Diş Hekimi Tedavileri

Kanal tedavisi sonrasında ağrı kanama ve iltihaplanma

1 Kasım 2015

Kanal tedavisi denildiğinde akla endodonti diş hekimi tedavisi gelmektedir. Endodonti diş hekimliği; diş köklerindeki hastalıklarla uğraşan bilim dalıdır. Kanal tedavisi, ölmemiş olan canlı diş köklerinde tek seansta, canlılığını yitirmiş dişlerde ise iki seansta tamamlanabilmektedir. Bu tedavi, diş hekimliğinde en fazla çekinilen (korkulan) tedavi yöntemlerinden birisidir

Diş anatomisi

Dişler; görünen kısmıyla kuron, görünmeyen ve kemik içinde kalan kısmıyla ise kök olarak adlandırılır. Dişin ağızda görünen kısmı “kuron” mine adı verilen dişi koruyan doku tabakası ile kaplıdır. İç kısımda “sement tabakası” alt kısımda ise “dentin tabakası” yer almaktadır. Dentin tabakasının en önemli özelliği içerisinde sinir uçlarını barındırmasıdır. Dentin tabakası dişin canlılığını korur ve ağrı mekanizması ile sorunları kişiye bildirir. Dentin tabakasının alt kısmında “pulpa” bulunmaktadır. Pulpa bölgesinde dişin damar ve sinirleri yer alır. Diş ilk çıkmaya başlarken dişi korur ve besleyerek gelişmesini sağlar. Ayrıca dişler çıktıktan sonra dişte meydana gelen sorunları ağrı yolu ile bize bildirir.

Pulpanın iltihaplanma aşaması

Ağızda bir takım bakteriler yer almaktadır. Bu bakteriler eğer dişler günlük olarak düzenli bir şekilde temizlenmez ise yediğimiz besin maddeleri ile birleşerek asit oluştururlar. Oluşan bu asit zamanla diş minesine eriterek dişin zayıflamasına ve çürümesine neden olur.

Dişin çürümesi ile beraber dişte bulunan sinirler ağrı yoluyla bizlere dişte bir sorun oluştuğunu bildirir. Eğer bu aşamada diş tedavi edilmezse oluşan çürükler yani mikroorganizmalar pulpaya doğru ilerleyecektir. Bu hareketlilik devam ederken pulpada kendini korumak için bir takım önlemler alır. Bunlardan en önemlisi ağrıdır. Dişiniz ağrıyorsa mutlaka dişinizde bir takım sorunlar meydana gelmiştir ve tedavi edilmesi gerekir. Diş, tedavi edilmediği müddetçe mikroorganizmalar dişi çürütmeye devam eder “pulpa” da bulunan sinir ve damarları tahrip ederek iltihapların çoğalmasına neden olurlar.

Dişlerde oluşan iltihaplanmanın bir diğer nedeni de travmalardır. Dişlerde meydana gelen darbe sonucu diş kökünde bulunan sinirler ve damarlar zarar görür ve dişin canlılığını yitirmesine neden olur.

Dişte iltihap oluştuğunu nasıl anlayabiliriz ?

Dişte iltihap oluştuğunun en net belirtilerinden birisi yediğimiz ve içtiğimiz sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı aşırı derecede hassasiyetlerin oluşmasıdır. Bununla beraber dişlerde meydana gelen renk değiştirme, kötü koku ve diş eti bölgesindeki şişmelerde diş iltihaplanmasının belirtileridir.

Aynı zamanda iltihaplanan dişlerde yanak bölgesinde ve çene bölgesinde şişmelerde görülebilir.

Kanal tedavisi aşamaları nelerdir ?

– Kanal tedavisi öncesinde, çekilecek “panoramik röntgen filmi” ile meydana gelen sorunlar tespit edilerek tek seans içerisinde tedavi gerçekleşebilir.

– Dişte oluşan çürükler temizlenerek pulpanın zarar görmesi engellenmiş olur.

– Oluşan iltihaplanmalar temizlenerek dişler yeniden sağlığına kavuşturulur.

– Döner aletler kullanılarak, kök kanalı içi iltihaplanmanın etkilerinden korunur ve mikroorganizmalar yok edilir.

Diş hekimliğinde döner alet sistemler kullanılarak kök kanalı içerisi ve dişin diğer bölgeleri mikroorganizmalardan aradırılır.

Kanal tedavisi sırasında ağrı oluşur mu ?

Kanal tedavisi sırasında kesinlikle ağrı hissetmezsiniz. Doktorunuz tedavi öncesinde diş ve çevresine anestezi uygulacaktır. Yapılan lokal anestezi uygulamaları ile oldukça rahat bir tedavi süreci geçireceksiniz. Eğer işlem sırasında bir ağrı meydana gelirse mutlaka doktorunuzu bu konuda uyarmalısınız.

Kanal tedavisi sonrası

Kanal tedavisi sonrası dişin dokularla ilişkisi kesilir ve oluşan enfeksiyonun bir daha tekrarlanmaması sağlanır. Dişin çevre dokularla olan ilişkisinin kesilmesinin en önemli nedenlerinden biri oluşan enfeksiyonların diğer dişlere sıçramamasıdır.

Kanal tedavisi sonrasında ağrı oluşması

Kanal tedavisi sonrasında dişte bir miktar ağrılar oluşabilir. Hatta üzerine basıldığında bu ağrılar biraz daha artabilir. Kanal tedavisi sonrasında oluşabilecek ağrılar normal kabul edilir. Günlük olarak yapılacak diş bakımıile bu ağrılar kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Kanal tedavisine ihtiyaç duyulduğu nasıl anlaşılır ?

Eğer dişiniz enfeksiyon kapmış ise mutlaka bölgede ağrılar olacaktır. Bunun dışında sıcak ve soğuğa karşı dişlerinizde hassasiyet oluşacaktır.

– Eğer dişinizde bir şişme varsa yada yanak çevresinde bir şişme varsa mutlaka dişinizde iltihaplanma da vardır.

– Dişiniz ağrıyorsa yada rengi değişmiş ise yine kanal tedavisine ihtiyacı vardır.

– Dişte bir kırılma meydana gelmiş ise yüksek düzeyde bir madde kaybı söz konusu ise yine kanal tedavisine ihtiyacı vardır.

Kanal tedavisi sonrası oluşan sorunlar nelerdir ?

Kanal tedavisi sonrasında dişinizde 2-3 gün boyunca bir ağrı görülebilir. Bu süre boyunca diş hekiminiz bölgedeki dişinizi fazla kullanmamanızı isteyecektir. Dişin üzerine bastırdığınızda ağrı oluşabilir. Oluşan rahatsızlıkları azaltmak için doktorunuzun vermiş olduğu ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.

Kanal tedavisi yöntemi: diş hekimliği tedavilerinde uygulanan ve başarı oranı çok yüksek olan tedavi seçeneklerinden birisidir.

TEDAVİ VE ENDODONTİ FİYATLARI 2016 – 2017 KDV DAHİL

Aşağıdaki kanal tedavisi fiyatları TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİĞİ 2016 – 2017 fiyatlarıdır. Fiyatlar özel diş hekimi kliniklerinde değişkenlik gösterebilir.

Ekstirpasyon (Her Kanal İçin) 60,0 TL
Kanal Tedavisi – Tek Kanal (Dolgu Hariç) 160,0 TL
Kanal Tedavisi – İki Kanal (Dolgu Hariç) 280,0 TL
Kanal Tedavisi – Üç Kanal (Dolgu Hariç) 370,0 TL
Kanal Tedavisi – İlave Her Kanal İçin 130,0 TL

Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – Tek Kanal (Dolgu Hariç) 190,0 TL
Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – İki Kanal (Dolgu Hariç) 300,0 TL
Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – Üç Kanal (Dolgu Hariç) 390,0 TL

Kanal Dolgusu Sökümü (Her Kanal İçin) 50,0 TL
Kanal Dolgusu Tekrarı (Retreatmant – Her Kanal İçin-Dolgu Hariç) 210,0 TL
Kanal İçi Post Uygulaması 90,0 TL
Kanal İçi Fiber Post Uygulaması 220,0 TL
Dentin Pimi Uygulaması (Her Pim Başına) 30,0 TL

Benzer Yazılar

261 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Deniz

  Doktor bey merhabalar dün dişimin bir tanesine kanal tedavisi yapıldı. Daha önce de iki dişime kanal tedavisi yapılmıştı. Dün yapılan kanal tedavisi sonrası ağrılar hala geçmedi aynı zamanda 20 lik dişime de kanal tedavisi yapılması gerekiyor. Yirmilik dişimde de ağrılar var nasıl bir tedavi yapılabilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi uygulamalarından sonra “flare-up” adı verilen keskin ağrılar ortaya çıkabilir. Buna sebep kök dışında kemik içinde kalan bakterilerin toksinleridir. Bu ağrılı dönem vücudun savunma sisteminin toksinleri metabolize etmesi ile sonlanır. Flare-up sancıları bir kaç gün sürebilir. Ağrı kesici kullanabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Salih

    Doktor bey üst sol en arkadaki büyük dişim kanal tedavisi yaptırdım yaklaşık 1 yıl kadar sonra bu dişimde kırılma oluştu. Bu şekilde 3 ay kullandıktan sonra diş etimde şişmeler oluştu. Diş hekimine gittiğimde doktorum dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Ne yapmalıyım ?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Salih bey merhabalar eğer Doktorunuz dişinin çekilmesi gerektiğini söylüyorsa dişinizin çekilmesi gerekecektir. Artık İmplant tedavisi ile çekilen dişinizin yerine yapay bir diş yapılmaktadır. Bu Dişiniz doğal dişinize çok yakın olacağından korkmanızı gerektiren herhangi bir durum söz konusu değildir.

   • Bunu Cevapla sevgi

    hocam merhaba, geçen sene 2015 temmuzda bana kanal tedavisi uygulanmıştı 5 numaralı azı dişime. bir kaç gündür hafif ağrılarım vardı. dün sabah doktora gittim kanal boşaltma işlemi yaptı. tekrar kanal tedavisi yaptı ancak korkunç acılar çektim. iki defa anestezi yapmasına rağmen tüm çene kemiğimde etimde yaptığı işlemin acılarını hissettim. işlem boyunca ağladığım için doktorda üzüldü. kanalı yeniledi ve tekrar dolguyla kapattı. ancak işlemden bir kaç saat sonra daha da dayanılmaz ağrılar başladı. ağrı kesiciler geçmeyince gece acile gittim. acilde de anestezi iğnesi yapıldı ancak ağrım hiç geçmedi. antibiyotik ve ağrı kesici verdi. acım dinmedi. şuan yani 24 sonra ağrı artık sağ omzuma ve koluma vurmaya başladı. çenem ve dişim çok ağrıyor. sanki içini oyuyorlar gibi zonkluyor. doktor işlem esnasında yanlış yapmamak için 4 kez röntgen çekti her aşamasında. ama bu kadar şiddetli acı çekmem ve bu acının geçmemesi aksine artması normal mi? lütfen bir akıl verin ne yapayım? çektireyim mi bu dişi?

   • Bunu Cevapla Dilek

    Doktor bey mrb. Dilime iki yıl önce kanal tedavi yaptırdım hiç bir ağrısı olmamasına ragmen dibinde geçmek bilmeyen bi iltihap iltihap var zaman geçtikçe de büyüyor. Doktora gittim şimdilik bişey yapmayalım dişin eğer ağrı yaparsa çekeriz o iltihap düşer bekle dedi. Şimdi ufaktan ağrı yapmaya da başladı ve şişlik büyüyor korkuyorum ne yapmam lazım??

  • Bunu Cevapla Meryem

   Geçen cuma diş hastanesine gittim film çekilmeden kanal yaptılar 15 dkka çalıştıktan sonra canım çok yandı 2.morfin vurdu 15 dk çalıştı çok ağrım olunca 3.morfin vurdu en son çok kötü oldum sonra film çekti sinir damarların kudurdu dedi eve geldim gece dışım şişti 8 gündür hastanedeyim yatıyorum yardımcı olurmusun ömrümde böyle ağrı cekmedim hangi dişçiye gittiysem sağlık teknikeri çıktı allah hakkımı koymasin 2 çocuğumla perişan oldum okadar çok ağrıyor kesici aldimki böbreklerim midem ve kalbim ağrıyor 3 satte bir ağrı kesici aldım 4 gün sonraki 4 gün igneyle çevirdiler etki yapmıyor du ilaçlar canım çok yanıyor lütfen bilgi verin ne yapayım

  • Bunu Cevapla Pınar

   Merhaba kanal tedavisinde ağrı hissedilmez diye yazıyor ama benim dişim çok acidi doktor iki kere iğne yaptı ikisi de acıyı duymama engel olmadı bu neden oluyor aceba

  • Bunu Cevapla Adsız

   Hocam merhaba yaşım 14 yaklaşık bir yıl once kanal tedavisi oldum ancak yarım kaldı birkaç ay önce geçici dolgum dustu ve son gunlerde şiddetli ağrı yapıyor dis agrim başıma gözüme kulağıma bogazima vuruyordu dış etimde de şişlikler vardı dün doktora gittim doktor antibiyotik ve ağrı kesici verdi dişin sadece kökü kalmış yapılabilecek pek bisey yok dedi iki gündür kullanıyorum ilaçları ama bugün dis etlerin uyustu sonrada disimde kanama oldu ne yapmam gerekiyor endiselenecek birşey var mıdır teşekürler

 • Bunu Cevapla E C E

  Hocam sevgiler ve saygılar bundan Yaklaşık 4 ay önce bir dişime kanal tedavisi uygulandı ardından dolgu ile kanal tedavisi bölgesi kapatıldı dolgu yapıldıktan sonra içinde bir boşluk oluştu ve yemek yediğimde sürekli olarak boşluğa yemekler kaçmaya başladı. Çok fazla ağrılar oluşunca tekrardan diş hekimine gittim. Doktorum röntgen çekti ve bu dişin çekilmesini söyledi başka bir doktor ise kaplama yapılarak dişin kurtarılabileceğini söyledi sizce hangisi yaptırmam gerekiyor tekrardan kanal tedavisi yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi yenilenebilir.

  • Bunu Cevapla Meryem

   Hocam saygılar yüzüm gözüm çok şişti davul gibi oldu nihayet sonunda bir diş hekimi buldum iltihap yüzündeki şiş çok sert kroniklesmiş 2 aya geçmez dedi yeniden kanal tedavisi uygulayacak ne önerirsiniz

 • Bunu Cevapla Rıdvan

  Doktor bey merhabalar bir Dişime dolgu tedavisi oldu fakat dolgu tedavisi sonrasında ağrılarım hiç dinmeden devam etti. Tekrardan diş hekimine gittiğimde dişim kanal tedavisi oldu. Şu anda herhangi bir ağrı yok fakat bir şeyler yerken içerken sızlamalar devam ediyor. Tekrardan kanal tedavisi olmamı öneriyor musunuz ? Bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi olduysa bölge zamanla iyileşecektir. İyileşme olmaz ise o taktirde dişinizin çekilmesi gerekecektir.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

   • Bunu Cevapla Betül

    Merhabalar doktor bey ben 16 yaşındayım. Yaklaşık 1 sene öncesinde kanal tedavisi yaptırmıştım. Uzun bir süre herhangi bi sorun yaşamadım ama bi gün durup dururken sabahtan bi sızı girdi. Bi doktor ile konuştum o da bu dişimin çekilmekten başka bi çaresi olmadığını söyledi. Bu dişim de alt sol azı dişim bu yüzden yokluğunda çok zorlanacağımı düşünüyorum ne yapabilirim?

 • Bunu Cevapla Nihat Kara

  Doktor bey merhabalar yaklaşık 6 ay önce bir kanal tedavisi oldu kanal tedavisi sonrasında bölgede bir şey ısırdığında sürekli ağrılar ve sıvılar oluşmaya başladı tekrardan Diş hekimine başvurdu ve birkaç seans daha kanal tedavisi yapıldı fakat ağrılar bir türlü dinmek bilmiyor. Ağrılarım devam etmesi üzerine diş doktoru röntgen istedi birkaç açıdan röntgen çekildi fakat yine de hiçbir sorun gözükmedi dişimi kaybetmek istemiyorum Bu arızanın nedeni ne olabilir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Eğer kanal tedavisi tekrarı yeni yapıldıysa bu hassasiyet ilk zaman olabilir ve genelde yaklaşık 1 hafta içinde geçer . Dokunuşta kök ucunda hassasiyet olmasının bir çok nedeni olabilir : kök ucunda bulunmamış kanal veya kanal kısımlarından kaynaklanan iltihap olabilir. Ayrıca kök kırırkları ve/veya kök ucundan dişarı çıkmış ilaçlarda devam eden ağrı nedeni olabilir..
   Dişinizin röntgenini görmeden, Dişin kanal sisteminin anatomisini incelemeden birşey söylemek mümkün değil. Bu konuda yine Endodonti Uzmanına danışmanızı tavsiye ederim. Belki üç boyutlu Röntgen çektirmenizde yardımcı olur.

 • Bunu Cevapla Beşiktaş Delisi

  Hocam merhabalar kanal tedavisi olurken ve kanal tedavisi sırasında kanal temizleme iğnesi dişin içerisinde kırıldı ve dişin üzerine kaplama yapıldı Doktorum Bu iğnenin orada kalacağını söyledi sorun yaratır mı sizce ne yapmamız gerekiyor dişimi kaybeder miyim dişimi kaybetmek istemiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Selam. Kanal tedavisi sırasında kanal içinde alet kırılması oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Malesef kırılan alet sıkışma sonucu orada kaldığı için çıkartılabilmesi de pek mümkün değildir. Buna rağmen kanalın iyi bir şekilde doldurulması mümkün olabilirse herhangi bir sorun olmadan o diş uzun süre ağızda hizmet verebilir. Bu nedenle şu anda dişi çektirmenizi önermem ancak sık sık kontrol (röntgen) ettirmenizi öneririm.
   Saygılarımla

 • Bunu Cevapla Serap

  Hocam merhabalar yaklaşık iki hafta önce bir kanal tedavisi oldum kanal tedavisi yaklaşık olarak 3 seans oldu. kanal tedavisi sonrasında herhangi bir ağrım olmadı fakat sıcak ya da soğuk bir şeyler yerken dişimde hassasiyet oluşuyor. Bu konuda size danışmak istedim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi günler,
   3 seans sürmüşse sinirler alınmıştır. Yan dişten ya da dişetinden kaynaklı bir soğuk hassasiyeti olabilir, hassasiyet giderici diş macunu kullanırsanız geçecektir.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 • Bunu Cevapla atılgan

  Doktor bey merhabalar sağ üst taraftan bir dişim kırık, kırık olan bu dişim zaman zaman ağrı yapıyor Devlet Hastanesi’ne gittim ve Diş Hekimi bu dişime kanal tedavisi yapılması gerektiğini söyledi eğer kanal tedavisi yapılmaz ise dişimi kaybedebileceğimi söyledi fakat kanal tedavisini devlet hastanesinde yaptırmak istemiyorum kanal tedavisi ile ilgili fiyatları bana söyleyebilir misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba devlet hastanesindeki fiyatlarla ilgili bir bilgim yok.. Kanal tedavisi uygulanıyor diye biliyorum. Bir üniversite hastanesine başvurursanız ücretsiz yaptırabilirsiniz.

  • Bunu Cevapla Birgül

   Merhaba devlet hastanelerinde kanal tedavisi dolgu için hiç bir ücret alınmıyor sadece devlet hastanelerinde doktorunuzu iyi seçmeniz gerek.

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Duygu Hanım merhabalar öncelikli olarak şüpheleri ortadan kaldırmalı ve doğum uzmanına başvurmalısınız. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde bir Diş hekimine başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla İrem Berru Eroğlu

  Hocam merhabalar yaklaşık iki hafta önce sağ alt dişime kanal tedavisi yapıldı fakat kanal tedavisi sonrasında Bu dişime baskı uyguladığı zaman veya bir şeyler ısırırken dişim ağrı yapıyor aynı zamanda 20 lik Dişim de ağrı yapıyor dişlerim hakkında nasıl bir tedavi uygulaması yapılacağı konusunda beni bilgilendirir misiniz.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi gören dişin kökünde veya çevre dokularında (diş etinde) bir problem olabilir. Tekrar doktorunuza başvurun,sorunun ne olduğu muayene edildikten sonra belirlenip ona göre bir tedavi uygulanacaktır. Geçmis olsun.

 • Bunu Cevapla Berk Muhammet Sezgin

  Hocam merhabalar kanal tedavisi olan Dişime dolgu yaptırdım fakat bu dolgu yaklaşık olarak bir yıl kadar sonra düştü. Düştükten sonra dişimde ağrılar sızlamalar oluşmaya başladı. Bir de onun tam altındaki diş sızlıyor fakat tam olarak emin değilim sizce nasıl bir tedavi uygulaması yapılması gerekir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   malesef muayene etmeden cevap verilmesi çok zor bir soru. Dolgudan dolayı, kanal tedavisindeki bir sorundan veya alt dişten kaynaklı olabilecek bir problem için mutlaka muayene şart. Üzüm sirkesi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çok geçmiş olsun…

 • Bunu Cevapla Özgül.

  Hocam merhabalar ben üst dişlerime tel taktırmak istiyorum fakat üst dişlerim bir hayli eksik yaklaşık olarak üst dişlerde 10 adet dişim var ve ön dişlerimde kanal tedavisi uygulaması var Doktorum bana kanal tedavisi olan dişlerin renk değiştireceğini söyledi. Dişlerime tel tedavisi uygulaması yaptırmamı önerir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kararma olursa ağartma yöntemleri var ama her zaman başarılı olmayabilir.

 • Bunu Cevapla Murat

  Hocam merhabalar yaşım 14, azı dişlerimde kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş. Kanal tedavisi hangi hastanelerde yapılabilir ve ücretleri ne kadardır. Eğer kanal tedavisi yaptırmazsam ve bu şekilde beklersem dişlerimin iltihaplanma durumu var mıdır ? Dişlerim şu anda çürük durumdadır.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sanırım devlet hastanelerinde bu tedavi için çok sıra var. .Onun için dışarıya sevk yapılıyor.

 • Bunu Cevapla Sezgin

  Hocam merhabalar dişlerim şu anda kanal tedavisi olması gerekiyormuş. Bir dişime kanal tedavisi yaptırdım ve bütün gece ağrıdan uyuyamadım acaba bu ağrılar geçici midir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi sonrasında flare-up adı verilen ağrı şokları meydana gelebilir. geçici olan bu dönemi atlatmak için non-steroid anti-inflamatuar ilaç tedavisi yapılmalıdır. Şayet ağrı bir kaç gün içersinde geçmiyorsa kanal tedavisinde yenileme yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla Safiye Ülkü Can

  Hocam merhabalar benim bir dişime kanal tedavisi ve dolgu tedavisi yapılmıştır fakat aradan iki hafta geçtikten sonra dişimde ağrılar ve sancılar oluşmaya başladı tekrardan Diş hekimine başvurdum dişin çekilmesi gerektiğini bana söyledi. Acaba diş çekilmeden Tedavisi mümkün olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar dişin sorunu kök ucu ise kanal tedavisi tekrarlanmalı yada kök ucu rezecktsiyonu yapılmalı.Ama dişin durumu ve rontgenini görmeden kesin kanıya varmak çok doğru olmaz.

 • Bunu Cevapla LAVİNYA

  Hocam merhabalar dişime 3 kez kanal tedavisi yapıldı fakat yapılan kanal tedavileri sonrasında ağrılarım kesilmedi… Bir şey yerken ve içerken ağrı oluşuyor ağrıların olmaması için tekrardan kanal tedavisi yaptırmam gerekiyor mu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba, her yeni yapılan tedavi başarı şansını azaltmaktadır. Ara sıra ‘ben burdayım’ hissi yeterli bir veri değildir. Gerekli olan doğru bir röntgen ve ağız içi muayenenin yapılmasıdır. Dişin çekilip çekilemeyeceği bunlara göre değerlendirilir. iyi günler geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla İbrahim Karadenz

  İyi günler hocam yaklaşık 6 7 ay önce 2 dişime Kanal tedavisi yapıldı. Kanal tedavileri yapıldıktan sonra oldukça şiddetli ağrılarım oluştu fakat doktorum bu ağrıların normal olduğunu söyledi.. Daha sonra bu ağrılar nedeniyle başka bir doktora başvurduğumda dişimin iltihaplandığını ve çekilmesi gerektiğini söyledi. Şu anda size sorum acaba bu dişimi kurtarabilir miyim ? tekrardan kanal tedavisi yapsam ağrılar kesilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavisi tekrarlanabilir uzun bir tedavi süreci gerekebilir. Ama önce filmi bir görmek gerekir. Yada apical rezection yapılabilir.

 • Bunu Cevapla fatih öztaş

  Hocam merhabalar size daha önce bir sorum olmuştu tekrardan kanal tedavisi ile ilgili bir soru sormak istiyorum yaklaşık üç ay önce iki dişime kanal tedavisi yapıldı fakat tedaviler yapıldıktan sonra aynı gün ve o günleri takip eden süreler boyunca ağrılarım hiç durmadan devam etti yaşım 15 acaba ağrıların nedeni ne olabilir ? Bu dişlerin çekilme ihtimali var mıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kanal tedavinizin tamamlandıktan sonra dokununca ağrıma hissi geçecektir.

 • Bunu Cevapla Merve Deniz

  Hocam selamlar benim azı dişimde iltihaplanma oluştu. Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrolden sonra dişim kkurtarılabileceği söylendi ve kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş. Dişimi çektirmek istemiyorum, kanal tedavisi sonrasında eğer dişim yeniden çekilme durumu gündeme gelirsen İmplant tedavisi öneriyor musunuz sevgiler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba,
   Dişiniz kanal tedavisi uzmanı (Endodontist) gördükten sonra karar verilir. Eğer dişiniz tedavi edilebilirse ancak endodontisler tedavi edebilir.
   Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Hasret

  Hocam merhabalar ön dişime kaplama tedavisi yapıldı. Yapılan kaplama uygulamasından sonra ağrılar meydana geldi. Tekrardan Diş Hekimi gittiğimde dişlerime yeniden kanal tedavisi yatırmam gerektiği söylendi. Acaba bu durumun sebebi sizce nedir ? Yanlış bir tedavi uygulaması mı yapıldı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Öncelikle gecmis olsun,

   kaplama icin dişin kesilmesi , diş için ciddi bir travmadır ve bazen diş bu travmayı tolere edemeyip hastalanır ve ağrı yapar. genellikle tedavi sirasinda bu durum teshis edilip kaplamalar yapistirilmadan sorunlu dislere kanal tedavisi uygulanirken nadiren sizde oldugu gibi tedavi sonrasinda da sikayet ortaya cikabilir. yapilmasi gereken protezlerin solulup kanal tedavisi uygulayip ayni protezleri tekrar yapistirmak

 • Bunu Cevapla Salih Tahir

  Hocam selamlar ve saygılar birkaç gündür dolgu olan dişimde aşırı derecede ağrılar oluşmaktadır Diş hekimine gittiğimde dişime kanal tedavisi uygulandı ve yeniden dolgu yapıldı. Bana bir ilaç tedavisi verilmeden kanal tedavisinin yapılması doğru bir uygulama mıdır ? Bilgi almak istiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar,
   Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Kök kanal tedavisinden sonra bazı bulguların hemen geçmesi bazen olmayabilir. Bu gibi durumlarda biraz zamana gerekebilir. Yine de, size en iyi bilgiyi hekiminiz verecektir. Antibiyotik kullanımı da buna dahildir. Saygılarımla…

 • Bunu Cevapla Süheyla

  Hocam merhabalar Benim 20 yaşındaki oğluma kanal tedavisi yapıldı ve daha sonra dolgu işlemi yapıldı fakat ağrıları bir türlü geçmedi acaba bu dişin çekilmesi mi gerekiyor ve kurtulma şansı var mıdır ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi bir kanal tedavisi yapıldıysa, herhangi bir sorun yoksa geçebilir. Eğer çiğneme yaparken yada durup dururken ağrı yapıyorsa tedavinin yenilenmesi gerekiyor. Geç kalmış sayılmazsınız, yapılan kanal tedavisi sökülüp yeniden yapılacak, böylece diş kurtulabilir. Geçmiş olsun, saygılar.

 • Bunu Cevapla reşit

  Sevgili Hocam merhabalar sitemize vermiş olduğunuz cevapları yakından takip ediyorum benimde size bir sorum olacak. Dün bir kanal tedavisi yaptırdım ve ikinci bir kanal tedavisi için doktorum bana bir tarih verdi. Üzerine yapmış olduğu geçici dolgu ağzından çıktı tekrardan diş hekimliğine başvurmam gerekir mi ? yoksa randevu tarihine kadar beklemem gerekiyor mu ? beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Önemli bir durum yok Onur bey. Ancak yine de bu tetkiki sizden isteyen hekimin sonucu yorumlaması daha doğru olacaktır. Sevgiler.

 • Bunu Cevapla talha

  Hocam merhabalar bundan yaklaşık olarak 2 yıl kadar önce dişime kanal tedavisi ve dolgu tedavisi yapıldı hiç bir zaman ağrım veya sızım olmadı. Fakat bu yapılan işlemin ağzımda kötü kokuya neden olduğunu düşünüyorum. Sizce bu kötü koku doğrudan kaynaklanabilir mi ? ve dişimde morluklar oluştu morlukların sebebi ne olabilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   merhaba,
   dolgunun taşıp taşmadığını görmeden herhangi bir yorum yapamam.
   geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Çiğdem

  Merhabalar bugün dişime kanal tedavisi yapıldı. Doktor benden biraz fazla para aldı acaba küçük bir çürük dişi mi para almak için mi kanal tedavisi yaptı Bana cevap verir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Etik olarak hiçbir doktor bahsettiğiniz şekilde davranmaz,gerekeni yapmıştır,geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Kezban

  Sayın hocam Merhabalar dişlerimden bir tanesinde sorun olduğundan dolayı doktorum tedavisi yapılması gerektiğini söyledi. Acaba tedavi sırasında veya tedavi sonrasında ağrım olur mu ? Bu durum yemek yememe engel midir ? Cevaplarsanız çok sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kök kanal tedavisi gözle görülen bir tedavi değildir. Diş kökü içindeki enfekte sinirler çıkartılır temizlenir ve yerine kanal dolgusu konulur. Görünen kısımda herhangi bir işlem olmayacağı için; yemenizi ve konuşmanızı engellemez. Ancak pansuman aralarında hafif sızlamalar olabilir bunlar da geçicidir. Tedavi sonunda bir sıkıntı kalmaz. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Orkun

  Merhaba. Yaklaşık 3 ay önce sol alt azı dişimden kanal tedavisi oldum. Kanal tedavisinden yaklaşık 2 hafta sonra kaplama yapıldı. Şimdiye kadar bir sorun olmadı ancak son bir kaç gündür dişimde ağrılar başladı. Özellikle yemek yerken ya da sıcak soğukta değil . Durup dururken ağrımaya başlıyor. Kaplamanın altında kararma var. Sorun nedir ?
  Teşekkürler şimdiden

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Orkun Bey merhabalar Öncelikle geçmiş olsun diliyorum ağrılar yeniden başladıysa ve soğuk sıcak algısı yükseldiyse mutlaka bu dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekir.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Merhaba Doktor Bey,

  3 gün önce kanal tedavisi yapıldı. 4 kanallı bir tedaviydi ve bana söylenen dişin kötü halde olduğu ve kemik dokusundan da biraz yediğiydi. Kanal tedavisi sorunsuz bir şekilde bitti ve geçici dolgu ile 2 hafta sonra değiştirilmek üzere kapatıldı. Ancak dişin yan tarafinda dis etinde sisme meydana geldi. Onun dışında herhangi bir sikayetim yok. Bu şişme geçici bir şey midir yoksa doktoruma basvurmali miyim yine ?

  Tesekkurler.

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba benim dün azı dişime kanal tedavisi yapılmaya başlandı. Dişim uyuşmadigi için dişe uç tane iğne yapildi içine ilaç konuldu ve sabah uyandigimda sol yüzümde şişlik vardi agrida var sebebini öğrenebilir miyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar dişinizde bir iltihaplanma söz konusu iltihaplanma söz konusu olduğundan dolayı da yapılan iğneler dişinizde uyuşukluğa neden olmuyor öncelikli olarak doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmalısınız buradaki iltihap kurtulduktan sonra dişinizde gerekli tedavi gerçekleştirilebilir.

 • Bunu Cevapla Birgül

  Merhaba.hocam ben bu hafta kanal tedavisi oldum azı diş olduğu için disim. 3 köklü yanlız kanalın 2 si kapatıldı. Diğer kanal tıkanmış şu anda ağrım yok 3 kanaldan 2 kanal dedavisi oldu bu dişin ne kadar süre çekilmesini engeller .teşekkür

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Birgül Hanım merhabalar bu konudaki sürece tedavinizi gerçekleştirecek olan diş hekimi karar verir muayene sonrasında sizlere gerekli Bilgi verilecektir

 • Bunu Cevapla betül

  iyi günler doktor bey.. ben yaklaşık 2 ay önce kanal tedavisi oldum bugünlerde ağrım olduğu için başka doktora gidip rötgen çektirdim. önceki doktor sinirim birini hiç temizlememiş ve dişimi kırmış bu gittiğim doktorda diş çekimi olacağını ve çok ağrımın olacağını söyledi doğru mu bu durum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Betül Hanım merhabalar bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz Doktorunuz gerekli tedavi gerçekleştirecektir Eğer dişinin çekilmesi gerektiğini söylüyorsa dişiniz çekilecek ve tedavi olarak sizlere İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla ferhat

  hocam merhaba, sağ üst 4. dişim çürümüş ve ucundan küçük küçük kırılmıştı. doktora gittiğimde içten çürüdüğünü ve temizleyip dolgu yapacağını söyledi. temizledikten sonra sinirlere dokunmadım ama çok yakın bir yerde olduğu için ağrı yapabilir dedi. aynı günün gecesinde çok ağrıdığı için başka bir doktora göründüm ve sinirleri alacağını söyledi. sonrasında kanamayı ve akıntıyı durduramadı yaklaşık 20-25 dk durdurmak için uğraştı. şimdi ise 2 haftadır burnumdan su şeklinde sıvı geliyor nedenini bilmiyorum söylemiyorlarda. Acaba nedeni ne olabilir? Sinüslerimle ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ferhat Bey merhabalar burnumuzdan gelen akıntı farklı bir nedeni olabilir bunun için kulak burun boğaz uzmanı ile görüşebilirsiniz dişinizle ilgili olarak bu dişimizin temizlenerek kanal tedavisi yapılması ve daha sonra bu dişinize kaplama tedavisi uygulanarak dişiniz kurtarılabilir.

 • Bunu Cevapla nur

  Meraba dişime seramik kaplama (kapak) yapildi dişimde 4 gün sonra iltihab oldu kucuk kirmizi yuvarlak gibi ne yapabilirim ? Niye böyle oldu ? Korkuyorumda

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nur Hanım merhabalar yapılan kaplama uygulaması yanlış bir uygulama olarak yapılmış ve diş etinde bir iltihaplanma oluşturmuştur bu kaplamanın değiştirilmesi ve tekrardan yapılması gerekmektedir alttaki dişinde kanal tedavisi olması gerekir

 • Bunu Cevapla Talha

  Hocam 5 ay önce Yanyana olan 2 dişime kanal tedavisi yaptırdım. Bir dişim sorunsuz kanal tedavisi oldu. Diğer dişimde sinirler ölmedi ve doktorum geçici dolgu yaptı ve istediğim Zaman gelip geçici dolguyu kaldırıp düzeltileceğini söyledi. Bugün başka bir doktora gittim geçici dolgusu olan dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmam gerekiyor ??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Talha Bey merhabalar Eğer Doktorunuz dişinin çekilmesi gerektiğini belirtmiş ise bu dişinizin çekilmesi gerekmektedir Dilerseniz bir başka doktora da muayene olabilirsiniz Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla sevil

  kanal tedavi bölgesine diş ipi kullanılabilir mi ve kanal tedaviden sonra dolgu olması gerekir mi tşk….

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevil Hanım merhabalar Tabi ki diş ipi kullanılabilir Kanal tedavisinden sonra Doktorunuz dolgu tedavisi gerçekleştirecektir

 • Bunu Cevapla Tolga

  Merhaba ben kanal tedavisi yaptırdım tek seans sürdü ama hastaneden eve geldim ve halen ağıyor bu normal bir durummudur Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Yasemin

   Merhabalar…azı dişime kanal tedavisi ve kaplama yapıldı. Ancak şimdi herhangi bir ağrı sızı hisstmeme rağmen diş Eti’nde bir şişlik oluştu Dr gittim tekrardan kaplamanın açılması gerektiği ve dişin çekilmesi gerektiğini söyledi. Çok korkuyorum bunu başka bir yolu yok mu???

 • Bunu Cevapla Tolga

  Merhaba dün ön dişime kanal tedavisi yapıldı aynı gün ağrılar vardı bugün ağrılar azaldı sizce tedavi işe yaradımı yemek yerken dişimin üstüne basınca ağrı oluyor bu normalmidir teşekkürler

 • Bunu Cevapla ömür

  mrb hocam yaklasık 15 gün önce sag alt 20lik dişime kanal tedavisi yapıldı fakat agrısı bi türlü geçmiyor ne yapmam gerekiyor

 • Bunu Cevapla Simay

  Hocam mrb disim iltihapliydi bunun uzerine ilac kullanmadan 3 seanslik kanal tedavi yapildi 3.seansda dolgu oldu 1 hafta gecti uzerinden ve dis hala iltihapli geceleri uyuyamiorum agridan uzerine bastiramiorum antibiyotik kullanmam dogru olurmu ve kanal tedavi olmasina ragmen neden agri devam edio cevaplayip bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum ..

 • Bunu Cevapla Cagatay

  Hocam merhaba benim ön üst dişimde köprü vardı fakat köprüyü tutan dişim apse yaptı ve şişme oluştu antibiyotik kullandım düzeldi sonra kanal tedavi yaptırdım tedaviden 2 saat sonra Ağrı’lar oluştu ertesi gün ise birden yüzümde şişlik oluştu ve dişimin kökü yine iltihaplanma oluştu doktorumu aradım antibiyotik söyledi kullan duruma göre tedaviye devam ederiz Dedi ama korkuyorum dişimi kaybetmekten sizce normalmi kanal tedavi sonrası tekrar şişip apse yapması yoksa tam temizlenmedimi

 • Bunu Cevapla CANBERK

  Merhaba doktor bey ben 2 gün önce kanal tedavisi oldum fakat çok uzun ve zorluydu yaklaşık 2 buçuk saatte bitti bir diş şuanda normalde bir şikayetim yok fakat dişime baskı olunca ağzımı kapatınca veya yanlışlıkla bişi çiğnersem çok acıyo doktorum ağrı olabilir bir hafta demişti ama bu kadar ağrıması normal midir?

 • Bunu Cevapla Emrah

  Hocam iltihaplı dişe antibiyotik kullanmadan kanal tedavisi yapılırmı.iki gün önce iltihaplı dişime kanal tedavisi yapıldı dişim 3 defa iğneye rağmen uyuşmadı . Sorun olurmu hocam acsba.

 • Bunu Cevapla imran

  Merhaba doktor bey. Uc haftadir disimde siskinlik vardi fakat hic bir agri hissetmiyordum doktora gittim. Iltihap olmadigini soyledi oradan uyusturucu yapti ve o disime dolgu yapti. Dolgu yaparken de bir agri hissetmedim. Fakat siskinlik dort aydir hala duruyor doktora gittim ve iltihap oldugunu disimin cekilmesi gerektigini soyledi. Hic bir agrisi yok ve disim de saglam gorunuyor.Sizce ne yapmaliyim ? Simdiden teşekkür ederim

 • Bunu Cevapla Esra

  Hocam merhaba 6 ay önce bir dişim ( sağ altta) kanal tedavi yapıldı. iki gündür korkunç ağrıyor. Dün, işlemi yapan doktoruma gittiğimde yirmilik dişin baskı yapıyor olabileceğini ya da dişin kanal tedavisini kabul etmemiş olabileceğini söyledi .Pazartesi gideceğim, kurtaramazsa çekecekmiş. Antibiyotik verdi, kullanmaya başladım ama ağrıdan ağlıyorum . Ne önerirsiniz ?

 • Bunu Cevapla davut

  merhabalar,
  kardeşime dün kanal tedavisi uygulandı fakat sinirler alınırken çok fazla ağrısı oldu. iki defa morfin yapıldı ve tuzlu suyla uygulama yapıldı fakat oldukça fazla ağrısı oldu. doktor kanalda iltihap var ondan oluyor dedi, normal midir. ayrıca eğer iki üç gün çok aşırı ağrın olursa dişi çekmek zorundayız yapacak birşey yok dedi. kanallarda iltihap varsa morfin vurulmasına rağmen kanallar temizlenirken ağrı olması normal midir.

 • Bunu Cevapla Aysun

  Mrb sol üst dişim önce dolgu yapıldı dahs sonra şiddetli ağrılardan dolayı kanal tedavisi başladı ilk tedavide temizledi dişimi ve geçici dolguyla kapattı ilaç verdi fakat şu an dişimde bi ağrı var bastrınca daha çok ağrıyo normal mi bu ??

 • Bunu Cevapla Berkay

  Kanal tedavili dişimin bir kökü ölmüş. doktor o kökün alınması gerekiyor dedi. tedavi ile ilgili bilgi verir misiniz?

 • Bunu Cevapla hatice

  MERHABA Hocam ben yaklaşık iki buçuk ay önce kanal tedavisi yaptırdım yanlız dişim ara ara çok şiddetli ağrıyor geceleri ağrıdan ağladığım bile oluyor . Doktoruma gittim işte dişi kurtarmak için kanal yaptım ama çekilmesi gerek dedi ve sallanıyor biraz hatta yanındaki dişlerde sallanıyor ne yapmalıyım hocam çekmedim hala ve bir aydır sık sık sızlıyor .. 🙁

 • Bunu Cevapla mehmet

  Hocam ben bugün sağ alt dişime kanal tedavisi yaptırdım. Akşam üzeri eve geldiğimde dişime sert birşey değdiğinde ağrıyor. Elimlede bastırdığımda yine ağrıyor. Acaba sinirler iyi temizlenmediğinden mi ağrıyor yoksa tedavi bugun yapıldığı için mi ağrıyor.

 • Bunu Cevapla naz

  Mrblar benim disim kanal tedavisi yapildi iki seansla daha sonra yemek yediqimde bisey isirdiqimda aciodu ayrica yan tarafi etinden sivilcw gibi sisip iniyor sistiqinde disim acimiio acaba bi sorun olustururmu yada olabilirmi öyle şeyler. İki ayi gecti yapilali

 • Bunu Cevapla mehmet

  Hocam sorumun cevabini bekliyorum suan çok az ağrı var. Kanal tedavisi olan dişime sert birşey değdiğinde yine ağrıyor.

 • Bunu Cevapla deniz

  Mrb hocam 5 gün önce sağ alt disime kanal tedavi yaptir dim devlet hastanesinde ve ağrılar sizilar geçmiyor sorun ne olabilir

 • Bunu Cevapla Mehmet

  İyi günler dilerim. Yaklaşık 1 yıl kadar önce azı dişlerimden birine kanal tedavisi yaptırdım. Bundan 6 ay kadar sonra bu dişimde bir kaç gün feci ağrılar hissettim. Acile gittim ve bana ağrı kesici verdiler. Onu kullanınca bu ağrılarım geçti fakar dişin yanında ufak çapta bir şişlik oldu. yemek yerken bir sorun olmuyor ama dış çene tarafından elimle bastırınca şişlik bölgesi acıyor. 3 ay boyunca bu şişlikle günlük hayatımı devam ettirdim fakat bu aralar öenmli bir sorun teşkil edermi diye tereddüte düştüm. Sizce bu şişlik ne olabilir?

 • Bunu Cevapla hakan

  kanal tedavisinde konan ilaçtan sonra ağrı olması normal mi

 • Bunu Cevapla melike

  Merhaba hocam benim sağ üst en sondaki dişimi kanal tedavisi yaptırdım o tarafa üç diş kaplama olacaktı fakat kanal tedavisinden sonra soğuk ve sıcak bişeyler yerken hafif sızlama yapıyor doktor kaplama diş yapacaktı parasını falan ödedim fakat şimdi bana bi altı aya kadar bekleyelim ağrı geçmezse tekrar kanal tedavisi yapıcaz dedi bunun başka kısa bir yolu yokmuş

 • Bunu Cevapla okan

  Hocam Merhaba Yaklaşık 1 Bucuk Ay Önce Sol Küçük Azı Dişimden Kanal Tedavisi Oldum.İlk Bir Hafta Normal Şekilde Ağrılar Oldu ve Antibiyorik ve Ağrı Kesiciler İle Geçirdim.Dişimden Memnumdum ve Rahat Bir Biçimde Kullanıyordum.Fakat 1 Gün Önce Uyandıgımda Dişime Bastıgımda Acı ve Ağrılar Oluşmaya Başladı.Doktoruma Gittim ve Agrı Kesici ve Antibiyotik Verdi.Şuna Ön Dişlerim ve Damağımda sızı ve dişlerimde basınca acı hissediyorum.kanal olan dişimi çektirmelimiyim ? sizce bunu sebebi nedir ?

 • Bunu Cevapla Arslan

  Hocam bugğn kanal tedavisi yaptırdım gecici dolgu kullandı kanal tedavisi sirasinda kullandigi ilac ismi nedir bilmiyorum ama islem sonrasi burnumdan akmaya basladi camasir suyu gibi bir kokusu vardi doktora tekrar gittigimde sinuslere dolmustur bir sıkıntısı olmaz dedi bu ilacin burnumdan gelmesi sıkıntı olusturur mu

 • Bunu Cevapla Feray

  Dr bey dişim çürüktü ağrı yapıyordu Dr gittim Dr temizleyip kanal tedavisi yaptı sonrasında dolgunun içi üst dişler kaşınmaya başladı neden olabilir.

 • Bunu Cevapla Pelin

  Hocam 2 sene önce kanal tedavisi yaptırdım ve yaptırdıktan sonra ağrı çektim ve doktor o kanalı tekrar yaptı sonra bi sorun olmadı ama bu aralar çok şiddetli ağrılar oluyor sizce ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Pelin

  Ve kenarından biraz kırıldı

 • Bunu Cevapla Ayşe Güler

  Merhaba, bir süre önce dişimi çektirdim. 2 ay önce de diş teli taktırmak için kontrole gittim. Diş taşı ve diş eti tedavisi gerekli denildi ve yapıldı. Diş taşı temizliğinden sonra çekilen dişimin yanındaki dişin dibinde diş eti çizgisinin altında bir çizik ve o çiziğin yanında sararma var daha önce böyle bir sorun yoktu nedeni diş taşı temizliğindeki hata mi ve o dişimi kurtarmak için en sağlıklı yol nedir? Lamine porselen kaplama olur mu? Çekilen dişimin diğer tarafındaki dişim kanal tedavisi tekrarı ve porselen kaplama yapılacak dendi. Sonrasında diş teli tedavisine başlanacak. Çekilen dişimin yerine en sağlıklı tedavi ne olur? İmplant dışında.

 • Bunu Cevapla hacer

  Merhaba..ben Hacer dişim ağrıdığı için doktora gittim film çekmeden kanal Tedavisi yapacaz dedi..yapıldı fakat kapatılamadı sinirler ölmüş olmalı diyo ama ben iğne ile temizlerken sızı hissediyorum..ne yapmam gerekiyor..

 • Bunu Cevapla merve

  2 gün önce sağ üst ve alt dişime kanal Tedavisi yapıldı ama hiç birşey yiyemiyorum basamıyorum basınca çok ağrıyor basmasamda ağrıyor, ağrı başıma vuruyor bu normal mi ?

 • Bunu Cevapla Muhammed

  hocam kanal tedavisi yaptırdım yaptıralı 10 gün oldu ancak su içerken dişim ağrıyor ve yemek yerken kanal tedavisi yaptırdığım kısımla yemek yiyemiyorum ne yapmalıyım tekrar doktoramı gözüküyüm yoksa normal bir durum mudur bu ağrılar ?

 • Bunu Cevapla Nazlı

  Kolay gelsin yaklaşık 4 gün önce sağ alt sondan 2. Dişime kanal tedavisi uygulandı operasyon sırasında uyuşmadı ve 2. Anestezi almak durumunda kaldım sonrasında doktor şuanlık bitti ama 2. Seansta görüşmek üzere dedi oradaki hemşirede pansumana geleceksin dedi ne zaman dedim randevu alacaksın dedi bana verilen randevu 30 martta ağrım aşırı derecede fazla üstüne basamıyorum hiç bir şey yiyemiyorum ağrı kesici almadan duramıyorum ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Neslihan

  merhaba hocam.benim iki gün önce dişime kanal tedavisi yapıldı. Ağrılarım çok şiddetli değil ama ağrı kesicilerle geçiriyorum.yapılan dişimin damağı biraz şiş ve hassas tek seansta bitti tedavi sizce iltihap olabilir mi yoksa normal mi bu şişlik ve hassasiyet.şimdiden teşekkür ederim

 • Bunu Cevapla esma

  Ben dişime kanal tedavisi yaptırdım 2 gün geçtikten sonra çok ağrı yapmaya basladı şuan ölüyorum kanal tedavisinin sadece 1 seansı bitti daha porselen kaplama yapılmadı sadece geçici dolgu var ama müthiş bir ağrı var bana hangi ağrı kesiciyi önerirsiniz hocam…

 • Bunu Cevapla ece

  mrb hocam benim alt sağ ve sol birkaç dişim kaplama bunlarin altinda dis etlerim cok agriyor ve ozellikle sag tarafta morarma var sebebi nedir acaba

 • Bunu Cevapla vahide

  hocam bugün kanal tedavisinin ilk aşaması yapıldı doktorum 5 gün sonra tekrar çağırdı. .ama dişim hiç bukadar arimamisti şuan çok ağrıyor. minoset içtim..9 aylik emzikli bir bebegim var..bu ağrı normal mi? ne yapabilirim??

 • Bunu Cevapla Hülya

  Hocam Merhaba. 2-3 ay önce üst ön dişimin yanındaki 3. Dişe kanal tedavisi uygulandı hemde hiçbir röntgen çekilmeden dolgu yapar gibi kanal tedavisi yaptılar. Tedavi sonrasında sağ gözümün biraz alt kısmından yanağıma bastırdığımda dış dibinde hafif ağrı ile birlikte bir basınç oluşuyor sonra diş dibine dokunduğumda diş eti ile yanağımın birleştiği yerde misket gibi birşey olduğunu farkettim üzerine bastırdığımda apse varmış gibi bir ağrı oluşuyor doktora gittiğimde bana ağrı kesici verdi ama geçmedi tekrar gittim tek açıdan röntgen çekti ve bir sıkıntı olmadığını söyledi ama bir ihtimal dışı kaybedebiliriz dedi dişimi kaybetmek istemiyorum başka bir doktora gideceğim fakat öncesinde beni bilgilendirirseniz şok sevinirim lütfen bana yardımcı olun.

 • Bunu Cevapla esra

  Merhaba ben bugün kanal tedavisi oldum aşırı ağrılı bir tedavi oldu benim için Dr yarin kontrole gelmemi söyledi onun haricinde dişime tekrar bi işlem uygulanır mı ve yanağımda şişme ve morarma oldu buda normal mi geçer mi acaba şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla feride

  merhaba ben 3 gün önce dişime kanal tedavisi yaptırdım fakat sıcak birşey içtiğimde 1 dk süren sonra tamamen geçen bir ağrı oluyor acaba enfeksyon olabilir mi birde kanal tedavisi sırasında dişin içerisine sivri cismi soktuğunda kanama oldu baya kendisi de şaşırdı ama birşey söylenmedi ne gibi bir problem olmuş olabilir?

  • Bunu Cevapla Damla

   Merhaba feride hanım. Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Kanal tedavi yaptıralı 1 ay oldu ancak sıcak birşey içtiğimde anlık aşırı bi ağrı oluyor. Siz sorunu çözebildiniz mi acaba neden kaynaklanıyormuş?

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Damla Hanım merhabalar Eğer kanal tedavisi sonrasında ağrılarının devam ediyorsa mutlaka tekrardan Diş hekimine başvurmanız gerekmektedir

    • Bunu Cevapla Damla

     Merhabalar. Diş hekimine gittim ancak bi sıkıntı olmadığı söylendi. Kök Kanal dolgusu biraz fazla yapılmış o nedenle bu şikayetler olabilir dendi. Ara ara batma hissediyorum dişimde. Durulamayacak bi ağrı değil ancak rahatsız ediyor. Zamanla geçeceğini söyledi doktor. Siz de katılıyor musunuz acaba?

 • Bunu Cevapla zeynep

  Hocam merhabalar 9 ay önce ön dişime kanal tedavisi yaptırdım sonra sürekli ağrı oldu o bölge açılıp antibiyotik kondu sonra yine dolgu yapılarak kapatıldı bu işlem 2 kez tekrarlandı ama o dişimin ağrısı hiç gecmedi özellikle grip oldugum zaman ağrım çok oluyor ve doktorum bunun normal oldugunu söylüyor ama ben her gün ağrı çekiyorum bu normal mi bu dişime ne yapmam lazım sizce

 • Bunu Cevapla rabıa

  hocam bugün daha önce dolgu yapılan dişime kanal tedavisi uygulandı fakat eve gelir gelmez uygulanan işlem düştü ne yapmalıyım…

 • Bunu Cevapla Zeynep

  4 gün önce kanal tedavisi oldum iltihaplı bi dişti tedavi olduktan sonra ağrılarım geçmedi doktorum pansuman yaptı kapattı sonra yanağım şişti iltihap yumuşak dokuya geçmiş ilaç kullanmaya başladım bugün kalktığımda ağzımda kan vardı kanal tedavisinden sonra kapatılan dişimin orası kanamış ne yapmam gerekiyor.

 • Bunu Cevapla Ķevser

  Hocam Merhaba, yaklaşık 1 sene önce sol üst azı dişime kanal tedavisi oldum bundan 3 ay sonra dişim yandan kırıldı ve hava almaya başladı,biraz korkudan ihmal ettim ve Dr. gitmedim şimdi ağrım var ve boğazımın altında bir şişlik var acaba dişimden kaynaklı mıdır ?

 • Bunu Cevapla Merve

  Doktor bey merhaba, dişime kanal tedavisi yapılmıştı ancak sürekli şişti ve ağrı yapmaya başladı,doktora gittiğimizde çekmemiz gerekiyor dedi,farklı bir doktora gittim tekrardan temizleyip kanal yapıcaktı,o dişimde küçük bir delik açtı ve açık bıraktı tekrar randevu verdi,ancak dişim inanılmaz bir şekilde şişti,dişimi açıp açık bırakması normal bir şey mi ? Yoksa büyük bir hata mı ve çekmekten başka bir seçenek yok mu ?

 • Bunu Cevapla rabia

  hocam benim 1 sene önce yapılan dişime ağrımamasına rağmen bu sene doktorum buna kanal yolu yapılacak dedi ve kanal yolu tedavisi yaptı. Aradan 1-2 ay geçmesine rağmen hala ağrıyor ve çeneme vuruyor ağrısı elimi çeneme değdiremiyorum bunun için ne yaptırmam gerekiyor.

 • Bunu Cevapla Günay karatop

  Merhaba hocam size sorum şu, ben iki seans kanal tedavisi yaptırdım. Ve dişimde şiddeti ağrı var sebebi ne olabilir. Uykudan uyandırma derecesinde bu ağrı. Sebebi ne olabilir

 • Bunu Cevapla Günay karatop7

  Geçici dolgu yapılmıştı kanal tedavisinde o düştü ağrı sebebi bu olabilir mi sizce yada içi hala iltihaplı da ondan mi ağrıyor

 • Bunu Cevapla Seher

  Sol alt arka dişime kanal tedavisi ve dolgu yapıldı üst çenedeki alttaki dişin üzerinden diş çekildi implant hazırlığı fakat 10 gündür sol yanağımda şişlik var görünür şekilde çenemde açmada kapamada da ağrım oluyor yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

 • Bunu Cevapla Selin

  Hocam merhaba ben selin 3 hafta önce disime 3 seansta kanal tedavi yapildi yapilirken hic ağrım yoktu morfin bile vurulmadi. Simdi 3 gundur kanal tedavi yapilan disim çok şiddetli agriyor bunun sebebi nedir bana yardimci olur musunuz ? Dayanılacak gibi degil bu ağrı.

 • Bunu Cevapla özge

  merhaba doktor bey ben yaklaşık iki yıl önce sağ üst azı dişimi kanal tedavisi yaptırdım bir sure önce kırıldı doktorum düzeltti fakat sımdı çok fazla ağrımaya başladı tekrar kanal tedavisi gerekir mi?

 • Bunu Cevapla Ali

  Hocam kanal tedavisi yaptirdim 2 gundur ağrı devam ediyor kanal tedavisi yapilmis yeri kullanmıyorum ama hala devam ediyor sorun nedir

 • Bunu Cevapla nermin

  Merhaba 2 yıl kadar önce ön diş kanal tedavisi yaptırdım fakat diş etinde siyahlaşma gibi morarmalar başladı çok belirgin. Bunun tedavisi var mı? Teşekkürler…

 • Bunu Cevapla Sinem

  Hocam ben sinem
  Kanal tedavi yaptırdım 3 hafta önce suan dişim çok ağrımaya başladı neden nasıl geçer acaba

 • Bunu Cevapla Songül O.

  Merhabalar 2 sene önce diş hastanesinde dişimde iltihap olması nedeniyle kanal tedavisi yapıldı. 1 yıl sonra aşırı derecede şiddetli ağrı çektim 1 haftadan fazla. Tekrar diş hekimine gittiğimde eski röntgenime baktığında dişdeki iltihap temizlenmediğini söyledi. Bir şekilde o dönemi atlattım. Ara ara ağrılar oluyor. Şimdi de başladı gerçekten günlük yaşantımı rahatsız edecek şekilde ağrı çekiyorum. 22 yaşındayım. Üst sol arka dişim. Daha 20lik dişim çıkmadı. Bu dişi aldırayım mı yoksa araştırma hastanesinde kanal tedavisini düzelttireyim mi?

 • Bunu Cevapla deniz

  merhaba hocam ben kanal tedavisi oluyorum şuanda geçici dolgu var.2 aydır böyle hiç ağrı olmamıştı fakat 2 gündür elimle bastırınca acı olmaya başladı.normal dururken bir ağrı yok elimle batırınca acıyor daha önce hiç acı filan yoktu

 • Bunu Cevapla Burak

  Merhaba bende 2 yıl önce dilime kanal tedavisi yaptırdım. Şuan o dişimin diş eti bölümünde ağrı oluyor bu neden kaynaklanır?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burak Bey merhabalar kanal tedavisi yapmış olduğunu dişinizde bir iltihaplanma söz konusu olabilir mutlaka en kısa zamanda diş hekiminize yeniden başvurmalısınız

 • Bunu Cevapla Melis

  Geçen cuma dişimin kanal tedavisi işlemi bitti . 2 kere de tamamlandı. İlkinde sinirleri temizleyip 2. Sinde hiç uyuşturmadan yaptı yapılacakları hiç ağrı sızı hissetmedim yapılırken ama şuan ağrıyor 6 gün oldu normal mi ağrıması ellendi işlem gördü sonuçta yoksa aksi bi durum var mıdır ? tekrar gözükmeli miyim ? ilaç kullanmamı tavsiye eder misiniz ? Antibiyotik vs..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Melis hanım merhabalar kanal tedavisi dönemi sonrasında ağrılar oluşabilir Fakat bu ağrılar iltihaplanma durumunda da meydana gelebilir mutlaka Diş hekimine başvurarak dişinizi göstermelisiniz

 • Bunu Cevapla remzi

  Hocam Merhaba ön üst sağ iki nolu dişim önceden dolguluydu düştü bir kaç ay sonra gittim tekrar etrafını tekrar inceltip dolgu yaptı ve arada kendiliğinden kanama oluyor tabi kanal tedavisi yapılarak dolgu yapıldı dolgu tutmaya bilir dedi tuttu ama çünkü incelik çok. Oldu kanama sebebi neden olabilir bilgi verirseniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Remzi Bey merhabalar yalnızca bu dişinizde değil diğer dişlerinizde de diş etlerinde iltihaplanma olduğundan dolayı kanama olacaktır öncelikli olarak diş eti tedavisi görmelisiniz mutlaka bu tedaviyi geciktirmeden bir an evvel bir dişhekimine başvurarak gerçekleştiriniz

 • Bunu Cevapla mehmet şah

  Merhabalar hocam! 30/05/2016 da diş hastanesinde alt 37numaralı büyük dişim kanal Tedavisi oldu.hocam bugün ikinci gün ağrılarım geçmedi,ilaç kullanıyorum majezik,iltihap hapı kullanıyorum, gargara kullanıyorum onları kulanırken geçiyor ağrım fakat sonrası tekrar ağrı başlıyor. Hiç dişimi bastıramıyorum,o kısımda yemek yiyemiyorum, sizin o değerli bilgilerinize ihtiyacım var daha beklemelimiyim, ilaç tedavim devam ediyor dt devam et dedi dişinde çok iltihap var dedi onun için klanatum 1000mg verdi oniki kapsülü hap bunu kullanmalısınız dedi. Kulanıyorum ağrı kesici Kulanıyorum, sizce daha beklemeli miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ediyorum hocam.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar Dişiniz de bir iltihaplanma söz konusu olabilir doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotik ilaçları kullanmaya devam ediniz bu süre zarfı içerisinde tekrardan ağrılarınız devam ederse mutlaka Diş hekimine başvurmaya çekinmeyiniz

 • Bunu Cevapla Mehmet Ali dai

  Hocam dişime kanal tedavisi yapıldı yaklaşık 4 ay önce. Perkusyonda ağrı oluyor. Radyografiler sağlam görünüyor kanalda bir problem yok. Sadece perkusyon var. Neden kaynaklı olabilir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar yapılan kanal tedavisinin tekrardan kontrol edilmesi gerekmektedir Eğer ağrılarınız devam ediyorsa dişin çekilip erine İmplant tedavisi uygulanması gerekir

 • Bunu Cevapla serbay

  merhaba doktor bey dişime kanal tedavi yaptırdım 1 ay önce 2 seans sürdü. tedavi sırasın çok ağrılar oldu. dolgu yapldıktan sonra 1 hafta hiç ağrı filan hissetmedim. lakin 3 haftadır çok fena bir ağrı var. doktora gittim flim çekti ağrının olması normal 15 gün bekle ağrı devam ederse gel tekrar kanal tedavi yapalım dedi. bu ağrıların bu kadar şiddetli olması normal mi* artık dayanamayacak duruma geldim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Serbay Bey merhabalar bu dişinizin çekilmesi gerekebilir mutlaka bir an önce Diş hekimine başvurun iltihap oluşmadan dişimizi çektirin yerine İmplant tedavisi uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla zeki

  HOCAM İYİ GÜNLER. DİŞ DOLGUSU YAPTIRMAK İÇİN GİTTİĞİM DOKTOR YADA TEKNİSYEN AĞRISI OLMADIĞI HALDE DİŞE DOLGU DEĞİLDE KANAL TEDAVİSİ YAPILMASINI SÖYLEDİ. YAPTIRDIM LAKİN 1 HAFTA SONRA DİŞİMDE SOĞUK SU HASSASİYETİ OLUŞTU VE DİŞE HAFİF TIKLATMA YAPINCA DA HİSSEDİYORUM. SEBEBİ NE OLABİLİR HOCAM.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zeki Bey merhabalar bu dişinizin tekrardan kanal tedavisi olması gerekiyor

 • Bunu Cevapla zekeriya

  Hocam merhaba çürüğü olan fakat ağrısı olmayan dişe doktor yada teknisyen kanal tedavisi yaptı 2 hafta geçti çok büyük ağrı olmuyor lakin hafif soğuk su içince sızlıyor sebebi nedir acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zekeriya Bey merhabalar dişinizde bir iltihaplanma söz konusu olabilir mutlaka bu dişinizin tekrardan kontrol edilip kanal tedavisi yapılması gerekir

 • Bunu Cevapla Şevket

  Darbe sonucunda ön üst disime 1 yıl önce kanal Tedavisi yapıldı şu sıralar agrimaya başladı gittikçe arttı ve artık disi kullanamıyorum dokunca ağrı sı artıyor doktora gittiğimde kanallı diş ağrı yaparsa çekilmesi gerek dedi 17 yaşımdayım doktor ilaçlar verdi bu ilaçları kullansam ağrı kesilirmi yada dişi çekmekten başka bir çözüm varmı

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şevket bey merhabalar Eğer ağrılarınız artarsa Bu dişinizin çekilmesi gerekir yerine İmplant tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla ZEKERİYA

  hocam merhabalar. yukarıda yazmıştım bugün tekrar doktora gittim başka birine muayene ettik röntgen çekti kanal olan dişte sorun gözükmüyor onun yanındaki dişe dolgu yapılmış ondan kaynaklıdır dedi 1 ay bekle geçmezse kanal tedavisi yapmak gerekebilir dedi ne tavsiye edersiniz hocam sizin diyecekleriniz önemle benim için

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bu konuda doktorunuza güvenin gerekli bilgileri vermiş..

 • Bunu Cevapla Özcan

  Yaklaşık 1 yıl önce kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım kanal tedavisi sonrası diş inceldiği söylenerek kaplama önerildi kaplattım. Daha sonra aradan gecen 1 yıl sonra şiddetli ağrı oluştu dişimde farklı bir hekime gittim acil olarak film çekildi kanal tedavisinin yeniden yapılması gerektiği söylendi tam anlamı ile diş köküne inilmemiş röntgen filmden gösterdi bu aşamada ne yapmam gerekiyor

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Özcan bey merhabalar bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz ve tekrardan kanal tedavisi yaptırmalısınız

 • Bunu Cevapla Nisan

  Hocam merhabalar ,
  Ben 3 yıl önce sol alt azı dişime hem kanal tedavisi hem de dolgu yaptırdım.Bugüne kadar hiçbir şikayetim olmadı ama 2 gündür ağrı yapıyo üzerine baskı yapınca ağrı şiddetleniyor.Şimdi doktora gitmekten de korkuyorum yani dişimin çekilmesinden.sizce bu yeniden tedavi olabilir mi yoksa çekilir mi dişim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nisan Merhabalar kanal tedavi Dişiniz de bu türlü bir iltihaplanma söz konusu ise dişinizin çekilmesi gerekmektedir yerine implant tedavisini öneriyorum

 • Bunu Cevapla ceyda

  iyi ünler bende üç hafta önce kanal tedavisi yaptırdım ama ağrısı bir ara çok şiddetli vardı daha sonra şişti tekrar gittiğimde çekilmesi gerektiğini söylediler. şuan antibiyotik kullanıyorum şişlikte azalma oldu ama çekilmesi taraftarı değilim ne yapabilirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ceyda hanım merhabalar her doktorun çekilmesi gerektiğini söylüyorsa bu dişinizin çekilmesi gerekiyor yerine İmplant tedavisi yaptırabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Idris Aslan

  Hocam merhaba 2 gün önce dişimi kanal tedavisi yaptırdım önce başka bir doktur bana 2 seansta olacak dedi bende özelde yaptırdım.

  Tek seansta dişimi komple bitirdi.

  İki gün oldu Ağrı kesicide alıyorum dişimde Ağrı falan olmadı çok ama bu gün hafif böyle ısırdığımda sanki biraz şişme olmuş sizce tek seans olmasından bi sıkıntı çıkar mı sol alt en arkadan 2 Sıradaki dişim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   idris Bey merhabalar Eğer kanal tedavili dişin bizde tekrardan bir iltihaplanma meydana geldiyse bu dişinizin çekilmesi gerekmektedir eğer Dişiniz çekilirse yerine İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla Şeyma

  Yaklaşık 2.5 sene oluyor. Benim dişlerimin şekli vs. çok güzeldi. Ön iki dişimin yanındaki dişte tortu gibi birşey vardı ne yaparsam yapayım gitmiyordu. Velhasıl doktor o dişimi çekti ve ön iki dişim dahil diğer 8 tanesine porselen kaplama yaptı. Diğer sağ taraftaki dişlerim kendi dişimdi fakat aşırı kötü duruyordu çok fark vardı arasında. Bende geri kalan dişlerimi de yaptırdım. Ama bi tarafı sonradan yapıldığı için yine aynısı oldu 2 tarafta birbirine hiç benzemiyor. Rahatça gülemiyor konuşamıyorum. Henüz 21 yaşındayım bu durumun bi çaresi yok mu yardımcı olun lütfen.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şeyma Hanım merhabalar mevcut olan kaplamaların değiştirilmesi gerekmektedir size Nişantaşı’nda Dr Cem Erdoğan’a öneririm

 • Bunu Cevapla dicle

  Doktor Bey Merhaba;

  Benim kırık bir dişim vardı yaklaşık yirmi yıl önce metal dolgu yaptırmıştım. Bundan yaklaşık bir ay önce çok şiddetli uykudan uyandıran bir ağrı ile hastaneye gittim ve kanal tedavisi yapıldı ve kaplama yapılması gerektiğinden geçici dolgu ile kapatıldı ve diğer tedavilerimin de bitmesiyle kesme işlemi ve kalıcı dolgu yapıldı. Bu işlemden önce endodonti bölümünde dişim de bulunan kanallardan ikisine işlem yapıldı tam nedir bende bilmiyorum sonra tekrar kalıcı dolgu yapılırken saniyelik müthiş bir ağrı hissettim üstelik anestesi de vardı dişimde ve kanallı doktorumda şaşırdı bekledik sonra geçti perşembe geçiçi diş takılacak bu işlem olalı 4.gün ve aşırı hassasiyet var bazen nefes alırken bile acıyo halbuki hiç böyle bi sorun olmamıştı kanal yapılıp geçici dolguyla beklerken acaba kalıcı dolgu konmadan önce kanal tedavisi için gittiğimde mi bi sıkıntı çıktı ne bilim dişin kökü mü sorunlu film cekilsse acaba bu sorun görünebilirmi yoksa çok uğraşıldı bu dişde tamamen hassasiyetmi….

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dicle hanım merhabalar öncelikli olarak Diş hekimine muayene olmalısınız sonunuz gerçekten çok ayrıntılı muayene etmeden bu konu hakkında size bilgi vermek istemiyorum

 • Bunu Cevapla Aydan

  Merhabalar hocam. Özel bir üniversite hastanesinde iltihapli dise dolgu yapti. Aşırı agrilarim oldu. Tekrar gittigimde dolguyu söküp kanal tedavisine basladi fakat benim güvenim kırıldı başka bir üniversite hastanesinde endodonti uzmanina gittim. Tek seansta bitirdi ve gecici dolgu yapti.. fakat bir ay icinde 3 kez Antibiyotik kullandim(biteral) ve kanaldan sonrada hala kullaniyorum. Vucuda yan etkisi olur mu? Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Aydan Hanım merhabalar veyahut dişinizde iltihaplanma devam ediyorsa da ağrılarınız varsa bu dişinin alınması gerekmektedir Eğer dişini çekilirse yerine implant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla Onur mester

  Hocam merhaba benim dişim 4 yıl önce çürük oluştu 2 yıl önce kanal tedavi yapıldı hiç bi sıkıntı yoktu fakat şu zamanlar dişimle bişey ısıramıyorum ağrı yapıyor kenarlarında hafif siyahlık var çektirmek istiyorum özele gidip çektirmek istediğimi söylesem çekerlermi acaba teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Bu dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekmektedir fakat bazı durumlardan dişin çekilmesi de gerekiyor eğer dişini çekilirse yerine implant tedavisi öneriyorum Ama mutlaka en kısa zamanda bir Diş hekimine başvurunuz

 • Bunu Cevapla Ercan

  Hocam merhaba ön sol azı dişimin yanındaki dişe kanal artı dolgu tedavisi yaptırdım 2 gün geçmesine ragmen işlem yapılan dişimle bişey çiğnemeye çalıştığımda ağrı hissediyorum bu ağrı elimle bastırdığımda da ortaya çıkıyor kanalın tekrar yapılması gerekiyormu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ercan Bey merhabalar bu dişinizin yeniden kanal tedavisi olması gerekmektedir Eğer ağrılarınız devam ediyorsa maalesef gidişiniz çekilecektir yerine İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla Emine

  Yaklaşık 1 ay önce üst ön 2 numaralı dişime kanal tedavisi yapildi. O günden beri ağrı olmamıştı 3 gün öncesine kadar. Bugün ağrı iyice şiddetlendi. Gittiğim doktorlardan biri çekilecek biri kanal yapilacak demişti kanal yapildi. Şimdi dizimi çektirmeli ve implant mı yaptirmali yoksa kanal tedavisini mi tekrar mattır malı? Şimdiden teşekkürler 😊

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Emine Hanım merhabalar kanal tedavili dişlerden kanal tedavisi sonrasında tekrardan Ağrı meydana gelirse bu dişin çekilmesi gerekmektedir tekrardan diş hekiminize başvurunuz

 • Bunu Cevapla Kerem

  Hocam merhaba. İki ay önce sol alt azı dişime kanal tedavisi ve dolgu işlemi yapıldı. Son günlerde ağrı oluşmaya başladı. Doktora gittiğimde kanal tedavisinin iyi yapılmadığı ve kökte enfeksiyonu oluştuğu söylendi. Kanal tedavisi yapılan bu dişe tekrar kanal tedavisi uygulanmaz dendi bu yüzden çekilmesi gerektiğini söyledi. Tekrar kanal tedavisi yapılamaz mı yoksa tek çare çekmek mi ? Teşekkür ederim hocam iyi günler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kerem Bey merhabalar Kanal tedavisi yapılan bir dişe tekrardan kanal tedavisi yapılabilir fakat Doktorunuz kanal tedavisi yapılsa dahi bu dişinizin kurtulamayacağını kanaat getirirse bu dişinizin çekilmesini isteyebilir eğer Dişiniz çekilirse yerine İmplant tedavisi öneriyorum

 • Bunu Cevapla tarık yıldırım

  hocam merhaba benim 8 tane dişime dolgu yapıldı bunlardan 2 tanesi kanal tedavisi 6 taneside dolgu neyse işlem yapıldıktan 1,5-2 ay sonra işlem yapılan tüm dişler ağrımaya başladı ama daha çok meyve yerken,kola içerken,tatlı yerken oluyor bu ağrılar 4-5 dakika sonra ağrılar gidiyor neden böle oluyor ? ne yapmam lazım ? tedavi yapılmadan önce hiç ağrı filan yoktu

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tarık bey merhabalar dişlerinizde bir hassasiyet meydana gelmiş bu dişlerinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir kanal tedavisi olan dişlerinin yeniden kanal tedavisi olması gerekmektedir oluşan bu hassasiyet ileriki dönemlerde ağrılara neden olabilir mutlaka yeniden diş hekiminize başvurunuz

 • Bunu Cevapla Ekin Balcı

  Hocam merhaba. İki buçuk yıl önce kanal tedavisi oldum. Sol yanağımda ağrı başladı ve diş hekimine gittim. Sol sinüsüme kanalımın dişten iltihap dolduğunu ve çekilmesi gerektiğini söyledi. Dişimi kaybetmek istemiyorum. Tekrar kanal tedavisi olabilir mi? Teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ekim Bey merhabalar Eğer Doktorunuz dişinizin çekilmesi gerektiğini söylüyorsa bu dişinizin çektirmesi gerekmektedir yerine iltihap tedavisi yapılabilir İmplant tedavisi de hani sizin doğal Dişiniz gibi bir tedavi türüdür

 • Bunu Cevapla Ahmet

  Doktor bey merhaba bugün kanal tedavisi oldum. Ama içimden bir ses tam olmadığını söylüyor öyle hissediyorum nedeni ise tedavi olmadan önce alt çenemde ki sorunlu dişimin en üst noktalarına hafifçe bastırınca ağrı yapmasının kanal tedavisi sonrasında da her ne kadar daha az da olsa devam etmesi acaba bu ağrı normal midir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ahmet Bey merhabalar bu dişinizin tekrardan kanal tedavisi olması gerekmektedir Dilerseniz tekrardan diş hekiminize başvurarak konu hakkında sıkıntılarınızı doktorunuza bildirebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Kenan

  Merhaba hocam. 1 ay önce kanal tedavisi yaptırdım ve 1 ay içinde hiç ağrı sızı olmadı ama bir kaç gündür kanal tedavisi yaptırdığım dış elle dokunamayacak şekilde çok ağrı yapıyor. Doktoruma gittim ağrı kesici ve antibiyotik verdi. 1 ay olur bu ağrı dedi ama pek bana güven vermedi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kenan Bey merhabalar bu düşünce tekrardan kanal tedavisi yapılması gerekmektedir doktorunuzun önerilerine mutlaka uygulayın dişinize bir iltihaplanma olmuş ve Doktorunuz gerekli ilaç takviyesini gerçekleştirmiş Eğer bir ay sonra iyileşme gözükmese Dişiniz çekilebilir

 • Bunu Cevapla Betül

  merhaba hocam 8 ay önce ön dişime kanal tedavisi uygulandı 8 ay sonra dişimin ağrısına dayanamayıp hastaneye gittiğimde iltihap olduğunu söylediler ilaç tedavisi gördüm tekrar kontrole gelmemi söylediler kontrole geldiğim de tekrar kanal tedavisi olmam gerektiğini söylediler ilk seansta dişimin içerisine yakıcı ilaç koyacağını söylediler ve ağzım çok kötü kokuyor 1 hafta sonra tekrar gelmemi istediler haftaya gideceğim hocam dişimin durumu nedir sizce dişimi kaybetmeyeceğim değil mi ne yapmam gerekiyor acaba lütfen bilgi verir misiniz ??
  hocam kanal tedavim sorunsuz bi şekilde bittiğinde dişimin çürümemesi için kaplatma yaptırabilir miyim ??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba kanal tedavisini sorunsuz bir şekilde bittikten sonra kaplama tedavisi yaptırabilirsiniz Fakat sürekli olarak kanal tedavili dişin izle ağrıların meydana gelmesi dişinizin çekilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Eğer Dişiniz çekilirse yerine insan tedavisi uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla nisa yavuz

  Hocam benim dişime 2 yıl önce kanal tedavisi yapılmıştı.onun dolgusu düştü.
  Sonra tekrar gittim. İçini temizleyip tekrar kanal tedavisi yaptılar.hiç ağrı acı çekmedim.
  Fakat 1 ay önce boğaz enfeksiyonuyla birlikte dişimde fena bir ağrı vardı. Ve gerçekten bir hafta boyunca ben bu ağrıya dayandım. Antibiyotikle hastalığımla birlikte geçmişti.
  Şimdi o azı dişimin altı baya bi şişti. Ağrı ve acı yok.Sadece bastırınca acıyor. Ama çok fazla bastırınca.
  Ben bu diş neden şişmiş olabilir?
  Ne yapılmasını önerirsiniz?
  Bide dişin etrafı kırıldı.
  Lütfen cevap verin.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba kanal tedavisi olan dişin çekilmesi gerekebilir tekrardan Diş hekimine başvurunuz Eğer dişinin çekilmesi gerekirse dişinizi çektiriniz yerine İmplant tedavisi uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla olcay demirel

  3 ay önce dişime kanal tedavisine başladı doktor bey içini temizlerken iğne kırıldı bende korkumdan dolayı tedavi yarım kaldı bana bir zararı olur mu ? teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba kanal tedavisi tedavinizin tamamlanması gerekmektedir ilerde Dişiniz iltihaplanabilir.

 • Bunu Cevapla Burcu

  Merhaba birşey sorcaktım dişimi kanal yaptım bi kaç ay sonra ağrımaya başladı ayrıca onun yanındaki dişte bi kırılma olmuş bunun yanında bide 20 lik dişim çıkıyor acaba o dişte kırılma neden oldu kırılan dişim hiç acımıyor ama onun yanındaki kanal olan dişim acıyor sızlıyor illada çekilmeli mi ki diş ön diş olunca

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burcu hanım merhabalar kanal tedavisi olan dişin yanındaki diş de bir iltihaplanma söz konusu olabilir eğer çürümeye başladıysa dişini zayıfladığından dolayı kırılmalar meydana gelebilir 20 lik dişinizle beraber bu dişlerinizin de çekilip yerine İmplant tedavisi uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla Onur

  Kanal tedavim yapıldıktan sonra gözümün altına kadar suratımda şişlik oluştu ve inanılmaz bir ağrı var max 1 saat uyuyabiliyorum ağrıdan. Doktor antibiyotik ve ağrı kesiciye başlattı fakat ağrı hiçbir şekilde geçmiyor. Ne yapmam lazım. Lütfen yardım edin.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Onur bey merhabalar Dişiniz de bir iltihaplanma söz konusu olabilir Kanal tedavisi yapılan dişin çekilmesi gerekebilir mutlaka tekrardan kanal tedavisi yapmış olan Diş hekimine başvurmalısınız

 • Bunu Cevapla erdal

  Merhaba,Ben sanırım bundan 1-2 sene önce kanal tedavisi ve dolgu yapılmıştı. yemek yerken dolgum düştü arkasından diş gelmesi mümkün mü ? dilimle oynadığım zaman diş gibi geldiğini farkettim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Erdal Bey merhabalar buradan diş gelmesi mümkün değildir tekrardan Diş hekimine başvurarak kanal tedavisi yaptırınız dişinizin kanal tedavisi olması gerekmektedir Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

  Pınar hanım merhabalar kanal tedavisinin yeniden yapılması gerekmektedir tam olarak kanal tedavisi tamamlanmadan dolayı ağrılarınız tekrardan oluşuyor Bunun için iyi bir Diş hekimine başvurarak kanal tedavisini sonlandırın

 • Bunu Cevapla sude

  meraba valla benim her dişim ağrıyo bugün kanal yapıldı acaip ağrıyo hap vermedi doktor napmam gerektiğini de söylemedi de neyse şey beni 1 sene önce yuvacığa yönlendirdiler ama hala geri dönülmedi bize ve ağrılarım her geçen gün şiddetlenmeye başladı , her diş etim iltihaplı kendi kendine kanıyor ve ağrıyor. napmalıyım nası geçirmeliyim

 • Bunu Cevapla melike

  Dişime kanal tedavisi yapıldı ve dişim iltihaplanmaya başladı ve şişti bir sorun olur mu?

 • Bunu Cevapla Emin

  Merhaba, bugün doktorum tek seansta kanal tedavisi yaptı ve dolgu ile kapattı yaklaşık 6 saat onra bişeyler yedikten kısa süre sonra dolgunun kenarlarında kanama oldu ve durdu fakat hafif bir ağrı başladı tekrar doktora gitmem gerekir mi ? yardımcı olursanız sevinirim

 • Bunu Cevapla meyra

  hocam ;benim 3 ay önce dişime kanal tedavisi uygulandı.ve şimdi uygulama yapılan dişin damak kısmında şişlik oluştu ama ağrım yok neyseki 1 hafta oldu geçmedi ;çözüm yolu nedir?

 • Bunu Cevapla Suheyla

  Sayın hocam bundan 3 yıl önce kanla tedavisi sol üst köpek dişimin yanına bir zaman sonra orada dış etimde bir yükselti oluştu oraya bastığımda acı hissettim bir sene sonra çok kötü ağrıyor oluştu başka bir hekime gittim film çekildi ve bana söylenen kanal tedaviye dış araştırma hastanesine gidip yeniden bakılması ve operasyon uygulanması gerekiyormuş bana dış ipi vede hassas dış macunu kullan dedi bir kaç yıl böyle idare ettim kaç gündür kötü ağrılar var rovamycine ve majezik alıyorum ağrım kesilmiyor ne yapmam gerekiyor

 • Bunu Cevapla Hasan

  Doktor bey merhaba
  Agustos ayinda sol alt kose deki hir disime kanal tedavisi yaptirdim… ilk film cektiler bana iltihab olmaya baslamis dediler ucunda az bisey iltihab vardi kanal tedavisi dediler ilk seansdan sonra agrim vardi sonra gecti agumentin kullandim sonra iki hafta gecti doktora muayeneye gittim ayni islemi yapti hatta disime vurdu agri hissediyormusun dedi yok dedim dolguyla kapatti az cok agrim oldu gecti yemek felan yedim fakat simdi disime dokununca agrimaya basladi cenemde agriyo tekrarmi iltihab oldu yoksa o tarafa yemek yedim diyemi yada disimi fircalamamin sonucumu lutfen bisey souleyin neyapmaliyim bi gun agriyo bigun agrimiyo fircalayinca agridi bugun ..

 • Bunu Cevapla Ümit çomak

  Merhaba doktor bey sol üst dilime dolgu yapılmıştı ve aynı dolgu 3 kez kırıldı farklı zamanlarda gecen diş hastanesine gittim ben çektirip yerine yenisini yapılmasını istedim fakat doktor dişi kurtarabiliriz dedi ve kanal tedavisi uyguladı bütün işlemleri toplam yarım saat sürdü başka işlem kalmadı tedavi bitti dedi. Eve geldiğimde üst damak bölgesinde uçuk şeklinde yaralar çıktı 5 gün oldu hala geçmedi antibiyotik ve ağrı kesici ilaç verdi. Tedavinin uygulandığı diş ve yanındakilerde hala uyuşmalar devam ediyor diş etimde problem varmış. Üstüne bastığım zaman hafif sızlama oluyor. Tedavi bu kadar kısa sürmemisi gerekir sizce ne yapmalıyım bu durumda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bunu Cevapla Hande Nur

  Hocam merhabalar, cuma günü bir dişime kanal tedavisi yapıldı, bugün pazartesi ve hala ciddi ağrılar çekiyorum, 3 gündür ağrı kesici alıyorum. Tedaviden sonra ağrılar olabilir biliyorum ancak ağrı şiddeti azalmak yerine gitgide artıyormuş gibi geliyor. Aksi bir durum söz konusu olabilir mi?

  • Bunu Cevapla Zeynep

   Bende kanal tedavisi oldum ilk bir hafta dahi agri surse normal sonra kendiliginden geciyor

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Merhaba hocam ben bundan iki hafta önce dişime kanal tedavisi yaptırdım ve ben boksorüm doğal olarak yüzüme darbeler alıyorum ve ben 5 gün sonra ringe çıkıcam dövüşücem yani aldığım darbeler sonucunda sorun yaşarmıyım? Ve ne kadar suratıma darbe almamalıyım? Teşekkürler.

 • Bunu Cevapla zeynep

  merhabalar dişime 3 sene önce kanal tedavisi yapıldı son bir kaç gündür şiddetli ağrı yapıyor dişim bir dişciye gittim ve çekilmesini söyledi antibiyotik yazdı fakat röntgen yada başka birşeye bakmadı ve ben dişimi çektirmek istemiyorum başka alternatifler varmıdır?

 • Bunu Cevapla Şeyma

  Hocam merhaba..insallah soruma cevap alabilirim.ben bundan iki sene once sag enarkadaki yirmilik disimi cerrahi islemle cektidim.cektirdikten sonraki gecirdigim o 1 haftayi hayatm boyunca unutamiyorum.feci bir agriydi bi ara ölecğimi flan düsundum.neyse simdi sol taraftaki olmaz olasica yirmilik disimde çurudu ve bende kanal tedavisi yaptirmayi dusunuyodum randevumuda aldim gayet rahattim taki burdaki yorumlari okuyana kadar.ya ben simdi iki arada kaldim yine ayni acilari yasamaktan cok korkuyorum suan disim cok kotu bisey yiyemiyorum ama kanal tedaviside bana ayni acilari yasatir mi ya cok kotuyum lutfen acil cvp verin tekrar ayni aciyi cekmektense. Curuk kalmasini tercih ederim..

 • Bunu Cevapla Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu

  Sağ üst dişlerimden birinden kanal tedavisi sonrası uzun süre deride dokununca acıma oluyordu yaklaşık üç ay geçti ve bir kitle halinde o bölgede dolaşıyor dudağımı kaldırdığımda Mısır tanesi kadar görülebilen bir şişlik halinde duruyorVe baskı yapınca acıyor bu nedir acaba nasıl yok edileceği hakkında bir fikriniz var mı

 • Bunu Cevapla Sercan

  Merhaba,diş hekimim daha önce kanal tedavisi olan dişimin artık çekilmesi gerektiğini söyledi fakat dişim şu anda iltihaplı ve uyuşmuyor.antibiyotik kullanıyorum ama daha önce kanal tedavisi olan dişe antibiyotik etki etmez diye bir yazı okudum internette.bu dogrumudur ,ne yapmam gerekir?

 • Bunu Cevapla mihriban

  Iyi aksamlar ben kanal tedavisi yaptirdim ama surekli bisi yedigim zaman kaniyor agzima bisi yexigim zaman kotu kokular geliyor ne yapmam laIm

 • Bunu Cevapla yıgıt

  hocam merhaba ben dısı yaklasık olarak 3 ay kanal tedavı oldum ve suan agrı yok fakat dısım dışıme geldıgınde acıyo sızce napmalıyım

 • Bunu Cevapla Canan

  Hocam iyi günler ben dün dişime kanal Tedavisi yaptırdım ve içini bosaltip dolgu yaptılar eve geldiğimden beri ağrı kesilmedi uyandığında da yanak kısmının hafif şiştigini gördüm bu normal bir reaksiyon mu sizce ne yapmalıyım yardimci olursanız çok sevinirim

 • Bunu Cevapla Sena Nur

  doktor bey merhaba ben 17 yaşındayım 2 sene önce arka dişime kanal tedavisi yaptırdım çok ağrıdığı için 3 ay sonra yenilendi kanal tedavi 1 sene sonra tekrar ağrıdı ve 3. tedaviyi yapmaya kara verdi kanal tedavi yapılırken dişim ortadan çatladı ve tekrar devam etti tedaviye 2 hafta sonra dişimdeki kanal söküldü ve içi bomboş şuan sürekli kanıyor pamuk koyuyorum ama ciddi derecede iltihap var ve kan çatlak olan yerden mideme sızıyor pamuğu çıkardığımda değişik bir koku ve iltihap akıyor ne yapmam gerekiyor çekilmekten başka tedavisi var mı

 • Bunu Cevapla EMRE DALGIÇ

  hocam mrb sol üst 3-4 nolu dişime kanal tedavisi yapıldı yaklaşık 10 gün önce şuan inanılmaz agrı var hem dişlerde hemde diş etinde köke dogru giden kısımda aşırı agrı var nedeni ne olabilr tek seansta yapıldı iki kanalda

 • Bunu Cevapla serap

  hocam 1 gun önce kanal tedavisi oldum.suan cok siddetli agrı var.uzerine bastırmıyor ve uzerine yedigim gidince agrıdan beynim uyusuyor.acaba tedavi yeni olunca mı bu arı gecer mi.ne yapmalıyım.saygılar.

 • Bunu Cevapla hakan

  Hocam hayırlı aksamlar 2 hafta once KANAL tedavısı oldum dışim tekı agrı Gozume vuruyo ne yapabılırım bunun ıcın dıslerın beyınde sınır sıstemı varmıdır bunun ıcın ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Zerrin

  Sayın hocam bundan 4 gün önce dişçide kanal tedavisi ve gri dolgu yapıldı ancak 1 2 gün sonra ön dişimin en üstünde diş etimde sivilce gibi bi bi yara cikti kendiliğinden geçermi bunun sebebi nedir acaba ?

 • Bunu Cevapla Rabia

  Merhaba dün dişime kanal tedavisi yaptirdim fakat bugün yanağım felaket şekilde şişti ve şişliği gittikçe artıyor ama ağrım falan yok Sadece şişlik beni korkutuyor ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Ayten

  Merhaba bi kaç yıl önce kanal tedavisi yaptırdım yanlız şuan baskı uygulynca agrı oluşuyo nedeni nedir acaba.

 • Bunu Cevapla Melek

  Fiyati ne kadar Impalat ogrenebilimiyim acaba

 • Bunu Cevapla Selen

  Merhaba ben 20 yaşındayım 3 sene önce azı dişlerime kanal tedavisi yapıldı ve diş etimde kızarıklık oluyor bir süre önce doktora gittiğimde dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi tek çözüm çektirmek mi ? Ortodontik tedaviye başlamak istiyorum çektirirsem tedavimi olumsuz etkiler mi ?

 • Bunu Cevapla Zeynep

  2 yıl once kanal tedavisi oldum.Yillar sonra kanal tedavisi olduğum bolge ve yanindaki disler agriyor ne yapmaliyim??

 • Bunu Cevapla Burak

  doktor bey ayın 24 ünde kanal tedavisi yaptırdım diş ağrıları çok şiddetli oluyor ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla ezgi

  yaklaşık 1 ay önce sıcak ve soğuk şeylere hassasiyetim arttı dolgu yaptırdım daha sonra tekrar hassasiyet oldu doktora tekrar gitttim kanal tedavisi yaptı 1 ay geçtikten sonra dişimde ağrı olmaya başladı ve bastırınca acıyor neyden kaynaklanıyor yardımcı olur musunuz?

 • Bunu Cevapla Senem

  İyi günler hocam ben dişime kanal yaptırdım ve yaptırdıktan sonra yapılan dişle yemek yiyemiyorum üstüne bastırınca agrıyor ve geceleri ağrılar giriyor uyutmuyor bu ağrılar nezaman geçer acaba ?

 • Bunu Cevapla GAYE

  Merhaba dişime kanal tedavisi yaptrıdım 1 hafta önce yapılırken kökün birinde kanama oldu dedi ve şaşırdı. ertesi gün ağrı yaptı iki gün çektim ağrıyı . sonra da antibiyotik yazdı. şu anda 5. günüm bugün ilacım bitiyor ama dişimde hala üzerine basarken ağrım oluyor 1) bu durum normalmidir. 2) kökün birinde kanama neden olmuş olabilir. Teşekkürler..

 • Bunu Cevapla Rabia Sahin

  Hocam merhaba ben bir gun once disime kanal tedavi ve dolgu yaptirdim.Doktor dolgu yaptiktan sonra antibiyotik verdi.Sadece iki uc saat agrim geciyor sonra tekrar agrimaya basliyor.Agrilarim cok siddetli uyutturmicak seviyede dolgu yapilan disimin ustune basamiyorum cok aciyor ne yapmami onerirsiniz sizce bu agrilar normal mi?

 • Bunu Cevapla Deniz

  Hocam kolay gelsin. Ben kanal tedavisi yaptıralı 2 yıl oldu. Dişim ağrımaya başladı ve doktora gittim. Doktor film çektikten sonra kanal tedavisi yapılmış dişin kökünün ucunda enfeksiyon var dedi. Bana ilaç yazdı. Agumentin ve arvales eğer ki bunlar işe yaramazsa dişi çekmek zorunda kalırız dedi. Başka bir yolu yok mu? Diş etinin içinde olduğu için başka şekilde müdahale de edemiyorum. Sizin başka bir öneriniz var mı? Son olarak da ağrılar geceye doğru daha çok artıyor sebebi nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Adsız

  Hocam merhaba yaşım 14 gecen yaz kanal yaptırıp yarım birakmistim birkaç ay önce geçici dolgu düştü son 3-4 gündür çok ağrımaya başladı dis agrim başıma gözüme kulağıma hatta bogazima vuruyordu dün doktora gittim doktor antibiyotik ve ağrı kesici verdi sadece disin koku kalmış yapılabilecek bisey yok gibi gözüküyor dedi dün ve bugün kullandım ancak biraz önce disim den kan geldi ve disimin ortası iyice boşaldı ama bundan sonra agri hafifledi ne yapmam gerekiyor endiselenecek birşey var mı teşekürler

 • Bunu Cevapla Demir

  Merhaba benim disim dolgulu yaklasik 5 senedir agri yapmiyordu ve 3 gun oncenin sabahinda disimde bir agri olmaya basladi soguk icecekler disime agri yapmiyor fakat disimi disime temas ettirdigimde agriyor yemek yerken agriyor ve suan yanagim sismis durumda acaba bunun nedeni nedir ?

 • Bunu Cevapla Figen

  1 hafta önce 46 numaralı dişine kanal yaptırdım disimde sizlamalar var sıcak soğuk hassasiyeti var dun gece dişini fircaladim sonrasind agri kesicinin etkisiyle uyuyabildim bundan sonraki surec nasil olur bu ağrılar normal mi?birde kanal üstüne tekrar kanal olur mu?

  • Bunu Cevapla Erdm

   Hocam merhaba kanal tedavisi sonrasında dişimde iltihap oluştu 1 hafta boyunca antıbıyotık kullandım ve sonra doktorum dişime dolgu yaptı ama dolgu yaparkende cene kemıgıme yerlestırdıgı tellerı hıssedıyordum ve suan 1 hafta oldu dişim soğukta sıcakta etkilenmiyor ama vurunca ve ağrılar oluşuyor ustune basıncada bıraz agrılar var sebebi nedir saygılarımla

 • Bunu Cevapla Emrah

  Hocam merhabalar , öncelikle bizleri dikkate alarak sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ediyorum. Ben 2 yıl önce kanal tedavisi yaptırdım sol alttan 6. diş, bir şeyi çiğnemek için kullandığım diş, fakat şuan çok şiddetli sol bölge de ağrılar geçiriyorum uykudan uyanıyorum, diş sağlığı merkezine gittim , röntgen çekti ve şunları söyledi;
  – Kanal tedaviniz de herhangi bir problem göremiyorum fakat diş kökünüz apse yapmış, bazen nadir olsa bu başımıza gelebiliyor, dişiniz son şansını kullanmış fakat çekilmesi gerekiyor.
  bana da bilgisayardan gösterdi,apseli bölgeyi, direk röntgene bakar bakmaz ovvv felan yaptı..
  Ben dişimi çektirmek istemiyorum acaba ne yapmam gerek?

 • Bunu Cevapla Hasan Hüseyin

  Hocam kolay gelsin, benim 3 köklü azı dişim kanal tedavisi yapılması amacıyla çürük temizlendi, kök kanalları açıldı ancak akıntı ve kötü koku gelmesi nedeniyle yaklaşık 2 hafta pamuk konularak bekledim, 2 hafta sonunda iltihap olduğu için kötü koku geldigini bu nedenle dişin çekilmesi gerektiğini söyleyerek antibiyotik verdi. Acaba tedavisi mümkün olabilir mi? Yoksa diş hekiminin söylediği gibi iltihap geçince dişin çekalması daha iyi mi olur.

 • Bunu Cevapla Berfin şimşek

  Hocam 4 yıl önce kanal tedavisi yaptım 11 yaşındayken şimdi 16 yaşındayım apse olmuş ve apseden sonra çekilmesi gerektiğini söyledi ama özelerde uğraştıkları için dişi kurtarabillirlermiş özellerde malzeme olduğu için kurtarırlarmış bu mümkün mü ve nerde yapabilirim ankaradayım

 • Bunu Cevapla Öznur

  İyi günler
  Yaşım 19 arka dişime kanal tedavi yaptıralı 1 aydan fazla oldu ve şu günler üzerine bastırdıkça veya çiğneyince ağrı oluyor bunun sebebi nedir ?

 • Bunu Cevapla tuba

  Doktor bey merhaba yaklaşık 2 ay önce 1 numaralı dişime kanal tedavisi yapıldı tek seansda başlangıç da ağrı yoktu ama 2 hafta sonra diş etimde hafif şişme ve sıcak bir şey içtikten sonra dişte ağrı olmaya başladı yapan doktora gittiğimde röntgen çekti ve bir problem olmadığını söyledi dediğim gibi 2 aydır şişlik de hala duruyor hassasiyetde ne yapmalıyım

 • Bunu Cevapla Selma

  Merhaba hocam. Dün sağ altta bir dişime kanal tedavisi yapıldı ve geçici dolgu yapıldı. 1 hafta sonra kalıcı dolgu yapılacağı söylendi. Ağrı olabilir dendi. Parol kullanıyorum fakat ağrı bazen artıyor ve dudagimin bir kısmında da hafiften bir uyuşma oluyor bunlar nolmal mi? Ağrı ve uyuşma ne zaman geçer. 7 aylık bir bebeğim olduğu içinde başka bir şey yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bunu Cevapla Selma

  Merhaba hocam. Dün sağ alt dişime kanal tedavisi uygulandı ve geçici dolgu yapıldı. Bir hafta sonra kalıcı dolgu yapılacağı söylendi. Ağrı oluyor ve sadece parol içebiliyorum. Fakat bugün ağrılarımın dışında dydagimda da hafiften bir uyuşma oluyor bunlar normal mi ? Ne kadar sürecek? Simdiden teşekkür ederim.

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Merhaba hocam,sol alt dişime kanal tedavisi yaptırdım. 2 seans sürdü. Tedavi sırasında biraz ağrı ve acı hissettim. Bitiminde dişçim 1-2 gün ağrıyabileceğini ve ağrı kesici almamı söyledi.dişimin sağlıklı göründüğünü kontrole gelmeme gerek duymadığını söyledi. 4.Güne kadar bir sıkıntım olmadı. Fakat şuan dişimin üzerine basamıyorum. Devlet diş hastanesine gittiğim için de korkuyorum açıkçası. Şuan ne yapmamı önerirsiniz?

 • Bunu Cevapla nazan

  Kanal tedavisi yaptırdıktan sonra yanağıma birşey battığını farkettim parmağımla damağımı kontrol ettiğimde elime iğne battı doktara gittim dişimin çekileceğini söyledi bir kutu 1000 lik antibiyotik kullandım bugün dışim çekildi başka birşey yapılamazmıydı ağrım yoktu iğne batması dışında 45 yaşındayım ilk defa parasız diş yaptırmıştım

 • Bunu Cevapla Sevil

  Merhaba hocam bugun disime kanal tedavisi oldu ama cok kisa bir sure surdu daha sonra orasi dolduruldu ama benim disim cok agriyo doktor igne vurmadan direkt yapti bu agri normalmidir

 • Bunu Cevapla YıldıZ

  Merhabalar doktor bey. 2 dişinin ortası 2 buçuk sene önce boşalmıştı. Bir hastaneye gittiğimde doktorum kanal tedavisi yapıp dolgu uyguladı. Fakat 3-4 gün bir ağrı oluştu dişlerin birinde. Bugün doktora gittiğimde kanal tedavisi başarılı olmamış o yüzden ağrı yapıyor. Üniversiteye bağlı bir hastaneye gidip dişiniz kurtulabilir mi bakılmalı dediler sizce ne yapmalıyım ve çok fazla ağrım var randevu bulmakta da zorlanıyorum.

 • Bunu Cevapla Burak

  Hocam 2 kanal tedavisi oldum 25 numara idi sanırım sağ tarafa olduğumda çok ağrıdı ama 1 hafta içinde azalarak geçti tekrar kanal tedavisi yaptırdım sol daki dişe yani 25 numaraya herhangi bir Ağrı yok hiç birşey yok ama kanal tedavisi olan diş etime bastırınca kanıyor ayrıca her fırçalamada kanıyor doktora Çarşamba günü randevu aldım tekrar ama neden oluyor onu merak ettim bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

 • Bunu Cevapla Gokhan Koroglu

  Kanal tedavisi sonrasi dis eti iltihabi renk degisiklik.sislik normal midir.bir kac ay sonra agri gecti fakat iltahap kaldi

 • Bunu Cevapla FATMA

  hocam benim sağ üst dişime önce kanal yapıldı o süreçte çok ağrım oldu 10 günden fazla ağrının geçmesini bekledik ama apranaks zor geçiriyordu ağrımı.daha sonra zamanla ağrısı kalmayacak diye köprüleri yapıştırdılar fakat şuanda normalde ağrım yok fakat üstüne bastırdığımda aklım çıkıyor.oraya sert bişey denk gelse aklım çıkıyor bir kaç doktora gittim kanal temiz ve güzel yapılmış diyor fakat bu keskin ağrı neden olabilir o zaman.HOCAM CEVAP VEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

 • Bunu Cevapla Esin

  Benim agzimi acarken kemiklerden tak tuk sesi geliyor neden olur ne yapmam gerekir

 • Bunu Cevapla Halil

  Hocam ben onbeş gun önce kanal tedavisi yaptırdım ağrı önceleri hafifti ama son bir haftadır dayanılmaz ağrılar olur tekrar dan hastaneye gittim ialv yazdı ilacın hiçbir etkisi olmuyor ne yapmam gerekir hocam

 • Bunu Cevapla egemen

  hocam sabahları dişlerim sızlıyor diye doktora gittim çürük var kanal yapacaz dedi.tamam dedim daha sonra dolgu ile kurtarıldı dedi ama ben sızıdan ölüyorum diş etlerim çok fena sızlıyor dayanılmaz bir şekilde agrı kesici majezic ve apranax kullandım banamısın denemi ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olun

 • Bunu Cevapla seyhan

  Merhaba dr Bey, benim kanal tedavisi yapılmasına rağmen ağrısı haftalardır geçmediği için tedavi tamamlanamadı ve röntgende herşey temiz görünüyor.Özellikle dokunduğumda ağrıyı hissediyorum.Durduk yere çok rahatsız etmiyor Ancak birşey yersem vaya elimle oynarsam ağrıyorDurağan bir ağrı…Dr da çaresiz kaldı ne yapabiliriz bilmiyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz bana, ne yapmalıyım?

 • Bunu Cevapla Cihan

  Ben kanal tedavisi yaptırdım ilk başta herşey normaldi röntgeni fln çekildi uygulamaya geçildi sinirleri öldürürken sanırsam beynime doğru tarif.edilemez bir acı girdi inanır mısınız erkekler ağlamaz lafı fln yalanmış 23 yaşında adamım saatlerce acisindan ağladım enfeksiyon varmış röntgen çekerken görülmemiş kafam gözüm yanayım davul gibi sisdi yaklaşık 8 saat fln ağrı devam etti ağrısı dindi 4 gundurde şişliği indirmeye çalışıyorum elimde buz torbası 4 gündür işe gitmedim Allah’tan baya indi şişlik benim sormak istediğim acaba enfeksiyon röntgende gerçekten gorulmedimj enfeksiyonlu dişe kanal tedavisi yapilirmi yapılmadan önce.o enfeksiyonu gidermek için başka ilaçlarla engellenemez mı o ağrıyı çekmek zorundamiyiz hocam dişimiz enfeksiyon lu die

 • Bunu Cevapla ali

  26 gün önce tek seansta kanal tedavisi oldum.1 hafta içerisinde şişllik indi ve ağrı kalmadı. Fakat son bir haftadır yüzümde kanal tedavisinin olduğu kısımda uyuşma ve hafif şişlik var. Dişimde herhangi bir ağrı yok kullanma konusunda da rahatım ama yanağıma iğne batıyormuş gibi bir his var.

 • Bunu Cevapla Aslı

  Merhaba hocam. Sağ üst ön dişime 1 yıl önce kanal tedavisi yapıldı ancak 6 ay sonra tekrar dişte hassasiyet ve ağrı başladı. Doktoruma tekrar gittim ve dişimin enfeksiyon kaptığını iltihabı kurutmaya calışacağını eger başarılı olunmazsa operasyon ile köke ulaşacağını söyledi. 4 seanstır tedavi devam ediyor ancak bi gelişme yok hatta dişimde kanlı bir görüntü oluşmaya başladı sebebi ne olabilir . Ön diş kaybetmek istemiyorum korkuyorum.

 • Bunu Cevapla Dilara

  Hocam benim ön iki dişimin biri büyük nasıl bir tedavi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Ismail

  Hocam iyi gunler ben disime kanal tedavisi yaptirdim doktor gecici dolgu yapti bir hafta gecti ama disimde hassasiyet var yemek yeyince o disime denk gelince yine asiri acima oluyor acaba tam yapilamadimi kanal tedavisi tesekkurler

 • Bunu Cevapla Hakan

  7 yıl kadar önce Kanal tedavisi olduğum dişimin iltihaplandı antibiyotik verdi doktor iltihap kuruyunca çekilecek dedi doktor başka çaresi yokmu

 • Bunu Cevapla Şükran

  Merhabalar 5 gün önce sağ ve sol üst dişime kanal tedavısı yapıldı fakat sağ üst dişimdeki acı gecmedı dılımle bıle bastırdıgımda yada bısey yedıgımde sankı bıcak saplanmıs gıbı bır acı oluyor tekrar detaylı rontgen cektı bır sıkıntı olmadıgını soyledı. Bu durum normalmidir acaba

 • Bunu Cevapla Selçuk Gündüz

  Merhabalar. Daha önce bir dişime önce dolgu sonra kanal yapıldı. Bu dişimde normalde bir ağrı olmamasına rağmen kimi durumlarda özellikle sıcak-soğuk değişiminde bazen hafif bir ağrı oluyordu. Sert bir şeyler yerken de irrite eden bir durum oluyordu o yüzden çok sert şeyleri o dişimin olduğu tarafla çiğnemiyordum. En son diş teli taktırdım ve malum dişimin olduğu yer ağrıyor. Alt ve üst dişim birbirine değdiğinde hatta dilimle yokladığımda bile o ağrıyı hissediyorum. Problem nedir? Geçici bir durum olabilir mi?

 • Bunu Cevapla Brc

  mrb hocam 2 gün önce alt ön dişimde ağrı ve çenemde sızılama hissediğim için doktora gittim bana acil kanal tedavisi yapılması gerektiği ve dişlerimde kist olduğunu söyledi kanalları açamadı ve ertesi güne gelmemi söyledi ve bekledim sonra bir buçuk saatten fazla zaman sonunda kanalları açtığını söyledi çok acı çektim ve yapılan tüm işlemleri hissettim antibiyotik ve ağrı kesici verdi beni gönderdi.Eve gelince ağrım başladı ve geçmiyor hala dişlerimde delinmeler ve zonklamalar hissediyorum ön alt 4 dişime kanal tedavisi yapılmıştı ne zaman geçer Dayanılması çok zor ve Dr dişlerimi kaybedenileceğimi bu son şans olduğunu söyledi 10gün sonra kontrole gel dedi geçmiyor ağrım ne yapmam gerekiyor acaba hiç yaptırmasa mıydım yüzüm ve dişlerim şişmeye başladı

 • Soru Sorun