Diş Hekim Fiyatları

Porselen Diş Kaplama

21 Şubat 2015

Son yıllarda oldukça popüler konulardan birisi olan kozmetik diş hekimliği her kesimden insan tarafından sıklıkla anılmakta ve yakından takip edilmektedir. Bu konuda bir çok başvuru alan kozmetik diş hekimliği parlak diş ve mükemmel gülüş hayallerini gerçekleştiriyor. Kozmetik diş hekimliği dişler üzerinde yanlızca estetiği değil fonksiyonelliği ve sağlığı koruyan da bir uygulama olduğu için bu kadar popüler.

Kozmetik diş hekimliğinde popüler tedavi yöntemleri hangileri ?

Son yıllarda en sık uygulanan diş hekimi operasyonları arasında diş beyazlatma ve porselen diş kaplama uygulamalarını örnek gösterebiliriz. Zamanla dişler üzerinde oluşan renklenmeler kişilerin rahat bir şekilde gülümseyememesine ve kişileri olduklarından yaşlı göstermesine neden olmaktadır. Çay, kahve ve sigara lekeleri dişler üzerinde muhakkak istenmeyen lekelerin oluşmasına neden olur. Bu lekeler diş beyazlatma uygulamaları ile diş beyazlatma uygulamalarının yetersiz kaldığı zamanlarda ise porselen kaplama uygulamaları ile giderilmekte ve ortaya mükemmel gülüş tasarımları çıkmaktadır.

Porselen kaplama uygulamaları ile dişler nasıl parlak ve güzel bir konuma getiriliyor ?

Porselen kaplama uygulamaları doğal diş renginden yapılan ve oldukça estetik bir malzemeden uygulanan ince kabuk yapılardır. Bu kaplamalar dişin ön yüzeyine uygulanırlar. Oldukça etkili ve estetik bir yöntem olan porselen kaplamaları ile dişleriniz hem korunmakta hemde estetik bir şekle bürünmektedir. Bu uygulama ile dişleriniz yanlızca 0.3 mm kadar kesilmektedir. Bu sayede yapılacak uygulamalar ile doğal dişlerinizde zarar görmemiş oluyor.

Porselen kaplama uygulamaları ile hastanın dişlerinde ne gibi değişiklikler yapılabilir ?

Bu uygulama ile dişi kırık bir hastanın, dişlerinde lekeleri olan hastaların, dişleri arasında boy farklılıkları olan hastaların, dişlerinin beyazlığından memnun olmayan hastaların, dişleri çatlamış yada aşınmış olan hastaların dişleri hem sağlığına kavuşturulur hemde hemde hastalara diş estetiği kazandırılmış olur. Hastalar yeni dişleri ile güveli bir şekilde gülümseyebilir, öz güvenlerini yeniden kazanırlar.

Porselen kaplama uygulamalarının herhangi bir yan etkisi var mıdır ?

Porselen kaplama uygulamalarında kullanılan malzemeler dişler ve diş etleri ile yüzde yüz uyum sağlar, eskiden kullanılan metal destekli kaplamalar diş etlerinde alerjik bir reaksiyona sebep oluyordu fakat yeni uygulanan teknikler ve malzemelerle dişleriniz doğal bir görünüm kazanırken aynı zamanda hiç bir şekilde alerjik bir yan etkiye de maruz kalmazsınız.

Porselen kaplama uygulamaları kaç seansta yapılabilir ?

Porselen kaplama uygulamaları 2 yada 3 seansta hastaya rahatlıkla uygulanabilmektedir. Porselen kaplama uygulamaları sayesinde hastanın dişçi koltuğunda kalma süresi oldukça düşüktür. Bu uygulamanın tamamına yakın bir süresi labaratuar ortamında gerçekleştirilmektedir. İlk seansta hasta ile doktor tanışması ölçülerin alınması, ikinci seansta dişlerin kesilmesi ve ölçülerin alınması son seansta ise diş porselen kaplamalarının yapıştırılması sağlanır.

Porselen kaplama uygulamaları ile doğal diş görünümüne sahip olabilir miyim ?

Porselen diş kaplama uygulamaları ile doğal dişe en yakın görünüm elde edilmiş olur. Bu görünüm diğer dişlerinizden farklı bir görünüm değildir. Diş hekiminiz kaplama yapılacak olan dişinizin rengini, boyutunu ve şeklini diğer dişlerinizle birebir olacak şekilde ayarlayacaktır.

Porselen diş kaplama fiyatları

Porselen diş kaplama fiyatlarında asgari ücretler Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenir. Her yıl farklı tarifiler üzerinden ücretlendirilen diş kaplama fiyatları bir çok etkene göre değişim gösterir. Bu etkenler hastanın durumuna göre, diş hekimi uzmanına göre, kaplama uygulanacak olan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir.

Porselen diş fiyatları ne kadardır?

Porselen kaplama uygulamalarının fiyatlarının yüksek olmasının asıl nedeni kullanılan malzemelerin yurt dışından ithal edilmesidir. Dolar üzerinden yurt dışından getirilen bu malzemeler enflasyon oranlarının değişmesi ile beraber hastalara da yansımaktadır. Hem doktorlar hemde hastalar için oldukça maliyetli olan bu uygulamalarda doktor ve teknisyen kalitesine göre de fiyatlar değişmektedir.

Malzemesine göre fiyat farkı yaşanabilmektedir

Porselen kaplamalarda uygulanan malzemeler arasında da kalitesine göre fiyat farkı olabilmektedir. İşçilik ve malzeme kalitesini mutlaka fiyat farklılıklarında görebilirsiniz.

Fiyatlar doktorlara göre değişiyor neden ?

Fiyatların değişmesinde ki en büyük nedenlerden birisi de doktor farkıdır. Bu alanda uzman olan bir doktor ile normal diş hekimi arasında mmutlaka fiyat farkı olmaktadır. Bir doktorun çalıştığı teknisyen ile diğer doktorun çalıştığı teknisyen farklıdırlar. Bu doktorların teknisyenlere ödedikleri fiyatlarda teknisyenlerin becerisine ve işçiliklerine göre değişmektedir. Bu kadar değişken olan bir sistemde mutlaka fiyatlara yansımaktadır.

Bugünün şartlarında ortalama olarak porselen diş kaplama fiyatları nedir ?

Günün şartlarını değerlendirdiğimizde ortalama olarak porselen kaplama fiyatları kalitesine göre tek diş 100 tl den başlamakta 2000 tl ye kadar çıkmaktadır.

 

Benzer Yazılar

46 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla karaca

  Doktor bey bir dişime kaplama yaptırdım fakat dişimdeki ağrılar bir türlü geçmek bilmedi acaba nasıl bir tedavi uygulanmasını önerirsiniz. Lütfen yardımcı olun.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Porselen kaplamanızı yeni yaptırdıysanız bir süre hassasiyet hissetmeniz doğaldır..eğer geçmez ise hekiminize başvurun,kanal tedavisi yapılabilir…sağlıklı günler dileğiyle

 • Bunu Cevapla Özgü

  Doktor bey merhabalar dişlerimi komple porselen kaplama yaptırmak istiyorum. Kaplama uygulaması nasıl yapılıyor. Kaplama uygulamasında dişler küçültülüyor mu ? İşlemler ne kadar sürede tamamlanmaktadır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Özgü hanım dişlerinizin komple porselen yapılması için estetik yada diş sağlığına bağlı ağır sorunlarınızın olmsı gerekiyor.Nasıl böyle bir sonuca sahip olduğunuzu bilemiyorum.Eğer sadece estetik kaygılarla böyle bir sonuca vardıysanız LAMİNANT PORSELEN denilen bir sistemle sorununuz halledilebilir.Bu sistemde diş tamami ile küçültülmez.Bazen hiç dişten doku kaybı olmadanda yapılabilir.Ancak bunun kararını ve gerçekten gereksinmenizin olup oladığına karar verebilmek için görmek gerekir.

 • Bunu Cevapla Baysal

  Merhaba doktor bey azı dişlerimin iki tanesi porselen kaplama yapılmak üzere kesildiler. Daha sonra üzerine geçici dişler takıldı. Bir kaç gün bu şekilde olacakmışım. Geçiciler yapıldıktan sonra sızlamalar ve ağrılar oluştu normal midir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Baysal bey.. kesim sürecinden daimi kullanacağınız kaplamalar takılana kadar ağrınız olabilir

 • Bunu Cevapla Songül

  Doktor bey merhabalar azı dişim kırıldı ve doktor bu dişime kaplama uygulaması yaptı. Fakat yapılan kaplama oldukça yüksek oldu. Doktor dişi törpüledi yeniden yapmadı. Dişin altında bulunan metaller törpülemeden dolayı sanırım dışarıya çıkmış bu durum beni gerçekten çok üzdü ve rahatsız etti. Ne önerirsiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Songül hanım eğer yükseklik gerçekten varsa mutlaka ayarlanmalıdır. yeni kalplamalar insana değişik gelebilir. ama yükseklik varsa müdahale edilmeli.

 • Bunu Cevapla Nergis

  Porselen kaplama yaptırmayı düşünüyorum dişlerimden hiç memnun değilim bu konu hakkında bana bilgi verirmisiniz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nergis hanım merhabalar tabiki öncelikli olarak muayene olmalısınız. Dişlerinizin durumuna göre istediğiniz estetik uygulamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

 • Bunu Cevapla Burhan

  Merhaba,
  5 yıldan fazla bir zamandır üst dişlerimin bir kısmına porselen kaplama yaptırmıştım.
  Kaplamanın altında kök dişlerinin biri sanıyorum diş açıkta kaldığından tamamen çürümüş durumda. Her sabah uyandığımda çürük olan diş kanamış ve ağzım kan içerisnde uyanıyorum. Doktora gittiğimde eski protezi sökeceğini ve alttaki dişi çekip iyileşene kadar protezin takılı olduğu yerlerin tamamen boş kalacağını söyledi. İşim gereği sürekli firma ziyaretleri ve ara ara önemli toplantılarım oluyor. Bu beni çok korkutuyor ama bu şekilde de ağız kokusu her sabah kan ve yediklerimin sürekli araya kaçması beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana ne önerirsiniz.
  Çok teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burhan bey geçici bir uygulama yapılabilir olması gerek.. Doktorunuzu bunu sorabilirsiniz. Eğer uygulanılmıyorsa ne yazık ki doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerekecektir.

 • Bunu Cevapla sercan

  merhaba dişlerim de genetik sarılık var ve izler var çok rahatsızlık duyuyorum gülerken özellikle porselen diş yaptırmaya karar verdim ve fiyat öğrenmek
  istiyorum yardımcı olurmusunuz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sercan beuy fiyatlar diş hekimine diş hastanesine yada diş kliniğine göre değişecektir. Fiyatlar ancak muayene sonrasında verilebilir.

  • Bunu Cevapla Bayram

   Merhaba doktor hocam dıs etlerı bozuk o halde dıslerım de bozuk nasıl bırsey yaptırmalıyım

 • Bunu Cevapla murat

  mrb benim ön üst dişlerim arasında ayrıklık var bunlar arasında kı mesafeyı kapatmak ve güzel görünmesini sağlamak için ne yapmamı önerirsiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat bey merhabalar yapılması gereken en uygun tedavi yöntemi yaprak porselen kaplama uygulamaları dersi iyi bir diş hekimi ile çok doğal istedik sonuçlar ortaya çıkabilir.

 • Bunu Cevapla Muhammet

  Kaplama diş fiyatı ne kadar bilgi vrrebilirmisiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Muhammet Bey merhabalar Kaplama diş fiyatları uygulama gerçekleştirecek olan diş hekimliğine ya da Diş hastanesine göre değişkenlik göstermektedir

 • Bunu Cevapla Nuray

  Mrb benim porselen kaplamalarimin degismesi gerekiyo 13tane ama bunun sayisi artabilir ayricada tromboz hastayim ne kadara malolur fiat alabilirmiyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nuray Hanım merhabalar kaplamalarının değişmesi bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora bağlı olarak ya da Diş Hastanesi’ne bağlı olarak fiyatları değişmektedir bu konuda sabit bir fiyat yoktur fiyatlar ancak tedavi sonrasında net olarak belirlenebilir Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Bayram

  Eşimin öndişleri 6 tanesi yapıştırma ve sürekli çıkıyor onları porselen yaptırmak istiyorum ücreti yazarsanız sevinirim 05428155474

 • Bunu Cevapla Petek

  Ben Karabük ten petek bütün dişlerimi porselen yaptırmak istiyorum bunun ortalama fiyatı ne olur fiyat alabilirmiyim

 • Bunu Cevapla Esra

  Merhaba ben esra üst dişime kanal tedavisi yapıldı hem.dolgusu siyah hemde aralıklar var nasıl bir tedavi uygulanır

 • Bunu Cevapla Esra

  Laminat yapılır mı

 • Bunu Cevapla Hilal Nur

  Merhaba hocam ön dört dişim kaplama ve dış görünüş olarak memnun olmadığım için yaprak kaplamayla değiştirmek istiyorum. Fiyatları hakkında bilgi verir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar artık dişleriniz yaprak kaplama olamaz. Porselen kaplama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla esra

  ben üst ön dişime kanal tedavisi yapıldı. kararma olacağı söylendi.kaplama dışında ne yapılır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kaplama öncesi dişinizin beyazlatılması gerekir. Daha sonra kaplama yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla burcu

  merhaba,

  Eşimin dişleri komple ayrık ve küçük bir görüntüye sahiptir.Ve mesleği gereğiyle görüntüsünden rahatsızlık duymaktadır,ne yapılmalıdır.

  Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buca hanım merhabalar lamine diş kaplama tedavisi ile istemiş olduğunuz estetik görünüme sahip olabilirsiniz Nişantaşı’nda Cem Erdoğan’ı önerebilirim

 • Bunu Cevapla gamze

  Merhaba 17 yaşındayım ön dişlerim yamuk çok rahatsız oluyorum ne yapmalıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Gamze hanım bu yaşta dişlerinizde bir ortodonti tedavisi olması gerekmektedir ortodonti tel tedavisi ile sitenizde istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla aynur

  Merhabalar uzmanim benim iki disim onden yani ust dislerimden ikisinin arasi cok aralik ne yapmam gerekiyor kaplama yaptirsam ikisine

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Aynur Hanım merhabalar ortodonti tedavisi uygulanabilir yada yaprak porselen kaplama tedavisi ile dişlerinizin arası kapatılabilir Eğer dişlerinin sağlıklı ise ben ortodonti tedavisine öneriyorum

 • Bunu Cevapla esra

  kanal tedavili dişte kaplamanın nasıl bir yararı var

 • Bunu Cevapla Yiğit Çoban

  Merhaba, benim sağ tarafta üst ve alt köpek dişi denilen dişlerim yanlış yerlerden çıkmış durumda , acaba onlar için tel tedavisi haricinde ne yapılabilir, porselen işe yarar mı? , Bir model ajansına sırf bu yüzden katılamıyorum benim için çok önemli bir sorun.

 • Bunu Cevapla can

  Merhaba Hocam Benim Alt Ve Üst Dişlerimde Bozukluk Var Ve Önden 2. Dişim Soldan3. Dişimi Cezaevindeyken Çektirmiştim Arka Dişlerim Kırık Bunları Porselen Kaplama Yaptırabilirmiyim Yaptırabilceksem Eğer Nekadar Malolur Bana bilgi Verirmisiniz

 • Bunu Cevapla OKAN

  KOLAY GELSİN;
  ÖNCELİKLE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM İKİ DİŞ ARASINA NASIL BİR İŞLEM YAPILABİLİR
  İMPLANT DENİLEN İŞLEM NEDİR KAPLAMA HANGİSİ SAĞLIKLI ACABA SAYGILAR

 • Bunu Cevapla aysun türkkan

  Merhaba hocam benim dişlerimde altta ki ve üstteki azı dişlerim dolgu ve kanal da var ve kanal tedavisi olan dişlerimde koku loyor ve bu dişlerim porselen kaplama değiştisem olurmu .birde ön dişlerimde hassasiyet var kaplatlam olurmu ben şeker hastasıyım dişlerim cürürken hiç ağrı olmuyor ta ki sinirine varıncaya kadar bunun nedeni nedir

 • Bunu Cevapla Ruveyda Sile

  Merhabalar,
  Dişlerimde, antibiyotik kullanmamdan ötürü meydana gelmiş sarı lekeler var. Kaplama yaptırmayı düşünüyorum ancak dişi incelttiklerini ve her şeyin yenilemeyeceğini – elma, kahve vs. gibi- duydum doğru mudur ? Bir zararı var mı ?

 • Bunu Cevapla Esra

  Merhaba hocam benim ust azi dislerim 5 tanesi porselen kaplama ve icindeki metalikler disimde hassasiyet olustu kaplama yeni oldu bu gecicimi yoksa doktora gitmelimiyim

 • Bunu Cevapla emıne

  meraba on dıslerıme lamıne yapıldı 2 sene e ama sırayla kırılıyorlar . ne yapacagımı sasırdım saglamlık bakımından ne onerırsınız.

 • Bunu Cevapla Didem

  Merhaba. 22 yaşındayım. Genlerden dolayi 2 dişim eksik ve Öndeki 4 dişim de ayrık. Görüntüsü nedeniyle rahatsizim. Kaplama veya tel uygulanabilir mi?

 • Bunu Cevapla ali

  3 tane dişe 900 tl fiyat söylediler. ne olduğunu bilmiyorum ama en iyisi dedi. sizce normalmi

 • Bunu Cevapla beyza

  Adım Beyza. Doktor bey sitenize tesadüfen rastladım. 19 yaşındayım ve dişlerim zamanında ailemin yaptırmaları için ısrar etmelerime aldırış etmemeleri sonucu berbat durumda. Bir kere çok sarılar ve alt köpek dişimin biri çok dışarıda duruyor. Bu ilk zamanlar çok rahatsız etsede artık varlığını bile hissetmiyorum fakat bazen dudağımı kesebiliyor. Ben dişlerimi porselen kaplama yaptırmak istiyorum. Bu dişlerle gülümsemek utanmama yol açıyor. Ağzımda pek çok dolgu, metal dolgu ve kanal tedavi var. Ön üst dört dişimde kanal tedavi diş yapım çok fena; demek istediğim çok sıkışık olmasından dolayı araları çürüyor. Gerçi şu an yirmilik dişlerim haricinde çok az dişim dolgusuz. Öncelikle eğer kabul ederseniz tedavimi size yaptırmak istiyorum. Nerede, hangi şehirde çalışıyorsunuz? Fiyatlarınız ne kadar? Ve sabırlı, anlayışlı, can yakmayan biri misiniz? Cevabınızı bekleyeceğim. Teşekkür ederim.

 • Soru Sorun