Diş Hekimi Tedavileri

Hangi yaşlarda implant tedavisi yapılabilir ?

11 Aralık 2015

İmplant tedavisi ile ilgili bizlere en sık gelen sorulardan birisi İmplant tedavisi hangi yaşlarda yapılabilir implant tedavisi Her Yaşta yapılabilir mi sorularını sizler için bu konu altında cevaplamak istiyoruz. Implant tedavileri kemik gelişimini tamamlamış tüm hastalarda yapılabilmektedir kemik gelişimi yaşı bayanlarda 15 ile 16 yaşında erkeklerde ise 17 ile 18 yaşı arasındadır. Bu yaşların dışında üst yaşlarda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Genel olarak sağlıklı olan her bireye İmplant tedavisi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

İmplant tedavisi en sık hangi yaşlarda uygulanmaktadır

Genellikle diş kayıplarının fazla yaşandığı ileri yaşlarda ve aynı zamanda kemik erimesine bağlı olarak protez tutuculuğunda sorunlar yaşandı ondan dolayı ileriki yaşlarda diş implant tedavilerden daha sık ihtiyaç duyulmaktadır diş implant tedavileri günümüzdeki en modern diş tedavi yöntemlerinden birisi olduğu için yapılan İmplant tedavisi ile hastalar daha konforlu bir diş yapısına sahip olurlar.

İmplant tedavilerin ömrü ne kadar oluyor ?

İmplant tedavileri doğru bir bakım ile ömür boyu kalıcı olabilirler ynı zamanda İbrahim tedavilerinin ömrüm uygulamayı yapacak Diş hekimine ve Diş Hastanesi neye bağlıdır doğru bir teknikle yapılmış olan implant tedavileri düzenli bir bakım ve düzenli kontrollerle çok uzun yıllar ömrünü devam ettirebilir.

İnsan tedavilerinin başarı oranı nedir ?

Implant tedavileri doğru bir uygulama ve kaliteli bir malzeme ile yüzde 99 oranında bir başarı yüzdesi vardır. Bu Tedavinin doğru bir şekilde yapılabilmesi dişhekimine yada diş hastanesine bağlıdır. Bu konuda deneyimli ve kaliteli bir Diş hekimine başvurmanızı öneriyoruz.

İmplat tedavilerinin fiyatları

Implant fiyatları Diş hekimine uygulamayı gerçekleştirecek olan Diş Hastanesi’ne Diş Hastanesi’nin bulunduğu semte hastanın durumuna implant tedavisinde uygulanacak olan malzemenin kalitesine ve benzeri birçok etkiye göre değişkenlik göstermektedir en net fiyat aralığını muayene sonrasında alabilirsiniz

Benzer Yazılar

10 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Kaan

  Şimdi ben cisim kırıldı dış eklerken

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kaan sonra pek anlamadım daha açıklayıcı yazarsan cevap vermeye çalışacağım

 • Bunu Cevapla MEHMET ŞAHİN

  YAN YANA İKİ DİŞ ÇEKİLDİ İKİSİ İÇİNDE AYRI AYRI İMPLANT YAPMAK MI GEREKİR

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayır… Tek implant ve bu implanta bağlı bir köprü uygulaması ile tedaviniz gerçekleştirilebilir.

   • Bunu Cevapla Mehmet

    Doktor Bey merhaba,
    Bir kaplama dişim var, onun bir yanındaki iki diş çekildi.
    Bu durumda implant mı önerirsiniz yoksa köprü mü? Köprü yapılırsa çekik dişlerin diğer yanındaki sağlam diş yontuluyor mu?

 • Bunu Cevapla Leyla

  Meraba ben 13 yasindayim sut disletim kildi tedavisi mumkunmu

 • Bunu Cevapla kardelen

  hocam merhaba 19 yaşında bir genç kızım dün gece uyurken üst çenemden 5 inci dişim kendiliğinden köküyle beraber düştü… Gece ağzımda birşey hissettiğim için uyandım… Birde baktım ki daha önce dolgu yaptırdığım dişim düşmüş… ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum sebebi nedir .?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kardelen hanım merhabalar eğer gece yatarken dişinizi çok fazla sıkıyorsanız böyle bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumun neden kaynaklandığını öğrenebilmek için bu konu hakkında muayene olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Asya

  Hocam merhaba 18 yasinda genc bir kizim üst kesici dislerimin ikiside dogustan eksik ve aralari cok seyrek dislerimi yaptirmak istiyorum ama hangi yontemle dislerim yapilabilir acaba ?

 • Bunu Cevapla çiğdem

  20 lik dişlerimi impilant için çekmek istiyor doktor doğru bir işlem mi?

 • Soru Sorun