noktalara arasındaki yemek artıklarının diş fırçası ile temizlenmesi zorlaşmaktadır. Diş aralarının yeterli derecede temizlenmemesi sürekli olarak bir ağız kokusu ve çürümesi tehlikesi ile dişleri karşı karşıya getirir. Ayrıca olumsuz koşullardan etkilenen bir diğer bölgede diş etleridir. Diş etleri de zamanla şişer, kanamalar oluşur ve diş eti hastalıklarına dönüşebilir.

Çapraşık dişler, kapanış bozuklukları ve çene eklem rahatsızlıkları

Çapraşık dişlerin kapanış bozukluklarına ve çene eklem rahatsızlıklarına yol açtığı da bir gerçektir. Hatalı kapanış bozuklukları çene eklem rahtsızlıklarının yanı sıra dişlerin birbiri ile çarpmsına zamanla diş çatlamalarına ve kırılmalarına kadar varabilen bir durum oluşur.

Diş çarpışıklıklarında kullanılan braketler ve teller

Braketler çarpışık dişlerin düzeltilmesinde kullanılan ortodontik araçlardır. Bu uygulamalar ile dişler zmanla yerlerinden hareket ettirilir ve olması gereken pozisyona getirilmesi sağlanır. Bilindiği gibi dişler çene kemikleri üzerinde sabit dokular değillerdir. Bu dokulara uygulanan bir kuvvet çene kemiğine iletilir ve diş basınç yönüne doğru hareket ederken aksi yönde de bir kemik yapımı meydana gelmeye başlar. zamanla yerine oturan dişler istediğimiz şekle girerler.

Çocuğumun bir ortodonti tedavisine ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Ortodonti tedavisi ne kadar erken yaşlarda başlanırsa tedavi sürecide o kadar azalır. Daha erken yaşlarda uygulanacak bir ortodonti tedavisinde dişlerin hareket etme süreçleri de daha esnek olduğundan dolayı ortodonti tedavisi daha erken ve sağlıklı bir şekilde tamalanacaktır. Bu yaş çok küçük yaşlarda uygulanacak ortodonti tedavisi olabileceği gibi 7-8 yaşları ise en ideal çağdır.

Erken dönemde diş çarpışıklıklarını nasıl önleyebiliriz ?

Süt dişlerinin dökülmesi ve daimi dişlerin çıkmaya başladığı dönem çene yapısının şekillenmesi çok önemlidir. Bu dönemde alınacak önlemlerle beraber çarpışıklık en aza indirilebilir. Gerçekleştirilecek ortodonti tedavisi ile beraber çocuğunuz sağlıklı dişlere ve diş görünüme kavuşacaktır.

Diş teli tedavisi için belirli bir yaş var mıdır ?

Kesinlikle yaşın önemi yoktur. Hangi yaşta olursanız olun bu uygulama gerçekleştirilebilir.

Oluşan çarpışıklık zamanla düzelir mi ?

erken dönemde süt dişlerin dökülmesi yerine daimi dişlerin çıkmaya başlaması ile beraber alt dişlerde bir miktar çarpışıklık olasıdır. Bu zamanla düzelecektir. Fakat üst bölgedeki dişlerin herhangi birinde veya bir kaçında meydana gelen çarpışıklık durumunda ortodonti tedavisine başvurulmalıdır.

Çarpışıklık durumunda sonucun ortaya çıkması için beklemeli miyim ?

Eğer beklemeye devam ederseniz sonuç sizin için zamanla daha kötü olacaktır. Bu durumda ilk yapılması gereken şey bir ortodonti uzmanına başvurmaktır.

Ortodonti tedavi süresi ne kadardır ?

Hastanın dişlerinin durumuna göre süre değişebilmektedir. Ortalama bir süreç verilmesi gerekirse bu zaman 1,5 – 2 sene kadardır.

Ortodonti fiyatları sanıldığı kadar yüksek midir ?

Diş teli tedavi uygulamasının fiyatı bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora, diş hastanesine, şehire vb.. bir çok etkene göre değişmektedir. Diş teli tedavisi uzun bir süreçtir ve ülkemizde oldukça ekonomik fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir.

Benzer Yazılar

42 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Beyza

  Doktor bey merhabalar hamilelik döneminde diş teli tedavisi kullanılması sakıncalı bir durum mudur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hamilelik döneminde ortodontik tedavinin herhangi bir sakıncası yoktur. Gönül rahatlığıyla tedavi olabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla ALİ NEMRULLAH

    Merhaba doktor bey ben 13 yaşındayım üniversite hastanesinde doktorum bana diş kırıgindan dolayı iyi bir koruma yapmamız gerek dedi dış teli takmamız gerekmiş acaba diş telinin fiyatı ne kadar ve SSK bir yardım yapacakmı?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Ali merhabalar diş teli tedavisi ne doktorun dediği yerde yaptırmalısın

 • Bunu Cevapla Serap

  Doktor bey merhabalar Diş doktorum bana diş teli takılması gerektiğini söyledi Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum fiyatları ve nasıl takılır hakkında bilgi verir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar,
   Ortodontik tedavinin süresi dişlerinizin yapısıyla alakalı olarak farklılık göstemekle beraber ortalama 18 ay sürmektedir. Basit vakalarda 8-12 ay içerisinde de sonuç almak mümkündür. Tellerin nasıl takıldığına gelirsek; ortodontide kullanılan hemen hemen bütün aygıtlar, dişlerinizin üzerine diş hekimliğinde kullanılan çeşitli dolgu maddeleri ve yapıştırıcılarla sabitlenir ve bunların yardımıyla dişlerinize kuvvet uygulanır.

 • Bunu Cevapla Rüya

  Doktor bey bey yeni cevaptan dolayı size Şimdiden teşekkür ediyorum Dişlerime tel taktırmak istiyorum fiyat aralıkları ile ilgili bana bilgi verir misiniz SSK bu konuda bizlere yardımcı oluyor mu teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bildiğim kadarıyla 18 yaş üstü için ödeme yapmıyor. Fiyat verebilmem için muayene etmemiz gerekir.

 • Bunu Cevapla Elif Mutugu

  Doktor bey merhabalar ben diş teli tedavisi görüyorum fındık fıstık gibi kabuklu yiyeceklerin dişlerine kuruyorum tellerde herhangi bir kopma meydana gelebilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kopabilir. Kırmamaya özen gösterin Elif hanım

 • Bunu Cevapla furkaşkım

  Doktor bey merhabalar Dişlerimde çarpıklıklar dan dolayı sorunlar var işte tedavisi görmek istiyorum fakat diş tellerinin dışardan gözükmesini istemiyorum işlerin arka tarafından yapılan diş teli tedavisi benim için uygun olur mu Ya da tel tedavisi görmeden dişlerin düzeltilebilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İçten takılan telle sınırlı olgularda tedavi mümkün olabilmekte. Ben bu tekniği kullanmıyorum am İstanbulda deneyen uzmanlar var

 • Bunu Cevapla sevda

  Doktor bey merhabalar Dişlerimin sıralanmasından şikayetçi değilim Fakat önce İçlerinden bir tanesi öne doğru eğik durumda dişime tel tedavisi uygulanabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   Durum sadece bu kadarsa tel takmadan İnvisalign denilen tedavi yöntemi ile dişlere saydam plaka takılarak yamuk diş düzelebilir.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 • Bunu Cevapla nargis

  Doktor bey merhabalar size bir sorum olacaktı dişlerindeki karışıklıklardan dolayı oldukça sıkıntılıyım üniversite hastanesine gittim fakat burada bana soru olduğunu söylediler Öncelikle sıra acil olan hastalara yetmiş yaşım 19 ön Dişlerime tel taktırmak istiyorum ücretler hakkında bana bilgi verir misiniz SSK diş teli tedavisini karşılıyormu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gormeden degerlendirme yapmak uygun olmaz, muayene ucreti alinmadigindan once muayene olup herkonuda ayrintili bilgi alabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Beyzaa

  Doktor bey merhabalar 25 öncesinden bir tanesiyem Yamuk yamuk olan dişin yanındaki süt dişi sanırım diğer dışarıdan biraz daha küçük Bu gidiş için ne yapılabilir diş teli tedavisi uygulanabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   Sadece öndeki iki ya da tek dişe tel tedavisi olmaz. Tek dişi bile düzeltmek için tüm üst çeneye tel takmak gerekir. Tel tedaviniz bittikten sonra gereken dişlere kaplama yapılabilir.
   Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Beyzaa

  Doktor bey tekrardan Merhabalar Merhabalar maddi durumlardan dolayı Dernek olmasına sıcak bakmıyorum dişlerimi düzgün sağlam de yamuk olmasını istiyorum estetik açıdan beni rahatsız eden bu durumların ortadan kaldırılması için kapama tedavisi bana önerir misiniz tek diş için kafama tedavisinde fiyatını öğrenebilir miyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   Tek dişinize veya estetiği düzeltmek için birkaç dişinize kaplama tabii ki de yapılabilir ama benim uzmanlığım ortodonti olduğu için ben sadece tel tedavisi yapıyorum. Siz bir protez uzmanı ile görüşebilirsiniz.
   Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla BERKİN

  Doktor bey merhabalar Benim dışımdaki tel çıktı bu teller tekrar alınabilir mi ya da çıkan tekrardan yerine konulabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   merhaba
   bu konuda lütfen ortodontistinizden yardım alın.

 • Bunu Cevapla Esra

  Caprasik dislerde çekimli tedavimi daha iyi sağlık bakımından yoksa cekimsizmi. 2 yerde sordum, bitanesi ikisinide önerdi tercihime bıraktı. Diğeri çekimli olucak başka yolu yok dedi tedirginim bu konuda. Ayrıca 4 bin dediler ücrete de bunu cok bulurken biz.diğeri 5 bin dedi.ailecek saskiniz.sizcede çok fazla değilmi. Yoksa normalmi??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esra Merhabalar dişlerde ortodonti tedavisi yapılması gerekmektedir bunun için bir ortodonti doktora başvurmalısınız tedavi sonrasında konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Esra

  Caprasik dislerde çekimli tedavimi daha iyi sağlık bakımından yoksa cekimsizmi. 2 yerde sordum, bitanesi ikisinide önerdi tercihime bıraktı. Diğeri çekimli olucak başka yolu yok dedi tedirginim bu konuda. Ayrıca 4 bin dediler ücrete de bunu cok bulurken biz.diğeri 5 bin dedi.ailecek saskiniz.sizcede çok fazla değilmi. Yoksa normalmi?? Ayrıca birde köpek dişin önündeki dişin koku alındı. Tel sürecinde bana bi sıkıntı yaşatır mi? Cevaplarsanux sevinirim, teşekkür ediyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esra Merhabalar dişlerde ortodonti tedavisi yapılması gerekmektedir bunun için bir ortodonti doktora başvurmalısınız tedavi sonrasında konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Burak

  Merhabalar. Benim alt çenede bulunan dişlerim çarpık durumdadır.önde bulunan 4 diştr bu çarpışıklık var. Yan taraftan arkaya doğru giden dişlerim sıralı bir sorun yok. Üst çenemde ise öndeki iki tavşan diş diye tabir edilen dişlerin yanlarındaki sol ve sağonda bulunan iki dişim biraz geride kalmış. Bu durumda sizce metal diş tedavisimi yoksa şeffaf beyaz dişteli tedavisimi daha uygun olur?bankacı olduğum için çok fazla belli olmasını istemiyorum. Çok önceden bi diş doktoru tedavimin 1 sene falan süreceğini belirtmişti. Bu konu ile ilgili yorum getirebilirmisiniz rica etsem. Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burak Bey merhabalar her iki diş teli tedavisi uygulanabilir eğer dişleriniz uygunsa görünmeyen diş tedavisi uygulaması da gerçekleştirilebilir bunun için öncelikli olarak bir ortodonti uzmanları başvurmalı ve tedavi olmalısınız tedavi sonrasında Doktorunuz Size gerekli bilgileri verecektir

 • Bunu Cevapla hilal

  Merhaba Hocam ben yaklaşık 1 yıldır tel tedavisi görüyorum. Son zamanlarda diş etlerimde şişkinlik var ve diş etlerim braketlere doğru çekiliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar dişlerinizde yeterli düzeyde bakım gerçekleştiremediğimiz durumlardan ve vitamin eksikliği durumlarında dişetlerinde şişmeler meydana gelebilir mutlaka bir Diş hekimine başvurarak diş taşları temizletilmeli ve dişlerinizin bakmak gerçekleştirilmelidir diş etlerinizi yönelik bir tedavide söz konusu olabilir

 • Bunu Cevapla Ezgi

  Merhabalar. Benim üst ön 2 dişimin arası ayrık ve ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Fazla ayrık değil ama. Tel taktırmak istyorumsizce takarlar mı ve fiyat ne kadar olabilir? Teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ezgi hanım Merhabalar Eğer Dişlerin sağlıklı ise size tel tedavisini öneririm. Diğer estetik kaplama tedavilerinde dişlerinizde bir miktar kesme işlemi yapıldığından dolayı sağlıklı olan dişlerde bu tür uygulamalar yapılmasına karşıyım

 • Bunu Cevapla Merve Şentaş

  Benim üst çenemde ön dişlerimin yanındaki 2diş geride ve onun yanındakilerde yukardan geliyor ama onlar indi bir tanesi önden geldi alt çenemde de köpek dişim alttan geldi ve bir dişim çarpışık tedavi fiyatı ne kadar olabilir

 • Bunu Cevapla EDA EDA

  Doktor bey cevap verirseniz teşekkürler…
  Ben dış teli taktiracagim 1ay sonra başlanacak tedaviye ve alt dislerimin sayısı fazla imiş süt disim çıkmamış doktor süt dişin çekilmesi gerektiğini söyledi sizce süt disimi cektirmeli miyim köklü de bir diş imiş

 • Bunu Cevapla uğur

  merhaba. Kızımın ordodonti tedavisi görmesi gerekiyormuş. Bezmialem de sgk lılardan fark alınıyormu, öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

 • Bunu Cevapla yaren

  merhaba ben 19 yaşındayım diş teli takmak istiyorum en fazla fiyat nedir muayne oldğumda çene tedavisi de gerek dedi

 • Bunu Cevapla Aleyna murat

  Merhabalar benim üstteki ön dişim diğer üst dişimin üzerinde durumdan çok rahatsızlik duyuyorum sizce fiyatı ne kadar olabilir.hem alt dişlere hem üst dişlere takılması fiyatı değiştirir mi ?

 • Bunu Cevapla Merga tortan

  Slm benım alt dişlrimin 6 tanesınde kaplama var ve zaten çarpık dıs yok ustte sadece öndeki dişlerim de var vede üsttede tek bir dişte kaplamam var acaba sadece üste tel olurmu

 • Bunu Cevapla timur

  Merhabalar üst ön iki dişimde cok az çarpıklık var tel tedavisine ihtiyac varmi ? Varsa ; sadece iki dişe tel takilabilirmi? Ve ucreti ne olur ? Saygilar.

 • Bunu Cevapla Murat

  Mrb
  Benim ondekı köpek dışı olarak bilinen dıs le öndeki sut diş arasında bı tane diş cıktı ama arayı baya açtı çok ayrık o dişi çekip sut dişiyle kopek dışını birleştirebilirler mı yardımcı olursanız sevinirim

 • Bunu Cevapla Beyaz

  Merhaba bende küçüklükten kaynaklanan parmak emme alışkanlığı vardı şimdi yok ama dişlerimin sadece ön kısmı yamuk tedavi kaç yıl sürer ve ne kadardır ücreti

 • Bunu Cevapla nurullah

  Merhabalar doktor bey dişlerim yamuk sokakta gülmeye bile utanır hale geldim diş teli taktırmak istiyorum ama maliyetini ve ssk nın karşılayıp karşılayamayacağını bilmiyorum bu arada yaşımda 13

 • Soru Sorun