Diş Hekim Fiyatları

Lamine Diş Porselen Kaplama Fiyatları

18 Şubat 2015

Sağlam diş dokusunda en az inceltme uygulanan kaplama yönemlerinden birisi olan lamine porselen kaplamaları latince kelime olarak yaprak kaplama uygulaması anlamına gelmektedir. Yaprak kaplama uygulama denilmesinde anlam diş yüzeylerinde 0.3-0.7 mm yani çok ufak bir törpüleme işlemi yapılarak dşlerin üzerine porselen yapraklarının yapıştırılma işlemi olmasıdır.

Lamina porselen kaplamaların uygulandığı durumlarda nelerdir ?

– Diş beyazlatma uygulamaları ile herhangi bir netice alınamayan durumlarda dişlerin istenilen beyazlığa ulaştırılmasında

– Sağlıksız ve yapısı bozuk olan dişlerde ( özellikle dolgulu, ön bölgede sararmaların olduğu, kırık ve lekeli dişlerde)

– Ön bölgede ayrık olan dişlerin birleştirilmesinde ( üst düzeyde bir estetik sonuç elde edilir )

– Ön tarafta kırık olan ve aşınmış olan dişlerde

– Eski dolguları olan ve bu dolgusu düşen, sararan, siyahlaşan hastalarda

– Kanal tedavisi sonrasında siyahlaşan dişlerde

– Dişleri çapraşık ve eğri olan hastalarda ( Eğrilik belirli bir derecenin üzerinde ise uygulanamaz )

Durumlarında ve estetik kaygı yaşanılan dişlerde tek bir diş , birden fazla diş veya tüm dişlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. İyi bir diş hekimi, kaliteli malzeme ve doğru bir işçilikle birlikte üst düzeyde estetik sonuçların alındığı bir uygulamadır.

Lamina diş tedavileri kimlere uygulanır ?

Lamina diş kaplama uygulamaları ön dişlerinde estetik kaygılar yaşayan hemen hemen tüm hastalarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu uygulamalarda 18 yaş şartı aranmaktadır.

Lamina diş tedavileri kimlere uygulanamaz ?

Gece uyurken diş sıkması olan kişilerde, bruksizm hastalarında, çene bozuklukları olan kişilerde, tırnak yeme, kalem ısırma vb. rahatsızlıkları olan bireylerde ve ileri derecede diş eti çekilmesi olan kişilerde bu durumlar tedavi edilmeden lamina kaplama uygulamaları yapılamaz. Bu kişilere lamina kaplama uygulaması yapılması durumunda yapılan kaplama uygulaması zarar göreceğinden bu kişilerin öncelikli olarak bu etkenleri ortadan kaldırılmalıdır.

Lamina diş kaplama uygulamaları kaç seansta tamamlanır ?

Eğer hastanın dişlerinde veya diş etlerinde müdahale gerektirebilecek herhangi bir problem yoksa 2 yada 3 seansta lamina kaplama uygulamaları yapılabilir. Bu yaklaşık olarak 1 veya 2 haftalık bir süreçtir. Toplam olarak dişçi koltuğuna ya iki yada 3 sefer oturursunuz. İlk seferde planlama yapılır ve dişleriniz kesilir, ikinci seansta lamina yaprak porselenleriniz yerine yapıştırılır.

Lamina kaplama uygulamalarını aşama aşama belirtirmisiniz ?

Bu çok uzun ve detaylı işlem gerektiren bir durum değildir. Uzun işlemler labaratuar ortamında gerçekleştirilir. Siz yanlızca dişçi koltuğunda toplam olarak 15-20 dakikalık bir zaman geçirirsiniz. Bu nedenle kısa ve öz olarak lamina kaplama uygulamalarının aşamalarını anlatmamız gerekirse yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk iki seansta dişleriniz ölçülendirilir, istediğiniz renk tonları belirlenir, dişleriniz 0.3-0.7 mm ölçülerinde olacak şekilde çok ince biçimde aşındırılır ve bir sonraki seansta ise ölçüleri alınmış olan ve yapıştırılmaya hazır hale getirilmiş olan lamina yaprak porselenleriniz dişlerinize yapıştırılır.

Lamina porselen kaplamalarının daha sonraları düştüğü söyleniyor bu doğrumudur ? Lamina kaplamalar düşer mi ?

Lamina kaplama uygulamaları bir kere yapıştıklarında bir daha düşmezler. Uygulanan yapışkanlar günümüz standartlarında oldukça üst düzey malzemelerden yapılmaktadırlar. İyi bir hekim tarafından uygulanacak olan lamina kaplama tedavisinde düşme sorunu yaşanmayacaktır.

Lamina kaplama uygulamalarının ömürleri ne kadardır ?

Diş lamina kaplamaları iyi bir ağız bakımı ile beraber yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Lamina kaplama uygulamaları lekelenmezler ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar. leke tutmayan lamina kaplamaların dirençleride oldukça fazladır. Günlük olarak diş bakımınızı yapmanız ömürlerini uzatmak için yeterli olacaktır. Lamina kaplama uygulamaları ile çok sert gıdalarında ısırılmaması oldukça önemlidir. Yanlızca lamina kaplamaları ile değil doğal dişlerinizle de sert gıdalar ısırılmamalı kırılmamalıdır.

Lamina diş kaplama uygulamalarının avantajları nelerdir ?

– Bir kaç seasn içerisinde dişçi koltuğunda yanlızca 20 dakika kadar kalarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

– Lamina kaplama uygulamalarının renkleri değişmez, oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerdir.

– Gerçek dişiniz üzerinde hiç bir değişiklik yapılmadan yada 0,3-0,7 mm çok ufak kasmelerle uygulanabilmektedir.

– Son derece estetik bir görünüme sahiptirler

– Tek dişe yada tüm dişlere rahatlıkla uygulanabilirler

– Oldukça doğaldırlar. Gerçek dişinizden ayırt edilebilmesi oldukça zordur.

– Kahve, çay yada sıgara gibi doğal dişinizin rengini değiştiren etkenler lamina kaplamalarınızın rengini değiştiremezler.

– Yüzeyleri son derece kaygandır. Dilinizi üzerinde gezdirdiğinizde doğal ve pürüzsüz bir yapıya sahiptirler

– Diş üzerine yapıştırıldıklarında oldukça sertbir yapıya dönüşürler. Kırılma dirençleri oldukça yüksektir.

– Diş yüzeyine yapıştırıldıktan sonra çıkmaları mümkün değildir. Ancak elmas frezlerle diş yüzeyinden sökülebilirler.

Lamina diş kaplamalarının dezavantajları varmıdır ?

– Lamina diş kaplama uygulamalarının tek dezavntajı pahalı olmalarıdır. Ülkemize yurt dışından ithal edilen bu malzemeler dolar bazında ülkemize gelmektedir. Dolar olarak uygulanan bu malzemelerin fiyatlarıda oldukça pahalıdır.

– Oldukça hassas bir uygulamadır. İyi bir labaratuar aşaması gerektirir. Kaliteli teknisyenler elinden çıkacak uygulamalar son derece estetik bir görünüme sahip olacaktır. Hekim ve teknisyen bu konuda yeterli seviyede isim yapmış bu konuda uzmanlaşmış kişiler olmalıdır.

Lamina kaplama fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz ?

Çok iyi estetik sonuçların elde edildiği bir tedavi şekli olan lamina kaplama uygulamaları en sık tercih edilen diş estetiği uygulamalarından birisidir. Oldukça da pahalı olan bu uygulama ülkemizde orta ve üst kesime hitap etmektedir. Eskiye oranla daha da iyileştiren fiyatlar daha fazla insana da çözüm olabilmektedir.

Lamina kaplama uygulamalarının bakımı nasıl yapılır ?

Oldukça kolay bir bakımı olan lamina kaplama uygulamaları tıpkı doğal dişleriniz gibidir. Doğal dişlerinize nasıl günlük bakım uyguluyorsanız lamina kaplama uygulamalarına o şekilde bir bakım yapabilirsiniz.

– Dişlerinizi günlük olarak fırçalayınız. Diş ipi ve ağız gargarası kullanmayı ihmal etmeyiniz.

– Lamina olan ön dişlerinizle ser birşeyler yemeyiniz.

– Tırnaklarınızı yemeyiniz

– Kabuklu yemişlerinizi ön dişlerinizle kırmayınız

– Diş sıkma veya gıcırdatma gibi alışkanlıklarınız varsa gece plağı kullanmalısınız.

– Mutlaka 3 yada 6 aylık aralıklarla diş hekiminize görünmelisiniz.

Bilgi alabileceğiniz diğer siteler

http://www.dishekim.com.tr/lamine-dis-porselen-kaplama-fiyatlari.html

http://www.dishekimi.com.tr/lamina-dis-kaplama-fiyatlari.html

http://www.distedavi.com.tr/lamina-dis-kaplama-fiyatlari.html

Benzer Yazılar

177 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Turgay

  Doktor bey benim dişim çürük fakat bu dişin üzerine nasıl lamina kaplama yapılıyor. Çürük dişin üzerine lamina kaplama yapılabilir. Yoksa çürük temizlendikten sonra mı lamina kaplama yapılıyor ? Cevaplarsanız sevinirim doktor bey

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Turgay bey.. Lamina altında çürük bırakılmaz, sağlam dolgu üzrine lamina yapılabilinir.

 • Bunu Cevapla Sadi

  Hocam merhabalar dişlerimi sürekli olarak fırçalamama rağmen renkleri bir türlü açılmıyor hep sarı renkteler. Diş hekimine gittim doktorum bana dişlerimin asıl renginin bu olduğunu bu rengin ancak diş beyazlatma uygulaması ile açılabileceğini söyledi. Benim yaşım 16 ben lamina kaplama yaptırmadan yanayım siz ne dersiniz hocam ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sadi 16 yaşında dişlerinizin mine tabakasını kaldırarak laminada olsa yüksek estetikte olsa dişlerinize protez yaptırmanız çok yanlış. güzel bir beyazlatma yaptırarak rengini açtırabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Damla

  Doktor bey merhabalar yaşım 19 üst bölgedeki dişlerimden birisi süt dişiymiş doktora gittiğimde öğrendim. Panoromik röntgen filmi çektik altında diş varmış fakat dişimi çektirirsem ön taraf olduğu için kötü bir görüntü olmasından dolayı çok korkuyorum. Acaba arkadan gelen dişin çıkmasını beklemeden diş çekilerek yeni bir diş yapılması mümkün müdür ? Diğer dişlerimde de lamina kaplama uygulaması yaptırmak istiyorum bu dişimle beraber hepsi yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Duygu hanım Ortodontik tedaviyle dişinizin ağız içine sürmesi hızlandırılabilinir. Boş dişlerin yeri porselen köprü yapılarak doldurulabilinir. Ancak porselen lamina ve köprü için yaşınız biraz erken.

 • Bunu Cevapla Kemal

  Doktor bey merhabalar ben üst dişlerimin hepsini zirkonyum kaplama yaptırdım. Dokto bu kaplamar sırasında alttaki dişleri oldukça küçültmüş. Şimdi ise güldüğüm zaman alttaki dişler çok kötü gözüküyorlar. Doktora sorduğumda alttaki dişler kaplama yapılamaz yapılırsa bu bölge üzerine uygulanacak olan zirkonyum kaplama büyük olabileceği için dişte durmayıp düşer dediler. Durumum kötü nasıl bir işlem yapılmalıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kemal bey sizi kesinlikle yaniltmislar. Kucultulen dis boyutlari ile hazirlanacak dis boyutlari arasinda bir baginti yok. Ayrica gulus tasarimi icin zirkonyum dogru bir malzeme degil. Cok daha dogal gorunen ve estetik malzemelerimiz soz konusu. Maliyet konusunda; muayene edip disleri durumu, sayisi, ve kullanilacak porselen tipine karar vermeden birsey soylemek mumkun degil.

   • Bunu Cevapla Yakup

    Hocam zirkonyum neden doğru malzeme değil ben üsteki iki ön dişimi zirkonyum yapmayı düşünüyorum yapmayayım mı biri zaten porselen kaplama alttaki dişte kısa olduğu için sürekli düşüyo acil bir cevap verirseniz sevinirim

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Yakup Bey merhabalar Zirkonyum kaplama iyi bir malzemeden yapılırsa doğru bir uygulamadır. Tabi ki burada bu işlemi iyi bir Diş hekimine yaptırmamız gerekir iyi bir diş hekimi tarafından yaptırılan kaplama uygulamaları son derece başarılı sonuçlar verir

 • Bunu Cevapla Işılay

  Doktor bey merhabalar ben dişlerimi beyazlatmak istiyorum. oldm olası dişlerimin renginden memnun değilim ya beyazlatma yaptıracağım yada lamina kaplama yapıracağım sizden bu uygulamalar hakkında bilgi istiyorum. Bir dişimde ben küçükken ön bölgede kırıldı bu dişimede lamina kaplama yaptırmak istiyorum. Lamina uygulaması ağrılı bir işlemmidir. Dişlerim kesilirken veya uygulama yapılırken ağrımasını istemiyorum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Işılay hanım eğer dişiniz çok üstte konumlanmış ise sadece bu dişinize porselen lamina uygulayarak sorununuzu çözemeyebiliriz. Ortodontik tedavi veya birkaç dişinize müdahale gerekebilir.
   Porselen lamina tedavisinde ağrı söz konusu değil ve daha sonrasında aynı dişinizde başka bir problem ortaya çıktığında porselen laminaya dokunmadan tedavi etmek mümkün.

 • Bunu Cevapla İnci

  Doktor bey bundan 4 yıl kadar evvel ben dişlerime lamina kaplama yaptırmıştım. Faka yapılan kaplamalardan pek memnun olmamıştım. Diş eti ile kaplamaların arasında bir açılma oldu fakat görsel olarak bu durum beni rahatsız etmemektedir. Siz ne önerirsiniz gittiğim doktor bana estetik açıdan sorun yaşıyorsanız kaplamaları değiştirebilirz demişti..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İnci hanım merhabalar görsel sorununuz olana kadar birşey yaptırmayın.

 • Bunu Cevapla Tolga

  Hocam merhabalar benim yaşım 16 durumumu anlatmam gerekirse ön dişimin sağ bölgede diş üzerinde diş çıkmış durumdadır. Bir diş hekimine gittim bana tel tedavisi olmam gerektiğini söyledi. Fakat ben estetik sorun olacağını düşündüğüm için tel taktırmak istemiyorum. Benim dişlerim için lamina kaplama yöntemi uygun olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tolga yaşın daha çok genç bu nedenle senin için en uygun tedavi ortodontik tedavi yani tel takılmasıdır. Eğer bunu yaptırmak istemiyorsanız, üstten çıkan dişinizi çektirip, geri kalan dişlerinize lamine veya full porselen protez yaptırıp daha iyi bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Ama bu işlem sağlam dişlerinize zarar verecektir. En ideal tedavi tel takılmasıdır. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Doktor bey merhabalar ben diş doktoruna gittim dişlerimde hafif derecede yamukluklar var tel takılması gerektiğini söyledi doktorum fakat bu tedavi yaklaşık olarak 2 yıl kadar sürebilirmiş ben o kadar beklemek istemiyorum. Dişçiye de gitmek istemiyorum bana lamina kaplama uygun olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Yusuf bey Lamina kaplanacaksa genellikle ortodontiye gerek kalmaz. İkisinden birini tercih etmelisiniz. Benim önerim daha doğal ve estetik bir sonuç için ortodontik tedavidir.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Doktor bey merhabalar ben lamina kpalma uygulaması yaptırmak istiyorum özellikle üst dişlerim konuşurken yada gülerken hiç gözükmüyorlar. Dudaklarım dişlerimi kapatıyor. Bu durum dudaklarımın büyük olmasından dolayı değil dişlerimin çok ufak olmasından dolayı kaynaklıdır. Sizde benim lamina kaplama uygulaması yaptırmam doğru olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İsmail bey merhabalar.. Dişlerinize Porselen Lamina uygulayarak dişlerinizin hem boyutunu, hem rengini hemde tamamen şeklini değiştirmemiz mümkün. Tabi dişleri uzatabilmek için yeterince yer olması gerekiyor. Muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla

 • Bunu Cevapla YUNUS

  Merhabalar doktor bey, 3 yıla yakın bir ortodontik tedavim bir ay sonra bitiyor. Yaşım 22. Küçüklüğümde yaşadığım ön diş kırığımdan dolayı ona yapılan kanal tedavisi ve çivileme dolgu ile diğer dişlerimden siyah duruyor açıkcası görselliği hoşuma gitmiyor. Bunun için o dişe lamina yapılabilir dendi. Aklımdaki sorular şunlar;
  1-Lamina tek dişe yapılırsa yanındakiyle ton farkı olabilirmi?
  2-Lamina dişin üzerine yapıştırılan birşey diye biliyorum bu yüzden yanındaki dişle arasında yükselti farkı olur mu?
  Teşekkür ediyorum, Cevaplarsanız çok sevinirim..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi bir diş hekimine bu uygulama yaptırılırsa hiç bir sorun oluşmayacak ton farkı olmayacaktır. Yükselti farkı da oluşmaz normal sizin doğal dişiniz gibi yanındaki dişlerle birebir uyumlu olur. Mutlaka bu konuda iyi bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla basak

  doktor bey benim ön disim ayrık 16 yaşındayım tel dışında lamine veya kompozit dolgu olmaz mı acaba ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bu tür estetik tedavi uygulamaları 18 yaşından önce yapılmamaktadır. Size ortodonti tedavisini öneririm. Sağlıklı olan dişlerinizde kesilmeden istediğiniz görünüme kavuşturulabilir.

   • Bunu Cevapla Hamide

    Ben dislerim.ayrik oldugu icin ortodonti tedavisi gordum bir muddt sonra tel cikinca dislerim tekrar acildi yani bunun kesin bir cozumu olmadi yasim 20 ne onerirsiniz ?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Hamide hanım yaprak porselen kaplama uygulamsını öneririm. Bu uygulama ile görsel olarak estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mehmet sertdüser

  Merhaba hocam benim sağ köpek dişinin hemen yanindaki ön kesici dişim geride onu düzeltmek için sadece tel tedavisi mi uygulanir baska tedavi yöntemi varmidir? Sadece 1 disim den memnun degilim diger dişlerimin dizilisi güzel tek diş icin tel taktirmak istemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet bey bu tedavi ortodontidir. Bir ortodonti uzmanına başvurarak tek dişinizi düzelttirebilirsiniz. Hatta bu dişinizdeki çarpışıklık düzeyine bağlı olarak tel takılmasına gerek kalmadan bir takım aparatlarla da tedaviniz olabilmektedir.

 • Bunu Cevapla gamze

  Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım ve öndeki 4 dişimde aşınma olduğu için kısa lamine kaplama tedavisi olabilir mi acaba teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba yaşınız daha genç bu işlem için 18 yaşını doldurmalısınız. Geçmiş olsun. Dişlerinizin neden aşındığı da önemlidir. Bu konuda diş hekiminden yardım alınız.

 • Bunu Cevapla Tuba

  Mrblr doktor bey ben 19 yaşındayım on dislerim çarpık eğri bügruler dış doktoruna gittim tel taktirmam gerektirdiğini söyledi fakat ben taktirmak istemiyorum ne yapmam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim lamina dış kaplama ile duzelebilirmi lutfen yardımcı olun şimdiden tesekkrler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuba hanım yaşınız daha çok genç sağlıklı olan dişlerinize herhangi bir estetik uygulama yaptırırsanız ileride bu durumdan dolayı son derece pişman olabilirsiniz. Sizin için en sağlıklı tedavi uygulaması ortodontidir. Ayrıca ortodonti tedavilerinde artık günümüzde tellerde dışarıdan gözükmeden tedavi mümkündür. Görünmeyen diş teli tedavisi fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Sinan

  Doktor bey 18 yasindayim benim ön dislerimde karalma olmaya baslamisti dis hekimine gittim üstten iki disimi kaplama yapti ama diger dislerimden kısa görünüyo ve diger disler de yamukluk ve renklerinde bozukluk var hepsine lamina kaplama yaptırabilir miyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sinan bey bu oldukça maaliyeti bir uygulama olacaktır. Mümkünse yapılan iki dişin düzeltilmesi ve diğer dişlerinizle aynı uyumda olması daha doğru bir tedavi şekli olacaktır.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sinan bey sorunuzu daha önce cevapladım geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Hocam ben 18 yaşındayım ön dişlerim ortası morardı ayavş yavaş ayrılmaya başlıyor nasıl bi yöntem uygulamam lazım yardımcı olurmusunuz?

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Hocam ben 18 yaşımdayım ön dişlerim morardı yavaş yavaş açılmaya başlıyor ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Öncelikle bu duruma neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Mutlaka bir diş hekimine başvurunuz.

 • Bunu Cevapla hasan

  kolay gelsin benim şu anda ön azı dişi ve orta ön diş arasındaki dişim biraz çürüme var ve 1 haftadır fena halde ağrıyor bulunduğum bölgede doktor veya diş uzmanı olmadığı için size sormak istiyorum bu ağrı şu anda damağımda hissediyorum ve bir şey yerken diğer dişlere temasında çok sızlıyor sebebi apse midir ? çekilmesimi gerekiyor yoksa kanal tedavisi ile dişi kurtara bilirmiyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hasan bey vet bir apse söz konusu en kısa sürede tedavi olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Hilal

  Merhaba benim alt ve ust dislerim ayrik ve cok kucuk dislerim var yasim 18 doktora gittim ilk tel tedavisi sonrasinda dislerin nasil sekil alacagina bagli kalarak lamine tedavisi dedi hem tel hem lamine baya masrafli olmaz mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal hanım.. Çözüm maalesef ki bu şekilde.. Özellikle lamine uygulaması oldukça maliyetli bir uygulamadır.

 • Bunu Cevapla neslihan

  Merhaba doktor bey.Benim yaşım 18 ve köpek dişlerimin ikiside gerideler tel tedavisi yaptırmam gerekiyormuş ama ben 2 yıl kadar bekleyemem ve dişlerimin rengindende memnun değilim bu konuda lamina tedavisi uygun olur mu şimdiden teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Neslihan hanım uygun olabilir. Fakat öncelikli olarak görülmesi ve muayene edilmesi gerekicektir. İyi bir diş hekimine uygulamayı yaptırabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Bilge

  Merhaba doktor bey. Ön iki disim kırık lamine yaptirmam gerektiğini söyledi doktorum, ön 4 dişime. Fakat dişlerim üst üste yani çenem önde. Sizce lamine yapmam doğru mudur. Takılan üst üste olan dişlerime laminelere zarar verir mi.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bilge hanım öncelikli olarak bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Bu durum çene cerrahisininde görmesi ile netlik kazanacak öncelikle bölgedeki mevcut sorunların giderilmesi gerekir. Yoksa uygulanıcak olan lamine kapmalarınız ağızda durmayacaktır. Yanlış kapanış lamine kaplamların kırılmalarına neden olur.

 • Bunu Cevapla Anıl

  Hocam iyi günler benim iki sorunum var. Birincisi üst ön dişlerimde hafif yamukluk var. Ikincisi ise atl ön dişlerimde ayrılma başladı bu iki sorunu lamina kaplama ile çözme şansımız nedir acaba ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Anıl bey durumunuz ortodontiktir. Eğer dişlerinizde renk olarak, şekil olarak, aşınma olarak sorunlarınız varsa o zaman lamina kaplama önerebilirim.

 • Bunu Cevapla asya

  Merhaba hocam benim bi sorum olcakti benim iki on disim digerlerine gore one dogru cikik digerlerinin Dizilisi gusel ama dedigim gibibiki on disim one dogru cikik.onden bakinca pek belli opmuuor ama yandan konusunca veya gulunce cikiklik cok belli acaba lamine kaplamayla biraz geri alinabilirmi digerleinin hizasina getirilebilirmi acaba.teskkur ederim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Asya hanım bazı bayanlarda bu çok güzel bir görüntü oluşturabilir. İlla ki tümünün dizilişi çok iyi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Ön iki dişte yada yan bir dişte hafif çıkıklık bayanı daha dişi gösterebilir. Bu estetik olarakta hoş durur. Fakat yinede görünüsünden memnun değilseniz ve dişleriniz sağlıklı ise tel tedavisi öneririm. Kaplama önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Beyza

  Doktor bey sol taraf kopek disimin yanindaki ön dişim diger dislerimden biraz geride. Geridr olan disime lamina yaptiribilirmiyim acaba??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Beyza hanım kaplama önermiyorum.. Bu dişiniz ortodontik tek tedavisi ile düzeltilebilir.

 • Bunu Cevapla Cansu

  Dişlerimin şekli çok garip ve çarpık nasıl bir tedavi yapilabilir tel taktirmak istemiyorum 26 yaşındayım doyasiya gülmek istiyorum ve ana dişimin zarar görmesini istemiyorum ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cansu hanım kaplama uygulamalarında mutlaka ana dişlerin kesilmesi gerekiyor. Ben size ortodonti yani tel tedavisini öneririm.. Artık ortodonti tedavilerinde görünmeyen diş telleri de kullanılabiliyorş. Eğer diş yapınız uygunsa dişlerinizin arka bölgesinden diş telleri uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla tuğba

  doktor bey benim ön dişilerim ayrık ve rahat gülümseyemiyorum 22 yaşındayım bana ne öneririsiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Öncelikle ortodonti tedavisi ikinci olarak lamina uygulamasını önerebilirim.

 • Bunu Cevapla Esat Özdemir

  Merhabalar
  Ben 18 yasındayım. Dişlerimin sırası gayey düzgün ancak köpek dişlerim tam gelişmediği icin diğerlerinden daha kısa. Diğer dislerimde dudaklarımın altında kaldığı icin olduğu kadar uzun gözükmüyor. 18 yasında olmama rağmen diş minelerimde azalmada var. Aklımda lamine uygulaması var. Yani dişlerimin hepsine lamine yaptırmıs olup hem daha uzun hemde istediğim boyutta olmayan dislerim tam boyutunda olur diyorum. Ancak yaşıma göre yapay bi disin takılmasını cokta istemiyorum. Acaba bonding gibi bir uygulamayla etrafı kısa olan dişlerimi diğerleriyle birleşik ve olması gerek boyutta olucak sekilde bonding uygulamasını mı yaptırmalıyım ? Teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esat bu duruma yapılacak olan muayene sonrasında karar verilebilir. Öncelikle iyi bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla esma

  ESMA NUR

  Merhaba benim on disimim yarisi kirilidi.sonra curumeye basladi. Ve diger disime de bu gecti ama diger disim daha tam curumedi bu durumda ne yapabilirim.

 • Bunu Cevapla Nuray

  Merhaba benim tüm dişlerin sıralanışı güze fakat on iki dış varya yukarda o iki dış arası aralık sanki bir yarım dış girer gibi mesafeli lamine yapılır mi bu aralığı kapatmak için bu yeterli olacak mıdır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nuray hanım yapılabilir. Bu konuda iyi bir diş hekimine başvurarak estetik diş uygulamasını yaptırabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Arzu

  ön dişimin birinin altı aşındı tırtıklı gibi estetiği hafif bozulmuş sadece bi tane olduğu için lamina porselen yaptırsam doğru mudurbaşka hiç sorun yok çünkü

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buradan ilaç vermek doğru olmayacaktır. Bir cildiyeye yada dermatologa başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arzu hanım bir aşınma söz konusu anladığım kadarı ile lamina kaplama uygulaması ile ldukça estetik bir görünüme kavuşabilir. Doğru bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla Sevde

  Doktor bey benim ön ust dişlerimden köpek dislerim yok. süt dişi iken biri dusmustu yerine çıkmadı diğeri ise bugün çekildi . film çekildi altında diş yokmuş . yanı iki tane disim eksik . yerleri bos ve kotu gorunuyor diger dislerimin sekilleride guzel degil . tedavi olarak da kaplama yapılabileceğini söylediler ama estetik acidan guzel olmasi için 7 tane dışım küçültülecek .ben diğer ana dişlerimin küçülmesini istemiyorum .yaşım 19 . bana yardımcı olur musunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevda hanım bu bölgelerde implant tedavisi uygulanabilir. Komple dişlerinizi kestirmeyiniz.

 • Bunu Cevapla koray

  merhabalar doktor bey iyi gunler size bir sorum olacak önde ve üst tarafda olan 5 dişin arası biraz acık ve ve gülerek fotağraf çekilememekden gerçekden bıktım bu dişlerin arasını lamine porselen yaptırmak istiyorum ortalama fiyatlar ne durumda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum iyi çalışmalar diliyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Koray bey fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine ve merkeze göre farklılık gösterir. İyi yapıldığında belirtmiş olduğunuz sorunlar ortadan kalkacaktır.

 • Bunu Cevapla füsun

  merhaba,
  ön dişlerimde yeni yeni lekelenmeler başladı.lamina uygulama düşünüyorum.bu nedenle fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorum.birde fiyat her yerde aynı mıdır? bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Füun fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine yada diş kliniğine göre değişir. Net rakamı hekim muayene sonrasında alırsınız. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Caner

  Doktor bey benim ön iki dişimin arası boşluk ve bi dişim kırık ne yapmamı önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Caner bey yaprak porselen kaplama uygulaması ile oldukça estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Ahmet

  Sadece üst ön dişlerimin arasında boşluk var ve beni rahatsız ediyo 18 yaşıma girmeme 1 ay kaldı sizce telmi taktırmalıyım yoksa lamine mi yaptırmlıyım birde tel taktırırsam tedavi ne kadar sürer

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ahmet bey eğer dişleriniz sağlıklı ise ortodonti tedavisi yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla mustafa

  Hocam benim on disler posrselen kaplama yanliz zamanla dis etleri cekilmeye basladi bu uygulama ile acik yerler kapanirmi acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa bey diş eti çekilmesi tedavisi görmelisiniz. Bu önemli bir sorundur. Öncelikli olarak diş etine bağlı sorunların tedavi edilmesi gerekir. Daha sonra kaplamalarınız değiştirilebilir.

 • Bunu Cevapla Ümit Ali

  Hocam merhaba ben 22 yaşındayım öndeki üç dişim birbirinden bağımsız ve ben bu durumdan çok rahatsızım ve çok maliyetli bir tedavi görecek durum da değilim bana ne önerirsiniz acaba yardımcı olursanız sevinirim…

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ümit bey geçmiş olsun size muatlaka ama mutlaka ortodonti tedavisi öneririm. Bir üniversite hastanesine başvurursanız bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Cemre

  Merhaba ben 2 yıl tel kullandım dişlerim bayağı düzeldi fakat çene yapım küçükmüş ve hala ön iki dişim digerlerinden biraz önde duruyor. Güzel bi görüntü olmasını istiyorum önde oluşuna ne gibi bir çözüm bulunabilir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cemre hanım yeniden ortodonti tedavisi gördüğünüz doktorunuza bu konu hakkında danışmalısınız. Estetik tedavi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla mustafa

  İyi günler .Ben 20 yasındayım ve yurtdısında degişim ogrencisiyim kaza gecirdim ve iki ön dişimden bir tanesi ortadan kırıldı alt kısmı yok ve diğerinde catlak var .Doktora gittim bana catlak için dolgu yapabilecegini kırıgada parca ekleyecegini soyledi ama sigortamız olmadıgı için en az 400 -450 euro tutacagını soyledi okul nedeniyle Türkiye ye dönemiyorum 20 ocak ta Türkiye ye gelecegim o tarihe kadar beklemek dişim için tehlikeli olur mu tedavisine zarar verir mi .(Kırık dişimde kanama yada agrı yok sadece catlak olanda ısırmak cok zor )

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa bey bir an evvel yapılmasında yarar vardır tabiki.. Bu iki dişnize yapılacak kaplama tedavisi ile son derece estetik ve sağlıklı dişlere tekrardan sahip olabilrsiniz. SSK bu işlemleri karşılamaz.

 • Bunu Cevapla rabia

  merhabalar doktor bey;
  benim üst ön dişim üst üste ve üste olan dişim kırıldı. Kompozit lamina ile üstte olan dişimi de düz bir şekilde kırıgıyla birlikte yaptırabilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Rabia hanım öncelikli olarak ortodonti uzmanına başvurmalı ve muayee olmalısınız. Doktorunuz muayene sonrasında sizi bilgilendirecektir. Görmeden bir şey söylemek doğru değildir.

   • Bunu Cevapla ozan

    sayın hocam benim dişim temiz bir bakıma 1 dişim de kahve çay sigara lekesi var,BUNUN MALİYETİNİN DÜŞÜK OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA BANA NET RAKAM ÖNEMLİ SEVGİLİ HOCAM
    VE BEN BU DİŞLERİM İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM BEN İSTİYORUMKİ PORSELEN DİŞLER GİBİ BEM BEYAZ OLSUN VE SAĞLAM SAĞLIKLI OLSUN BU KADAR BANA NE KADARA MAL OLUR.
    BENİM DÜŞÜNCEM =MİNİMUM=40 TL 50 TL MAKSİMUM =100 TL 150 TL BİLİYORUM ÇOK FAZLA ARAŞTIRDIM İSTANBUL GENELİ, SİZDEKİ BENİM DİŞİM İÇİN UYGULANACAK FİYATI ÖĞRENMEK İSTİYORUM SAYGILARIMLA OZAN

    • Bunu Cevapla ozan

     SAYIN HOCAM BİRDE SÖYLERMİSİNİZ LÜTFEN PORSELEN DİŞİN DÜŞÜKLERİ VARMIŞ BİR DE BANA BUNLARIN İSİMLERİ LAZIM
     NOT:AYRICA KAPLAMA DİŞLERİNİN ÇEŞİTLERİ FİYATLARI SAĞLIKLARI

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     ozan bey aşaı yukarı bu fiyatlara olabilir. Fakat bu tedavi işlemi uygulamayı gerçekleştireceğiniz diş hekimine diş kliniğine göe değişecektir.

 • Bunu Cevapla Hamide

  merhaba ben 18 yaşındayım.
  ön iki dişimde lekeler var ve bu lekeler dişin iç bölgesindeler sanki ve beni çok rahatsız ediyorlar. dişimin dışı saydamlaşmış ve dişimin içinde bi sarı tabaka oluşmuş gibi. dişimin uç bölgesinde bu lekeler.
  düşündüğüm şey şu;
  yaprak uygulama yaptırsam ne gibi bi dezavantajım olabilir? kendi dişim sonuçta ve bu durum kötü bile görünse daha iyi olduğu söyleniyor.
  bi de bu uygulama yapılırsa önemli bir durum olmadığı sürece değişim gerektirir mi yani ömrümün sonuna kadar kullanabilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hamide hanım yapılacak uygulama düzenli bakım ile ömür boyu kullanılabilir. Fakat bu uygulamanın çok iyi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir.

 • Bunu Cevapla ozan

  HOCAM NEREDESİNİZ?

 • Bunu Cevapla Ömer

  Hocam benim önde bir dişim kırıldı. yapmam gereken nedir ortalama ne kadar tutar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ömer Eğer 18 yaşından küçük isen 18 yaşını beklemelisin 18 yaşından tamamladıysan kaplama tedavi yöntemleriyle dişiniz doğal görünüme diğer dişlerle uygun bir hale getirilebilir.

 • Bunu Cevapla gizem

  lamine uygulaması yapılmasını istiyorum ve ön dişlerimden ikisini törpülenip kesilmesini istiyorum daha sonra lamine uygulaması olmasını bunun hakkında bilgi istiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gizem hanım bu konudaki net bilgileri Diş Hekimi muayenesi sonrasında alabilirsiniz uygulamalarım oldukça Estetik uygulamalardır dişleriniz istediğiniz Estetik görünüme uygulama sonrasında kavuşabilir. Fakat bu uygulamanın çok iyi bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

 • Bunu Cevapla Rana

  Öndeki dişlerim çok olmasa da eğri. tel kullandım ama çıkartıktan sonra yine eğrilikler kaldı lamina yaptırarak eğrilikler gider mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Rana Hanım merhabalar öncelikli olarak bir Ortodonti uzmanına danışmanızı öneririm laminat kaplama uygulamaları eğri dişlerde uygulanamamaktadır.

 • Bunu Cevapla özge

  Hocam merhaba benim önden 6 disim kaplama uzun zamandqn beri uzerine lamine ysptirilabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Özge Hanım merhabalar kaplama tedavilerin üzerine tekrar yeniden bir kaplama yapılmaz öncelikli olarak mevcut kaplamalarının sökülmesi yerine yeni kaplamaların yapılması gerekir Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla birgül

  hocam merhabalar benim ön dört dişimde yamukluk var. gerçekten gülmeyi unuttum. yaşım 24. tel taktırmadan başka bi şekilde estetikli dişlere sahip olmak istiyorum. ne önerirsiniz bana ? 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Birgül Hanım merhabalar dişlerinizin düzeninden memnun değilsiniz size mutlaka ortodonti tedavisini öneririm dişinizi kestirmen izin önermeyeceğim Eğer Beni dinlemez ve kaplama uygulaması yaptırmak isterseniz Nişantaşı’nda dr.cem Erdoğan’ı önerebilirim.

 • Bunu Cevapla Demet

  Hocam ben yaklaşık bir yıl önce hem ev tipi hem de ofis tipi beyazlatma yaptırdım. Dişlerimde doğuştan lekelenmeler ve sararmalar var. Bu durum büyük oranda düzeldi fakat dişlerimin rengi yavaş yavaş yine eski haline dönmeye başladı. Yaşım 22. Güldüğümde diş etlerim çok görünüyor ve sanırım 20lik dişlerimden kaynaklı dişlerimde ve çene yapımda bir bozukluk söz konusu. Kaplama ya da porselen lamine yaptırmayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Demet hanım merhabalar diş beyazlatma sonrasında zamanla yeniden sararmalar mutlaka oluşur diş beyazlatma sonrasında dişleriniz sürekli olarak beyaz kalacak diye Herhangi bir durum söz konusu değildir Eğer çene bölgesinde bir diş yapınızdan sorunlarınız varsa öncelikli olarak bir Ortodonti uzmanı başvurmanız gerekmektedir bu durumda lamine kaplama ya da yaprak porselen kaplama tedavilerim Sizin için uygun olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla tuğbaa

  Doktor bey iyi çalısmalar ben ortodonti tedavisi gördüm ve onsan sonra ön dişlerimden birinde sararma oldu gittiğim bi doktor dişimin öldüğünü ve kanal tedavisi ile beyazlatıcı jel uygulamamız gerektiğini söyledi. Bir baska doktor dişlerimde ortodonti tedavisine baglı kaymadan dolayı kist olustugunu vee kanla tedavisiyle jel yapılması gerektiğini söyledi fakat diş zamanla jel olmasına ragmen grileşebilir dedi ve ben o riski alamam sadece kanal tedavisi yaparım dedi. Bugün gittiğim bir doktorda dişime makinele test etti ve sızladı dişim, snirlerin hala canlı oldugunu ve sadece zarar gördğünü söyledi. bu sekilde kanal tedavisi yapmanın canlı dişi öldürcegiğinden tavsiye etmedi. röntgende de kist denen yerin snirin gectiği bi yer oldugunu ondan öyle çıktıgını söyledi. bunun için de dişte agrı falan olmadgndan sadece renginden rahatsızlık duyduğumdan lamine porselen tavsiye etti ve 750 lira fiyat verdi 🙁 simdi ben ne yapmalıyımm ve sizde kanal ve jel yaptırrsam ne maliyetle olacagını yine aynı sekilde lamine porselen kaplama fiyatının ne olcagını konusunda bilgilendirmenizi riza ediyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım merhabalar elimde detaylı bir panoramik röntgen filmi olmadan bir şey söyleyebilmem olanaksız bu konuda doktorlarının Tavsiyelerine uymanız Öneririm eğer bölgede denildiği gibi belki varsa bu panoramik röntgen filmi ile görülebilir Fakat eğer işiniz yani diş köküdür öldüyse daha sonra yapılacak laminat kaplama uygulamalarında da renginde farklılaşmalar oluşabilir bunun önlemi önceden alınmalıdır daha detaylı bir kontrol gerçekleştirmek için bir Diş Hastanesi’ne veya iyi bir Diş hekimine başvurmanızı öneririm Geçmiş olsun

   • Bunu Cevapla tuğbaa

    size filmimi mail atsam yardımcı olabilirmisin . birde ölü olup olmadığı anlasılsın diye yapılan testte dişimde sızlama oldu ve bu da ölmediği anlamına geliyomus. her doktor farklı birseyler söyledi ve gittiğim doktorlar tavsiye edilen iyi doktorlar muayenehanelerdir .birde lamine porselen için sizce normal bir fiyat mı ?

   • Bunu Cevapla Tuğbaa

    Gittiğim doktorlardanhastanelerde alanınında kendini ispatlamış iyi doktorlar fakt hepsi farklı birsey söylüyo ve benimde kafam karıstı ? Bugün yapılan testtr de dişim tepki verdi ve sızladı bu da canlı oldugunu göstermez mi? Bu durumda kanal tedavisini önerir misiniz? Veyahut size röntgenimi mail atsam yardımcı olablirmisinz? Bir de lamine porselen fiyatı sizce normal mi? Trk diş için 750 tl ???

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Tuğba hanım merhabalar Tuğba hanım mutlaka gitmiş olduğu Diş hekimine güvenmelisiniz Diş Hekimi sizi yanlış yönlendirme Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Selamun aleykum Hocam Ben 20 yasindayim ve dun doktora gittim Ve sut disimi Cektim Ve cektiğim diste 20 yas dişinin hemen sağında ve çektiğim diş ile diğer dişin arası da biraz geniş acaba ne yapılabilir dişime çok düzensiz oldu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Abdullah Bey öncelikli olarak çekilen diş bölgesinin iyileşmesi gerekmektedir daha sonra her dişlerinizin son durumundan memnun değilseniz bir ortodonti doktora başvurarak ortodonti tedavisi yaptırabilirsiniz. Ortodonti tel tedavisi ile dişleriniz istediğiniz düzene girebilir.

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Yaş:18(yeni girdim)
  problem:7. siniftayken kaleciydim ve topu kurtarayim derken direge vurdum ucu kirildi ön dişimin.hadi bu yapilir.Sorun bu olay olduktan sonra ön tek dişim(kirik olan)one dogru egrildi.diğer dişlerim dupduzgun.unjversite sinavin tekrar hazirlandigim icin zamanim var ben uniye gitmeden once bu 2 problemin çozumu olabilir mi(kisa surede) bunu soracaktim teşekkürler

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Yaş:18(yeni girdim)
  Problem:7. Siniftayken kaleciydim topu kurtarayim derken direğe vurdum agzimj.ön tek dişim ucunda kirilma meydana geldi.Hadi bu yapilir.Sorun kirildikran sonra oldu.Kirilan dişim öne dogru carpiklaşti yaklaşik 0.5 0.7 cm kadar onde duruyor digerleri dup duzgun.Universite sinavina tekraf hazidlandigim icin zamanim var 6 7 ay kadar.Hocam simdi tek diş icin tel demeyin bana kolay kisa tedavisi var mi? Uniye bu halde gecmek istemiyirum.Teşekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cengiz Bey merhaba Bu Dişiniz lamine kaplama tedavisiyle düzeltilerek diğer işlerinizin görünümüne kavuşturulabilir iyi bir diş hekimi tarafından uygulanan tedaviler diğer doğal dişlerinizden farklı farklı olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla sevgi

  Merhaba,

  ben 30 yaşındayım. ön dişlerimde çapraşıklık var bunun giderilmesi için ortodontik tedavi önerdi doktorum. Ancak önümüzdeki yaz düğün planlarım olduğundan tel taktırmak istemiyorum.
  bu durumda üst ön 4 dişim için nasıl bir tedavi uygulanabilir ve en doğalı hangisi olur? yardımcı olursanız sevinirim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevgi Hanım merhabalar Eğer dişlerini sağlıklı ise kesinlikle kaplama tedavisini önermiyorum. Artık ortodonti tedavisinde dişin arkasından yapılan görünmeyen diş teli tedavileri vardır bir ortodonti uzmanına başvurarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mümin

  Hocam benim dişlerim gayet düzgün ama beyazlatmada en iyi sonucu almak istiyorum ayrıca ön dişlerim biraz küçük sizce lamine hem beyazlık için hemde estetik açısından daha iyi mi birde doktorum diş beyazlatmanın çok zararlı olduğunu söyledi doğru mudur ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mümin Merhabalar Eğer dişlerini sağlıklı ise yalnızca beyazlatma işlemi yapılarak istediğiniz Estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Lamine kaplama tedavisine sizin dişlerinizde önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Sude

  Merhabalar doktor bey, benim ön iki disim ayrik birde onun yanindaki bir disim digerlerine gore biraz onde ve buyuk. 21 yasindayim fakat daha yirmilik dislerim cikmadi. Bu yüzden tel tedavisi yaptirmak dogru olurmu? Yada lamine kaplama yaptirsam bir sorun cikarmi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sude hanım merhabalar dişleriniz sağlıklı ise mutlaka tel tedavisi yaptırmanı öneririm. Mevcut sorunlar diş teli tedavisi ile giderilebilir. Bir ortodonti tedavi uzmanına başvurarak muayene olup daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Şevket

  Hocam merhaba .benim üst dişerim ayrık .ön iki dişimin arasında et var.yaşım 15 diş yaparlarmı hocam öneriniz ne olur ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şevket bey merhabalar 15 yaşında kaplama tedavileri yapılamaz bu tedavilerin uygulanabilmesi için 18 yaşını doldurmak gerekiyor Size ortodonti tedavisini öneririm.

 • Bunu Cevapla Ali ese

  Hocam merhaba 25 yasindayim ön üst iki disimin arasi acik bu arayi kapatmak icin kaplama yaptirsam duzelirmi? Ayrica dis beyazlatmada yaptirmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ali Bey merhabalar sizlere ortodonti tedavisini öneririm bir Ortodonti uzmanı başvurarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz Eğer dişleriniz sağlıklıysa kaplama tedavisini önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Buket

  Hocam ben 24 yasindayim.dislerim cok carpisik kopek dislerimde cok buyuk hepsi ust uste ve dis etlerim sis. 3 sene once dr kemik erimesi baslangici var dedi dis diplerini temzleyip fazla olan dis etlerini kesip dikti.. 6 ay sonra gel tekrarlama varmi bkalm dedi ama cesaret edemedim.ben biktim dislerimden bna ne onerirsiniz nolur yardim edin..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buket Hanım merhabalar ortodonti tedavisi ile işleriniz istediğiniz sıralamaya sahip olabilir

 • Bunu Cevapla aykut

  Merhabalar hocam.benim ön iki vampir dişlerimde aşırı derecede öne doğru kayma var.ben 17 yaşındayım.iki diş için kaplama yapılıyormu lütfen yardım.teşekkürler

 • Bunu Cevapla Muhammed dönmez

  Merhabalar, köpek dişimin her iki yanında da bir diş eksik doğuştan çıkmayan, ve ön iki dişlerim büyük ve ayrık, sağ köpek dişimin yanında ki disimde baya bir kısa, doktora gittim ve bana tel tedavisi önerdi, anlamadığım şey olmayan dişlerin neyini birleştirecek porselen kaplama yaptırmak istiyorum 98 doğumluyum hemen hemen 18 i doldurdum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Muhammet Bey merhabalar mutlaka buradan ortodonti tedavisi görmeniz gerekmektedir bir Ortodonti uzmanı başvurarak muayene olmalısınız gerçekleştiren muayene sonrasında Doktorunuz Size gerekli bilgileri verecek ve gerekli açıklamayı gerçekleştirecektir

 • Bunu Cevapla zeynep

  merhabalar,
  süt dişin üzerine lamine kaplama yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat Bey merhabalar bir çene cerrahisi uzmanına başvurabilirsiniz bu Üniversite Hastanesi olabilir Eğer Doktorlar 20 kişinin alınması gerektiğini söylerlerse bu dişinizin alınması gerekiyordur

 • Bunu Cevapla Melek

  Hocam merabalar BenI’m on disimde egrilik ust uste cikmislardi kaplama yapilmasindan nefret ediyordum malesef 4 disimi onden kuculterek kaplama yapildi cok pismanim smdi bu kaplama cikarilip lamina kaplama yapilirmi? Cok uzuluyorum sonucta tek disti bilincsizce yapildi 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Melek Hanım merhabalar lamine kaplama uygulamaları diğer kaplamalardan farklı olarak dişlerin yalnızca ön yüzeylerinde milimetrik seviyelerde kesi işlemi gerçekleştirilerek bu uygulama yapılmaktadır diğer kaplama uygulamalarında ise dişler lamine diş kaplama uygulamasından bir miktar daha fazla kesildiğinden dolayı lamine kaplama uygulamaları yapılamamaktadır. Size Empress diş kaplama tedavi uygulamalarını önerebilirim ya da full porselen diş kaplama tedavileri sonucu alırsınız

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Merhaba hocam ben cengiz 21 yaşındayım iki ön dişlerim arasında ayrık var buda beni rahatsız edıyor önerebileceğiniz bir yöntem varmı ve tabi uygun bişiler malum öğrenciyiz ??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cengiz Bey merhabalar eğer dişleriniz sağlıklı ise ortodonti uzmanına başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Mehmet soyder

  Doktor Bey merhaba bir sorum olacak .Ön dişlerimin arasında açıklık var bu da beni rahatsız ediyor tedavi olmak istiyorum ama bana sağlıklı dişe bir işlem yaptırmamı söylüyorlar ama dediğim gibi bu da beni rahatsız ediyor. Ayrıca dişlerimde açıklık olduğu için bonding veya lamina tedavisini düşünüyorum.Bunların ömürleri nelerdir kaç yıl kullanabilirim ve fiyatları nedir acaba şimdiden teşekkür ederim.Ayrıca dişlerimde de hiçbir s ağlık problemi yok.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar sağlıklı ise kaplama tedavisi yaptırmamızı öneririm bir ortodonti uzmanına başvurarak tel tedavisi ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Mehmet soyder

  Bir de hocam ssk bu tedavileri karşılıyor mu acaba devlet hastanelerinde bu tedaviler var mıdır.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar lamine diş kaplama tedavilerini devlet hastaneleri karşılaşmamaktadır

 • Bunu Cevapla volkan

  merhaba kolay gelsin benim ön dişim kırıldı yarısı kadar bu tedavisi var mıdır ? varsada fiyat alabilirmiyim ? teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Volkan Bey merhabalar Tabii ki Estetik diş kaplama tedavisi ile yaprak porselen kaplama kırık Dişiniz bu uygulama tedavisiyle istediğiniz görünüme sahip olabilir

 • Bunu Cevapla simge

  Merhaba;
  benim ön 2 dişim birbirinden ayrık. birleştirmek istiyorum. önerileriniz nelerdir ve tüm kalite tiplerine göre fiyatlarınız nedir?
  teşekkür eder, iyi günler dilerim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Simge hanım merhabalar Eğer dişlerinizin sağlıklı ise tel tedavisi yani ortodonti tedavisi ile yaklaşık olarak altı ay yada bir sene kadar bir süre içerisinde dişleriniz istediğiniz sıralamaya gelebilir. Dişlerinizde renk çürüme kırılma ve benzeri durumlar söz konusu ise bu takdirde diş kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Çağla

  Merhaba Doktor bey ben 21 yaşındayım 2 yıl önce iki taraftanda da alt yirmilik dişlerimi aldırdım bundan dolayı mı bilmiyorum ama alt dişlerimde açılma oldu ve çok rahatsız edici. Sizce nasıl bi tedavi uygulamam gerekir..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Çağla Hanım merhabalar Bundan dolayı kaynaklanmış olabilir Bir Ortodonti uzmanına başvurarak muayene sonrasında gerekli bilgi alabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla seyhan

  Merhaba hocam ben 29 yaşındayım ve ön ıki disim yamuk biri diğerinin üstünde gulunce çok kötü görünüyor ve tel takamiyorum çünkü tomografi çekimlerim oluyor rahatsizim tedavi görüyorum lamine olurmu sizce

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seyhan hanım merhabalar Öncelikli olarak ben tedavisi öneriyorum mutlaka bir ortodonti uzmanları görüşmeli ve muayene olmalısınız uygulamaları daha sonra düşünebilirsiniz burada doktorunuzun muayene Sonrasında size yapacağı öneri oldukça önemlidir

 • Bunu Cevapla Cenk

  Hocam merhaba 4 yıl önce öndeki 2 dişimede kanal tedavi uygulandı ve dişimin rengi değişti 16 yaşındayım bu durumdan dolayı estetik kaygı taşıyorum ne yapmam gerekir.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cenk Bey merhabalar 18 yaşınıza geldiğinizde kaplama tedavisi ile dişleriniz diğer doğal Dişlerimizin rengine sahip olabilir

 • Bunu Cevapla TUĞBA

  Hocam merhaba yaklaşık 1 yıl önce öndeki iki dişimi zirkonyum kaplattırdım ama iki diş olduğu için renk farklılığı var ve beni rahatsız ediyor zirkonyum kaplı dişe lamine porselen olur mu ? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım merhabalar kaplama yapılan dişlerinizin diğer doğal dişlerinizden farklı gözükmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi kullanılan malzemenin yeteri kadar kalite olmamasından kaynaklanmaktadır bu kaplamaların değiştirilerek lamine porselen kaplamalara dönüştürülmesi daha estetik sonuçlar verecektir

 • Bunu Cevapla Nevin

  Merhaba doktor, tek dişim diğerlerine göre çok küçük lamine porselen yaptırmak uygunmudur veya ne önerisiniz fiyatı hangi aralıklardadır? Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nevin hanım merhabalar Tabii ki bu tip dişlerde kaplama tedavisi oldukça estetik bir sonuç vermektedir

 • Bunu Cevapla seyhan

  Hocam cevap Yollar misiniz lütfen burda diş hekimliği fakültesinde mi yoksa özel bi yere gitmem gerekiyor

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seyhan hanım merhabalar bu Tabii ki sizin tercihiniz isterseniz Diş Hekimliği Fakültesi’ne gidebilirsiniz isterseniz Ben özel bir Diş hekimine başvurabilirsiniz Bu tamamen sizin tercihiniz fakat tedavi süreçleri ve tedavi uygulaması değişmeyecektir

 • Bunu Cevapla zeynep

  HOCAM MERHABA,
  BEN 25 YASIMDAYIM 2 TANE SÜT DİŞİM VAR AGZIMDA. IKISI DE DİĞERLERİNE GORE BIRAZCIK KUCUK KENARLAR DA KALIYOR BEN ONLARIN UZERINE LAMINE YAPTIRMAK ISTIYORUM GORUNTULERI DUZELSIN DIYE. AMA DOKTOR SUT DISIN UZERINE LAMINE YAPAMAYACAGINI SOYLEDI. BASKA DOKTORA DA GOZUKEYIM DIYORUM. BU KONUDA FIKRINIZI ALABİLİR MİYİM

 • Bunu Cevapla salim korkman

  iyiy günler ben disleri 2 sefer beyazlatdim ama menun kalmadim birde gülüs tasarimini yaptirmak isdyiorumyani lamima benim dislerim sorun yoktur kac para ya birde kac günde parasiniz onu ögrenmek isdemisdim tesekürle iyi günler

 • Bunu Cevapla Merve

  Hocam Merhaba, ben ön iki dişime lamine yaptırmak istiyorum, boyut olarak hem kısa hemde biraz içe dönük,

  sadece ön iki dişe lamine yapılır mı
  Yapılırsa diğer dişlerle ton farkı olur mu?

 • Bunu Cevapla zeynep

  Murat bey, 24 yasındayım 2 tane süt dişim var. ust kenarlarda. goruntusunden dolayı ustlerıne lamıne kaplama yaptırmak ıstıyorum. ancak bir ozel doktor sut dıslerın lamine uzerıne yapılamayacgını soyledı. doğrumudur baska doktora da gozukmelı mıyım ?

 • Bunu Cevapla rafet

  iyi günler yaşım 20. konu ise ön dişim ve köpek dişimin arasındaki diş biraz geride çıktı küçükken sürekli dilimle oynadığım için olduğunu düşünüyorum. buraya lamine tedavisi yapılabilir mi? doktorum tel takılmasını önermişti ama tel kullanmak istemiyorum. cevabınızı bekliyorum

 • Bunu Cevapla Alev

  Hocam merhaba ben 17 yaşındayım 4 ay sonra 18 olacağım. Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen rengi sarımsı beyazlaşmıyor ve dişlerim aralıklı porselen lamine yapmayı düşünüorum sizce uygun mudur ? Şimdiden teşekkür ederim hocam.

 • Bunu Cevapla elif

  doktor bey benim ön dişlerim ayrık yaşım 18 tel taktırmak istemiyorum lamine implant yaptırsam olur mu

 • Bunu Cevapla nazlı

  Merhaba doktor bey,
  Ortodontik tedavi gördüm ve dişlerim eğri olmamasında rağmen ön dişlerimde gülüş sırasında dişeti gözükmesi var bu durumdan rahatsızım.Ön dişler için porselen lamina öneri misiniz?

 • Bunu Cevapla naz yalcınkaya

  merhaba hocam benim sorunum ön dişlerim kare büyük ve en boy olculerı aynı cok erkeksi cok sert duruyor. ben lamineyi arastırıyorum benim sorunuma bu yüzeye yapıstırılanlar çare olurmu ?

 • Bunu Cevapla meltem

  merhaba ben 17 yasındayım köpek dişlerim uzun , iki ön dişimin arasına boşluk var ve diş etlerim uzun n yapmam gerekiyor bu tedavi fiyatı ve süresi ne kadar olur ?

 • Bunu Cevapla perihan

  Hocam iyi günler ben 6 ay önce ön 6 disimi lamine kaplama yaptırdım doktor takınca zaten düzgün takmamisti, yaptirma nedenim ayrı olmalariydi 20 gün önce aniden ön disim de ağrı başladı ve düşlerimde ayrilmalar basladi 10 gün sonra doktora gittim ve sorunumu anlattım diste hiç bir problem yok ilaç tedavisi verdi 10 sonrada kanal tedavisi için randevu verdi dislerdeki ayrılmalar için yapılacak bireyin olmadığını lamine nin bidaha geri çıkartılıp takilamayacagini söyledi ağrıdan çok ayrılmalarına çok üzüldüm bunun için ne yapilabilir beni bilgilendirmenizi rica ediyorum iyi günler

 • Bunu Cevapla perihan

  Yani bunun bi çözümü yokmu çok üzülüyorum zaten yapıldığında çok memnun kalmamıştım şimdide aralanmalar var çok üzülüyorum amacimiz zaten aralıkları kapatmaktı düşlerimde herhangi bir çürük kırık yoktu doktor çenemin büyüdüğünü genisledigini söyledi daha öncede dis sıkma problemim vardı bunun için diş plağı yaptı gece takmam için yalnız takınca midem bulanıyor diş etleri yara oluyor ağzım dan düşüyordu cenedeki buyumeninde tedavisi olmadığını söyledi lütfen beni bilgilendirin

 • Bunu Cevapla Ebru

  Merhabs Doktor bey
  Ben 20 yasındayim dişlerim saglıklı. Tek sorunum üst dişlerimin kısa ve aralıklı olması. Lamine veya bondig yaptıra bilceğimi düsündüm. Yaptırdıgım tedavinin kullamışli ve kalıcı olmasını istiyorum. Ne tavsiye edersiniz ?

 • Bunu Cevapla arslan

  Merhaba doktor bey dislerimden 11 numaraya imlant, 21 numaraya lamina yapıldı.ancak boyları diğer dişlerime göre uzun yanı tavşan dişli demek daha doğru bu dişlerin boylarında ayarlama yapma şansımız varmı? Cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Hisar

  Meraba hocam ön 2 disimde ek var ve dişlerim cok küçük üstlerine lamine yaptırmam dogrumudr

 • Bunu Cevapla Hisar

  Meraba hocam ön 2 disimde ek var ve dişlerim cok küçük üstlerine lamine yaptırmam dogrumudr.

 • Bunu Cevapla Nurşah

  Hocam ben 18 yasindayim ust on disimde dolgu var ve kok kesimi ameliyati oldum. Dislerimin rengindende memnun degilim. Lamina yaptirmak istiyorum dogru olurmu sizce

 • Bunu Cevapla Merve

  Hocam benim sut kanin dişim düşmemiş lateral dişimin yerine gelmiş suan santral dislerimden ayrı duruyo bana ortodontik tadı veya lamine kaplama öneriler ama ortodontik tedavi istemiyorum çok yaşım 19 lamine biraz önde durabilir dediler ne yapmalıyım sizce

 • Bunu Cevapla Semih atalay

  Ön dişlerimde belirgin şekilde boşluk var beni çok rahatsız eden bi durum ne şekilde tedavi uygulayabilir. ( tel hariç )

 • Bunu Cevapla Ulviye

  Mrh yarın iki ön dislerime estetik lamine yaptirmak istiyorum. Fakat hamilelik şüphem var sizce dişlerimi yaptirmam sorun olurmu?

 • Bunu Cevapla Sultan

  Doktor bey 14 yaşında dişlerim çok küçük olduğu için ortodontiste başvurdum o da tel tedavisi uyguladı 2 yıl sürdü ve bittiği gün üst orta iki dişimin yanındaki dişleri porselenle büyüttü ve damak kullandım ama damağı bırakınca yine boşluklar oluştu şuan 20 yaşındayım ve ön orta iki dişimi büyütmek istiyorum, ne önerirsiniz

 • Bunu Cevapla ummet

  MERHABA HOCAM DİŞLERIMİ ÜST DİŞLERIMİ YAPTIRMAK ISTIYORUM YANLİZ SOL UST TARAFDA DİŞLERİM TAM AMA SAG TARAFIMDA 2 TANE DİŞİM VAR 1 Cİ ONDE DIYERI 20LİK BU DISLERE PORSELEN KOPRU VEYA İMPLANTMİ YAPTIRABILIRIM BILGI VEREBILIRMISINIZ

 • Bunu Cevapla nehir

  merhabalar. benim dişlerimin arsında çok az bir mesafe açıklık var. ben bunun lamine veya bonding yöntemiyle kapanabileceğini duydum. fiyat açıklamasını öğrenemedim ama hocam sizin hangi yöntemi önerceğinizizi bilmek isterim.

 • Soru Sorun