Diş Hekim Fiyatları

Görünmeyen diş teli tedavisi

15 Mart 2015

Son yıllarda sıklıkla söz edilen diş teli tedavilerinden birisi olan lingual ortodonti tedavi; estetik kaygılar yaşayanlar, çarpık dişlerle yaşamak istemeyenler için mucizevi bir çözüm sunuyor. Görünmeyen tel tedavisi olarak adlandırılan lingual ortodonti tedavisi dişlerin iç bölümüne yerleştiriliyor. Bu yöntem sayesinde diş telleri dışarıdan görünmüyor ve kişi estetik kaygılar yaşamak zorunda kalmadan çarpıklık tedavisi sonuçlandırılıyor.

Diş teli tedavisi görünümü nedeniyle yapılmak istenmiyor

Çoğu kişi görünümü nedeni ile diş teli tedavisi olmak istemiyordu. Lingual ortodonti tedavi sayesinde ağız ortamı tıpkı eskisi gibi kalıyor ve teller dişlerin arkasına takıldığından ön taraftan görülmüyorlar. Hem erkeklerin hemde bayanların rahatlıkla kullandıkları bu yöntem okul çağındaki gençlerde ve çocuklarda da uygulanabilmektedir. klasik diş teli tedavisinden çok daha fazla tercih edilen bu yöntem sayesinde diş teli tedavisi oranı %50 seviyesinde bir artış gösterdi. Yine yüzdelik oranda bir sonuç çıkarılacak olursa diş teli tedavisi görenlerden klasik tel tedavisini tercih eden sayısı %20 iken lingual ortodonti tedaviyi tercih edenlerin sayısı %80 lerde..

Görünmez diş teli tedavisi dişleri kurtarıyor

Diş telinin kötü görünümünden dolayı bu tedaviyi olmak istemeyenler kaplama uygulamalarına yöneliyordu. Sağlıklı dişlerini kestirerek estetik kaplama yaptıranlar görünmez tel tedavisi yöntemi sayesinde artık dişlerini kestirmek zorunda kalmıyor. Yine klasik diş teli tedavini yaptırarak kendisini diş telleri ile görmek istemeyenler ve bu nedenle tel tedavisinden uzak kalanlar görünmeyen diş teli tedavisi sayesinde diş çarpıklıklarından estetik kaygı yaşamadan kurtuluyorlar.

Zamanla dişlerdeki çarpışıklıklar artıyor

Önceleri önemsenmeyen hafif diş çarpıklıkları zaman içerisinde çiğneme kuvveti ile beraber ve 20 lik dişlerinde çıkması ile beraber iyiden iyiye çarpışıklıkları artmaya başlar. Bu çarpışıklıklar sonrasında herhangi bir ortodonti tedavisi görmeyen hastalar ileri yaşlarında ise şiddetli diş çarpışıklıkları ile karşı karşıya kalırlar.

Diş çarpışıklıklarının en yoğun gözüktüğü bölge ön dişlerdir. Dişlerde meydana gelen aşınmalar ve erimeler, yüzde meydana gelen değişmeler, sarkmalar bir süre sonra konuşurken alt dişlerin daha fazla görülmesine neden olur. Yine ön dişlerde zamanla meydana gelen diş çarpıklıkları, bizlere gülerken yada konuşurken estetik kaygılar yaşamamıza neden olur. Görünmeyen diş teli tedavisi ile kişiler diş telinden dolayı bir kaygı yaşamadan rahatlıkla bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Ergenlik döneminde diş teli taşımak istemeyen gençlerimiz yada okul çağında arkadaşları arasında dalga konusu olmak istemeyen çocuklarımız görünmeyen tel yöntemi sayesinde ortodontik tedaviye daha sıcak bakıyorlar. Bu yöntem kişilerin yaşam standartlarını arttırırken sosyal anlamda da onların psikolojilerinin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Görünmeyen diş teli tedavisini dışarıdan kimse fark etmiyor

Görünmeyen diş teli tedavisi yanlızca sizin ve doktorunuz arasında bir sır olarak kalabilir. Dışarından hiç bir şekilde fark edilmeyen diş teli tedavisi dişlerin arka yüzüne yapıştırılan teller sayesinde gerçekleştiriliyor. Uygulanan lingual ortodonti tedavisi klasik diş teli tedavisine göre daha zor ve daha fazla detay isteyen bir uygulamadır. Bu yöntemde daha fazla çalışma süresi gerçekleştirilir. Bu nedenle lingual ortodonti tedavi yani görünmeyen diş teli tedavisi bu konuda uzman olan bir ortodontist tarafından gerçekleştirilmelidir.

Görünmeyen diş teli tedavisi herkese uygun bir tedavi yöntemi midir ?

Görünmeyen diş teli tedavisinin sizler için uygun olup olmadığı yapılacak muayene sonrasında belirlenebilir.

Görünmeyen diş teli tedavi süreci nedir ?

Görünmeyen diş teli tedavis süreci hastanın dişlerinin çarpışıklık düzeyine göre 6-24 ay arasında değişmektedir. Bu tedavi süreci boyunca kesinlikle düzelme sağlanır. Yine tedavi süreci yapılacak olan kontrollerden sonra belli olacaktır. Doktorunuz dişlerinizin durumuna göre bir tedavi süreci planlıyor. Yapılan bu planlamada tahmini tedavi sürecinizde belirlenmiş olacaktır.

Görünmeyen diş teli tedavisinde teller nedeni ile konuşmada zorluklar yaşanabilmektedir

Görünmeyen diş teli tedavisinin uygulanması ile beraber diş tellerine alışma süreci içerisinde konuşmada bir takım zorluklar yaşanabilmektedir. Fakat bu durum klasik tel tedavisine oranla çok çok daha düşüktür.

Görünmeyen diş teli tedavisi fiyatları nedir ?

Fiyatlar hasta kontrolü sonrasında yapılacak ilk muayene sonrasında hastanın durumuna göre belirlenmektedir.

Anadolu yakası diş doktoru önerisi

Bu konu altından ve iletişim bölümümüzden anadolu yakasında diş hekimi önerisinde bulanabilir misiniz ? sorusu bizlere çok sıklıkla gelmektedir. Bizim sizlere önerebileceğimiz anadolu yakası diş doktoru dentway diş kliniği

Adres: Bağdat caddesi No:404 Kat:2 Daire:6 Suadiyel, 34740 444 2 060
Tel: 444 20 60
Email: iletisim@dentway.com.tr

Diş hekimliği konusunda Türkiye’nin en iyi merkezlerinden birisi olan Dentway çocuk diş doktoru konusunda da en iyi hizmet veren merkezlerden birisi..

Dentway Diş Kliniği Merkezi

Merkezimize 444 20 60 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

43 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla oznur

  Merhaba ben 18 yasindayim ve dis teli taktirmak istiyorum fiyat arastirmasi yapiyorum ancak bir sonuca ulasamadim nerede ucuz oldugu konusunda yardimci olabilir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Diş teli tedavisini devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri de artık yapmaktadır. Devlet hastanelerine yada çevrenizdeki özel bir ortodontiye başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Geçmiş olsun.

   • Bunu Cevapla nurdan

    bende 21 yaşındayım . dişlerimde problem var tel taktırmak istiyorum . devlet ağız diş hastanesinde filan tel takılıyor mu acaba ?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Nurdan hanım devlette bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün fakat bu işlemde ek ücret alınıyor diye duydum.. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla nergis

  Hocam tel tedavisi olmak istiyorum ama tellerim gözükmesin istiyorum bu mümkün müdür ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tabiki Nergis hanım günümüzde yapılan estetik uygulamalarla dışarıdan tel takıldığı belli olmadan gerçekleştirilen uygulamalar mevcuttur. En önemlisi sizin bu tedaviye uygun olup olmadığınızdır.

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Mrba benim dişlerim çarpık ön 2 dişim diğer dişlerimden biraz büyük tavşan dişli gibi birşey, ben Şeffaf tel taktırsam tel dişlerimi kaç ay içinde normal hale çevirir mi ? normal dediğim kaç ay içinde düzene sokar ? bir de konuşurken sıkıntı oluyor mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yusuf bey bu kişiye göre değişmektedir. Kiminde 6 ay kiminde 2 sene

   • Bunu Cevapla Kerim

    Hocam merhaba benim ön Didim kırılmıştı yerine kanal tedavisi yapılmadan kaplama yapıldı 10 yıl sonra kist oluştu söylenilene göre kaplama metal olduğu için diş etinin metale doygunluk oranından dolayı olabilir dendi ve zirkonyum öneriler ve daha estetik olacağını söylediler ne dersiniz

 • Bunu Cevapla Senanur

  Merhaba ben görünmez diş teli yaptirmak istiyorum.Şubeniz nerelerde var ve fiyatlariniz nasil acaba ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine göre değişmektedir.

 • Bunu Cevapla Samet

  Merhaba benim dişlerim yamuk ben tel taktırmak istemiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Samet bey geçmiş olsun size bir ortodonti uzmanına başvurmanızı devlette ise bir üniversite hastanesine başvurmanızı öneriyorum.

 • Bunu Cevapla murat

  hocam yaşım 22 sağ alt-üst arka dişlerim içeriye doğru eğik. bakanlar farkedemiyor ama sağ çenem içeri çökmüş gibi yamuk duruyor.üç dört yıl önce ilk farkettiğimde çok çok azdı ama şimdi o zamana göre baya ilerlemiş gibi, zaman içinde daha fazla ilerleme olabilir mi yoksa bir süre sonra duruyor mu bu durum bunu çok merak ediyorum.
  tedavi olarak tel kaplama ile düzelebilir mi yoksa çene için estetik bir operasyon mu gerekir böyle durumlarda?
  teşekkürler…

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat bey bir ortodontiste başvurmalı ve muayene olmalısınız. Doktorunuz muayene sonrasında size bilgi verecektir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Emre

  Görünmez diş teli ile tedavide ortalama bir rakam ya da fiyat aralığı verebilir misiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Emre Bey merhabalar öncelikli olarak muayene olmalısınız Bu muayeneden sonra fiyatları hakkında size net bir bilgi verilecektir bir Ortodonti uzmanı başvurunuz.

 • Bunu Cevapla Müge

  Merhabalar benim köpek dişlerim biraz yukarıda üst tarafa tel taktıracagım sizde ne kadar sürede düzelir bi doktor bana 6-9 ay içersinde düzelir dedi düzelirmi gerçekten

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Müge Hanım merhabalar Evet düzelecektir bunun için bir Ortodonti uzmanına başvurmanız gerekecektir. doktorunuzun belirtmiş olduğu süre içerisinde dişleriniz istediğiniz sıralamaya gelecektir

 • Bunu Cevapla melisa

  merhabalar doktor bey 17 yaşındayım benim ön iki dişimde yamukluk var ve diğer dişlerim gayet düzgün sağ dişim sol dişimin üstüne çıkmış ve çok rahatsız oluyorum 6 ayda düzelme ihtimali varmıdır çok yamuk değil zaten birde şeffaf diş teli kullansam bu süreyi uzatırmı şimdiden teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Melisa hanım öncelikle bir ortodontik uzmanına görüşmeniz gerekmektedir tedavi sonrasında tedavi sürecinin ne kadar olduğu belirlenir. Ortodonti tedavileri yaklaşık olarak bir ya da iki sene kadar sürmektedir. Ortodonti tedavisi sonrasında işlerinizde istediniz düzelme sağlanır.

 • Bunu Cevapla aslı

  merhaba ben lingual diş teli taktırmak istiyorum fiyat aralığı hakkında bir bilginiz var mı

 • Bunu Cevapla sümeyye

  merhaba bn 18 yasindayim.sadece üst dislerime tel takrirmak istiyorum mumkun mu?

 • Bunu Cevapla SABA

  MERHABA ORTODONTI ARKADAN FIYATI NE KADAR

 • Bunu Cevapla Seda

  Merhaba 21 yaşındayım tel taktırmak istiyorum ama üst çenemde darlık var damaklık tahminen ne kadar durur acaba ? Bi de ön dişlerimde de çarpıklık var hepsinin düzelmesi kaç sene sürer ? Teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Ezgi

  Merhaba 16 yasindayim ustten 1 disim biraz digerinin ustunde gibi ve bu durumdan hoslanmiyorum ne onerirsiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ezgi hanım merhabalar bir Ortodonti uzmanına başvurarak mevcut sorunlarınız giderilebilir.

 • Bunu Cevapla Kübra Kübra

  Merhaba benim dişlerimde orta hat kayması var daha önce aparey tedavisine başladım ama zorluğu sebebiyle yarım kaldı biraz düzelmişti ama bırakınca tekrar eski haline dönmeye başladı. 26 yaşındayım ve mesleğimden dolayı tellerin gözükmesini istemiyorum bu yüzden hep erteledim tedaviyi ama lingual tedavi Nasıl olur? Konuşma zorluğu çok Yaşar mıyım? Ne kadar sürer tedavi ve doktora gelme sıklığı ne kadar olur? Çünkü İzmir’de yaşıyorum. Çok teşekkür ederim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kübra Hanım merhabalar mutlaka bir Ortodonti uzmanına başvurarak bu konu hakkında detaylı bilgi almalı muayene olmalı ve tedavinizi gerçekleştirmelisiniz

 • Bunu Cevapla Erva

  Hocam mrb oncelikle verdiginiz degerli bilgiler icin teskkurler . 24 yasindayim ve dislerime lamine kaplama yaptirmak istiyorum yalniz disim egrilik bakimindan uygun olmayabilir bu egrilik cok anormal olan durumlarda mi lamineye cevp vermiyor yoksa orta boyutlu bi egrilikte skinti yasamam mi simdiden tesekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Çok aşırı derecede çarpışık olan dişlerde lamine kaplama tedavisi yapılamamaktadır. öncelikli olarak burada bir ortodonti tedavisi görmeniz gerekiyor

 • Bunu Cevapla MELEK

  hocam ben 16 yaşındayım tel takılacak beni pededontiye yönlendirdiler o işi ortodonti yapmıyormuydu….

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Melek Hanım merhabalar yanlış yönlendirmişler bir Ortodonti uzmanı başvurmanız gerekmektedir

 • Bunu Cevapla büşra

  Merhaba, ben tel taktırmayı düşünüyorum ama görüntüsünden dolayı pek sıcak bakamıyorum. Görünmez teli devlet hastanelerindeki ordotondislerde takıyormu yoksa sadece özelde mi var görünmez tel

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   merhabalar Görünmez diş telleri dişlerin arka bölgesinden uygulanan bir diş teli uygulamasıdır. Fakat bu uygulama her hastaya yapılamamaktadır. özellikle Devlet hastanelerinde Böyle bir uygulama yapılması zordur. Sizin normal ortodonti tedavisi uygulamanız gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Gül

  18 yaşındayım. Üst ön dişlerim dışarıya doğru ayrıca dişlerimi sıktığım için artık aşınmaya başladı ve küçülüyor. Diş teli taktırsam diyorum. Sizin öneriniz nedir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba özellikle diş sıkması için gece plağı kullanabilirsiniz. Bir ortodonti uzmanına başvurarak muayene olduktan sonra Doktorunuz Size gerekli bilgileri verecektir

 • Bunu Cevapla tugce

  merhaba ben gecen sene nisandan beri tel tedavisi oldum ama kasimda dügünüm var kasimda cikarmaya düsûnüyorum doktorum cikaririm ama oldugu kadar dedi sizce ne yapmaliyim o kadar acilar cektim oldugu kadar olsun demek istemiyorum

 • Bunu Cevapla Sena

  Hocam benimde ön dişlerim baya yamuk ama tel taktırmaktan çok korkuyorum ve görükmesini istemiyorum devlet hastenelerinde arkadan tel takıyorlarmı ve. ne kadar

 • Bunu Cevapla Elif

  Merhaba bir sorum olacak. Ben tel tedavimi bitirdim. Doktorlar bittiğini söyledi hatta o son verdikleri şeffaf şeyi takmama gerek kalmadigini soylediler. Takmadigim zaman dislerim hafif yamulunca korkup takmaya devam ettim tabiki kaybedrne kadar . Şimdi iki on disim one cikti yani yamuldu bunun icin tekrar tel mi takmaliyim yoksa baska bir cozumu var mi cevaplarsaniz mutlu olurum.

 • Bunu Cevapla Alev Ergul

  Merhaba doktor bey ben 15 yașındayım ve dișlerim yüzünden çenemde sağa doğru bir kayma var.Diș teli taktırınca çenemdeki bu sorun düzelir mi?Birde lingual ortodonti diș telinin fiyat aralığı nedir?Nolur yardım edin.

 • Bunu Cevapla Zeynep

  Merhaba bende dış teli tedavisi geldim ve iki ay oldu çıkarali fakat disimde bi bosluk var köprü yaptramak istedgm için doktorum bırakmışti ama simdi implanta karar verdim o boşluğun oyle kalmasini istemiyorum alt dislerimde dış eksiğim olmasına ragmen bu bosluk var o bosluga implant denildi fakat disler sürdurulerek o bosluk kapanabilir gömülü disim olduğu icin bosluk olmus disler kendi yerlerinde değiller tedavm iki yil sürdü ama suan alt dişlerime tekrar tel takılmasni istyorum o boşlukların kapanmasi için acaba tekrat tel takımı mümkün müdür bu sekilde kalmasini istemiyorum

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Doktor bey benim önde dört dış baya seyrek bunları nasıl duzeltebilirim görünüşü artik düzelsin bıktım böyle olmaktan

 • Soru Sorun