Diş Hekim Fiyatları

Yaprak Porselen Kaplama Fiyatları

20 Şubat 2015

Yaprak porselen kaplama uygulamaları dişlerin ön yüzeylerine uygulanan ve yaprak şeklinde olan porselen kaplama uygulamalarıdır. Dişlerin ön yüzeylerinde bazı durumlarda hiç aşındırma yapılmadan bazı durumlarda ise 0.3-0.7 mm çok ufak bir aşındırma yapılarak uygulanmaktadır. Yaprak porselen kaplama uygulamaları diş estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen işlemlerden birisidir. Yaprak porselen kaplamaları ile çok kısa sürede istediğiniz beyazlıkta estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş güzelliği kişinin yaşı, mesleği ne olursa olsun oldukça önemlidir. Dişlerin güzelliği bir insanın görünümü oldukça güzel kılarken dişlerde oluşan çürükler yada lekeler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesini, güzeliğinin bozulmasını, güzel ve güvenilir bir şekilde gülmesini engelleyen faktörlerdir. Dişlerde oluşan renk farklıkları, kırılma yada oluşan çatlaklarda dişin tamamını kesmek yerine yanlızca ön yüzeyine uygulanacak yaprak porselen kaplama ile estetiğinin yeniden sağlanması hem diş sağlığınız açısından önemli hemde estetik kaygıların giderilmesi açısından son derece konforlu bir uygulamadır. Bu nedenle yaprak porselen kaplamalar dişlerin ön yüzüylerini düzeltmek ve dişlere estetik bir görünüm kazandırabilmek adına son derece mükemmel uygulamalardır. Aynı zamanda yaprak porselen kaplamalar dişleri koruyucu bir uygulamadır.

Yaprak porselen kaplama uygulamalarından kimler yararlanabilir ?

– Ön dişlerinde ayrıklık olan kişiler, ön dişlerinin ikisinde yada 4 ünde ayrık olan kişiler, dişlerinin tamamında ayrık olan kişiler bu uygulamadan yararlanabilir

– Ön dişlerinde kırık olan veya dişlerinde çatlaklık olan kişilerde koruyucu bir uygulama olarak ve estetik açıdan kaygıların giderildiği bir uygulama olabilir.

– Dişlerinin boyutlarından şikayetçi olan kişiler, dişlerinin boyunu uzatmak için bu uygulama yapılabilir.

– Özellikle ön kişi dişini uzatmak isteyen, daha genç ve daha seksi bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerde uygulanabilir.

– Ön dişlerinde çürükleri olan kişilerde

– Dişlerinde tüm beyazlatma işlemlerine rağmen istenilen beyazlığı elde edemeyen kişilerde

– Dişlerinde aşınmalar meydana gelmiş olan kişilerde

– Dolguları eski olan, sararmış olan, dolgularından memnun olmayan kişilerde

– Dişleri çarpışık olan, eğri olan kişilerde

uygulanacak olan yaprak porselen kaplamalar son derece uygun bir yöntem olacaktır. Bu tedavi uygulaması ile yukarıda sıralamış olduğumuz tüm sorunlar bir kaç seans içerisinde giderilmiş olur. Kişi istediği estetik dişlere bu uygulama sayesinde kavuşabilir.

Yaprak porselen kaplama uygulamalarının avantajlarını bizlere sıralar mısınız ?

Yaprak kaplama uygulamalarının hem estetik hemde fonksiyonel olarak bir çok avantajı vardır. Estetik görünüm yanı sıra aynı zamanda dişleri koruyan da bir uygulama olan yaprak porselen kaplamaların bu konuda oldukça avantajları vardır. Bu avantajları sıralamamız gerekirse;

– Yaprak porselen kaplama uygulamalarında doğal dişler üzerinde çok ufak aşındırmalar yapılır. Bu sayede gerçek dişlerinize zarar vermeden uygulanan kaplama işlemi ile dişleriniz hem korunmuş olur hemde dişlerinize estetik kazandırılımşı olur.

– Yaprak porselen kaplama uygulamaları diş etlerinizle oldukçu uyumlu olan malzemelerden yapılır. Diğer kaplama uygulamalarına nazaran diş etlerinizle yüzde yüz uyum sağlar, diş etlerinizde çizgi oluşmaz, diş etlerinizde morarma yada kızarıklık görülmez.

– Yaprak porselen kaplamaları kişiye özel olarak tasarlanır. Bu uygulama ile beraber kişinin gülüş tasarımı da yeniden yapılandırılır.

– Işık geçirgenliğine sahip malzemeden yapılan yaprak porselen kaplamaları ile doğal dişe en yakın görünüm elde edilir. Yakınlarındaki kişiler dahil olmak üzere dişlerinize estetik bir uygulama yapıldığını kimse anlayamaz.

– Yaprak porselen kaplama uygulamaları ile yapaydan uzak doğal görünümlü dişlere sahip olursunuz.

– Yaprak porselen kaplamaların tedavi süresi oldukça kısadır. Bir kaç seans içerisinde istediğiniz görünüme sahip dişlere kavuşabilirsiniz. Dişçi koltuğundan çekinenler için oldukça ideal bir uygulamadır.

– Yaprak porselen kaplama uygulamalarının aşınma direnci oldukça yüksek olduğundan dolayı bu dişlerinizin zamanla aşınma gösterme olasılığı çok çok düşüktür.

– Yaprak porselen kaplamalar pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Zamanla renkleri değişmez ve sararmazlar.

Yaprak porselen kaplamaların dezavantajları nedir ?

– Yurt dışından ithal edilen bu mazlemelerin maliyetleri çok yüksektir.

– Bu malzemelerin klinik çalışmaları çok önemlidir. Bu nedenle yapılacak iş iyi bir teknisyenin elinden geçmek zorundadır. İyi teknisyenlerinde bu konuda fiyatları yüksektir. İyi diş hekimleri iyi teknisyenlerle çalışır.

– Porselne kaplama uygulamaları sonrasında dişlere daha fazla titizlik gösterilmesi gerekir. Sert cisimlerin kaplama yapılan dişlerle kırılmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle bakımları ve korumasına çok özen gösterilmelidir.

– Diş sıkma ve gıcırdatma olan kişiler mutlaka gece plağı kullanmaları gerekir.

– İlk takıldıklarında dişlerde soğuk ve sıcağa karşı hassasiyet olsada bu durum geçici bir durumdur.

Yaprak porselen kaplamaların diğer adı nedir ?

Yaprak porselen kaplamalar laminate kaplamalar olarak bilinirler. Bunun türkçe adı yaprak porselen kaplamalardır. Tırnak kalınlığından olan bu kaplamalar dişlerin önüne yapıştırılırlar. Yaprak porselen kaplamalar dişlerinizde oluşan estetik kaygılarıortadan kaldırırlar. Dişlere parlaklık ve estetik kazandırırlar.

Yaprak porselen kaplamalar nasıl yapılır ?

– Yaprak porselen kaplamalar 2 yada 3 seasnta uygulanabilen estetik işlemlerdir. Bu uygulama için hastanın en az 2-3 kez diş hekimi muayenehanesine gelmesi gerekmektedir. Yapılacak olna ilk görüşmede hastanın istekleri ve beklentileri dinlenir. Hasta ile doktor arasındaki bağ kurulur. Dişler üzerinde bir değerlendirilme yapılır. Hastanın bu uygulama için uygun olup olmadığı kontol edilir.

– İkinci seasnta ise değerlendirme yapılan ve nasıl olması gerektiğine kanaat getirilen dişler kesim işlemine alınır. kesim işlemi ile beraber ölçülendirilen dişler üzerine geçici dişler konur ve ölçülendirmeler labaratuara gönderilip yaprak porselenlerin hazırlanma aşamasına geçilir.

– Üçüncü seansta kesilen, ölçülendirmeleri yapılan ve labaratuarda alınan ölçülendirmelere göre hazırlanan yaprak porselen dişlere yapıştırılır. Yapıştırma işlemi 2 saat kadar sürer.

Yaprak porselen kaplamaların fiyatları nedir ?

Yaprak porselen kaplamaların fiyatları uygulamayı yapacak olan diş hekimine, diş hastanesine yada diş kliniğine göre değişkenlik gösterir. aynı zamanda diş fiyatlarını belirleyen kriterler içerisinde kliniğin bulunduğu semt, hastanın durumu, uygulanacak olan malzemenin kalitesi vb. etkenlerde fiyatlarda değişiklik olmasına nedendir. En iyi fiyat bilgisini muayene sonrasında alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

90 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla umut

  Doktor bey geçirmiş olduğum kaza sonrasında öndeki iki dişim kırıldılar. Fakat bu iki dişiminde boyutları birdir. Diğer dişlerimden daha kısalar. Bu dişlerime yaprak porselen kaplama olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Üst dişler alt dişlerin önünde kapanır şekilde bir çene kapanışınız varsa, laminate(yaprak) porselen kaplama yapılabilir. Dişdişe kapanış ya da alt çene önde kapanış varsa laminate olmaz, zirkonyum porselen kaplama olur.

 • Bunu Cevapla yaren

  Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım diş kaplama yaptırmak istiyorum yaprak kaplama uygulamalarını duydum. 4 dişim ön taraftaki birbirinden ayrıklar. Yaprak kaplama istiyorum fakat yaşımdan dolayı olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yaren genellikle 18 yaş öncesinde kaplama uygulamaları önermemekteyiz. Fakat kız çocukların kemik büyümesi genellikle 16 yaşında tamamlanır . Bence Lamine uygulaması yaptırmanda bir mahsur yok . Sevgilerimle

 • Bunu Cevapla Nazlı

  Doktor bey ben dişlerime porselen kaplama yaptırdım fakat azı dişlerime uygulanan kaplamalar sonrasında dişlerimde bir sızlama oluşmaktadır. Bu hassasiyet nasıl çözümlenebilir ? Nasıl bir tedavi uygulanması gerekmektedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nazli hanım geçmiş olsun. Porselen kaplamanızı yeni yaptırdıysanız bir süre hassasiyet hissetmeniz doğaldır..eğer geçmez ise hekiminize başvurun,kanal tedavisi yapılabilir…sağlıklı gün dileğiyle

 • Bunu Cevapla İdil

  Doktor bey merhabalar 24 yaşındayım 11-12 yaşlarında iken bir ortodonti tedavi süreci geçirdim bu süre yaklaşık olarak 2 sene kadar fakat dişlerimin arası tam istediğim gibi kapanmadı ayrık kaldılar. Tel taktırmadan lazer uygulamaları ile dişlerin arasının kapatılması mümkün müdür ? Kapalama uygulaması yaptırmak istemiyorum. Dişlerim kesilmesin çünkü dişlerim gayet sağlıklılar ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar İdil hanım Dişlerinizin arasındaki boşluğu tel takmadan doldurmak mümkün olabilir. Öncelikle kompozit dolgu dediğimiz diş renginde dolgu maddeleri kullanılarak boşluk küçültülebilir, ikinici yöntem olarak da laminate veneer/yaprak porselen vs. denilen yöntemle dişleriniizn üzerine incecik porselen kaplama yapıştırılarak boşluk kapatılabilir. Bu konudaki karar muayene sonucu, sizin beklentileriniz gözününde tutularak hekimle birlikte verilebilir.
   iyi günler dilerim,

 • Bunu Cevapla Songül

  Doktor bey merhabalar ön dişlerimi birleştirilmesini istiyorum. Bu dişlerim ayrıklar aynı zamanda ön dişlerimde sararmalar ve aşınmalarda mevcut. Ben ön 6 dişime kaplama uygulaması yaptırmak istiyorum. Nasıl bir tedavi olabilir acaba ? Beni bilgilendirir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kompozit dolgularla restorasyon, porselen lamina ya da porselen kaplama yöntemlerinden biri dişlerinizin ve çenelerinizin kapanış durumuna göre tercih edilebilinir.

 • Bunu Cevapla Sevim

  Doktor bey merhabalar ben geçen sene dişlerime kaplama yaptırdım. fakat ondan öncede bir kaplama varı fakat dişimin rengi siyahımsıydı. Bu renk estetik açıdan son erece kaygılar yaşamama neden oluyordu. Kaplamayı yapan doktor bana sürekli olarak tuzlu su ile gargara yapmamı tavsiye ederdi. Şimdi yapılan porselenler beyaz ama diş etlerim mor bir görünümde bu durumda dişlerimin yapay bir görüntüde olmasına neden oluyor. Bu konuda son derece mutsuzum ne yapılabilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Sevim hanım eğer kaplamaların metal destekli ise diş etlerinizde böyle bir görünüm oluşabilir. Diş kaplamalarınızı zirkonyum kaplama uygulaması ile değiştirirseniz. Daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları bu konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Özlem

  Doktor bey annemin dişlerine doktor porselen kaplama yapmamızı önerdi yaklaşık olarak 12 dişine. Başka bir doktorda üst dişlerini porselen alt dişlerine ise yarım damaklı köprülü protez yapalım dedi. Acaba annem kaplamaları uzun ömrülü olarak kullanabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dişeti hastalığı bulunan ve buna bağlı olarak diş kayıpları yaşayan bireylerde öncelikle dişeti hastalığı tedavi edilir, tedaviye yanıt vermeyen ve aşırı kemik kaybına bağlı sallanma gösteren dişler çekilir. kalan diş adedine göre sabit veya hareketli protez çözümlerine karar verilir.

 • Bunu Cevapla okan

  Mrblr hocam ben 16 yaşındayım ön dişlerimde eksiklik var kaplama yapsm olurmu ön dişler ve kurt dişi ortasındaki dişim yok kurt dişimi kesip kaplama olurmu hocam yardımcı olsanız sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Okan bey bu bölgede implant yapılması daha uygun olacaktır. Bir ortodonti uzmanı ile beraber bu planlanırsa daha uygun olur.

 • Bunu Cevapla suna aydin

  on 6 dis icin kaplama yaprak porselen fiyatiniz nedir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Suna hanim fiyatlar oldukça değişkendir. uygulanacak malzemeye ve işlemi yaptıracağınız doktora kliniğe göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Doktor bey merhaba ben 16 yaşındayım ön dişlerimde seyreklik var hem yaşıma hemde diş sorunuma hangi tedaviyi önerirsiniz acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe yaşın daha çok genç olduğunan dolayı sana ortodonti tedavisini öneriyorum. Sağlıklı dişlerine her ne olursa olsun hiç bir uygulama yaptırma. Ancak ortodonti tel tedavisi senin için uygundur.

 • Bunu Cevapla enejan

  Porselen fiyatı nedir tahmin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fiyatlar bölgeye, diş hekimine veya diş hastanesine, uygulamanın yapılacağı bölgeye, hastanın durumuna göre değişmektedir. Pek çok şey fiyatta etkili oluyor. Muayene sonrasında daha net bir fiyat alabilirsiniz. Genellikle tüm diş hekimlerinin muayeneleri ücretsizdir.

 • Bunu Cevapla halil

  Hocam benim Ön 3 dişim bir kazada kırıldı.
  Kırılmadan önce ön dişlerimin üstünden 2 diş çıkmıştı.
  Bugun bir diş hekimine gittim ve bana her bir diş için 150 lira fiyat çekti.
  Nasıl yapılacak diye sordum bana dişlerimi biraz kesip demir taktıktan sonra porselen takacakmış artık nasıl anlamadım sizce yaptırıyımmı yoksa özel diş hastanesine mi gidiyim.
  Ayrıyetten nasıl olur bu kırık dişlerim dediğim gibi 3 dişim kırık ve üsten iki diş çıktıikiside aşağı doğru inmiş durumda.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Halil bey geniş kapsamlı bir diş hastanesinde işlemleri gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır.

 • Bunu Cevapla nur

  günaydın , bir yıl önce ön üs 6 dişime yaprak kaplama yaptırdım, o kadar pişman ve mutsuzum ki, dişlerimi inanılmaz ufalttı, korku filmindeki çaki gibi yaptı beni, kaplamaları taktıktan sonra arka kısımları daha sonra müdahale ederim diye düzeltmedi, dişleri seffaf değil mat kullandı, bana secenek sunmadı ve ben bilmiyordum seffaf oldugunu, sonradan öğrendim, diş etlerimde sürekli sorun cıkmya başladı bunu yaptırdıktan sonra, kanıyor sisiyor vs.. ve bir kaç hafta önce de bir tanesinin üst kısmı cıkmaya başladı sanki, sallanıyor hafif, aglıcam artık.. tekrar yaptırmak istiyorum ancak henüz bir yıl oldu ve suan karlılayabilcemi sanmıyorum masrafını.. tekrar yaptırmaktan başka sansım yok gibi değil mi? 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Evet Nur hanım sizin adınıza üzüldüm.. Burada doktorunuz metal destekli porselenler kullanmış ve bu uygulama sonrasında yukarıda yaşadığınız sorunlarla karşı karşıya kalmıssınız.

 • Bunu Cevapla nur

  merhaba, azönce sayfanızda sgk nın diş estetiğini karşıladıgını okudum, ben bir yıl önce 6 adet yaprak porselen yaptırmıstım ve hiç memnun değilim, çok mutsuzum, dişlerimi mafettiler 🙁 sizinde anlaşmanız var mı acaba, tekrar yaptırmak istiyorum da, numaramı bıraksam bana yardımcı olabilir misiniz.. teşekkür ederim 05307491781

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Estetik uygulamaları sgk nın üstleneceğini zannetmiyorum. Bu uygulamar yapılsa da sizden fark alacaklardır.

 • Bunu Cevapla Alper

  İyi günler ben 15 yaşındayım fakat ön dişimde antibiyotikden kaynaklanan sarı bi çizgi var gerçekten çok itici duruyor gülemiyorum bunun tek çözümü kaplamamı veya daha farklı çözümler varmı

 • Bunu Cevapla Gülay

  Doktor Bey merhaba.ben 7 yıl önce yüzüstü şiddetli biçimde düştüm.ön iki dişin sol tarafındakinin yanındaki dişimin bir parçası kırıldı.beni estetik açıdan rahatsız ediyor.ne yapmalıyım,nasıl bir işlem olmalı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gülay hanım yaşınızı belirtmemissiniz. Eğer 18 yaş üstü ise kaplama uygulaması ile istediğiniz estetik gülüşe sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla settar

  Selam doktor bey ben daha küçük ken bi kaza sonucu ön dişimin bi kırılmış 11 yasıma geldigimde cıktı ama diyerinden uzun ve üstte ve bazı dişlerimde kırıklık var porselen diş yaptırsam sizi bana kaça maliyet olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Settar bey lamina kaplama uygulaması ile istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora veya diş kliniğine göre fiyatlar değişecektir.

 • Bunu Cevapla Baki

  Merhaba yaşım 15 ön dişim kırık ve yaptırmak istiyorum. Ne önerirsiniz bir çok doktor 18 bekle diyor fakat ben yaptirmakta kararlıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Baki bey 18 öncesi yaptıramazsınız.

 • Bunu Cevapla Deniz

  Slm
  15 tane kaplama kaç para ve tedavi Suresi ne kadar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Deniz hanım bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine ve diş merkesine göre değişir fiyatlar.

 • Bunu Cevapla DEVRİM

  merhaba yaprak dıs dıye tabır edılen ımpalant dısler ıcın fıyat alacaktım cıddı dusunuyorum ılgınızıe ıyı calısmlaar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yaprak diş kaplama uygulamarı estetik uygulamardır. Bu uygulamar aşınmış dişler yada estetiği bozulmuş olan dişler üzerine uygulanabilir. Fiyatlar ise uygulamayı gerçekleştiren diş hekimine, diş kliniğine yada diş hastanesine göre değişmektedir. Uygulamayı gerçekleştireceğiniz doktorunuzdan net fiyat alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla zeynep

  lamina diş bildiğim kadarıyla yaprak kaplama, diş fiyatlarını öğrenebilir miyim ön üst dörtlünün?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zeynep hanım fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek doktora veya diş hastanesine göre değişmektedir. En net fiyatı muayene sonrasında dişlerinizin durumuna göre doktorunuz verecektir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Tugba

  merhaba benım yukarda ön iki diş altta 5 dişim carpıklık yamukluk var acaba yaprak porselen olurmu önden 13 diş falan fiyat ogrenebılırmıyım tel diş ne kadar.?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım bu hem yüksek maliyet hemde sağlıklı olarak dişlerin kesilmesi demek size mutlaka ama mutlaka ortodonti tel tedavisi öneriyorum.

 • Bunu Cevapla Arzu

  Doktor bey sol üst azı disimin yanındaki disimin on tarafı kırıldı arka tarafı duruyor yani yarısı kırıldı ne yaptirmam gerek köprü olmasın diye çünkü köprüde yanlardaki iki dışı de mahfediyorlar.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arzu hanım kırılan bu dişinize kaplama uygulanarak kurtarılabilir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba,

  Ben 19 yasindayim, öndeki iki dişlerim öne dogru hangi tedaviyi bana tercih edersiniz?

  teşekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gamze hanım diş teli ortodonti tedavisini öneriyorum. Bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla sevil

  Merhaba,benim yukarda ön dislerimde yarisinda incelme var,asit asindirmasi oluyo herhalde..bunun nasil tedavisi var ,yaprak kaplama yapmadanda fsrkli bi yöntemle tedavi edilirmi, eski haline gelirmi..saygilar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevil hanım bunun tek uygulaması kaplama tedavisidir. Bu yöntem ile dişleriniz hem daha sağlıklı hemde estetik olarak bir şekil alacaktır.

 • Bunu Cevapla Şule

  Üst ön iki dişim ayrık yaprak lamine istiyorum dişlerimde sarılık var alt dislerimse oldukça sağlıklı ve düzgün sadece üste yapılırsa da renk farkı olacak ne önerirsiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şule hanım beyazlatma uygulaması ile beraber uygulandığında renk farkı da olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla SENA

  Merhaba,ben 16 yaşındayım ve ön dişlerim seyrek ve bir köpek dişim eksik diğeri ise olması gerekenden küçük.Bu yüzden dişlerime ortedonti bir yarar sağlamayacak.Bende kaplama yaptırmak istyorum.Bir cevabınızda “Kızlarda diş gelişimi genellikle 16 yaşında tamamlanır” demiştiniz.Ne yapmalıyım? Teşekkürler 🙂

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sena hanım u gelişim sürecinin tamamlanıp tamamlanmadığını doktorunuz sizi muayene ettikten sonra karar verecektir. Kaplama tedavisi ugulanabilir fakat dediğim gibi son karar muayene sonrasında verilebilir.

 • Bunu Cevapla merve

  merhb bn 17 yaşındym fakat on ıkı dişimin arası çurumustu dolgu yptrdm bı yıl once sımdıyse dolgum kotu gorunmeye bşladı ve aynı dişim alttan kırıldı sızce lamıne yaptırmam ne kadar doğru yada normal porselen kaplamamı daha kalıcı olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar lamine kaplama tedavisi yaptırabilmeniz için 18 yaşını aşmış olmanız gerekmektedir 18 yaş sonrasında Diş Hekimi de başvurarak lamine diş kaplama uygulamaları yaptırabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Feyzullah

    Merhaba ben 24 yaşımdayım. Ön dişlerimden bir tanesi küçükken kırıldığı için buna compozit yapıldı ancak diş ölü olduğu için renk farkı oluştu zamanla. Ağartma tedavisi işe yaramadı. Zirkon ya da yaprak porselen yaptırsam %100 renk uyumu sağlar mıyım ya da öndeki 2 dişe birden mi yaprak porselen yapsam daha uyumlu durur? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Feyzullah Bey merhabalar. Öncelikli olarak bu dişinizin yeniden beyazlatma tedavisi yapılarak daha sonra yaprak porselen kaplama tedavisiyle tedavisi yapılabilir. Bu durumda diğer doğal dişlerinizden renk farkı olmayacaktır

 • Bunu Cevapla Feyzullah

  Merhaba ben 24 yaşımdayım. Ön dişlerimden bir tanesi küçükken kırıldığı için buna compozit yapıldı ancak diş ölü olduğu için renk farkı oluştu zamanla. Ağartma tedavisi işe yaramadı. Zirkon ya da yaprak porselen yaptırsam %100 renk uyumu sağlar mıyım ya da öndeki 2 dişe birden mi yaprak porselen yapsam daha uyumlu durur? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla ramazan

  lamina kaplam ücreti ne kadardır acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar zemin kaplama tedavilerin ücretlere yapılacak olan uygulamaya kaç dişe yapılacağı haftanın durumu Diş hekimine ya da Diş Hastanesi’ne bağlı olarak değişmektedir en net cevabı muayene sonrasında alabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Elif

  Merhabalar ben yaklasik 3 ay oldu yaprak porselen yaptirdim on2 disime yaptirdim dikkat ediyorum bunlar icin gerekli onlemleri aliyorum ancak dusmesinden korkuyorum sizce bunun dusme olasılığı cok yüksek mi ? Tesekkurler iyi günler..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Elif Hanım merhabalar yaprak porselen kaplama larınızın düşme olasılığı çok düşüktür. Fakat aynı şekilde korumaya ve bakımını yapmaya devam edeniz.

 • Bunu Cevapla Erkut

  Merhabalar ben 18 yaşındayım ön 4 dişim ayrık ne önerirsniz bir bilgi almak istedim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Erkut Bey merhabalar kaplama tedavisi ortodonti tedavisi önerebilirim Eğer Dişlerin sağlıklı ise mutlaka ortodonti tedavisi yaptığımız görünmeyen diş teli tedavisi ile estetik ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Gül

  Merhaba, ben ön dislerimi ceramic ile kaplatdim ama bi zaman sonra saraiyor. Bu ceramic ile mi ilgili?? Buna bi cözüm var mi ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gül Hanım merhabalar mutlaka malzemeden dolayı kaynaklanıyor olabilir burada uygulanacak olan malzemenin kalitesi son derece önemlidir. Kaplama larınızı daha kaliteli bir malzeme ile değiştirebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mecnun akgüly

  Merhaba benim ön dişime yıllar önce taş geldi önden bakıldığında anlaşılmıyor ama dişin arka tarafı kırıldı ve ince bir perde gibi kaldı kırılması an meselesi ne öneriyorsunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mecnun Bey merhabalar bu dişinize kapama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla MARY

  Merhaba doktor bey,
  Benim dişlerim biraz düzensiz ama çok göze batacak kadar değil. Ve de küçükler. Bir-iki dişim alt dişimin hafif arkasında kalıyor. Bu nedenle yaprak diş olmaz mı? Zirkonyum dediğiniz şeyin bundan farkı nedir ve bu arkada kalan dişlerimi öne getirir mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mary Merhabalar eğer dişlerini sağlıklı ise size porselen kaplama ya da lamine kaplama tedavilerini önermiyorum ortodonti tedavisi ile dişlerinizde istediğiniz sıralamaya sahip olabilirsiniz. Diğer tedavi uygulamaları işlemli problemler ve sağlık sorunları olanlar için önerilmektedir

 • Bunu Cevapla MARY

  Ayrıca zirkonyum ya da yaprak diş üstteki bütün dişlere yapıldığı zaman fındık fıstık tarzı sert kabuklu şeyler yerken sıkıntı yaratır mı acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mary Merhabalar eğer dişlerini sağlıklı ise size porselen kaplama ya da lamine kaplama tedavilerini önermiyorum ortodonti tedavisi ile dişlerinizde istediğiniz sıralamaya sahip olabilirsiniz. Diğer tedavi uygulamaları işlemli problemler ve sağlık sorunları olanlar için önerilmektedir

 • Bunu Cevapla zeynep

  merhaba,

  25 yasındayız ama agzımdakı 2 dişim süt dişi ve kucuk olarak uzerlerıne lamıne yaptırmak ıstıyorum
  mumkun mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zeynep Hanım merhabalar öncelikli olarak bu Dişlerimizin çekilip yerine İmplant tedavisi yapılması daha doğru bir uygulama olacaktır Son kararı Diş Hekimi verecektir

 • Bunu Cevapla Cemre

  Merhaba ben 17 yasindayim ön disimden birisinde cok küçük bir kırık var bunu 18 yasina girmeden yaptirabilir miyim acaba ve fiyati ne kadar olur. Cevabiniz için şimdiden teşekkürler. 🙂

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cemile Hanım merhabalar 18 yaşına beklemelisiniz yapılacak kaplama tedavisi ile istediğiniz görünüme sahip olacaksınız

 • Bunu Cevapla Asya

  Hocam merhabalar bn öndeki iki dişim içn flor fazlalığından dolayı ışıklı kompozit yaptırmıştım fakat bir iki yıl sonra aşınma yaparak dişlerim eski haline dönüyor ve inceliyor…daha sonradan bu ön dişlerimin yanında üsten bri dişim çıktı ve çarpık bi görüntüsü oldu dişimin ben bu üç dişime laminant veener yaptırsam çok pahalıya mal olurmu dişlerin sırası ücreti etkilermi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Asya’nın Merhabalar diş kaplama uygulamaları Ücret olarak ne maliyet olarak pahalı uygulamalardır. Tabii ki bu uygulamalar gerçekleştirildiğinde oldukça estetik sonuçlar vermektedir

 • Bunu Cevapla Hulya

  Merhaba doktor bey benim ön dislerim alt dislerimi kapatmiyor arada azcik bir mesafe kalıyor eğer yaprak dis yaptirsam sorunum ortadan kalkarmi bir çene uzmanına göründum estetik açıdan sorun giderilir laminat yöntemi ile dedi.

 • Bunu Cevapla ZAHİDE

  Hocam merhabalar, 21 yaşıma giricem ..
  bazı dişlerimin aralarındaki boşlukları kapatma, lekelenme ve sararma olduğu içinde beyazlatma ve üstteki tavşan dişi diye nitelendirdiğimiz dişlerimi yanlarına bir diş daha ekleyerek diğer dişlerle eşitlemek istiyorum bunun için yaprak dolgu önerdi doktorum .. Sizce doğru bir uygulama mıdır ve de yaprak dolgu ile yaprak porselen kaplama işlemi aynı mıdır öğrenmek istiyorum ..
  Acaba beyazlatma diş minesine zarar verip ileri de karşıma sorun olarak çıkar mı çünkü bu zamana kadar ben hiç diş ağrısı çekmedim ..
  Bilgilendirir misiniz hocam ..

 • Bunu Cevapla Deniz

  Hocam merhabalar ben 17 yaşındayım ve on dişimin altında galiba kullandığım antibiyotikten dolayı sarı bir renk var kendimi bildim bileli var ve ben bunun geçmesini istiyorum. Acaba illa ki kaplama mı yapılmalı yoksa beyazlatma ile geçebilir mi?

 • Bunu Cevapla salim korkman

  iyi günler ben disleri 2 sefer beyazlatdim ama memnun kalmadim size bir sorum var ben dislerimi lamina yani gülüs tarami yartirmak isdyiorum dislerinde bir sorun yoktur onun icin ne kadar ve kac günde yaparsiniz tesekürler

 • Bunu Cevapla Halil

  doktor bey merhabalar .. peki bu kaplamalar ,yaprak porselenler ne kadar su kalıcı . belli bir kullanım süresi varmi ?

 • Bunu Cevapla Yasemin

  Hocam ben bir yildr lamine yaptirdim ama agiz yapim degisti sanki hic begenmiyorum cikarttirabilirmiyim cikartsam dogal disimimi kullanabilirmiyim antalya da yaptrmstim simdi elazığ dayim burda yapan yerde yok 🙁

 • Bunu Cevapla ebru

  Merhaba, benim diş köklerimde kemik kaybı varmış. peridontoloji uzmanına ameliyat olmam gerekiyormuş. bu ameliyat sadece ilerşemeyi mi önlüyor yoksa tedavi mi ediyor? Ben dişlerime yaprak kaplama yaptırmak istiyordum tedavi sonrası yaptırabilir miyim acaba?

 • Bunu Cevapla Fatih

  Hocam merhabalar benim ön dişlerim uzun ve az bi ğayrıklık var doktora gittiğimde dolgu yapacağını söyledi ama bana dolgu yapacağı için dişlerin büyüyeceğini bunu göze alırsan alışabilirsen yapalım dedi büyümeden kasıt nedir birde doğal bi görünüm olur mu ayrıca hocam dişlerim uzun olduğu için onları kısaltacak

 • Bunu Cevapla fırat

  merhaba , hocam benim ön dört dişim de kısa bunları uzatmak istiyorum bunun için nasıl bir uygulama gerekmektedir ve maliyet yönünden nekadar para istenir ?

 • Bunu Cevapla mihriban

  Ön iki dişimin araşı kırıldı ve çürüdü. Çok uzun oldu. Görünüşte çok çürük gibi görünmüyor ama yine de yaptırmak istiyorum . Napacam ben?

 • Bunu Cevapla Enes

  Doktor bey sol arka dişimden biri dolgusu düştü ve apse yapmış büyük ihtimalle çekilecek ben bütün dişlerime porselen kaplama yaptırmak istiyorum 17 yaşındayım başarılı bir sporcuyumda aynı zamanda milli takımdayım fazla zamanım yok bir an önce yapılmasını istiyorum ağrı yapıyor ve rahatsız oluyorum

 • Soru Sorun