Diş Hekimi Tedavileri

Kanal tedavisi sonrasında ağrı kanama iltihaplanma ve kanal tedavisi fiyatları

1 Kasım 2015

Kanal tedavisi denildiğinde akla endodonti Diş Hekimi tedavi uygulamaları gelmektedir. Endodonti diş hekimliğinde diş köklerindeki hastalıklarla uğraşan bilim dalıdır. Kanal tedavisi uygulamaları diş hekimliğinde en fazla çekinilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Kanal tedavisi uygulamaları ölmemiş olan canlı diş köklerinde tek seansta canlılığını yitirmesi dişlerde ise iki seansta tamamlanabilmektedir.

Kanal tedavisi ile ilgili bilgi verebilmemiz için öncelikli olarak dişin anatomisi incelenir ?

Dişler görünen kısmıyla Kuron da görünmeyen ve kemik içinde kalan kısım ise kök olarak adlandırılır. Dşler bir veya birkaç tabakadan oluşmaktadır. Dişin ağızda görünen kısmı kuron en dış tabakası ise mine adı verilen dişi koruyan doku tabakası bulunur. Dşin iç kısmında bulunan kemik ile çevrelenen kısmının üzerinde ise sement tabakası sement tabakaların altında ise dentin tabakası bulunmaktadır. Dentin tabakasının en önemli özelliği içerisinde sinir uçlarını barındırmasıdır. Dentin tabakası diş canlılığını korur. Ağrı mekanizması ile sorunları bildirir. Dentin tabakasının alt kısmında ise pulpa bulunmaktadır. Bu bölgesinde dişin damar ve sinirleri yer alır. Dişi ilk çıktığında besleyerek gelişmesini sağlar. Ayrıca dişleri çıktıktan sonra dişte meydana gelen sorunları ağrı yolu ile bize bildirir.

Pulpanın iltihaplanma aşaması

Her insanın ağzından bir takım bakteriler yer almaktadır. Bu bakteriler eğer dişler günlük olarak düzenli bir şekilde temizlenmez ise yediğimiz besin maddeleri ile birleşerek asit oluştururlar. Oluşan bu asit zamanla diş minesine eriterek dişin zayıflamasına ve çürürmesine neden olur. Mine tabakasının altında bulunan dentin ağrı yoluyla bizlere dişte bir sorun oluştuğunu bildirir. Eğer bu aşamada diş tedavi edilmezse oluşan çürükler yani mikroorganizmalar pulpaya doğru ilerleyecektir. Bu hareketlilik devam ederken pulpada kendini korumak için bir takım önlemler alır. Bunlardan en önemlisi ağrıdır. Dişiniz ağrıyorsa mutlaka dişinizde bir takım sorunlar meydana gelmiştir. Fakat siz bu durumda da dişinizi tedavi ettirmemek de ısrar ediyorsanız mikroorganizmalar ilerleyişini sürdürür pulpa da bulunan sinir ve damarları tahrip ederek iltihapların oluşmasına neden olurlar. İltihap oluşmasının bir diğer nedeni de dişte meydana gelen travmalardır dişlerde meydana gelen darbe sonucu diş kökünde bulunan sinirler ve damarlar zarar görür ve dişin canlılığını yitirilmesi neden olabilir. Dişin iltihaplanmasının bir başka sebebi de diş eti rahatsızlıkları diş eti iltihaplanmaları detedavi edilmediği sürece enfekte olmasına neden olabilmektedir.

Dişte iltihab oluştuğunu nasıl anlayabiliriz ?

Dişte iltihap oluştuğunun en net belirtilerinden biri yediğimiz ve içtiğimiz sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklere karşı aşırı derecede hassasiyetlerin oluşmasıdır. Bununla beraber dişlerde meydana gelen renk değiştirme ve iltihaplar kötü koku ve diş bölgesindeki şişmelerde dişin iltihaplanmasının belirtileri aynı zamanda iltihaplanan dişlerde yanak bölgesinde ve çene bölgesinde şişmelerinde görülmesidir. Genellikle yapılan tedavide Kanal tedavisinden önce antibiyotik ilaçların kullanılmasına önemli bir etkendir.

Kanal tedavisi aşamaları nelerdir ?

Kanal tedavisi öncesinden çekilecek röntgen ile sorunlar tespit edilerek tek seans içerisinde tedavi edilir.

Dişte oluşan çürükler temizlenerek pulpanın zarar görmesi engellenmiş olur.

Dişler iltihaplanmanın etkisinden temizlenerek yeniden sağlığına kavuşması sağlanır.

Döner aletler kullanılarak kök kanalı içi iltihaplanmanın etkilerinden korunur mikroorganizmalar yok edilir.

Diş hekimliğinde döner alet sistemler kullanılarak kök kanalı içerisi tabakaları dişin diğer bölgeleri mikroorganizmalardan aradırılır.

Kanal tedavisi sonrası

Kanal tedavisi sonrası dişin dokularla ilişkisi kesilir ve oluşan enfeksiyonun bir daha tekrarlanmaması sağlanır. Aynı şekilde dişin çevre dokulardan ilişkisinin kesilmesinin en önemli nedenlerinden biri bu dişte oluşan enfeksiyonları diğer dişlere sıçramamasıdır.

Kanal tedavisi sonrasında ağrı oluşması

Kanal tedavisi sonrasında dişte bir miktar ağrılar oluşabilir. Hatta üzerine basıldığında bu ağrılar biraz daha artabilir. Kanal tedavisi sonrasında oluşabilecek ağrılar normal kabul edilir. Kanal tedavisinin yapıldığı diş günlük olarak temizlenmesi ve korunması ile bu ağrılar kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır. Kanal tedavisi yöntemi diş hekimliği tedavilerinde uygulanan ve başarı oranı çok yüksek olan tedavi seçeneklerinden birisidir.

Kanal tedavisine ihtiyaç duyduğu nasıl anlaşılır ?

Eğer dişiniz enfeksiyon kapmış ise ve iltihaplanmış ise bir cisim ısırdığınızda mutlaka bölgede ağrılar olacaktır. Bunun dışında sıcak ve soğuğa karşı hassasiyetler dişinizde sızlamalara neden olacaktır. Eğer dişinizde bir şişme varsa veya diş yakınında bir şişme varsa yada yanak çevresinde bir şişme varsa mutlaka dişinizde iltihaplanma da vardır. Dişiniz ağrıyorsa yada rengi değişmiş ise yine kanal tedavisine ihtiyacı vardır. Dişte bir kırılma meydana gelmiş ise yüksek düzeyde bir madde kaybı söz konusu ise yine kanal tedavisine ihtiyacı vardır.

Kanal tedavisi sonrası oluşan sorunlar nelerdir ?

Kanal tedavisi sonrasında dişinizde 2-3 gün boyunca bir ağrı görülebilir. Bu süre boyunca diş hekiminiz bölgedeki dişinizle sert bir şeyler yeyip içmenizi isteyecektir. Dişin üzerine bastırdığınızda ağrı oluşabilir. Tedavi öncesinde enfeksiyon çok fazla miktarda ise tedavi sonrasında da şişme ve tedavinin iyileşme aşaması da o kadar uzun sürecektir. Oluşan rahatsızlıkları azaltmak için doktorunuz ağrı kesici ilaçlar verebilir.

Kanal tedavisi sırasında ağrı oluşur mu ?

Kanal tedavisi sırasında kesinlikle Ağrı hissetmezsiniz. Doktorunuz tedavi öncesinde diş ve çevresini uyuşturcaktır. Yapılan lokal anestezi uygulamaları ile oldukça rahat bir tedavi süreci geçireceksiniz. Eğer işlem sırasında bir hata meydana gelmiş ise mutlaka doktorunuzu bu konuda uyarmalısınız.

Benzer Yazılar

120 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Deniz

  Doktor bey merhabalar dün dişimi bir tanesine kanal tedavisi yapıldı daha önce de iki dişime kanal tedavisi yapılmıştı Dün yapılan kanal tedavisi sonrası ağrılar hala geçmedi 20 lik kanal tedavisi yapılması gerekiyor yirmilik dişimdede ağrılar var

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi uygulamalarından sonra “flare-up” adı verilen keskin ağrılar ortaya çıkabilir. Buna sebep kök dışında kemik içinde kalan bakterilerin toksinleridir. Bu ağrılı dönem vücudun savunma sisteminin toksinleri metabolize etmesi ile sonlanır. Flare-up sancıları bir kaç gün sürebilir. Ağrı kesici kullanabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Salih

    Doktor bey üst sol en arkadaki büyük dişim kanal tedavisi yaptırdım yaklaşık 1 yıl kullandım sonra dişin yan tarafı kırıldı 3 ay filan öyle kullandım şimdi diş etim şişti doktora gittim iltahap var dedi hap verdi bu dişi çekeceğiz dedi dişimi kaybetmek istemiyorum ne yapmalıyım bide o diş çekilirse seyyar protez mi olacak

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Salih bey merhabalar ğer Doktorunuz dişinin çekilmesi gerektiğini söylüyor Sabır için bizim çekilmesi gerekecektir artık İmplant tedavisi ile çekilen dişinizin Yerine yapay bir diş yapılmaktadır bu Dişiniz doğal dişinize çok yakın olacağından korkmanızı gerektiren Herhangi bir durum söz konusu değildir.

   • Bunu Cevapla sevgi

    hocam merhaba, geçen sene 2015 temmuzda bana kanal tedavisi uygulanmıştı 5 numaralı azı dişime. bir kaç gündür hafifi ağrılarım vardı. dün sabah doktora gittim kanal boşaltma işlemi yaptı. tekrar kanal yaptı ancak korkunç acılar çektim. iki defa anestezi yapmasına rağmen tüm çene kemiğimde etimde yaptığı işlemin acılarını hissettim. işlem boyunca ağladığım için doktorda üzüldü. kanalı yeniledi ve tekrar dolguyla kapattı. ancak işlemden bir kaç saat sonra daha da dayanılmaz ağrılar başladı. ağrı kesiciler geçmeyince gece acile gittim. acilde de anestezi iğnesi yapıldı ancak ağrım hiç geçmedi. antibiyotik ve ağrı kesici verdi. acım dinmedi. şuan yani 24 sonra ağrı artık sağ omzuma ve koluma vurmaya başladı. çenem ve dişim çok ağrıyor. sanki içini oyuyorlar gibi zonkluyor. doktor işlem esnasında yanlış yapmamak için 4 kez röntgen çekti her aşamasında. ama bu kadar şiddetli acı çekmem ve bu acının geçmemesi aksine artması normal mi? lütfen bir akıl verin ne yapayım? çektireyim mi bu dişi?

  • Bunu Cevapla Meryem

   Geçen cuma diş hastanesine gittim film çekilmeden kanal yaptılar 15 dkka çalıştıktan sonra canım çok yandı 2.morfin vurdu 15 dk çalıştı çok ağrım olunca 3.morfin vurdu en son çok kötü oldum sonra film çekti sinir damarların kudurdu dedi eve geldim gece dışım şişti 8 gündür hastanedeyim yatıyorum yardımcı olurmusun ömrümde böyle ağrı cekmedim hangi dişçiye gittiysem sağlık teknikeri çıktı allah hakkımı koymasin 2 çocuğumla perişan oldum okadar çok ağrıyor kesici aldimki böbreklerim midem ve kalbim ağrıyor 3 satte bir ağrı kesici aldım 4 gün sonraki 4 gün igneyle çevirdiler etki yapmıyor du ilaçlar canım çok yanıyor lütfen bilgi verin ne yapayım

 • Bunu Cevapla E C E

  Hocam sevgiler ve saygılar bundan Yaklaşık 4 ay önce bir dişime kanal tedavisi uygulandı ardından dolgu ile kanal tedavisi bölgesi kapatıldı dolgu yapıldıktan sonra içimde bir boşluk oluştu ve yemek yediğimde sürekli olarak boşluğa yemekler kaçmaya başladı buradaki boşluk daha sonraki de dönüşte ve ağrılar oluşmaya başladı bir doktora gittim Dr röntgentçekti ve bu dişin çekilmesini söyledi diğer Doktor ise kaplama yapılarak dişin kurtarılabileceğini söyledi sizce hangisi yaptırmam gerekiyor tekrardan kanal tedavisi yapılabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi yenilenebilir.

  • Bunu Cevapla Meryem

   Hocam saygılar yüzüm gözüm çok şişti davul gibi oldu nihayet sonunda bir dış hekimi buldum iltihap yüzündeki sis çok sert kroniklesmis 2 aya geçmez dedi yeniden kanal tedavisi uygulayacak ne önerirsiniz

 • Bunu Cevapla Rıdvan

  Doktor bey merhabalar bir Dişime dolgu tedavisi oldu fakat dolgu tedavisi sonrasında ağrılarım hiç kesmeden devam etti tekrardan Diş hekimine gittim de dişim kanal tedavisi oldu Şu anda herhangi bir hayır yok fakat bir şeyler yerken içerken sızlamalar devam ediyor tekrardan kanal tedavisi olmama öneriyor musunuz bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi olduysa o batma zamanla geçecektir. Geçmez ve ağrı oluşturur ise diş çekime gider.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 • Bunu Cevapla Nihat Kara

  Doktor bey merhabalar yaklaşık 6 ay önce bir kanal tedavisi oldu kanal tedavisi sonrasında bölgede bir şey ısırdığında sürekli ağrılar ve sıvılar oluşmaya başladı tekrardan Diş hekimine başvurdu ve birkaç seans daha kanal tedavisi yapıldı fakat ağrılar bir türlü dinmek bilmiyor. Ağrılarım devam etmesi üzerine diş doktoru röntgen istedi birkaç açıdan röntgen çekildi fakat yine de hiçbir sorun gözükmedi dişimi kaybetmek istemiyorum Bu arızanın nedeni ne olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Eğer kanal tedavisi tekrarı yeni yapıldıysa bu hassasiyet ilk zaman olabilir ve genelde yaklaşık 1 hafta içinde geçer . Dokunuşta kök ucunda hassasiyet olmasının bir çok nedeni olabilir : kök ucunda bulunmamış kanal veya kanal kısımlarından kaynaklanan iltihap olabilir. Ayrıca kök kırırkları ve/veya kök ucundan dişarı çıkmış ilaçlarda devam eden ağrı nedeni olabilir..
   Dişinizin röntgenini görmeden, Dişin kanal sisteminin anatomisini incelemeden birşey söylemek mümkün değil. Bu konuda yine Endodonti Uzmanına danışmanızı tavsiye ederim. Belki üç boyutlu Röntgen çektirmenizde yardımcı olur.

 • Bunu Cevapla Beşiktaş Delisi

  Hocam merhabalar kanal tedavisi olurken ve kanal tedavisi olmaz sırasında kanal temizleme iğnesi işin içerisinde kırıldı ve dişin üzerine kaplama yapıldı Doktorum Bu ailenin orada kalacağını söyledi sorun yaratır mı sizce ne yapmamız gerekiyor dişimi kaybeder miyim dişi Bu kaybetmek istemiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Selam. Kanal tedavisi sırasında kanal içinde alet kırılması oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Malesef kırılan alet sıkışma sonucu orada kaldığı için çıkartılabilmesi de pek mümkün değildir. Buna rağmen kanalın iyi bir şekilde doldurulması mümkün olabilirse herhangi bir sorun olmadan o diş uzun süre ağızda hizmet verebilir. Bu nedenle şu anda dişi çektirmenizi önermem ancak sık sık kontrol (röntgen) ettirmenizi öneririm.
   Saygılarımla

 • Bunu Cevapla Serap

  Hocam merhabalar yaklaşık iki hafta önce bir kanal tedavisi oldum kanal tedavisi yaklaşık olarak 3 seans kanal tedavisi sonrasında herhangi bir hayrım olmadı fakat sıcak ya da soğuk bir şeyler yerken Dişim de hassasiyet oluşuyor Bu konuda size danışmak istedim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   3 seans sürmüşse sinirler alınmıştır. Yan dişten ya da dişetinden kaynaklı bir soğuk hassasiyeti olabilir, hassasiyet giderici diş macunu kullanırsanız geçecektir.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 • Bunu Cevapla atılgan

  Doktor bey merhabalar sağ üst taraftan bir dişim kırık kırık olan bu dişim zaman zaman ağrı yapıyor Devlet Hastanesi’ne gittim ve Diş Hekimi bu dişime kanal tedavisi yapılması gerektiğini söyledi her kanal tedavisi yapılmaz ise dişimi kaybedebileceğin söylendi fakat kanal tedavisini devlet hastanesinde yaptırmak istemiyorum kanal tedavisi ile ilgili fiyatları bana söyleyebilir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba devlet hastanesindeki fiyatlarla ilgili bir bilgim yok.. Kanal tedavisi uygulanıyor diye biliyorum. Bir üniversite hastanesine başvurursanız ücretsiz yaptırabilirsiniz.

  • Bunu Cevapla Birgül

   Merhaba devlet hastanelerin.de kanal dedavisi dolgu için hiç bir ücret alınmıyor sadece devlet hastanelerinde ddoktorunuzu iyi secmeniz geçek.

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Duygu Hanım merhabalar öncelikli olarak şüpheleri ortadan kaldırmalı ve doğum uzmanına başvurmalısınız. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde bir Diş hekimine başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla İrem Berru Eroğlu

  Hocam merhabalar yaklaşık iki hafta önce sağ alt arkadaşıma kanal tedavisi yapıldı fakat kanal tedavisi sonrasında Bu dişimi baskı uyguladığı zaman veya bir şeyler ısırırken dişim ağrı yapıyor aynı zamanda 20 lik Dişim de ağrı yapıyor dişlerim hakkında nasıl bir tedavi uygulaması yapılacağı konusunda beni bilgilendirir misiniz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi goren disin kokunde veya cevre dokularinda(dis etinde) bir problem olabilir. Tekrar doktorunuza basvurun,sorunun ne oldugu muayene edildikten sonra belirlenip ona gore bir tedavi uygulanacaktir. Gecmis olsun.

 • Bunu Cevapla Berk Muhammet Sezgin

  Hocam merhabalar kanal tedavisi olan Dişime dolgu yaptırdım fakat bu dolgu yaklaşık olarak bir yıl kadar sonra düştüm buçuktan sonra işim de ağrılar sızlamalar oluşmaya başladı Bir de onun tam altındaki diş sızlıyor fakat tam olarak emin değilim sizce nasıl bir tedavi uygulaması yapılması gerekir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   malesef muayene etmeden cevap verilmesi cok zor bir soru. Dolgudan dolayı, kanal tedavisindeki bir sorundan veya alt dişten Kaynaklı olabilecek bir problem için mutlaka muayene Şart. Üzüm sirkesi ile ilgili oldugunu düşünmüyorum. Cok gecmiş olsun

 • Bunu Cevapla Özgül.

  Hocam merhabalar ben üç Dişlerime tel taktırmak istiyorum fakat üst dişlerin bir hayli eksik yaklaşık olarak üst dişlerde 10 adet işim var ve ön dişlerin de kanal tedavisi uygulaması var Doktorum bana kanal tedavisi olan dişlerin renk değiştirici ne söyledi Dişlerime tel tedavisi uygulaması yapmamı önerirsiniz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kararma olursa agartma yontemleri var ama herzaman basarili olmayabilir.

 • Bunu Cevapla Murat

  Hocam merhabalar Yeşim 14 azı dişlerinde kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş kanal tedavisi hangi hastanelerde yapılabilir ve ücretleri ne kadardır Eğer kanal tedavisi yaptırmazsam ve bu şekilde beklersem Dişlerimin iltihaplanma durumu var mıdır işteyim şu anda çürük durumdadır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sanırım devlet hastanelerinde bu tedavi için çok sıra var .Onun için dışarıya sevk yapılıyor.

 • Bunu Cevapla Sezgin

  Hocam merhabalar dişlerim şu anda kanal tedavisi olması gerekiyormuş Bir dişime kanal tedavisi yaptırdım ve bütün gece ağrıdan uyuyamadım acaba bu aralar geçicimidir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi sonrasında flare-up adı verilen ağrı şokları meydana gelebilir. geçici olan bu dönemi atlatmak için non-steroid anti-inflamatuar ilaç tedavisi yapılmalıdır. Şayet ağrı bir kaç gün içersinde geçmiyorsa kanal tedavisinde yenileme yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla Safiye Ülkü Can

  Ne kadar sürecektir Hocam merhabalar benim bir dişime kanal tedavisi ve dolgu tedavisi yapılmıştır fakat aradan iki hafta geçtikten sonra dişimde ağrılar ve sancılar oluşmaya başladı tekrardan Diş hekimine başvurdu ondan dişin çekilmesi gerektiğini bana söyledi Acaba diş çekilmeden Tedavisi mümkün olur mu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar dişin sorunu kök ucu ise kanal tedavisi tekrarlanmalı yada kök ucu rezecktsiyonu yapılmalı.Ama dişin durumu ve rontgenini görmeden kesin kanıya varmak çok doğru olmaz.

 • Bunu Cevapla LAVİNYA

  Hocam merhabalar dişime 3 kez kanal tedavisi yapıldı fakat yapılan kanal tedavileri sonrasında ağrıların kesilmeden Bir şey yerken ve içerken ve ağrı oluşuyor ağrı ve kızının olmaması için tekrardan kanal tedavisi yaptırmam gerekiyor mu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba, her yeni yapılan tedavi başarı şansını azaltmaktadır. Ara sıra ‘ben burdayım’ hissi yeterli bir veri değildir. Gerekli olan dogru bir röntgen ve agız içi muayenenin yapılmasıdır. Dişin çekilip çekilemeyeceği bunlara göre degerlendirilir.iyi günler geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla İbrahim Karadenz

  İyi günler hocam yaklaşık 6 7 ay önce 2 dişime Kanal tedavisi yapılan kanal tedavileri yapıldıktan sonra oldukça şiddetli ağrıların oluştu fakat Doktorum Bu ağrılarıma normal olduğunu söyledim Daha sonra bu aralar nedeniyle başka bir doktora başvurduğunda Dişimin iltihaplandığını ve çekilmesi gerektiğini söyledi Şu anda size sorum acaba Bu dişimi kurtarabilir miyim tekrardan kanal tedavisi yapsam ağrılar kesilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi tekrarlanabilir uzun bir tedavi sureci gerekebilir.Ama önce filmi bir görmek gerekir.Yada apical rezection yapılabilir.

 • Bunu Cevapla fatih öztaş

  Hocam merhabalar size daha önce bir sorun mu olmuştu tekrardan kanal tedavisi ile ilgili bir soru sormak istiyorum yaklaşık üç ay önce iki dişime kanal tedavisi yapıldı fakat tedaviler yapıldıktan sonra aynı gün ve o günler takip eden süreler boyunca ağrılarım Hiç durmadan devam etti yaşım 15 acaba ağrıların nedeni ne olabilir Bu dişlerin çekilme ihtimali var mıdır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavinizin tamamlandıktan sonra dokununca ağrıma hissi geçecektir.

 • Bunu Cevapla Merve Deniz

  Hocam selamlar Benim azı dişinde iltihaplanma oluştu Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrolden sonra işim kurtarabilir kurtarılabileceği söylendi ve kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş dişini çektirmek istemiyorum kanal tedavisi sonrasında eğer dişim yeniden çekilme durumu gündeme gelirsen İmplant tedavisi öneriyor musunuz sevgiler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba,
   Dişiniz kanal tedavisi uzmanı(Endodontist) gördükten sonra karar verilir.Eğer dişiniz tedavi edilebilirse ancak endodontisler tedavi edebilir.
   Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Hasret

  Hocam merhabalar ön dişli kapama tedavisi yapıldı yapılan kaplama uygulamasından sonra ağrılar meydana geldi tekrardan Diş Hekimi gittiğimde Yapılan bu kaplama dişlere kanal tedavisi yatırmam gerektiği söylendi acaba Bu durumun sebebi sizce nedir Yanlış bir tedavi uygulamasına yapıldı

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   oncelikle gecmis olsun,
   kaplama icin disin kesilmesi , dis icin ciddi bir travmadir ve bazen dis bu travmayi tolere edemeyip hastalanir ve agri yapar. genellikle tedavi sirasinda bu durum teshis edilip kaplamalar yapistirilmadan sorunlu dislere kanal tedavisi uygulanirken nadiren sizde oldugu gibi tedavi sonrasinda da sikayet ortaya cikabilir. yapilmasi gereken protezlerin solulup kanal tedavisi uygulayip ayni protezleri tekrar yapistirmak

 • Bunu Cevapla Salih Tahir

  Hocam selamlar ve saygılar birkaç gündür dolgu olan Dişim de aşırı derecede ağrılar oluşmaktadır Diş hekimine gittim de dişime kanal tedavisi uygulandı ve yeniden dolgu yapıldı Buna bir ilaç tedavisi verilmeden kanal tedavisinin yapılması doğru bir uygulamadır Honda Sedan bilgi almak istiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar,
   Öncelikle gecmiş olsun diliyorum. Kök kanal tedavisinden sonra bazı bulguların hemen geçmesi bazan olmayabilir. Bu gibi durumlarda biraz zamana gerek olabilir. Yine de, size en iyi bilgiyi hekiminiz verecektir. Antibiyotik kullanımı da buna dahildir. Saygılarımla…

 • Bunu Cevapla Süheyla

  Hocam merhabalar Benim 20 yaşındaki oğluma kanal tedavisi yapıldı ve daha sonra dolgu işlemi yapıldı fakat ağrıları bir türlü geçmedi acaba bu dişin çekilmesi gerekiyor ve kurtulma şansı var mıdır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi bir kanal tedavisi yapıldıysa, herhangi bir sorun yoksa geçebilir. Eğer çiğneme yaparken yada durup dururken ağrı yapıyorsa tedavinin yenilenmesi gerekiyor. Geç kalmış sayılmazsınız, yapılan kanal tedavisi sökülüp yeniden yapılacak, böylece diş kurtulabilir. Geçmiş olsun, saygılar.

 • Bunu Cevapla reşit

  Sevgili Hocam merhabalar sitemize vermiş olduğu cevapları yakından takip ediyorum ben de size bir sorum olacak Dün bir kanal tedavisi yaptırdım ve ikinci bir kanal tedavisi için doktorun tarih verdi üzerine yapmış olduğu geçici dolgu ağzından çıktı tekrardan diş hekimliği başvurmam gerekir mi yoksa randevu tarihine kadar beklemen gerekiyor mu beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Önemli bir durum tanımlamıyorsunuz Onur bey. Ancak yine de bu tetkiki sizden isteyen hekimin sonucu yorumlaması daha doğru olacaktır. Sevgiler.

 • Bunu Cevapla talha

  Hocam merhabalar bundan yaklaşık olarak 2 yıl kadar önce dişime kanal tedavisi ve dolgu tedavisi yapılan hiçbir zaman ararım veya Sızım olmadı fakat bu yapılan işlemin ağzımda kötü kokuya neden olduğunu düşünüyorum Sizce bu kötü koku doğrudan kaynaklanabilir mi ve dişimde morluklar oluştu morlukların sebebi ne olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   merhaba,
   dolgunun taşıp taşmadığını görmeden herhangi bir yorum yapamam.
   geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Çiğdem

  Merhabalar bugün dişime kanal tedavisi yapıldı Doktor benden biraz fazla para aldı acaba küçük bir çürük dişi mi para almak için mi kanal tedavisi yaptı Bana cevap verir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Etik olarak hiçbir doktor bahsettiğiniz şekilde davranmaz,gerekeni yapmıştır,geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Kezban

  Sayın hocam Merhabalar işlerinden bir tanesinde sorun olduğundan dolayı Doktorum tedavisi yapılması gerektiğini söyledi Acaba tedavi sırasında veya tedavi sonrasında ağrım olur mu bu durum yemek yememe engel midir cevaplarsanız çok sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kök kanal tedavisi gözle görülen bir tedavi değildir. Diş kökü içindeki enfekte sinirler çıkartılır temizlenir ve yerine kanal dolgusu konulur. Görünen kısımda herhangi bir işlem olmayacağı için; yemenizi ve konuşmanızı engellemez. Ancak pansuman aralarında hafif sızlamalar olabilir bunlar da geçicidir. Tedavi sonunda bir sıkıntı kalmaz. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Orkun

  Merhaba. Yaklaşık 3 ay önce sol alt azı dişimden kanal tedavisi oldum. Kanal tedavisinden yaklaşık 2 hafta sonra kaplama yapıldı. Şimdiye kadar bir sorun olmadı ancak son bir kaç gündür dişimde ağrılar başladı. Özellikle yemek yerken ya da sıcak soğukta değil . Durup dururken ağrımaya başlıyor. Kaplamanın altında kararma var. Sorun nedir ?
  Teşekkürler şimdiden

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Orkun Bey merhabalar Öncelikle geçmiş olsun diliyorum ağrılar yeniden başladıysa ve soğuk sıcak algısı yükseldiyse mutlaka bu dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekir.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Merhaba Doktor Bey,

  3 gun once kanal tedavisi yapıldı. 4 kanallı bir tedaviydi ve bana soylenen disin kotu halde oldugu ve kemik dokusundan da biraz yedigiydi. Kanal tedavisinin sorunsuz bir sekilde bitti ve gecici dolgu ile 2 hafta sonra degistirilmek uzere kapatildi. Ancak disin yan tarafinda dis etinde sisme meydana geldi. Onun disinda herhangi bir sikayetim yok. Bu sisme gecici bir sey midir yoksa doktoruma basvurmali miyim yine?

  Tesekkurler.

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba ben dün azı dişime kanal tedavisi baslandi uyuşmadigi için dişe uç tane iğne yapildi içine ilaç konuldu ve sabah uyamdigimda sol yüzümde şişlik vardi agrida var sebebini öğrenebilir miyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar dişinizde bir iltihaplanma söz konusu iltihaplanma söz konusu olduğundan dolayı da yapılan iğneler işinizde uyuşukluğa Neden olmuyor öncelikli olarak doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmalısınız buradaki iltihap kurtulduktan sonra işini de gerekli tedavi gerçekleştirilebilir

 • Bunu Cevapla Birgül

  Merhaba.hocam ben bu hafta kanal tedavisi oldum azı dış olduğu için disim. 3 köklü yanlız kanalın 2 , kapatıldı diğer kanal tıkanmış su anda agrim yok 3 kanaldan 2 kanal dedavisi oldu bu dışında nekadar süre çekilmesini engeller .teşekkür

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Birgül Hanım merhabalar bu konudaki sürece tedavinizi gerçekleştirecek olan diş hekimi karar verir muayene sonrasında sizlere gerekli Bilgi verilecektir

 • Bunu Cevapla betül

  iyi günler doktor bey.. ben yaklaşık 2 ay önce kanal tedavisi oldum bugünlerde ağrım olduğu için başka doktora gidip rötgen çektirdim. önceki doktor sinirim birini hiç temizlememiş ve dişimi kırmış bu gittiğim doktorda diş çekimi olacağını ve çok ağrımın olacağını söyledi doğru mu bu durum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Betül Hanım merhabalar bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz Doktorunuz gerekli tedavi gerçekleştirecektir Eğer dişinin çekilmesi gerektiğini söylüyorsa işiniz çekilecek ve edavi olarak sizlere İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla ferhat

  hocam merhaba, sağ üst 4. dişim çürümüş ve ucundan küçük küçük kırılmıştı. doktora gittiğimde içten çürüdüğünü ve temizleyip dolgu yapacağını söyledi. temizledikten sonra sinirlere dokunmadım ama çok yakın bir yerde olduğu için ağrı yapabilir dedi. aynı günün gecesinde çok ağrıdığı için başka bir doktora göründüm ve sinirleri alacağını söyledi. sonrasında kanamayı ve akıntıyı durduramadı yaklaşık 20-25 dk durdurmak için uğraştı. şimdi ise 2 haftadır burnumdan su şeklinde sıvı geliyor nedenini bilmiyorum söylemiyorlarda. Acaba nedeni ne olabilir? Sinüslerimle ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ferhat Bey merhabalar burnumuzdan gelen akıntı farklı bir nedeni olabilir bunun için kulak burun boğaz uzmanına görüşebilirsiniz işinizle ilgili olarak bu dişimizin temizlenerek kanal tedavisi yapılması ve daha sonra Bu da işimize kaplama tedavisi uygulanarak işiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla nur

  Meraba disime seramik kaplama(kapak) yapildi disimde 4gun sonra ilthab oldu kucuk kirmizi yuvarlak gibi ne yapa bilirim? Niye boyle oldu? Korkuyorumda

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nur Hanım merhabalar yapılan kaplama uygulaması yanlış bir uygulama olarak yapılmış ve diş etinde bir iltihaplanma oluşturmuştur bu kaplamanın değiştirilmesi ve tekrardan yapılması gerekmektedir alttaki dişinde kanal tedavisi olması gerekir

 • Bunu Cevapla Talha

  Hocam 5 ay önce Yanyana olan 2 dişime kanal tedavisi yaptırdım. Bir dişim sorunsuz kanal tedavisi oldu. Diğer dişimde sinirler ölmedi ve doktorum geçici dolgu yaptı ve istediğim Zaman gelip geçici dolguyu kaldırıp düzeltileceğini söyledi. Bugün başka bir doktora gittim geçici dolgusu Olan dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmam gerekiyor ??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Talha Bey merhabalar Eğer Doktorunuz dişinin çekilmesi gerektiğini belirtmiş ise bu dişinizin çekilmesi gerekmektedir Dilerseniz bir başka doktora da muayene olabilirsiniz Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla sevil

  kanak tedavi bölgesine diş ipi kullanılabilir mi ve kanal tedaviden sonra dolgu olması gerekir mi tşk….

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevil Hanım merhabalar Tabi ki diş ipi kullanılabilir Kanal tedavisinden sonra Doktorunuz dolgu tedavisi gerçekleştirecektir

 • Bunu Cevapla Tolga

  Merhaba ben kanal tedavisi yaptırdım tek seans sürdü ama hastaneden eve geldm ve halen ağıyor bu normal bir durummudur Teşekkürler

 • Bunu Cevapla Tolga

  Merhaba dün ön dişime kanal tedavisi yapıldı aynı gün ağrılar vardı bugün ağrılar azaldı sizce tedavi işe yaradımı yemek yerken dişimin üstüne basınca ağrı oluyor bu normalmidir teşekkürler

 • Bunu Cevapla ömür

  mrb hocam yaklasık 15 gün önce sag alt 20lik dişime kanal tedavisi yapıldı fakat agrısı bi türlü geçmiyor ne yapmam gerekiyor

 • Bunu Cevapla Simay

  Hocam mrb disim iltihapliydi bunun uzerine ilac kullanmadan 3 seanslik kanal tedavi yapildi 3.seansda dolgu oldu 1 hafta gecti uzerinden ve dis hala iltihapli geceleri uyuyamiorum agridan uzerine bastiramiorum antibiyotik kullanmam dogru olurmu ve kanal tedavi olmasina ragmen neden agri devam edio cevaplayip bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum ..

 • Bunu Cevapla Cagatay

  Hocam merhaba benim ön üst dişimde köprü vardı fakat köprüyü tutan dişim apse yaptı ve şişme oluştu antibiyotik kullandım düzeldi sonra kanal tedavi yaptırdım tedaviden 2 saat sonra Ağrı’lar oluştu ertesi gün ise birden yüzümde şişlik oluştu ve dişimin kökü yine iltihaplanma oluştu doktorumu aradım antibiyotik söyledi kullan duruma göre tedaviye devam ederiz Dedi ama korkuyorum dişimi kaybetmekten sizce normalmi kanal tedavi sonrası tekrar şişip apse yapması yoksa tam temizlenmedimi

 • Bunu Cevapla CANBERK

  Merhaba doktor bey ben 2 gün önce kanal tedavisi oldum fakat çok uzun ve zorluydu yaklaşık 2 buçuk saatte bitti bir diş şuanda normalde bir şikayetim yok fakat dişime baskı olunca ağzımı kapatınca veya yanlışlıkla bişi çiğnersem çok acıyo doktorum ağrı olabilir bir hafta demişti ama bu kadar ağrıması normal midir?

 • Bunu Cevapla Emrah

  Hocam iltihaplı dişe antibiyotik kullanmadan kanal tedavisi yapılırmı.iki gün önce iltihaplı dişime kanal tedavisi yapıldı dişim 3 defa iğneye rağmen uyuşmadı . Sorun olurmu hocam acsba.

 • Bunu Cevapla imran

  Merhaba doktor bey. Uc haftadir disimde siskinlik vardi fakat hic bir agri hissetmiyordum doktora gittim. Iltihap olmadigini soyledi oradan uyusturucu yapti ve o disime dolgu yapti. Dolgu yaparken de bir agri hissetmedim. Fakat siskinlik dort aydir hala duruyor doktora gittim ve iltihap oldugunu disimin cekilmesi gerektigini soyledi. Hic bir agrisi yok ve disim de saglam gorunuyor.Sizce ne yapmaliyim ? Simdiden teşekkür ederim

 • Bunu Cevapla Esra

  Hocam merhaba 6 ay önce bir dişim ( sağ altta) kanal tedavi yapıldı. iki gündür korkunç ağrıyor. Dün, işlemi yapan doktoruma gittiğimde yirmilik dişin baskı yapıyor olabileceğini ya da dişin kanal tedavisini kabul etmemiş olabileceğini söyledi .Pazartesi gideceğim, kurtaramazsa çekecekmiş. Antibiyotik verdi, kullanmaya başladım ama ağrıdan ağlıyorum . Ne önerirsiniz ?

 • Bunu Cevapla davut

  merhabalar,
  kardeşime dün kanal tedavisi uygulandı fakat sinirler alınırken çok fazla ağrısı oldu. iki defa morfin yapıldı ve tuzlu suyla uygulama yapıldı fakat oldukça fazla ağrısı oldu. doktor kanalda iltihap var ondan oluyor dedi, normal midir. ayrıca eğer iki üç gün çok aşırı ağrın olursa dişi çekmek zorundayız yapacak birşey yok dedi. kanallarda iltihap varsa morfin vurulmasına rağmen kanallar temizlenirken ağrı olması normal midir.

 • Bunu Cevapla Aysun

  Mrb sol üst dişim önce dolgu yapıldı dahs sonra şiddetli ağrılardan dolayı kanal tedavisi başladı ilk tedavide temizledi dişimi ve geçici dolguyla kapattı ilaç verdi fakat şu an dişimde bi ağrı var bastrınca daha çok ağrıyo normal mi bu ??

 • Bunu Cevapla Berkay

  Kanal tedfavili dişimin bir koku olmuş. doktor o kokun alınması gerekiyor dedi. tedavi ile ilgili bilgi verir misiniz?

 • Bunu Cevapla hatice

  MERHABA Hocam ben yaklaşık iki bucuk ay önce kanal tedavısı yaprırdım yanlız dişim ara ara çok şiddetli ağrıyor geceleri ağrıdan ağladığım bile oluyor . Doktoruma gittim işte dişi kurtarmak için kanal yaptım ama çekilmesi gerek dedi ve sallanıyor bıraz hatta yanındakı dişlerde sallanıyor ne yapmalıyım hocam çekmedim hala ve bir aydır sık sık sızlıyor .. 🙁

 • Bunu Cevapla mehmet

  Hocam ben bugun sag alt disime kanala tedavisi yaptirdim. Aksam uzeri eve geldigimde disime sert bisey degdiginde agriyor. Elimlede bastirdigimda yine agriyor. Acaba sinirler iyi temizlenmedigindenmi agriyor yoksa tedavi bugun yapildigi icinmi agriyor

 • Bunu Cevapla naz

  Mrblar benim disim kanal tedavisi yapildi iki seansla daha sonra yemek yediqimde bisey isirdiqimda aciodu ayrica yan tarafi etinden sivilcw gibi sisio inio sistiqinde disim acimiio acaba bi sorun olustururmu yada olabilirmi ole seyler. İki ayi gecti yapilali

 • Bunu Cevapla mehmet

  Hocam sorumun cevabini bekliyorum suan cok az agri var. Kanal tedavisi olan disime sert bisey degdiginde yine agrio.

 • Bunu Cevapla deniz

  Mrb hocam 5 gün önce sağ alt disime kanal tedavi yaptir dim devlet hastanesinde ve ağrılar sizilar geçmiyor sorun ne olabilir

 • Bunu Cevapla Mehmet

  İyi günler dilerim. Yaklaşık 1 yıl kadar önce azı dişlerimden birine kanal tedavisi yaptırdım. Bundan 6 ay kadar sonra bu dişimde bir kaç gün feci ağrılar hissettim. Acile gittim ve bana ağrı kesici verdiler. Onu kullanınca bu ağrılarım geçti fakar dişin yanında ufak çapta bir şişlik oldu. yemek yerken bir sorun olmuyor ama dış çene tarafından elimle bastırınca şişlik bölgesi acıyor. 3 ay boyunca bu şişlikle günlük hayatımı devam ettirdim fakat bu aralar öenmli bir sorun teşkil edermi diye tereddüte düştüm. Sizce bu şişlik ne olabilir?

 • Bunu Cevapla hakan

  kanal tedavisinde konan ilaçtan sonra ağrı olması normal mi

 • Bunu Cevapla melike

  Merhaba hocam benim sağ üst en sondaki dişimi kanal tedavisi yaptırdım o tarafa üç dış kaplama olacaktı fakat kanal tedavisinden sonra soğuk ve sıcak bişeyler yerken hafif sızlama yapıyor doktor kaplama diş yapacaktı parasını falan ödedim fakat şimdi bana bi altı aya kadar bekleyelim ağrı geçmezse tekrar kanal tedavisi yapıcaz dedi bunun başka kısa bir yolu yokmuş

 • Bunu Cevapla okan

  Hocam Merhaba Yaklaşık 1 Bucuk Ay Önce Sol Küçük Azı Dişimden Kanal Tedavisi Oldum.İlk Bir Hafta Normal Şekilde Ağrılar Oldu ve Antibiyorik ve Ağrı Kesiciler İle Geçirdim.Dişimden Memnumdum ve Rahat Bir Biçimde Kullanıyordum.Fakat 1 Gün Önce Uyandıgımda Dişime Bastıgımda Acı ve Ağrılar Oluşmaya Başladı.Doktoruma Gittim ve Agrı Kesici ve Antibiyotik Verdi.Şuna Ön Dişlerim ve Damağımda sızı ve dişlerimde basınca acı hissediyorum.kanal olan dişimi çektirmelimiyim ? sizce bunu sebebi nedir ?

 • Bunu Cevapla Arslan

  Hocam bugun kanal tedavisi yaptirdim gecici dolgu kullandi kanal tedavisi sirasinda kullandigi ilac ismi nedir bilmiyorum ama islem sonrasi burnumdan akmaya basladi camasir suyu gibi bir kokusu vardi doktora tekrar gittigimde sinuslere dolmustur bir sıkıntısı olmaz dedi bu ilacin burnumdan gelmesi sıkıntı olusturur mu

 • Bunu Cevapla Feray

  Dr bey dışım çürüktü Ağrı yapıyordu Dr gıttım Dr temızleyıp kanal tedavısı yaptı sonrasın dolgunun ıcı üst dıslet kaşınmayacağım başladı neden olabılır

 • Bunu Cevapla Pelin

  Hocam 2 sene önce kanal tedavisi yaptırdım ve yaptırdıktan sonra ağrı çektim ve doktor o kanli tekrar yaptı sonra bi sorun olmadı ama bu aralar çok şiddetli ağrılar oluyor sizce ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Pelin

  Ve kenarından biraz kırıldı

 • Bunu Cevapla Ayşe Güler

  Merhaba, bir süre önce dişimi çektirdim. 2 ay önce de diş teli taktırmak için kontrole gittim. Diş taşı ve diş eti tedavisi gerekli denildi ve yapıldı. Diş taşı temizliğinden sonra çekilen dişimin yanındaki dişin dibinde diş eti çizgisinin altında bir çizik ve o çizigin yanında sararma var daha önce böyle bir sorun yoktu nedeni diş taşı temizliğindeki hata mi ve o dişimi kurtarmak için en sağlıklı yol nedir? Lamine porselen kaplama olur mu? Çekilen dişimin diğer tarafındaki dişim kanal tedavisi tekrarı ve porselen kaplama yapılacak dendi. Sonrasında diş teli tedavisine başlanacak. Çekilen dişimin yerine en sağlıklı tedavi ne olur? İmplant dışında.

 • Bunu Cevapla hacer

  Merhaba..ben hacer dişim agrıdığı için doktora gittim film cekmeden kanal Tedavisi yapıcaz dedi..yapıldı fakat kapatılamadı sinirler ölmüş olmalı diyo ama ben iğne ile temizlerken sızı hissediyorum..ne yapmam gerekiyo..

 • Bunu Cevapla merve

  2 gün önce sag üst ve alt dişime kanal Tedavisi yapıldı ama hiç bişey yiyemiyorum basamıyorum basınca çok ağrıyor basmasamda agrıyo agrı başıma vuruyor bu normalmi

 • Bunu Cevapla Muhammed

  hocam kanal tedavisi yaptırdım yaptıralı 10 gün oldu ancak su içerken dişim ağrıyor ve yemek yerken kanal tedavisi yaptırdığım kısımla yemek yiyemiyorum ne yapmalıyım tekrar doktoramı gözüküyüm yoksa normal bir durum mudur bu ağrılar ?

 • Bunu Cevapla Nazlı

  Kolay gelsin yaklaşık 4 gün önce sağ alt sondan 2. Dişime kanal tedavisi uygulandı operasyon sırasında uyuşmadı ve 2. Anestezi almak durumunda kaldım sonrasında doktor şuanlık bitti ama 2. Seansta görüşmek üzere dedi oradaki hemşirede pansumana geleceksin dedi ne zaman dedim randevu alacaksın dedi bana verilen randevu 30 martta ağrım aşırı derecede fazla üstüne basamıyorum hiç bir şey yiyemiyorum ağrı kesici almadan duramıyorum ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Neslihan

  merhaba hocam.benim iki gün önce dişime kanal tedavisi yapıldı.agrılarım çok şiddetli değil ama ağrı kesicilerle geçiriyorum.yapılan dişimin damağı biraz şiş ve hassas tek seansta bitti tedavi sizce iltihap olabilirmi yoksa normalmi bu şişlik ve hassasiyet.şimdiden teşekkür ederim

 • Bunu Cevapla esma

  Ben disime kanal tedavisi yaptırdım 2 gün geçtikten sonra cok agri yapmaya basladı suan ölüyorum kanal tedavisinin sadece 1 seasnsı bitti daha porselen kaplama yapilmadi sadece geçici dolgu var ama muthis bir agri var bana hangi agri kesiciyi önerirsiniz hocam

 • Bunu Cevapla ece

  mrb hocam benim alt sag ve sol birkac disim kaplama bunlarin altinda dis etlerim cok agriyor ve ozellikle sag tarafta morarma var sebebi nedir acaba

 • Bunu Cevapla vahide

  hocam bugün kanal tedavisinin ilk aşaması yapıldı doktorum 5 gün sonra tekrar çağırdı. .ama dişim hiç bukadar arimamisti şuan çok ağrıyor. minoset içtim..9 aylik emzikli bir bebegim var..bu ağrı normal mi? ne yapabilirim??

 • Bunu Cevapla Hülya

  Hocam Merhaba. 2-3 ay önce üst ön dişimin yanındaki 3. Dişe kanal tedavisi uygulandı hemde hiçbir röntgen çekilmeden dolgu yapar gibi kanal tedavisi yaptılar. Tedavi sonrasında sağ gözümün biraz alt kısmından yanağıma bastırdıgımda dış dibinde hafif ağrı ile birlikte bir basınç oluşuyor sonra diş dibine dokunduğumda diş eti ile yanağımın birleştiği yerde misket gibi birsey olduğunu farkettim üzerine bastırdığımda apse varmış gibi bir ağrı oluşuyor doktora gittiğimde bana ağrı kesici verdi ama geçmedi tekrar gittim tek açıdan röntgen çekti ve bir sıkıntı olmadığını söyledi ama bir ihtimal dışı kaybedebiliriz dedi dişimi kaybetmek istemiyorum başka bir doktora gideceğim fakat öncesinde beni bilgilendirirseniz şok sevinirim lütfen bana yardımcı olun.

 • Bunu Cevapla esra

  Merhaba ben bugün kanal tedavisi oldum asiri agrili bi tedavi oldu benim için Dr yarin kontrole gelmemi söyledi onun haricinde disime tekrar bi işlem uygulanirmi ve yanagimda şişme ve morarma oldu buda normal mi geçer mi acaba şimdiden teşekürler

 • Bunu Cevapla feride

  merhaba ben 3 gün önce dişime kanal tedavisi yaptırdım fakat sıcak birşey içtiğimde 1 dk süren sonra tamamen geçen bir ağrı oluyor acaba enfeksyon olabilir mi birde kanal tedavisi sırasında dişin içerisine sivri cismi soktuğunda kanama oldu baya kendisi de şaşırdı ama birşey söylenmedi ne gibi bir problem olmuş olabilir?

 • Bunu Cevapla zeynep

  Hocam merhabalar 9 ay önce ön disime kanal tedavisi yaptirdim sonra surekli agri oldu o bölge acilip antibiyotik kondu sonra yine dolgu yapilarak kapatildi bu islem 2 kez tekrarlandi ama o disimin agrisi hic gecmedi özellikle grip oldugum zaman agrim cok oluyor ve doktorum bunun normal oldugunu söylüyor ama ben hergün agri cekiyorummm bu normalmi bu disime ne yapmam lazim sizce

 • Bunu Cevapla rabıa

  hocam bugun daha once dolgu yapılan dısıme kanal tedavısı uygulandı fakat eve gelır gelmez uygulanan ıslem dustu ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Zeynep

  4 gün önce kanal tedavisi oldum iltihaplı bi disti tedavi olduktan sonra ağrılarım geçmedi doktorun pansuman yaptı kapattı sonra yanagim sisti iltihap yumuşak dokuya geçmiş ilaç kullanmaya başladım bugün kalktığımda agzimda kan vardı kanal tedavisinden sonra kapatılan disimjn orası kanamis ne yapmam gerekiyo

 • Bunu Cevapla Ķevser

  Hocam Merhaba, yaklaşık 1 sene önce sol üst azı dişime kanal tedavisi oldum bundan 3 ay sonra dişim yandan
  kırıldı ve hava almaya başladı,biraz korkudan ihmal ettim ve Dr. gitmedim şimdi ağrım var ve boğazımın altında bir şişlik var acaba dişimdi kaynaklı mıdır

 • Bunu Cevapla Merve

  Doktor bey merhaba,dişime kanal tedavisi yapılmıstı ancak sürekli şişti ve agrı yapmaua başladı,doktora gittiğimizde çekmemiz gerekiyor dedi,farklı bir doktora gittim tekrardan temizleyip kanal yapıcaktı,o dişimde küçük bir delik açtı ve açık bıraktı tekrar randevu verdi,ancak dişim inanılmaz bir şekilde şişti,dişimi açıp açık bırakması normal bir şey mi ? Yoksa büyük bir hata mı ve çekmekten başka bir seçenek yok mu ?

 • Bunu Cevapla rabia

  hocam benim 1 sene önce yapılan dişime ağrımamasına rağmen bu sene doktorum buna kana yolu yapılacak dedi ve kanal yolu tedavisi yaptı. Aradan 1-2 ay geçmesine rağmen hala ağrıyor ve çeneme vuruyor ağrısı elimi çeneme değdiremiyorum bunun için ne yaptırmam gerekiyor.

 • Bunu Cevapla Günay karatop

  Merhaba hocam size sorum şu, ben iki seans kanal tedavisi yaptirdim. Ve disimde şiddeti ağrı var sebebi ne olabilir. Uykudan uyandirma derecesinde bu ağrı. Sebebi ne olabilir

 • Bunu Cevapla Günay karatop7

  Gecici dolgu yapılmıştı kanal tedavisinde o düştü ağrı sebebi bu olabilir mi sizce yada ici hala iltihaplı da ondan mi ağrıyor

 • Bunu Cevapla Seher

  Sol alt arka dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldu üst çenedeki alttaki dişin üzerinden diş çekildi imlant hazırlığı fakat 10 gündür sol yanağımda şişlik var görünür şekilde çenemde açmada kapamadada ağrım oluyor yorumlarsanız sevinirim teşekürler

 • Bunu Cevapla çınar

  hocam kolay gelsin ben yaklaşık bir ay önce kanal tedavisi yatırdım ama henüz ağrıcı geçmedi daha bu durum neden olur hocam ağrıdan durulmaz hale geldim artık bunun sebebi nedir.

 • Bunu Cevapla Senem

  Damağımda Ağrı var yatırmıyor şişme var ne yapmalıyım lütfen yardım edin

 • Soru Sorun