Diş Hekim Fiyatları

Lamine Diş Porselen Kaplama

18 Şubat 2015

Sağlam diş dokusunda en az inceltme uygulanan kaplama yönemlerinden birisi olan lamine porselen kaplamaları latince kelime olarak yaprak kaplama uygulaması anlamına gelmektedir. Yaprak kaplama uygulama denilmesinde ki anlam diş yüzeylerinde 0.3-0.7 mm yani çok ufak bir törpüleme işlemi yapılarak dişlerin üzerine porselen yaprakların yapıştırılma işlemi olmasıdır.

Lamina porselen kaplamalar hangi durumlarda uygulanır ?

– Diş beyazlatma uygulamaları ile herhangi bir netice alınamayan durumlarda dişlerin istenilen beyazlığa ulaştırılmasında

– Sağlıksız ve yapısı bozuk olan dişlerde ( özellikle dolgulu, ön bölgede sararmaların olduğu, kırık ve lekeli dişlerde)

– Ön bölgede ayrık olan dişlerin birleştirilmesinde ( üst düzeyde bir estetik sonuç elde edilir )

– Ön tarafta kırık olan ve aşınmış olan dişlerde

– Eski dolguları olan ve bu dolgusu düşen, sararan, siyahlaşan hastalarda

– Kanal tedavisi sonrasında siyahlaşan dişlerde

– Dişleri çapraşık ve eğri olan hastalarda ( Eğrilik belirli bir derecenin üzerinde ise uygulanamaz )

Durumlarında ve estetik kaygı yaşanılan dişlerde; tek bir diş, birden fazla diş veya tüm dişlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. İyi bir diş hekimi, kaliteli malzeme ve doğru bir işçilikle birlikte üst düzeyde estetik sonuçların alındığı bir uygulamadır.

Lamina diş tedavileri kimlere uygulanır ?

Lamina diş kaplama uygulamaları ön dişlerinde estetik kaygılar yaşayan hemen hemen tüm hastalarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu uygulamalarda 18 yaş şartı aranmaktadır.

Lamina diş tedavileri kimlere uygulanamaz ?

Gece uyurken diş sıkması olan kişilerde, bruksizm hastalarında, çene bozuklukları olan kişilerde, tırnak yeme, kalem ısırma vb. rahatsızlıkları olan bireylerde ve ileri derecede diş eti çekilmesi olan kişilerde bu durumlar tedavi edilmeden lamina kaplama uygulamaları yapılamaz. Bu kişilere lamina kaplama uygulaması yapılması durumunda yapılan kaplama uygulaması zarar göreceğinden bu kişilerin öncelikli olarak bu etkenleri ortadan kaldırılmalıdır.

Lamina diş kaplama uygulamaları kaç seansta tamamlanır ?

Eğer hastanın dişlerinde veya diş etlerinde müdahale gerektirebilecek herhangi bir problem yoksa 2 yada 3 seansta lamina kaplama uygulamaları yapılabilir. Bu yaklaşık olarak 1 veya 2 haftalık bir süreçtir. Toplam olarak dişçi koltuğuna ya iki yada 3 sefer oturursunuz. İlk seferde planlama yapılır ve dişleriniz kesilir, ikinci seansta lamina yaprak porselenleriniz yerine yapıştırılır.

Lamina kaplama uygulamalarını aşama aşama belirtirmisiniz ?

Bu çok uzun ve detaylı işlem gerektiren bir durum değildir. Uzun işlemler labaratuar ortamında gerçekleştirilir. Siz yanlızca dişçi koltuğunda toplam olarak 15-20 dakikalık bir zaman geçirirsiniz. Bu nedenle kısa ve öz olarak lamina kaplama uygulamalarının aşamalarını anlatmamız gerekirse yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk iki seansta dişleriniz ölçülendirilir, istediğiniz renk tonları belirlenir, dişleriniz 0.3-0.7 mm ölçülerinde olacak şekilde çok ince biçimde aşındırılır ve bir sonraki seansta ise ölçüleri alınmış olan ve yapıştırılmaya hazır hale getirilmiş olan lamina yaprak porselenleriniz dişlerinize yapıştırılır.

Lamina porselen kaplamalarının daha sonraları düştüğü söyleniyor bu doğrumudur ? Lamina kaplamalar düşer mi ?

Lamina kaplama uygulamaları bir kere yapıştıklarında bir daha düşmezler. Uygulanan yapışkanlar günümüz standartlarında oldukça üst düzey malzemelerden yapılmaktadırlar. İyi bir hekim tarafından uygulanacak olan lamina kaplama tedavisinde düşme sorunu yaşanmayacaktır.

Lamina kaplama uygulamalarının ömürleri ne kadardır ?

Diş lamina kaplamaları iyi bir ağız bakımı ile beraber yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Lamina kaplama uygulamaları lekelenmezler ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar. leke tutmayan lamina kaplamaların dirençleride oldukça fazladır. Günlük olarak diş bakımınızı yapmanız ömürlerini uzatmak için yeterli olacaktır. Lamina kaplama uygulamaları ile çok sert gıdalarında ısırılmaması oldukça önemlidir. Yanlızca lamina kaplamaları ile değil doğal dişlerinizle de sert gıdalar ısırılmamalı ve kırılmamalıdır.

Lamina diş kaplama uygulamalarının avantajları nelerdir ?

– Bir kaç seasn içerisinde dişçi koltuğunda yanlızca 20 dakika kadar kalarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

– Lamina kaplama uygulamalarının renkleri değişmez, oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerdir.

– Gerçek dişiniz üzerinde hiç bir değişiklik yapılmadan yada 0,3-0,7 mm çok ufak kasmelerle uygulanabilmektedir.

– Son derece estetik bir görünüme sahiptirler

– Tek dişe yada tüm dişlere rahatlıkla uygulanabilirler

– Oldukça doğaldırlar. Gerçek dişinizden ayırt edilebilmesi oldukça zordur.

– Kahve, çay yada sıgara gibi doğal dişinizin rengini değiştiren etkenler lamina kaplamalarınızın rengini değiştiremezler.

– Yüzeyleri son derece kaygandır. Dilinizi üzerinde gezdirdiğinizde doğal ve pürüzsüz bir yapıya sahiptirler

– Diş üzerine yapıştırıldıklarında oldukça sert bir yapıya dönüşürler. Kırılma dirençleri oldukça yüksektir.

– Diş yüzeyine yapıştırıldıktan sonra çıkmaları mümkün değildir. Ancak elmas frezlerle diş yüzeyinden sökülebilirler.

Lamina diş kaplamalarının dezavantajları varmıdır ?

– Lamina diş kaplama uygulamalarının tek dezavntajı pahalı olmalarıdır. Ülkemize yurt dışından ithal edilen bu malzemeler dolar bazında ülkemize gelmektedir. Dolar olarak uygulanan bu malzemelerin fiyatlarıda oldukça pahalıdır.

– Oldukça hassas bir uygulamadır. İyi bir labaratuar aşaması gerektirir. Kaliteli teknisyenler elinden çıkacak uygulamalar son derece estetik bir görünüme sahip olacaktır. Hekim ve teknisyen bu konuda yeterli seviyede isim yapmış bu konuda uzmanlaşmış kişiler olmalıdır.

Lamina kaplama fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz ?

Çok iyi estetik sonuçların elde edildiği bir tedavi şekli olan lamina kaplama uygulamaları en sık tercih edilen diş estetiği uygulamalarından birisidir. Oldukça da pahalı olan bu uygulama ülkemizde orta ve üst kesime hitap etmektedir. Eskiye oranla daha da iyileştiren fiyatlar daha fazla insana da çözüm olabilmektedir.

Lamina kaplama uygulamalarının bakımı nasıl yapılır ?

Oldukça kolay bir bakımı olan lamina kaplama uygulamaları tıpkı doğal dişleriniz gibidir. Doğal dişlerinize nasıl günlük bakım uyguluyorsanız lamina kaplama uygulamalarına o şekilde bir bakım yapabilirsiniz.

– Dişlerinizi günlük olarak fırçalayınız. Diş ipi ve ağız gargarası kullanmayı ihmal etmeyiniz.

– Lamina olan ön dişlerinizle ser birşeyler yemeyiniz.

– Tırnaklarınızı yemeyiniz

– Kabuklu yemişlerinizi ön dişlerinizle kırmayınız

– Diş sıkma veya gıcırdatma gibi alışkanlıklarınız varsa gece plağı kullanmalısınız.

– Mutlaka 3 yada 6 aylık aralıklarla diş hekiminize görünmelisiniz.

2016 – 2017 Lamine kaplama fiyatları

Kaplama fiyatları Türk Tabipler Birliği sitesinden alınmıştır. Fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine göre değişkenlik gösterebilir.

Laminate Veneer Kuron (Akrilik) 360,0 TL
Laminate Veneer Kuron (Seramik) 730,0 TL

Yukarıdaki fiyatlar tek diş üzerinden fiyatlandırılır.

Benzer Yazılar

322 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla Turgay

  Doktor bey benim dişim çürük fakat bu dişin üzerine nasıl lamina kaplama yapılıyor. Çürük dişin üzerine lamina kaplama yapılabilir mi? Yoksa çürük temizlendikten sonra mı lamina kaplama yapılıyor ? Cevaplarsanız sevinirim doktor bey

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Turgay bey.. Lamina altında çürük bırakılmaz, sağlam dolgu üzerine lamina yapılabilir.

 • Bunu Cevapla Sadi

  Hocam merhabalar dişlerimi sürekli olarak fırçalamama rağmen renkleri bir türlü açılmıyor hep sarı renkteler. Diş hekimine gittim doktorum bana dişlerimin asıl renginin bu olduğunu bu rengin ancak diş beyazlatma uygulaması ile açılabileceğini söyledi. Benim yaşım 16 ben lamina kaplama yaptırmadan yanayım siz ne dersiniz hocam ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   16 yaşında dişlerinizin mine tabakasını kaldırarak laminada olsa yüksek estetikte olsa dişlerinize protez yaptırmanız çok yanlış. güzel bir beyazlatma yaptırarak rengini açtırabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Kübra

    Merhaba hocam yaşım 16 ön iki dişim arası ayrık yanlarındaki köpek dişleri ise küçük çok rahatsız oluyorum rahat gülemiyorum bana ne önerirsiniz biran önce yapılmasını istiyorum tel tedavisi kadar uzun bir şey olmasın istiyorum

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Kübra Hanım merhabalar 18 yaşında geldiğinizde kaplama tedavisi yapılabilir Eğer kapama tedavisi istemezseniz diş teli tedavisi ile düzeltilebilir

 • Bunu Cevapla Damla

  Doktor bey merhabalar yaşım 19 üst bölgedeki dişlerimden birisi süt dişiymiş doktora gittiğimde öğrendim. Panoromik röntgen filmi çektik altında diş varmış fakat dişimi çektirirsem ön taraf olduğu için kötü bir görüntü olmasından dolayı çok korkuyorum. Acaba arkadan gelen dişin çıkmasını beklemeden diş çekilerek yeni bir diş yapılması mümkün müdür ? Diğer dişlerimde de lamina kaplama uygulaması yaptırmak istiyorum bu dişimle beraber hepsi yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Duygu hanım Ortodontik tedaviyle dişinizin ağız içine sürmesi hızlandırılabilir. Boş dişlerin yeri porselen köprü yapılarak doldurulabilir. Ancak porselen lamina ve köprü için yaşınız biraz erken.

 • Bunu Cevapla Kemal

  Doktor bey merhabalar ben üst dişlerimin hepsini zirkonyum kaplama yaptırdım. Doktor bu kaplamalar sırasında alttaki dişleri oldukça küçültmüş. Şimdi ise güldüğüm zaman alttaki dişler çok kötü gözüküyorlar. Doktora sorduğumda alttaki dişler kaplama yapılamaz yapılırsa bu bölge üzerine uygulanacak olan zirkonyum kaplama büyük olabileceği için dişte durmayıp düşer dediler. Durumum kötü nasıl bir işlem yapılmalıdır ?

  • Bunu Cevapla Yakup

   Hocam zirkonyum neden doğru malzeme değil ben üsteki iki ön dişimi zirkonyum yapmayı düşünüyorum yapmayayım mı biri zaten porselen kaplama alttaki dişte kısa olduğu için sürekli düşüyo acil bir cevap verirseniz sevinirim

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Yakup Bey merhabalar Zirkonyum kaplama iyi bir malzemeden yapılırsa doğru bir uygulamadır. Tabi ki burada bu işlemi iyi bir Diş hekimine yaptırmamız gerekir iyi bir diş hekimi tarafından yaptırılan kaplama uygulamaları son derece başarılı sonuçlar verir

 • Bunu Cevapla Işılay

  Doktor bey merhabalar ben dişlerimi beyazlatmak istiyorum. oldum olası dişlerimin renginden memnun değilim ya beyazlatma yaptıracağım yada lamina kaplama yapıracağım sizden bu uygulamalar hakkında bilgi istiyorum. Bir dişimde ben küçükken ön bölgede kırıldı bu dişimede lamina kaplama yaptırmak istiyorum. Lamina uygulaması ağrılı bir işlemmidir. Dişlerim kesilirken veya uygulama yapılırken ağrımasını istemiyorum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Işılay hanım eğer dişiniz çok üstte konumlanmış ise sadece bu dişinize porselen lamina uygulayarak sorununuzu çözemeyebiliriz. Ortodontik tedavi veya birkaç dişinize müdahale gerekebilir.
   Porselen lamina tedavisinde ağrı söz konusu değil ve daha sonrasında aynı dişinizde başka bir problem ortaya çıktığında porselen laminaya dokunmadan tedavi etmek mümkün.

 • Bunu Cevapla İnci

  Doktor bey bundan 4 yıl kadar evvel ben dişlerime lamina kaplama yaptırmıştım. Faka yapılan kaplamalardan pek memnun olmamıştım. Diş eti ile kaplamaların arasında bir açılma oldu fakat görsel olarak bu durum beni rahatsız etmemektedir. Siz ne önerirsiniz gittiğim doktor bana estetik açıdan sorun yaşıyorsanız kaplamaları değiştirebilirz demişti..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İnci hanım merhabalar görsel sorununuz olana kadar birşey yaptırmayın.

 • Bunu Cevapla Tolga

  Hocam merhabalar benim yaşım 16 durumumu anlatmam gerekirse ön dişimin sağ bölgede diş üzerinde diş çıkmış durumdadır. Bir diş hekimine gittim bana tel tedavisi olmam gerektiğini söyledi. Fakat ben estetik sorun olacağını düşündüğüm için tel taktırmak istemiyorum. Benim dişlerim için lamina kaplama yöntemi uygun olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tolga yaşın daha çok genç bu nedenle senin için en uygun tedavi ortodontik tedavi yani tel takılmasıdır. Eğer bunu yaptırmak istemiyorsanız, üstten çıkan dişinizi çektirip, geri kalan dişlerinize lamine veya full porselen protez yaptırıp daha iyi bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Ama bu işlem sağlam dişlerinize zarar verecektir. En ideal tedavi tel takılmasıdır. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Doktor bey merhabalar ben diş doktoruna gittim dişlerimde hafif derecede yamukluklar var tel takılması gerektiğini söyledi doktorum fakat bu tedavi yaklaşık olarak 2 yıl kadar sürebilirmiş ben o kadar beklemek istemiyorum. Dişçiye de gitmek istemiyorum bana lamina kaplama uygun olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba Yusuf bey Lamina kaplanacaksa genellikle ortodontiye gerek kalmaz. İkisinden birini tercih etmelisiniz. Benim önerim daha doğal ve estetik bir sonuç için ortodontik tedavidir.

 • Bunu Cevapla İsmail

  Doktor bey merhabalar ben lamina kpalma uygulaması yaptırmak istiyorum özellikle üst dişlerim konuşurken yada gülerken hiç gözükmüyorlar. Dudaklarım dişlerimi kapatıyor. Bu durum dudaklarımın büyük olmasından dolayı değil dişlerimin çok ufak olmasından dolayı kaynaklıdır. Sizde benim lamina kaplama uygulaması yaptırmam doğru olur mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İsmail bey merhabalar.. Dişlerinize Porselen Lamina uygulayarak dişlerinizin hem boyutunu, hem rengini hemde tamamen şeklini değiştirmemiz mümkün. Tabi dişleri uzatabilmek için yeterince yer olması gerekiyor. Muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla

 • Bunu Cevapla YUNUS

  Merhabalar doktor bey, 3 yıla yakın bir ortodontik tedavim bir ay sonra bitiyor. Yaşım 22. Küçüklüğümde yaşadığım ön diş kırığımdan dolayı ona yapılan kanal tedavisi ve çivileme dolgu ile diğer dişlerimden siyah duruyor açıkcası görselliği hoşuma gitmiyor. Bunun için o dişe lamina yapılabilir dendi. Aklımdaki sorular şunlar;
  1-Lamina tek dişe yapılırsa yanındakiyle ton farkı olabilirmi?
  2-Lamina dişin üzerine yapıştırılan birşey diye biliyorum bu yüzden yanındaki dişle arasında yükselti farkı olur mu?
  Teşekkür ediyorum, Cevaplarsanız çok sevinirim..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   İyi bir diş hekimine bu uygulama yaptırılırsa hiç bir sorun oluşmayacak ton farkı olmayacaktır. Yükselti farkı da oluşmaz normal sizin doğal dişiniz gibi yanındaki dişlerle birebir uyumlu olur. Mutlaka bu konuda iyi bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla basak

  doktor bey benim ön disim ayrık 16 yaşındayım tel dışında lamine veya kompozit dolgu olmaz mı acaba ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bu tür estetik tedavi uygulamaları 18 yaşından önce yapılmamaktadır. Size ortodonti tedavisini öneririm. Sağlıklı olan dişlerinizde kesilmeden istediğiniz görünüme kavuşturulabilir.

   • Bunu Cevapla Hamide

    Ben dislerim.ayrik oldugu icin ortodonti tedavisi gordum bir muddt sonra tel cikinca dislerim tekrar acildi yani bunun kesin bir cozumu olmadi yasim 20 ne onerirsiniz ?

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Hamide hanım yaprak porselen kaplama uygulamsını öneririm. Bu uygulama ile görsel olarak estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mehmet sertdüser

  Merhaba hocam benim sağ köpek dişinin hemen yanindaki ön kesici dişim geride onu düzeltmek için sadece tel tedavisi mi uygulanir baska tedavi yöntemi varmidir? Sadece 1 disim den memnun degilim diger dişlerimin dizilisi güzel tek diş icin tel taktirmak istemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet bey bu tedavi ortodontidir. Bir ortodonti uzmanına başvurarak tek dişinizi düzelttirebilirsiniz. Hatta bu dişinizdeki çarpışıklık düzeyine bağlı olarak tel takılmasına gerek kalmadan bir takım aparatlarla da tedaviniz olabilmektedir.

 • Bunu Cevapla gamze

  Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım ve öndeki 4 dişimde aşınma olduğu için kısa lamine kaplama tedavisi olabilir mi acaba teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba yaşınız daha genç bu işlem için 18 yaşını doldurmalısınız. Geçmiş olsun. Dişlerinizin neden aşındığı da önemlidir. Bu konuda diş hekiminden yardım alınız.

 • Bunu Cevapla Tuba

  Mrblr doktor bey ben 19 yaşındayım on dislerim çarpık eğri bügruler dış doktoruna gittim tel taktirmam gerektirdiğini söyledi fakat ben taktirmak istemiyorum ne yapmam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim lamina dış kaplama ile duzelebilirmi lutfen yardımcı olun şimdiden tesekkrler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuba hanım yaşınız daha çok genç sağlıklı olan dişlerinize herhangi bir estetik uygulama yaptırırsanız ileride bu durumdan dolayı son derece pişman olabilirsiniz. Sizin için en sağlıklı tedavi uygulaması ortodontidir. Ayrıca ortodonti tedavilerinde artık günümüzde tellerde dışarıdan gözükmeden tedavi mümkündür. Görünmeyen diş teli tedavisi fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Sinan

  Doktor bey 18 yasindayim benim ön dislerimde karalma olmaya baslamisti dis hekimine gittim üstten iki disimi kaplama yapti ama diger dislerimden kısa görünüyo ve diger disler de yamukluk ve renklerinde bozukluk var hepsine lamina kaplama yaptırabilir miyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sinan bey bu oldukça maaliyeti bir uygulama olacaktır. Mümkünse yapılan iki dişin düzeltilmesi ve diğer dişlerinizle aynı uyumda olması daha doğru bir tedavi şekli olacaktır.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sinan bey sorunuzu daha önce cevapladım geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Hocam ben 18 yaşındayım ön dişlerim ortası morardı ayavş yavaş ayrılmaya başlıyor nasıl bi yöntem uygulamam lazım yardımcı olurmusunuz?

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Hocam ben 18 yaşımdayım ön dişlerim morardı yavaş yavaş açılmaya başlıyor ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Öncelikle bu duruma neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Mutlaka bir diş hekimine başvurunuz.

 • Bunu Cevapla hasan

  kolay gelsin benim şu anda ön azı dişi ve orta ön diş arasındaki dişim biraz çürüme var ve 1 haftadır fena halde ağrıyor bulunduğum bölgede doktor veya diş uzmanı olmadığı için size sormak istiyorum bu ağrı şu anda damağımda hissediyorum ve bir şey yerken diğer dişlere temasında çok sızlıyor sebebi apse midir ? çekilmesimi gerekiyor yoksa kanal tedavisi ile dişi kurtara bilirmiyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hasan bey vet bir apse söz konusu en kısa sürede tedavi olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Hilal

  Merhaba benim alt ve ust dislerim ayrik ve cok kucuk dislerim var yasim 18 doktora gittim ilk tel tedavisi sonrasinda dislerin nasil sekil alacagina bagli kalarak lamine tedavisi dedi hem tel hem lamine baya masrafli olmaz mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal hanım.. Çözüm maalesef ki bu şekilde.. Özellikle lamine uygulaması oldukça maliyetli bir uygulamadır.

 • Bunu Cevapla neslihan

  Merhaba doktor bey.Benim yaşım 18 ve köpek dişlerimin ikiside gerideler tel tedavisi yaptırmam gerekiyormuş ama ben 2 yıl kadar bekleyemem ve dişlerimin rengindende memnun değilim bu konuda lamina tedavisi uygun olur mu şimdiden teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Neslihan hanım uygun olabilir. Fakat öncelikli olarak görülmesi ve muayene edilmesi gerekicektir. İyi bir diş hekimine uygulamayı yaptırabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Bilge

  Merhaba doktor bey. Ön iki disim kırık lamine yaptirmam gerektiğini söyledi doktorum, ön 4 dişime. Fakat dişlerim üst üste yani çenem önde. Sizce lamine yapmam doğru mudur. Takılan üst üste olan dişlerime laminelere zarar verir mi.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Bilge hanım öncelikli olarak bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız. Bu durum çene cerrahisininde görmesi ile netlik kazanacak öncelikle bölgedeki mevcut sorunların giderilmesi gerekir. Yoksa uygulanıcak olan lamine kapmalarınız ağızda durmayacaktır. Yanlış kapanış lamine kaplamların kırılmalarına neden olur.

 • Bunu Cevapla Anıl

  Hocam iyi günler benim iki sorunum var. Birincisi üst ön dişlerimde hafif yamukluk var. Ikincisi ise atl ön dişlerimde ayrılma başladı bu iki sorunu lamina kaplama ile çözme şansımız nedir acaba ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Anıl bey durumunuz ortodontiktir. Eğer dişlerinizde renk olarak, şekil olarak, aşınma olarak sorunlarınız varsa o zaman lamina kaplama önerebilirim.

 • Bunu Cevapla asya

  Merhaba hocam benim bi sorum olcakti benim iki on disim digerlerine gore one dogru cikik digerlerinin Dizilisi gusel ama dedigim gibibiki on disim one dogru cikik.onden bakinca pek belli opmuuor ama yandan konusunca veya gulunce cikiklik cok belli acaba lamine kaplamayla biraz geri alinabilirmi digerleinin hizasina getirilebilirmi acaba.teskkur ederim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Asya hanım bazı bayanlarda bu çok güzel bir görüntü oluşturabilir. İlla ki tümünün dizilişi çok iyi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Ön iki dişte yada yan bir dişte hafif çıkıklık bayanı daha dişi gösterebilir. Bu estetik olarakta hoş durur. Fakat yinede görünüsünden memnun değilseniz ve dişleriniz sağlıklı ise tel tedavisi öneririm. Kaplama önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Beyza

  Doktor bey sol taraf kopek disimin yanindaki ön dişim diger dislerimden biraz geride. Geridr olan disime lamina yaptiribilirmiyim acaba??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Beyza hanım kaplama önermiyorum.. Bu dişiniz ortodontik tek tedavisi ile düzeltilebilir.

 • Bunu Cevapla Cansu

  Dişlerimin şekli çok garip ve çarpık nasıl bir tedavi yapilabilir tel taktirmak istemiyorum 26 yaşındayım doyasiya gülmek istiyorum ve ana dişimin zarar görmesini istemiyorum ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cansu hanım kaplama uygulamalarında mutlaka ana dişlerin kesilmesi gerekiyor. Ben size ortodonti yani tel tedavisini öneririm.. Artık ortodonti tedavilerinde görünmeyen diş telleri de kullanılabiliyor. Eğer diş yapınız uygunsa dişlerinizin arka bölgesinden diş telleri uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla tuğba

  doktor bey benim ön dişilerim ayrık ve rahat gülümseyemiyorum 22 yaşındayım bana ne öneririsiniz ?

 • Bunu Cevapla Esat Özdemir

  Merhabalar
  Ben 18 yasındayım. Dişlerimin sırası gayey düzgün ancak köpek dişlerim tam gelişmediği icin diğerlerinden daha kısa. Diğer dislerimde dudaklarımın altında kaldığı icin olduğu kadar uzun gözükmüyor. 18 yasında olmama rağmen diş minelerimde azalmada var. Aklımda lamine uygulaması var. Yani dişlerimin hepsine lamine yaptırmıs olup hem daha uzun hemde istediğim boyutta olmayan dislerim tam boyutunda olur diyorum. Ancak yaşıma göre yapay bi disin takılmasını cokta istemiyorum. Acaba bonding gibi bir uygulamayla etrafı kısa olan dişlerimi diğerleriyle birleşik ve olması gerek boyutta olucak sekilde bonding uygulamasını mı yaptırmalıyım ? Teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   bu duruma yapılacak olan muayene sonrasında karar verilebilir. Öncelikle iyi bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla esma

  ESMA NUR

  Merhaba benim on disimim yarisi kirilidi.sonra curumeye basladi. Ve diger disime de bu gecti ama diger disim daha tam curumedi bu durumda ne yapabilirim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Esma hanım kaplama yada dolgu tedavisi ile dişleriniz kurtarılabilir. Bir an evvel diş hekimine başvurunuz.

 • Bunu Cevapla Nuray

  Merhaba benim tüm dişlerin sıralanışı güze fakat on iki dış varya yukarda o iki dış arası aralık sanki bir yarım dış girer gibi mesafeli lamine yapılır mi bu aralığı kapatmak için bu yeterli olacak mıdır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nuray hanım yapılabilir. Bu konuda iyi bir diş hekimine başvurarak estetik diş uygulamasını yaptırabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Arzu

  ön dişimin birinin altı aşındı tırtıklı gibi estetiği hafif bozulmuş sadece bi tane olduğu için lamina porselen yaptırsam doğru mudurbaşka hiç sorun yok çünkü

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buradan ilaç vermek doğru olmayacaktır. Bir cildiyeye yada dermatologa başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arzu hanım bir aşınma söz konusu anladığım kadarı ile lamina kaplama uygulaması ile oldukça estetik bir görünüme kavuşabilir. Doğru bir diş hekimine başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla Sevde

  Doktor bey benim ön ust dişlerimden köpek dislerim yok. süt dişi iken biri dusmustu yerine çıkmadı diğeri ise bugün çekildi . film çekildi altında diş yokmuş . yanı iki tane disim eksik . yerleri bos ve kotu gorunuyor diger dislerimin sekilleride guzel degil . tedavi olarak da kaplama yapılabileceğini söylediler ama estetik acidan guzel olmasi için 7 tane dışım küçültülecek .ben diğer ana dişlerimin küçülmesini istemiyorum .yaşım 19 . bana yardımcı olur musunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevda hanım bu bölgelerde implant tedavisi uygulanabilir. Komple dişlerinizi kestirmeyiniz.

 • Bunu Cevapla koray

  merhabalar doktor bey iyi gunler size bir sorum olacak önde ve üst tarafda olan 5 dişin arası biraz acık ve ve gülerek fotağraf çekilememekden gerçekden bıktım bu dişlerin arasını lamine porselen yaptırmak istiyorum ortalama fiyatlar ne durumda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum iyi çalışmalar diliyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Koray bey fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine ve merkeze göre farklılık gösterir. İyi yapıldığında belirtmiş olduğunuz sorunlar ortadan kalkacaktır.

   • Bunu Cevapla Ayla

    Mrb doktor bey benim dişlerim 4 5 tane aralık var ön tarafında diş teli taktırdm fakat diş etleirm zarar gördü aşağı çekti ve şişti çıkartmam mı gerek ya da lamina mı daha dogru olur?

 • Bunu Cevapla füsun

  merhaba,
  ön dişlerimde yeni yeni lekelenmeler başladı.lamina uygulama düşünüyorum.bu nedenle fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorum.birde fiyat her yerde aynı mıdır? bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Füun fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine yada diş kliniğine göre değişir. Net rakamı hekim muayene sonrasında alırsınız. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Caner

  Doktor bey benim ön iki dişimin arası boşluk ve bi dişim kırık ne yapmamı önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Caner bey yaprak porselen kaplama uygulaması ile oldukça estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Ahmet

  Sadece üst ön dişlerimin arasında boşluk var ve beni rahatsız ediyo 18 yaşıma girmeme 1 ay kaldı sizce telmi taktırmalıyım yoksa lamine mi yaptırmlıyım birde tel taktırırsam tedavi ne kadar sürer

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ahmet bey eğer dişleriniz sağlıklı ise ortodonti tedavisi yapılmalıdır.

 • Bunu Cevapla mustafa

  Hocam benim on disler posrselen kaplama yanliz zamanla dis etleri cekilmeye basladi bu uygulama ile acik yerler kapanirmi acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa bey diş eti çekilmesi tedavisi görmelisiniz. Bu önemli bir sorundur. Öncelikli olarak diş etine bağlı sorunların tedavi edilmesi gerekir. Daha sonra kaplamalarınız değiştirilebilir.

 • Bunu Cevapla Ümit Ali

  Hocam merhaba ben 22 yaşındayım öndeki üç dişim birbirinden bağımsız ve ben bu durumdan çok rahatsızım ve çok maliyetli bir tedavi görecek durum da değilim bana ne önerirsiniz acaba yardımcı olursanız sevinirim…

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ümit bey geçmiş olsun size muatlaka ama mutlaka ortodonti tedavisi öneririm. Bir üniversite hastanesine başvurursanız bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Cemre

  Merhaba ben 2 yıl tel kullandım dişlerim bayağı düzeldi fakat çene yapım küçükmüş ve hala ön iki dişim digerlerinden biraz önde duruyor. Güzel bi görüntü olmasını istiyorum önde oluşuna ne gibi bir çözüm bulunabilir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cemre hanım yeniden ortodonti tedavisi gördüğünüz doktorunuza bu konu hakkında danışmalısınız. Estetik tedavi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla mustafa

  İyi günler .Ben 20 yasındayım ve yurtdısında degişim ogrencisiyim kaza gecirdim ve iki ön dişimden bir tanesi ortadan kırıldı alt kısmı yok ve diğerinde catlak var .Doktora gittim bana catlak için dolgu yapabilecegini kırıgada parca ekleyecegini soyledi ama sigortamız olmadıgı için en az 400 -450 euro tutacagını soyledi okul nedeniyle Türkiye ye dönemiyorum 20 ocak ta Türkiye ye gelecegim o tarihe kadar beklemek dişim için tehlikeli olur mu tedavisine zarar verir mi .(Kırık dişimde kanama yada agrı yok sadece catlak olanda ısırmak cok zor )

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mustafa bey bir an evvel yapılmasında yarar vardır tabiki.. Bu iki dişnize yapılacak kaplama tedavisi ile son derece estetik ve sağlıklı dişlere tekrardan sahip olabilrsiniz. SSK bu işlemleri karşılamaz.

 • Bunu Cevapla rabia

  merhabalar doktor bey;
  benim üst ön dişim üst üste ve üste olan dişim kırıldı. Kompozit lamina ile üstte olan dişimi de düz bir şekilde kırıgıyla birlikte yaptırabilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Rabia hanım öncelikli olarak ortodonti uzmanına başvurmalı ve muayee olmalısınız. Doktorunuz muayene sonrasında sizi bilgilendirecektir. Görmeden bir şey söylemek doğru değildir.

   • Bunu Cevapla ozan

    sayın hocam benim dişim temiz bir bakıma 1 dişim de kahve çay sigara lekesi var,BUNUN MALİYETİNİN DÜŞÜK OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA BANA NET RAKAM ÖNEMLİ SEVGİLİ HOCAM
    VE BEN BU DİŞLERİM İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM BEN İSTİYORUMKİ PORSELEN DİŞLER GİBİ BEM BEYAZ OLSUN VE SAĞLAM SAĞLIKLI OLSUN BU KADAR BANA NE KADARA MAL OLUR.
    BENİM DÜŞÜNCEM =MİNİMUM=40 TL 50 TL MAKSİMUM =100 TL 150 TL BİLİYORUM ÇOK FAZLA ARAŞTIRDIM İSTANBUL GENELİ, SİZDEKİ BENİM DİŞİM İÇİN UYGULANACAK FİYATI ÖĞRENMEK İSTİYORUM SAYGILARIMLA OZAN

    • Bunu Cevapla ozan

     SAYIN HOCAM BİRDE SÖYLERMİSİNİZ LÜTFEN PORSELEN DİŞİN DÜŞÜKLERİ VARMIŞ BİR DE BANA BUNLARIN İSİMLERİ LAZIM
     NOT:AYRICA KAPLAMA DİŞLERİNİN ÇEŞİTLERİ FİYATLARI SAĞLIKLARI

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     ozan bey aşağı yukarı bu fiyatlara olabilir. Fakat bu tedavi işlemi uygulamayı gerçekleştireceğiniz diş hekimine diş kliniğine göe değişecektir.

 • Bunu Cevapla Hamide

  merhaba ben 18 yaşındayım.
  ön iki dişimde lekeler var ve bu lekeler dişin iç bölgesindeler sanki ve beni çok rahatsız ediyorlar. dişimin dışı saydamlaşmış ve dişimin içinde bi sarı tabaka oluşmuş gibi. dişimin uç bölgesinde bu lekeler.
  düşündüğüm şey şu;
  yaprak uygulama yaptırsam ne gibi bi dezavantajım olabilir? kendi dişim sonuçta ve bu durum kötü bile görünse daha iyi olduğu söyleniyor.
  bi de bu uygulama yapılırsa önemli bir durum olmadığı sürece değişim gerektirir mi yani ömrümün sonuna kadar kullanabilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hamide hanım yapılacak uygulama düzenli bakım ile ömür boyu kullanılabilir. Fakat bu uygulamanın çok iyi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir.

 • Bunu Cevapla ozan

  HOCAM NEREDESİNİZ?

 • Bunu Cevapla Ömer

  Hocam benim önde bir dişim kırıldı. yapmam gereken nedir ortalama ne kadar tutar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Eğer 18 yaşından küçük isen 18 yaşını beklemelisin 18 yaşından tamamladıysan kaplama tedavi yöntemleriyle dişiniz doğal görünüme diğer dişlerle uygun bir hale getirilebilir.

 • Bunu Cevapla gizem

  lamine uygulaması yapılmasını istiyorum ve ön dişlerimden ikisini törpülenip kesilmesini istiyorum daha sonra lamine uygulaması olmasını bunun hakkında bilgi istiyorum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gizem hanım bu konudaki net bilgileri Diş Hekimi muayenesi sonrasında alabilirsiniz uygulamalar oldukça Estetik uygulamalardır dişleriniz istediğiniz Estetik görünüme uygulama sonrasında kavuşabilir. Fakat bu uygulamanın çok iyi bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

 • Bunu Cevapla Rana

  Öndeki dişlerim çok olmasa da eğri. tel kullandım ama çıkartıktan sonra yine eğrilikler kaldı lamina yaptırarak eğrilikler gider mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Rana Hanım merhabalar öncelikli olarak bir Ortodonti uzmanına danışmanızı öneririm laminate kaplama uygulamaları eğri dişlerde uygulanamamaktadır.

 • Bunu Cevapla özge

  Hocam merhaba benim önden 6 disim kaplama uzun zamandqn beri uzerine lamine ysptirilabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Özge Hanım merhabalar kaplama tedavilerin üzerine tekrar yeniden bir kaplama yapılmaz öncelikli olarak mevcut kaplamalarının sökülmesi yerine yeni kaplamaların yapılması gerekir Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla birgül

  hocam merhabalar benim ön dört dişimde yamukluk var. gerçekten gülmeyi unuttum. yaşım 24. tel taktırmadan başka bi şekilde estetikli dişlere sahip olmak istiyorum. ne önerirsiniz bana ? 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Birgül Hanım merhabalar dişlerinizin düzeninden memnun değilseniz size mutlaka ortodonti tedavisini öneririm dişinizi kestirmenizi önermeyeceğim Eğer Beni dinlemez ve kaplama uygulaması yaptırmak isterseniz Nişantaşı’nda dr.cem Erdoğan’ı önerebilirim.

 • Bunu Cevapla Demet

  Hocam ben yaklaşık bir yıl önce hem ev tipi hem de ofis tipi beyazlatma yaptırdım. Dişlerimde doğuştan lekelenmeler ve sararmalar var. Bu durum büyük oranda düzeldi fakat dişlerimin rengi yavaş yavaş yine eski haline dönmeye başladı. Yaşım 22. Güldüğümde diş etlerim çok görünüyor ve sanırım 20lik dişlerimden kaynaklı dişlerimde ve çene yapımda bir bozukluk söz konusu. Kaplama ya da porselen lamine yaptırmayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Demet hanım merhabalar diş beyazlatma sonrasında zamanla yeniden sararmalar mutlaka oluşur diş beyazlatma sonrasında dişleriniz sürekli olarak beyaz kalacak diye Herhangi bir durum söz konusu değildir Eğer çene bölgesinde bir diş yapınızdan sorunlarınız varsa öncelikli olarak bir Ortodonti uzmanı başvurmanız gerekmektedir bu durumda lamine kaplama ya da yaprak porselen kaplama tedavilerim Sizin için uygun olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla tuğbaa

  Doktor bey iyi çalısmalar ben ortodonti tedavisi gördüm ve onsan sonra ön dişlerimden birinde sararma oldu gittiğim bi doktor dişimin öldüğünü ve kanal tedavisi ile beyazlatıcı jel uygulamamız gerektiğini söyledi. Bir baska doktor dişlerimde ortodonti tedavisine baglı kaymadan dolayı kist olustugunu vee kanla tedavisiyle jel yapılması gerektiğini söyledi fakat diş zamanla jel olmasına ragmen grileşebilir dedi ve ben o riski alamam sadece kanal tedavisi yaparım dedi. Bugün gittiğim bir doktorda dişime makinele test etti ve sızladı dişim, snirlerin hala canlı oldugunu ve sadece zarar gördğünü söyledi. bu sekilde kanal tedavisi yapmanın canlı dişi öldürcegiğinden tavsiye etmedi. röntgende de kist denen yerin snirin gectiği bi yer oldugunu ondan öyle çıktıgını söyledi. bunun için de dişte agrı falan olmadgndan sadece renginden rahatsızlık duyduğumdan lamine porselen tavsiye etti ve 750 lira fiyat verdi 🙁 simdi ben ne yapmalıyımm ve sizde kanal ve jel yaptırrsam ne maliyetle olacagını yine aynı sekilde lamine porselen kaplama fiyatının ne olcagını konusunda bilgilendirmenizi riza ediyorum

  • Bunu Cevapla tuğbaa

   size filmimi mail atsam yardımcı olabilirmisin . birde ölü olup olmadığı anlasılsın diye yapılan testte dişimde sızlama oldu ve bu da ölmediği anlamına geliyomus. her doktor farklı birseyler söyledi ve gittiğim doktorlar tavsiye edilen iyi doktorlar muayenehanelerdir .birde lamine porselen için sizce normal bir fiyat mı ?

  • Bunu Cevapla Tuğbaa

   Gittiğim doktorlardanhastanelerde alanınında kendini ispatlamış iyi doktorlar fakt hepsi farklı birsey söylüyo ve benimde kafam karıstı 🙄 Bugün yapılan testtr de dişim tepki verdi ve sızladı bu da canlı oldugunu göstermez mi? Bu durumda kanal tedavisini önerir misiniz? Veyahut size röntgenimi mail atsam yardımcı olablirmisinz? Bir de lamine porselen fiyatı sizce normal mi? Trk diş için 750 tl 🤔😟😐

   • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

    Tuğba hanım mutlaka gitmiş olduğu Diş hekimine güvenmelisiniz Diş Hekimi sizi yanlış yönlendirmez Geçmiş olsun

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Selamun aleykum Hocam Ben 20 yasindayim ve dun doktora gittim Ve sut disimi Cektim Ve cektiğim diste 20 yas dişinin hemen sağında ve çektiğim diş ile diğer dişin arası da biraz geniş acaba ne yapılabilir dişime çok düzensiz oldu

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Yaş:18(yeni girdim)
  Problem:7. Siniftayken kaleciydim topu kurtarayim derken direğe vurdum agzimj.ön tek dişim ucunda kirilma meydana geldi.Hadi bu yapilir.Sorun kirildikran sonra oldu.Kirilan dişim öne dogru carpiklaşti yaklaşik 0.5 0.7 cm kadar onde duruyor digerleri dup duzgun.Universite sinavina tekraf hazidlandigim icin zamanim var 6 7 ay kadar.Hocam simdi tek diş icin tel demeyin bana kolay kisa tedavisi var mi? Uniye bu halde gecmek istemiyirum.Teşekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cengiz Bey merhaba Bu Dişiniz lamine kaplama tedavisiyle düzeltilerek diğer dişlerinizin görünümüne kavuşturulabilir iyi bir diş hekimi tarafından uygulanan tedaviler diğer doğal dişlerinizden farklı olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla sevgi

  Merhaba,

  ben 30 yaşındayım. ön dişlerimde çapraşıklık var bunun giderilmesi için ortodontik tedavi önerdi doktorum. Ancak önümüzdeki yaz düğün planlarım olduğundan tel taktırmak istemiyorum.
  bu durumda üst ön 4 dişim için nasıl bir tedavi uygulanabilir ve en doğalı hangisi olur? yardımcı olursanız sevinirim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevgi Hanım merhabalar Eğer dişleriniz sağlıklı ise kesinlikle kaplama tedavisini önermiyorum. Artık ortodonti tedavisinde dişin arkasından yapılan görünmeyen diş teli tedavileri vardır bir ortodonti uzmanına başvurarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mümin

  Hocam benim dişlerim gayet düzgün ama beyazlatmada en iyi sonucu almak istiyorum ayrıca ön dişlerim biraz küçük sizce lamine hem beyazlık için hemde estetik açısından daha iyi mi birde doktorum diş beyazlatmanın çok zararlı olduğunu söyledi doğru mudur ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Eğer dişleriniz sağlıklı ise yalnızca beyazlatma işlemi yapılarak istediğiniz Estetik görünüme kavuşabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Sude

  Merhabalar doktor bey, benim ön iki disim ayrik birde onun yanindaki bir disim digerlerine gore biraz onde ve buyuk. 21 yasindayim fakat daha yirmilik dislerim cikmadi. Bu yüzden tel tedavisi yaptirmak dogru olurmu? Yada lamine kaplama yaptirsam bir sorun cikarmi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sude hanım merhabalar dişleriniz sağlıklı ise mutlaka tel tedavisi yaptırmanızı öneririm. Mevcut sorunlar diş teli tedavisi ile giderilebilir.

 • Bunu Cevapla Şevket

  Hocam merhaba .benim üst dişerim ayrık .ön iki dişimin arasında et var.yaşım 15 diş yaparlarmı hocam öneriniz ne olur ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şevket bey merhabalar 15 yaşında kaplama tedavileri yapılamaz bu tedavilerin uygulanabilmesi için 18 yaşını doldurmak gerekiyor Size ortodonti tedavisini öneririm.

 • Bunu Cevapla Ali ese

  Hocam merhaba 25 yasindayim ön üst iki disimin arasi acik bu arayi kapatmak icin kaplama yaptirsam duzelirmi? Ayrica dis beyazlatmada yaptirmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ali Bey merhabalar sizlere ortodonti tedavisini öneririm bir Ortodonti uzmanı başvurarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz Eğer dişleriniz sağlıklıysa kaplama tedavisini önermiyorum.

 • Bunu Cevapla Buket

  Hocam ben 24 yasindayim.dislerim cok carpisik kopek dislerimde cok buyuk hepsi ust uste ve dis etlerim sis. 3 sene once dr kemik erimesi baslangici var dedi dis diplerini temzleyip fazla olan dis etlerini kesip dikti.. 6 ay sonra gel tekrarlama varmi bkalm dedi ama cesaret edemedim.ben biktim dislerimden bna ne onerirsiniz nolur yardim edin..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Buket Hanım merhabalar ortodonti tedavisi ile dişleriniz istediğiniz sıralamaya sahip olabilir

 • Bunu Cevapla aykut

  Merhabalar hocam.benim ön iki vampir dişlerimde aşırı derecede öne doğru kayma var.ben 17 yaşındayım.iki diş için kaplama yapılıyormu lütfen yardım.teşekkürler

 • Bunu Cevapla Muhammed dönmez

  Merhabalar, köpek dişimin her iki yanında da bir diş eksik doğuştan çıkmayan, ve ön iki dişlerim büyük ve ayrık, sağ köpek dişimin yanında ki disimde baya bir kısa, doktora gittim ve bana tel tedavisi önerdi, anlamadığım şey olmayan dişlerin neyini birleştirecek porselen kaplama yaptırmak istiyorum 98 doğumluyum hemen hemen 18 i doldurdum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Muhammet Bey merhabalar mutlaka ortodonti tedavisi görmeniz gerekmektedir bir Ortodonti uzmanı başvurarak muayene olmalısınız gerçekleştiren muayene sonrasında Doktorunuz Size gerekli bilgileri verecek ve gerekli açıklamayı gerçekleştirecektir

 • Bunu Cevapla zeynep

  merhabalar,
  süt dişin üzerine lamine kaplama yapılabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat Bey merhabalar bir çene cerrahisi uzmanına başvurabilirsiniz bu Üniversite Hastanesi olabilir

 • Bunu Cevapla Melek

  Hocam merabalar BenI’m on disimde egrilik ust uste cikmislardi kaplama yapilmasindan nefret ediyordum malesef 4 disimi onden kuculterek kaplama yapildi cok pismanim smdi bu kaplama cikarilip lamina kaplama yapilirmi? Cok uzuluyorum sonucta tek disti bilincsizce yapildi 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Melek Hanım merhabalar lamine kaplama uygulamaları diğer kaplamalardan farklı olarak dişlerin yalnızca ön yüzeylerinde milimetrik seviyelerde kesi işlemi gerçekleştirilerek bu uygulama yapılmaktadır diğer kaplama uygulamalarında ise dişler lamine diş kaplama uygulamasından bir miktar daha fazla kesildiğinden dolayı lamine kaplama uygulamaları yapılamamaktadır. Size Empress diş kaplama tedavi uygulamalarını önerebilirim ya da full porselen diş kaplama tedavileri sonucu alırsınız

 • Bunu Cevapla Cengiz

  Merhaba hocam ben cengiz 21 yaşındayım iki ön dişlerim arasında ayrık var buda beni rahatsız edıyor önerebileceğiniz bir yöntem varmı ve tabi uygun bişiler malum öğrenciyiz 😀😀

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cengiz Bey merhabalar eğer dişleriniz sağlıklı ise ortodonti uzmanına başvurarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Mehmet soyder

  Doktor Bey merhaba bir sorum olacak .Ön dişlerimin arasında açıklık var bu da beni rahatsız ediyor tedavi olmak istiyorum ama bana sağlıklı dişe bir işlem yaptırmamı söylüyorlar ama dediğim gibi bu da beni rahatsız ediyor. Ayrıca dişlerimde açıklık olduğu için bonding veya lamina tedavisini düşünüyorum.Bunların ömürleri nelerdir kaç yıl kullanabilirim ve fiyatları nedir acaba şimdiden teşekkür ederim.Ayrıca dişlerimde de hiçbir s ağlık problemi yok.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar sağlıklı ise kaplama tedavisi yaptırmamızı öneririm bir ortodonti uzmanına başvurarak tel tedavisi ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz

 • Bunu Cevapla Mehmet soyder

  Bir de hocam ssk bu tedavileri karşılıyor mu acaba devlet hastanelerinde bu tedaviler var mıdır.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mehmet Bey merhabalar lamine diş kaplama tedavilerini devlet hastaneleri karşılaşmamaktadır

 • Bunu Cevapla volkan

  merhaba kolay gelsin benim ön dişim kırıldı yarısı kadar bu tedavisi var mıdır ? varsada fiyat alabilirmiyim ? teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Volkan Bey merhabalar Tabii ki Estetik diş kaplama tedavisi ile yaprak porselen kaplama kırık Dişiniz istediğiniz görünüme sahip olabilir

 • Bunu Cevapla simge

  Merhaba;
  benim ön 2 dişim birbirinden ayrık. birleştirmek istiyorum. önerileriniz nelerdir ve tüm kalite tiplerine göre fiyatlarınız nedir?
  teşekkür eder, iyi günler dilerim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Simge hanım merhabalar Eğer dişleriniz sağlıklı ise tel tedavisi yani ortodonti tedavisi ile yaklaşık olarak altı ay yada bir sene kadar bir süre içerisinde dişlerinizde istediğiniz sıralamaya sağlayabilirsiniz. Dişlerinizde renk çürüme kırılma ve benzeri durumlar söz konusu ise bu takdirde diş kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Çağla

  Merhaba Doktor bey ben 21 yaşındayım 2 yıl önce iki taraftanda da alt yirmilik dişlerimi aldırdım bundan dolayı mı bilmiyorum ama alt dişlerimde açılma oldu ve çok rahatsız edici. Sizce nasıl bi tedavi uygulamam gerekir..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Çağla Hanım merhabalar Bundan dolayı kaynaklanmış olabilir Bir Ortodonti uzmanına başvurarak muayene sonrasında gerekli bilgi alabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla seyhan

  Merhaba hocam ben 29 yaşındayım ve ön ıki disim yamuk biri diğerinin üstünde gulunce çok kötü görünüyor ve tel takamiyorum çünkü tomografi çekimlerim oluyor rahatsizim tedavi görüyorum lamine olurmu sizce

 • Bunu Cevapla Cenk

  Hocam merhaba 4 yıl önce öndeki 2 dişimede kanal tedavi uygulandı ve dişimin rengi değişti 16 yaşındayım bu durumdan dolayı estetik kaygı taşıyorum ne yapmam gerekir.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cenk Bey merhabalar 18 yaşınıza geldiğinizde kaplama tedavisi ile dişleriniz diğer doğal dişlerinizin rengine sahip olabilir

 • Bunu Cevapla TUĞBA

  Hocam merhaba yaklaşık 1 yıl önce öndeki iki dişimi zirkonyum kaplattırdım ama iki diş olduğu için renk farklılığı var ve beni rahatsız ediyor zirkonyum kaplı dişe lamine porselen olur mu ? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım merhabalar kaplama yapılan dişlerinizin diğer doğal dişlerinizden farklı gözükmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi kullanılan malzemenin yeteri kadar kalite olmamasından kaynaklanmaktadır bu kaplamaların değiştirilerek lamine porselen kaplamalara dönüştürülmesi daha estetik sonuçlar verecektir

 • Bunu Cevapla Nevin

  Merhaba doktor, tek dişim diğerlerine göre çok küçük lamine porselen yaptırmak uygunmudur veya ne önerisiniz fiyatı hangi aralıklardadır? Teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nevin hanım merhabalar Tabii ki bu tip dişlerde kaplama tedavisi oldukça estetik bir sonuç vermektedir

 • Bunu Cevapla seyhan

  Hocam cevap Yollar misiniz lütfen burda diş hekimliği fakültesinde mi yoksa özel bi yere gitmem gerekiyor

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seyhan hanım merhabalar bu Tabii ki sizin tercihiniz isterseniz Diş Hekimliği Fakültesi’ne gidebilirsiniz isterseniz özel bir Diş hekimine başvurabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz fakat tedavi süreçleri ve tedavi uygulaması değişmeyecektir

 • Bunu Cevapla zeynep

  HOCAM MERHABA,
  BEN 25 YASIMDAYIM 2 TANE SÜT DİŞİM VAR AGZIMDA. IKISI DE DİĞERLERİNE GORE BIRAZCIK KUCUK KENARLAR DA KALIYOR BEN ONLARIN UZERINE LAMINE YAPTIRMAK ISTIYORUM GORUNTULERI DUZELSIN DIYE. AMA DOKTOR SUT DISIN UZERINE LAMINE YAPAMAYACAGINI SOYLEDI. BASKA DOKTORA DA GOZUKEYIM DIYORUM. BU KONUDA FIKRINIZI ALABİLİR MİYİM

 • Bunu Cevapla salim korkman

  iyiy günler ben disleri 2 sefer beyazlatdim ama menun kalmadim birde gülüs tasarimini yaptirmak isdyiorumyani lamima benim dislerim sorun yoktur kac para ya birde kac günde parasiniz onu ögrenmek isdemisdim tesekürle iyi günler

 • Bunu Cevapla Merve

  Hocam Merhaba, ben ön iki dişime lamine yaptırmak istiyorum, boyut olarak hem kısa hemde biraz içe dönük,

  sadece ön iki dişe lamine yapılır mı
  Yapılırsa diğer dişlerle ton farkı olur mu?

 • Bunu Cevapla zeynep

  Murat bey, 24 yasındayım 2 tane süt dişim var. ust kenarlarda. goruntusunden dolayı ustlerıne lamıne kaplama yaptırmak ıstıyorum. ancak bir ozel doktor sut dıslerın lamine uzerıne yapılamayacgını soyledı. doğrumudur baska doktora da gozukmelı mıyım ?

 • Bunu Cevapla rafet

  iyi günler yaşım 20. konu ise ön dişim ve köpek dişimin arasındaki diş biraz geride çıktı küçükken sürekli dilimle oynadığım için olduğunu düşünüyorum. buraya lamine tedavisi yapılabilir mi? doktorum tel takılmasını önermişti ama tel kullanmak istemiyorum. cevabınızı bekliyorum

 • Bunu Cevapla Alev

  Hocam merhaba ben 17 yaşındayım 4 ay sonra 18 olacağım. Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen rengi sarımsı beyazlaşmıyor ve dişlerim aralıklı porselen lamine yapmayı düşünüorum sizce uygun mudur ? Şimdiden teşekkür ederim hocam.

 • Bunu Cevapla elif

  doktor bey benim ön dişlerim ayrık yaşım 18 tel taktırmak istemiyorum lamine implant yaptırsam olur mu

 • Bunu Cevapla nazlı

  Merhaba doktor bey,
  Ortodontik tedavi gördüm ve dişlerim eğri olmamasında rağmen ön dişlerimde gülüş sırasında dişeti gözükmesi var bu durumdan rahatsızım.Ön dişler için porselen lamina öneri misiniz?

 • Bunu Cevapla naz yalcınkaya

  merhaba hocam benim sorunum ön dişlerim kare büyük ve en boy olculerı aynı cok erkeksi cok sert duruyor. ben lamineyi arastırıyorum benim sorunuma bu yüzeye yapıstırılanlar çare olurmu ?

 • Bunu Cevapla meltem

  merhaba ben 17 yasındayım köpek dişlerim uzun , iki ön dişimin arasına boşluk var ve diş etlerim uzun n yapmam gerekiyor bu tedavi fiyatı ve süresi ne kadar olur ?

 • Bunu Cevapla perihan

  Hocam iyi günler ben 6 ay önce ön 6 disimi lamine kaplama yaptırdım doktor takınca zaten düzgün takmamisti, yaptirma nedenim ayrı olmalariydi 20 gün önce aniden ön disim de ağrı başladı ve düşlerimde ayrilmalar basladi 10 gün sonra doktora gittim ve sorunumu anlattım diste hiç bir problem yok ilaç tedavisi verdi 10 sonrada kanal tedavisi için randevu verdi dislerdeki ayrılmalar için yapılacak bireyin olmadığını lamine nin bidaha geri çıkartılıp takilamayacagini söyledi ağrıdan çok ayrılmalarına çok üzüldüm bunun için ne yapilabilir beni bilgilendirmenizi rica ediyorum iyi günler

 • Bunu Cevapla perihan

  Yani bunun bi çözümü yokmu çok üzülüyorum zaten yapıldığında çok memnun kalmamıştım şimdide aralanmalar var çok üzülüyorum amacimiz zaten aralıkları kapatmaktı düşlerimde herhangi bir çürük kırık yoktu doktor çenemin büyüdüğünü genisledigini söyledi daha öncede dis sıkma problemim vardı bunun için diş plağı yaptı gece takmam için yalnız takınca midem bulanıyor diş etleri yara oluyor ağzım dan düşüyordu cenedeki buyumeninde tedavisi olmadığını söyledi lütfen beni bilgilendirin

 • Bunu Cevapla Ebru

  Merhabs Doktor bey
  Ben 20 yasındayim dişlerim saglıklı. Tek sorunum üst dişlerimin kısa ve aralıklı olması. Lamine veya bondig yaptıra bilceğimi düsündüm. Yaptırdıgım tedavinin kullamışli ve kalıcı olmasını istiyorum. Ne tavsiye edersiniz ?

 • Bunu Cevapla arslan

  Merhaba doktor bey dislerimden 11 numaraya imlant, 21 numaraya lamina yapıldı.ancak boyları diğer dişlerime göre uzun yanı tavşan dişli demek daha doğru bu dişlerin boylarında ayarlama yapma şansımız varmı? Cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Hisar

  Meraba hocam ön 2 disimde ek var ve dişlerim cok küçük üstlerine lamine yaptırmam dogrumudr

 • Bunu Cevapla Hisar

  Meraba hocam ön 2 disimde ek var ve dişlerim cok küçük üstlerine lamine yaptırmam dogrumudr.

 • Bunu Cevapla Nurşah

  Hocam ben 18 yasindayim ust on disimde dolgu var ve kok kesimi ameliyati oldum. Dislerimin rengindende memnun degilim. Lamina yaptirmak istiyorum dogru olurmu sizce

 • Bunu Cevapla Merve

  Hocam benim sut kanin dişim düşmemiş lateral dişimin yerine gelmiş suan santral dislerimden ayrı duruyo bana ortodontik tadı veya lamine kaplama öneriler ama ortodontik tedavi istemiyorum çok yaşım 19 lamine biraz önde durabilir dediler ne yapmalıyım sizce

 • Bunu Cevapla Semih atalay

  Ön dişlerimde belirgin şekilde boşluk var beni çok rahatsız eden bi durum ne şekilde tedavi uygulayabilir. ( tel hariç )

 • Bunu Cevapla Ulviye

  Mrh yarın iki ön dislerime estetik lamine yaptirmak istiyorum. Fakat hamilelik şüphem var sizce dişlerimi yaptirmam sorun olurmu?

 • Bunu Cevapla Sultan

  Doktor bey 14 yaşında dişlerim çok küçük olduğu için ortodontiste başvurdum o da tel tedavisi uyguladı 2 yıl sürdü ve bittiği gün üst orta iki dişimin yanındaki dişleri porselenle büyüttü ve damak kullandım ama damağı bırakınca yine boşluklar oluştu şuan 20 yaşındayım ve ön orta iki dişimi büyütmek istiyorum, ne önerirsiniz

  • Bunu Cevapla Zeycan

   Suan nasil disleriniz yaptirdi niz mi benimde ayni sorulari yasadim

 • Bunu Cevapla burcu

  13 yaşındayım ön dişlerim ayrık ne önerirsiniz?

 • Bunu Cevapla burcu

  hocam 13 yaşındayım ve ön dişlerim ayrık ne önerirsiniz?

 • Bunu Cevapla İnanç

  Merhaba doktor bey.Bütün dişlerim kaplama.Üstteki ön dişlerimden birinin arkasında pürüzlenme var.Sanırım kaplamayı yapan doktor oradan çok az kesmiş .Konuşurken dilim o pürüze çarpıyor.Rahatsız oluyorum bu durumdan.Ne yapabilirim?

 • Bunu Cevapla serap

  Tam olarak fiyat ne kadar acaba lütfen bilgi verir misiniz ust dişlerini ypicam 6tane sanrm fiyt ne kdrdr

 • Bunu Cevapla Zuzu

  Merhabalar.Benim dislerimin geneli ayrik yapida.Ortodontiyle 4 sene surer dediler ben de yaptirmadim uzun surdugu icin.28 yasindayim ve artik cok rahatsiz olmaya basladim.Lamine ile tedavi olur mu acaba?

 • Bunu Cevapla BURCU

  mrb hocam 25 yaşındayım üst ön dişlerim ayrık iki tane eksik dişim var.görüntü olarak beni rahatsız ediyor estetik olarak ne yaptırmam daha uygun olur.

 • Bunu Cevapla melike

  merhaba,

  4 diş için lamine tedavisi ücret bilgisi alabilir miyim? bir dişim daha önde onun için daha fazla aşınma gerekebilir bir de diş eti hizamın eşitlenmesi gerekiyor , toplam ne kadar bir ücret öderim bilgi alabilir miyim?

 • Bunu Cevapla Murat

  benim ön iki dişimde aralık war acaba bunu aralığı kapatıp lamina diş yapmak ne kadar zaman alır ve fiyat nedir sorabilirmiyim acaba ?

 • Bunu Cevapla gmz

  merhaba, üst kesici dişlerime iki yanda olanlarda yamukluk var. rahat rahat gülmekten çekiniyorum.alt kesici dişlerimde de yamukluk var. bu durumu nasıl düzeltebilirim?hangi işlemi uygulatmalıyım? şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Hatice kübra

  Merhaba hocam ben 19 yasindayim ve on dislerimde yamukluk var ortodonti tedavisi görecem on iki dişimde dikkatli bakildiginda cizgi, çatlak varmiş haftaya tel takicam diş hekimine on dişlerimdeki cizgiyi soylemezsem bi sorun olur mu? agri sizi dişlerimde yok bu yuzden soylemek istemiyorum

 • Bunu Cevapla kader

  merhaba,

  ayrık diş tedavi ücretlerini öğrenebilirmiyim lütfen..?

 • Bunu Cevapla serap

  Merhaba doktor bey,

  benim dislerim cok uzun zamandan beri sari, dis doktorum bana benim kendi rengi oldugumu ve beyazatlamanin zor oldugu soyledi cunku dis minem cok ince, bu durumda ne yapabilirim ve ben yurt disinda kaldigim icin fiyatlar hakkinda birsey goremedim, bir dis ucreti nedir ? Tesekkurler

 • Bunu Cevapla Sinem

  Merhabalar yaşım 17 alt ve üst dişlerimin hepsi ayrıklar doktora gittiğimde tel taksakta boşluklar kapanmaz dediler nasıl bir tedavi önerirsiniz

 • Bunu Cevapla Sezay

  Merhaba doktor bey, ben on dişlerime Lamine yaptırmak istiyorum 8 dişime fakat bikaç dişimde lekeler var aşinmadan dolayı oluşmuş lekeler mavi bi köpükle doktorum fırçaladı ama çıkmıyorlar , Lamine yaptırırsam lekeler görünür mu Laminenin üstüne yansır mı lekeler yada dahada altta olduğu için çoğalır mi lekelerim ne tavsiye edersiniz , tsk ederim

 • Bunu Cevapla Sezay

  Doktor bey imdat 😕😕😕

 • Bunu Cevapla elifsena

  Merhaba hocam benim ön dislerim ayrikti tel taktrdm birlesti tel çikali bir yil oldu fakat hem dis etim sisti hemde ön disimin biri eskisi gibi saglam degil doktoruma sordugumda benim ilgi alanim degil dis doktoruna gidebilirsin dedi peki gidince agrisina bir çozum olucak mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Elif Hanım merhabalar
   diş etlerinizde iltihaplanma söz konusu olabilir mutlaka bir an evvel diş eti tedavisine başlamalısınız

 • Bunu Cevapla yasemin

  hocam merhaba lamina diş fiyatları hakkında ortalama bir fiyat verebilir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yasemin Hanım merhabalar lamine diş kaplaması tedavisi uygulanacak olan dişlerin durumuna ve bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine bağlı olarak fiyatlar değişmektedir

 • Bunu Cevapla Ferahe

  Merhaba ben 16 yaşındayım dişlerimin sırası güzel fakat dişlerim çok küçük bu yüzden de gülemiyorum artık bana bir çözüm söyler misiniz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ferah Hanım merhabalar yaşınız 18 e geldiğinde lamine diş kaplama tedavisi yaptırarak istediğinize estetik görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Mesut

  Merhaba Ben 20 yaşımdayım dişlerimi ne kadar fircalasamda sarı renkte ve bu beni rahatsız ediyor acaba dislerime lamine uygulasam sizce bi sorun olurmu yani yaş açısından daha erken mi ?

 • Bunu Cevapla Hilal Nur

  Merhaba doktor bey ön 2 dişimde kırık olduğu için 18 yaşımda ön 4 dişime kaplama yaptırdım ama hiç memnun değilim doğal durmuyo ve aşırı kaba. Sizce yeni uygulama olarak neyi tercih etmeliyim. Yardımcı olabilir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hilal Hanım merhabalar bu kaplamalarınız değiştirilerek yerine Estetik full porselen diş kaplama tedavileri uygulanabilir. bu kaplamalar daha estetik ve daha doğal diş kaplamaları olmaktadır

 • Bunu Cevapla İren

  Merhabalar, 19 yaşındayım porselen lamina diş tedavisi ve diş beyazlatma işlemi yaptırmam mümkün değil mi?

 • Bunu Cevapla İren

  önce verdiğiniz bilgilerde çok eğri olmayan dişlerde laminenin uygulanabilir olduğunu söylemişsiniz daha sonra da eğri dişlere uyagulanamayacağını belirtmişsiniz cevaplarda. üstelik aynı diş sorununa sahip bazı kişilere lamine önerirken bazılarına ortodonti önermişsiniz??

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar aşırı derece çarpıklıklar da lamine kaplama tedavisi uygulanamaz bu tür durumlarda öncelikli olarak ortodonti tedavisi uygulanması gerekiyor

 • Bunu Cevapla MURAT

  HOCAM SELAMUN ALEYKUM BENİM DİŞLERİMİN ÖNÜ AYRIK VE YANLARIDA BİRAZ AYRIK BU DA BENİM CANIMI SIKIYOR LAMİNA YAPTIRSAM SİZCE KAÇ LİRAYA YAPARLAR

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Murat Bey merhabalar dişlerinizde derecede çarpıklık yoksa lamine kaplama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla bilinmeyen

  16 yasindayim on iki disim ayrik lamine porselen yaptirmak istiyorum olurmu lutfen cevaplayin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar yaşınız daha çok genç 18 yaşını beklemelisiniz ön dişlerde porselen kaplama tedavileri oldukça Estetik sonuçlar vermektedir

 • Bunu Cevapla Evin

  Hocam merhaba, ben 26 yaşındayım. Dislerim güzeldi. Fakat 18 yaşından sonra carpisiklasti. 20 lik dişlere bağlı dendi ama bilemiyorum. Tel tedavisi bir tercih ama kaplamayı da oneriyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Zirkonyum ve lamine dişin arasında ki fark nedir ve fiyat olarak hangisi daha uygundur? Birde lamine ve yaprak dış aynı mı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Evin hanım merhabalar yirmilik dişler e bağlı olarak dişlerde çapraşıklık meydana gelebilir sizlere ortodonti tedavisini öneririm kaplama tedavisinde dişler kesildiği için size kaplama tedavisi önermiyorum

 • Bunu Cevapla Minel

  Merhaba doktor bey benim durumum aslında biraz kritik. Yaşım 21 ve liseye hazırlandığım dönemde stresten 1 dişim düştü, diğer 2 dişimi ağrıdan dolayı kanal tedavi vs. yapmak istemediğim için çektirdim. Arkadaki dişlerim çürük ve 2 tanesi yemek yerken kırıldı (sert birşey yemediğim halde) Sağ Arka ve Alt çürük olan dişlerim her gece ağrıyor ağrı kesicilerle geziyorum. Dolgu, kanal tedavi yaptırmak istemiyorum çocukluğum dişçi de geçti ve nefret ediyorum. Babamın dişleri de 25 yaşında dökülmüş o yaşta takma diş takmaya başlamış… Ön sol dişim ön sağ dişimin üstüne çıkık duruyor birbirlerine çarpık yani. Gülümsemem inanılmaz kötü ve bununla yaşamak istemiyorum. Ben tel taktırmak gibi uzun süre alan bir işlem yaptırmak istemiyorum sizce Lamine kaplama yaptırabilir miyim? Yada bunu yaptıramazsam ne önerebilirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayır gerekli tedavi ne ise onun yapılması gerekiyor bir ortodonti uzmanına başvurunuz.

 • Bunu Cevapla Salih

  Merhaba hocam 24 yasindayim benim de bo sorum olacaktı benim alt cenem deki iki santral dişin arasında boşluk var bu boşluk yaklaşık bir santral dişi kadar .hocam alt cenem deki iki santral dişin arasında ki boşluğu nasıl kapatalir acaba .

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Salih bey merhabalar Bu konuda bir Ortodonti uzmanına muayene olmalısınız ortodonti tedavisiyle dişleriniz düzelebilir

 • Bunu Cevapla oznur

  lamine diş fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Lamine diş kaplama uygulamaları bu uygulamayı gerçekleştirecek olan Diş hekimine göre fiyatları değişmektedir

 • Bunu Cevapla burak

  Merhaba, dişlerim sarı renkte..bleaching uygulamasını denedim ve pek fark etmedi, şimdi ise lamine veneer ile komple ön dişlerimi kaplatmak istiyorum..fiyat bilgisi alabilir miyim lütfen, birde kredi kartına taksit imkanı var mı? Teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Burak Bey merhabalar lamine diş kaplama fiyatları uygulanacak diş sayısına ve kullanacak malzemesine göre değişmektedir bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktor da oldukça önemlidir size Nişantaşı’nda Doktor Cem Erdoğan’ı önerebilirim

 • Bunu Cevapla Arda

  Hocam merhaba yaşim 34 üst dişlerime lamina yaptırdım ancak öndeki sol dişte hafif leke var bu leke ortadan kaldırılabilir mi? Ayrıca soğuğa karşı da hassasiyet var bu hassasiyet geçer mi belli bir zaman sonra teşekkürler.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arda Bey merhabalar lamine kaplama olan dişinizde bu tür bir lekelenmeler giderilemez. kaplamanın değiştirilmesi gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba, ben 3 yıl önce tel kullandım. Daha sonra 1 sene kadar sabitlemek için plak kullandım. En son işlem olarak retainer kullandım. Ama bunlar düştü ve şimdi üst iki dişim tekrar ayrıldı. Şimdi ne yapabilirim?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gamze hanım merhabalar Dilerseniz lamine kaplama tedavisi ile istemiş olduğunuz estetik diş görünümüne sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhaba 16 yaşındayım. Yan dişlerimin ikisinde de kanal tedavisi yapıldı. Buna rağmen dişlerimden biri ağrımaya devam edince doktor dişime daha ayrıntılï bir tedavi uygulanacağını ancak uygulama sonra dişimin kötü gözükeceğini ve bu yüzden lamine kaplama yaptırabileceğimi söyledi. Az önce de söylediğim gibi yaşım daha çok geç ve lamine kaplamanın yaş şartı 18. Ne yapmalıyım?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar bu konuda doktorunuzu vermiş olduğu önelleri mutlaka yerine getiriniz dişinizi görmeden size bu konu hakkında net bir fikir vermem çok zor

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Merhaba. Benim ön dişlerimde ara kapama dolgu var. Dişlerimi temizletmeye gittiğim zaman aralarda dolgunun hava ve yemekler yüzünden çürük oluşmuş dedi doktorum ve lamina yaptırmamı önerdi ön dişlerim için. Altta kalan dişlerim çürümeye devam eder mi. Ve aralardaki açıklık yine kapatılır mı ? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe hanım merhabalar kaplama tedavisi öncesinde Bu dişleriniz bir tedavi aşamasından geçecekler Altta kalan dişleriniz yapılacak kaplama tedavisiyle korunacaktır bu tedavi iyi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla mert

  Merhaba,

  18 yaşındayım alt dişlerim ayrık internetten çözüm ararken lamina diş kaplaması sorunumun gidericegini ögrendim ve fiyat cok pahalı oldugu yazıyor fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim birde ayrığa gore fiyat değişkenlik gösteriyormu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mert Bey merhabalar fiyatlar Diş hekimine göre ve uygulanacak olan malzemenin kalitesine göre değişmektedir bu tür uygulamalar iyi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekir Aksi takdirde Estetik kaygılar yaşayabilirsiniz

 • Bunu Cevapla isimsiz

  On iki disimde tetraksilin renklenmesi var yasim 18 ve bir an once yaptirmayi dusunuyorum yasta sikinti varmi bu arada zirkonyum dis mi lamina dis mi simdiden tesekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba buna Doktorunuz karar verebilir öncelikli olarak muayene olmalısınız muayene sonrasında doktorunuzun yönlendirmesiyle lamine diş yada Zirkonyum diş kaplaması uygulanabilir Fakat bu uygulamayı çok iyi bir diş hekimi yani deneyimi bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Hayrunnisa

  Doktor bey Merhabalar benim ust ön iki disimde curume oldu dolgu yapıldı tesir etmeyince kanal ttedavisi yapıldı ancak oda disimde morarmaya sebeb oldu bu bu disim içim ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hayrunnisa hanım merhabalar beyazlatma sonrasında yaprak porselen kaplama tedavisi ile istediğiniz estetik görünüm sağlanabilir

 • Bunu Cevapla Hacer

  Merhaba benim üstten dışım cikti ve doktor on iki diSimin yanındaki dışı aldı üstteki oraya yerleşsin diye yerleşti ama dislerimde kayma oldu on iki diSimin arasında da dolgu var nasıl bir tedavi yöntemi uygulamam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Bunu Cevapla Hacer

  Merhaba ben 26 yaşındayım. 15 yasindayken Üstten disim çıktığı için doktor on iki diSimin yanındaki dışı almıştı sol taraftan. Yukardaki dış aşağı indi ama disimde kayma oldu ve dış eksikliği olduğu baya belli oluyor. Ön iki dişimin arasında da morarma olduğu için dolgu yaptırmıştım. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulamam lazım. Lütfen yardımcı olun.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Hacer Hanım merhabalar ağzınızda belli problemlerin olduğu aşikar öncelikli olarak geniş çaplı bir tedavi programı uygulanması gerekmektedir ortodonti tedavisi diş eksikliği tedavisi ve gülüş tasarımı tedavisiyle istediğinize estetik ve sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Seda

  Ben ön dişlerimi laminate kaplama yaptırmak istiyorum dişlerimin daha zarif ve güzel görünmesi için ama sadecee ön 4 veya iki dişlerimi yaptırmaktan yanayım sizce fiyat aralığı nedir?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Seda Hanım merhabalar lamine kaplama tedavisini gerçekleştirecek olan Diş hekimine ve kullanacak olan malzemeye göre fiyatları değişmektedir size Nişantaşı’nda Dr Cem Erdoğan önerebilirim

 • Bunu Cevapla Berk

  Merhaba hocam, ben 16 yaşındayım 2 yıl boyunca ortodontik tedavi gördüm ancak üst ön dislerimin arası kapanmadı en fazla bu kadar olur dediler bu yüzden kompozit lamina yaptırmamı söylediler, bende ön dört dişime kompozit lamina yaptırdım sonra diş hekimim ön dişlere ısırma yapmamam gerektiğini söyledi. Sorum ise on dişlerle en azından yumuşak şeyler isirabilirmiyim çünkü gerçekten isirmadan çok zor oluyor cevaplarsanız sevinirim.

 • Bunu Cevapla yasemin

  Doktor bey merhaba benim üst on ve alt onde 4 dişim yamuk lamina tedavisiyle güzel bir estetik görünümü yakalayabilirmiyim acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Diş çarpıklığı durumlarında öncelikli olarak ortodonti tedavisi görmelisiniz. ileri derecede yamuk olan dişlerde lamine kaplama yapılamamaktadır

 • Bunu Cevapla beyza kaplan

  Merhaba hocam ben bir hafta once üs dişlerim lamine yaptım kulanlan mazeme zilkonyumdu aşırı derecede sızlama var diş etlerimde çekildi doktorum geçer dedi ama halen çok sızlama var ne yapmalıyım saygılar

 • Bunu Cevapla hilal

  Merhaba doktor bey ben 16 yaşındayım disleriminde üstten sol azı disim geride bunun için tel takmami söylediler ama ben takmak istemiyorum bunun için ne yapmalıyım lamine tedsvisi olur mu.

 • Bunu Cevapla Ayşenur

  Meraba ben 16 yaşındayım kendimi bildim bileli dişlerim sarı ablamda aynı benim gibiydi o dişlerini laminant kaplama yaptırdı sonra 2 tanesi düştü yine yaptıracak.bana dişlerimin antibiyotik nedeniyle böyle olduğunu söyledi.bende laminant kaplama mı yaptırmalıyım

 • Bunu Cevapla Gülşen

  Doktor bey yaşım 16 benim 2 dişim çekildi bunlara kaplama yapılabilir mi

 • Bunu Cevapla Savaş

  Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım.
  Ön dişlerimin arasında boşluk var ve beni çok rahatsız ediyor. Dış teli taktırmak istemiyorun başka bi tedavi yöntemi önerebilir misiniz?

 • Bunu Cevapla safa

  merhaba 18 yasındayım ve ön üst iki disim hafif ayrık ve üst ön iki disimin iki yanları da ayrık ve uzun ne yapmam gerekiyor

 • Bunu Cevapla Kadir

  Merhaba hocam dislerimdeki sarartilar gecmiyor lamina olur mu disimde 1 kaplama 1 dis eksik kopek disinin arkasindaki

 • Bunu Cevapla Ecem

  Sadece ön 4 dişe lamine yapılır mı?

 • Bunu Cevapla Tülay

  Merhaba doktor bey . Benim yaşım 19 . Sol üst dışım kanal tedavi yapıldı ve kararma oldu .sadece o disi lamine kaplama yapsam çok belli olur mu doğal görünüm sağlar mi ve siz yapıyor musunuz ? Yapıyorsanız muayaneniz Nerede

 • Bunu Cevapla beyza

  İyi günler hocam. 18yasndaym Yan kesici dişlerim icerden çıkıntılı bi sekilde çürümüs çektirmek istemiyorum. Hangi tedavi uygulanabilir acaba ??

 • Bunu Cevapla Deniz

  İyi günler hocam ben Deniz yaşım 19 2 yıl önce dişim fazlalık dişim düştü ve yerine diş çıkmadı. Tam ön dişim olduğundan dolayı rahat gülemiyorum. 1 ay sonra da nişanım olacak ve utanıyorum resim falan çekildiğimiz de kötü duruyor çünkü. Bu lamine kaplama olayı nasıl olur. Ne kadar olur tam olarak fiyat nereden alabilirim yardımcı olur musunuz lütfen.

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba doktor bey
  Benim 13 yaşında ön iki dişim kırıldı ve birini çektirmek zorunda kaldım o zamnlar 18 yaşını doldurmadığım için yerine diş tedavisi uygulanmadı daha sonrasında da o boşluk zamanla küçülmeye başladı 18 yaşıma geldiğimde malesef maddi imkanlardan yaptıramadık. Şimdi tedavi olmak istiyorum ön dişimin yeri boş fakat tam bir diş olacak boşluk yok tel takılıp o aranın büyütülmesi gerektiğini söylemişlerdi ama bu uzun bir süreç daha kısa bir zamanda estetik bir uygulama yapılabilir mi 25 yaşındayım

 • Bunu Cevapla Nurdan

  Doktor bey merhaba, 23 yaşındayım 3 sene öncesine kadar dişlerime diestema kapatma tedavisi uygulandı. Zaman zaman özellikle gece uyurken kırılma sorunu yaşayıp tekrar düzeltme oldu dişlerimde. Yine de iyi idare ettiriyorum derken şimdi de uzunca bir süredir diş eti çekilmesiyle karşı karşıyayım.. Lamina porselen tedavisi önerildi dişlerime ama malesef öğrenci olduğum ve aileminde bunu tam karşılayamayacağını bildiğim için şuan da yaptıramıyorum. Diş kaybından da korkuyorum açıkcası. Arayüz fırçası da kullanmaya başladım. Daha ne kadar bu diş ve diş etimle bekleyebilirim bunu merak ediyorum? Teşekkür ederim.

 • Bunu Cevapla deniz

  merhabalar benim ust dislerimden bir tanesi yanlışlıkla çekildi ve tekrar yerine takildi daha sonra o dise kanal tedavisi yaptirdim ama suan altindaki dolgudan dolayi siyahlanma mevcut birde ust iki disimin arasi acik ben de lamina ile kaplatmak istiyorum sizce olurmu alttaki dolgudan dolayı birde geceleri dislerimi sıkıyorum ne önerirsiniz teşekkürler..

 • Bunu Cevapla aysem

  hayirli aksamlar doktor bey benim sag kopek disten sonraki dislerim malesef hamilelik donemimde çuruduler ve cekildiler yani kopek disten sonrasi yok impilant tan korkuyorum istemiyorum baska bir çözümü varmi yasim 35

 • Bunu Cevapla merve

  Merhaba doktor bey ben 21 yaşındayım ön 2 disimden 2 kere dolgu yapardım ama görüntüsünden hiç memnun deilim lamina yaptırmak istiyorum sizde onerirmisinz

 • Bunu Cevapla güneş

  Merhaba hocam sadece ön dişlerimdeki araliktan rahatsi oluyorum lamine yapmay düşünüyorum fiyatini öğrene bilirmiyim

 • Bunu Cevapla Özlenen ayvaz

  Doktor bey merhabalar
  Benim on dislerim ayrik kaplama mi yoksa dis telimi daha kısa süreli ve az masraflı olur . yada hangisi sizce daha iyi bir çözümdür . Bu durumdan çok rahatsızim .

 • Bunu Cevapla büşra

  iyi günler ben kırık olan ve ayrık olan ön dişleri beyaz dolgu yaptırdım ama boşluk kapanmadı.Lamina tedavisi uygun olur mu?

 • Bunu Cevapla ali

  hocam merhaba. ben 18 yaşındayım. dişlerim kendimi bildim bileli sapsarı. öndeki bir dişimin yarısı, öbür dişimin tamamına yakını (kırmıştım), öbür dişiminde üst tarafı dolgu. ön taraf dolgulardan ibaret diyebilirim. bu arada tamamına yakını dolgu olan dişimde çivide var. önce beyazlatma ardındanda o renk tonunda öndeki üç dişe lamine yaptırmak istiyorum. tamamına yakını dolgu ve çivi dediğim dişime geçen sene muayene olduğum doktor yine çivi destekli lamine yapılabilir demişti. bu dişe zirkonyum mu önerirsiniz yoksa lamine mi? birde diş beyazlatıldıktan sonra illaki tekrardan sararma oluyormuş. ilk beyazlığa göre kaplama yaptıracağıma göre öbür dişler tekrar sararınca kötü bir görüntü ortaya çıkar mı? ve 3 dişe lamine + beyazlatma fiyatı ve ortalama süresi ne kadar olur? cevaplarsanız sevinirim biraz uzun oldu kusura bakmayın.

 • Bunu Cevapla Gokce

  Merhabalar.. 22 yaşındayım on bir disimde implant var ve on dolgum curudu malesef bu uygulama yaptirsam nasil durur. Cok raharsiz oluyorum ve koku da oluyor malesef

 • Bunu Cevapla Demet

  Merhabalar yasim 17 3 yil once on iki disim arasinda bir çürüklük meydana geldi ve doktora gittim ön dişlerimin arasına dolgu yaptı görünümü çok kötü dolguda düşmek üzere arası acildi nasil bir uygulama yaptırabilirim

 • Bunu Cevapla Leyla

  Merhaba doktor bey benim üst ön dişlerimde çürüme var kötü görüntüden dolayı lamiba yapmak istiyorum siz ne önerirsiniz acaba

 • Bunu Cevapla Aleyna

  Merhabalar hocam , 19 yaşındayım üst köpek dişlerim yukarıdalar. Tel taktırmak istemiyorum , acaba lamina yaptırabilir miyim?

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Merhaba ben tel tedavisi gordum dislerim sıralı ve düzgün fakat dişlerimin boyutu ve renginden memnun değilim.ayrica üst çenem dar dislerim genis bir açıyla sıralanmış değil.Lamina tedavisi ile bu isteklerim karşılanabilir mi(daha geniş açılı bir gülüş de dahil)?

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Ayrıca uyurken dislerimi sıkıyorum ,bu durum lamina için kesin engel midir yoksa lamina tedavisi bana da uygulanabilir mi?

 • Bunu Cevapla Abdullah

  Merhaba ben tel tedavisi gordum dislerim sıralı ve düzgün fakat dişlerimin boyutu ve renginden memnun değilim.ayrica üst çenem dar dislerim genis bir açıyla sıralanmış değil.Lamina tedavisi ile bu isteklerim karşılanabilir mi(daha geniş açılı bir gülüş de dahil).Ayrıca uyurken dislerimi sıkıyorum ,bu durum lamina için kesin engel midir yoksa lamina tedavisi bana da uygulanabilir mi?

 • Bunu Cevapla Sinem

  Hocam merhabalar benim önde 4 disim var köpek dislerimin biri dogustan yoktu biride tel takildi o nedenle cekildi .tel takildiktan 1 sene sonra dislerim eski haline dondu beenim sorum onde ki 4 dıse lamina olurmu

 • Bunu Cevapla Esra

  Merhaba hocam benim üst dişlerim önde. Ortodonti tedavi yaptıracaktım fakat alt dişimin dibinde kist çıktı ve sinire denk geliyor alırsak hissiyat kaybı yaşanı bu nedenle alınmaması gerektiğini söyledi çene cerrahim. Ama ortodonti doktorumda bu halde tel yapılamaz yapılırsa çene yapın bozulur fakat ilerleyen zamanda kaplama yaptırabilirsiniz dedi sizce ne yapmalıyım? Bu arada 17 yaşındayım.

 • Bunu Cevapla Gökhan

  Doktor bey merhaba ön köpek dişlerim ve yanındaki diş çarpaşık yaşım 26 şimdi ortodonti tedavisi mi yoksa yaprak lamine mi yaptırmalıyım fikriniz nedir?

 • Bunu Cevapla murat

  doktor bey ön dişlerimden 4 dü aralıklı 16 yaşındayım ne yapa bilirim

 • Bunu Cevapla murat

  lütfen cevaplayın

 • Bunu Cevapla Emine

  Merhabalar dr bey ben 24 yaşındayım hamileyken dislerımde bı takım sorunlar oldu ön dışimdn bırı kırıldı beni çok rahatsız ediyor. Dis doktorlarndan da çok korkuyorum ne yaptırmam gerekıyor bırde diger dislerım gucsuzlestı bana ne önerırsınız. Porselen lamına bana uygun mu ?

 • Bunu Cevapla havva

  merhaba hocam. benım ön alt dişimin biriyok. dişlerime tel taktırıcam. doktorum boş olanyere implantı uygun görmedi çene kemigim ince oldugu için.tel yardımıyla boşluktaki dişimi birleştirecekmiş. bu durum diş yapımı bozar mı acaba

 • Bunu Cevapla Hll

  yaşım 14 ön iki dişim tam ortasından kırıldı Ne yapmalıyım hocam ?

 • Bunu Cevapla Ayşegül

  Hocam merhaba. Benim öndeki üst dişlerim hariç diğerlerinin hiçbir sorunu yok.ama öndeki ikisinin ortası ayrık.daha önce bi hekim dudak ve diş etini bağlayan etin kesilmesi gerektiğini ve ondan sonraki mudahalelerin çok pahalı olduğunu söyledi.şimdi bu lamine diş uygulamasını gördüm bu konu hakkında bilgilendir misiniz ayrıklığından kurtulmak istiyorum.

 • Bunu Cevapla Meryemm

  Merhaba hocam .. Benim sadece en öndeki sağ dişim sol dişimin üzerine binmiş diğerleri dümdüz sadece bu yamukluk yüzünden Yaklaşık 2 sene önce tel taktırdım bazı nedenlerden dolayı erken çıkarmak zorunda kaldım ve çıkardığımda tekrar üst üste bindi .. Tekrar tel takmak istediğimde de bir köpek dişimi ve 2 üst yirmilik dişimi çekeceğini söyledi doktorum .. 3 dişimi sadece 1 diş için kaybetmek istemedim açıkçası bundan dolayı vazgeçtim .. Öndeki eğri dişime lamine diş tedavisi uygulamak istiyorum .. Sizce ne yapmalıyım ??

 • Bunu Cevapla Meryem

  Merhaba hocam

 • Bunu Cevapla fatma

  Merhaba doktor bey benim küçükken gecirdigim ateşli hastalık dişlerime vurmuş ön alt ve üst diş olarak 12 dişim de sarı lekeler var ve uçları tırtıklı gibi görüntü olarak çok rahatsız edici 23 yaşındayım yaşım kadar doktor gezdim ve hepsi tek çarenin kaplama olduğunu söylüyor ama dişlerimin görüntü dışında bir rahatsızlığı yok kesilmesini istemiyorum sizce zirkonyum mu yaptırmalıyım lamine mi?

 • Bunu Cevapla seray

  Merhabalar24 yaşındayım .Ön 3 disimdeki solcuların hafif renk değiştirmesi beni rahatsız ediyor.Diş hekimime ve çevremdeki insanlara göre hic belli değil ancak ben şu anda konumum ve meslegim itibarı ile daha güzel görünümlü dişlerin olsun istiyorum.Bunu isterken de dişlerimi aşındırmak ya da kestirmek istemiyorum.Benim sorum şu.Lamine uygulaması aşındırma yapmadan uygulanabilir mi? Bu diğer disler ve diş eti arasinda bir yüksekti oluşturup daha sonra renklenmelere yol açar mı? Bir de son günlerde lens lamine sözcüğünü duyar oldum.Bu daha ince bir kaplamaymis sanirim.Bu daha mı fonksiyoneldir?Vereceğiniz bilgiler icin şimdiden teşekkür ederim.

 • Bunu Cevapla Hatice

  Hocam merhaba 16 yaşındayım ön iki dişimin yaninda fazladan bir diş var fazla olduğu için gelişemedi arada küçük kaldi lamine yaptirtmak istiyorum 18 fakat 18 yaşima kadar sabredemiycek durumdayim

 • Bunu Cevapla Iclal

  Merhaba dr bey benim on dislerimde aralik var sadece onlara lamine yaptirabilir miyim birde disimin birinde dipte kucuk bi yer var oraya birsey dokundugu zaman cok aciyor ama gorunurde bisey yok sizce nedeni nedir

 • Bunu Cevapla betül baran

  merhaba doktor bey yaşım 19 alttaki bir kesici ve bir köpek dişim üstten ise bir köpek dişim yamuk tebessüm ederken bile üstteki dişimin ucu gözüküyor bu beni çok rahatsız ediyor sizce tel tedavine gerek var mıdır pek istemiyorum da başka uygun fiyatlı yöntem önerebilir misiniz teşekkürler şimdiden

 • Bunu Cevapla Fatih

  Merhabalar toplamda 9 adet dis uzerine porselen kaplama yaptirmam gerektigi soylendi fakat bu dislerin hepsinde derin dolgular var. Bu kaplama yapilirken bidigim kadariyla dis etrafi kesilip porselen üzerine oturtuluyor. Benim dislerimin kenarlari kesildiginde ortadaki dolgu kalacak bu durumda kaplama dolgu uzerinde mi duracak bu ne kadar saglikli olur acaba

 • Bunu Cevapla Yeliz

  Hocam merhaba.adim yeliz.benim alt cenem ilerde disardan bakildiginda belli olmuyor arkadaslarim bile anlamiyor agzim kapaliyken dislerimi tamamen kitledigimde belli oluyor tabi.benim ustteki on disimden biri ufak bi tas parcasi yuzunden minik kirildi.ama ben cok rahatsiz oluyorum benim gibi cene bozuklugu olan bi hastada lamina uygulanirmi.tel taktirmaya kalksam yasim 33 kesin sonuc alabilecegimi pek sanmiyorum ilk etapda duzelmis gibi olsada tel cikartildiginda tekrar eski haline doner diyorlar.tel takmadan ben ondeki iki disime lamina uygulatamazmiyim.yada baska bir yontem varmi kendimi boyle cok mutsuz hissediyorum….cvp bekliyorum hocam tesekkurler simdiden

 • Bunu Cevapla Ay

  Merhabalar,

  Adım Ay Solak. 24 yaşındayım. Şu an ortodonti tedavi görüyorum. 19 ay oldu. Dişlerimin boy oran yapıları bir değil. Düzelme olduktan sonra estetik açıdan da iyi ve sağlıklı görünmelerini istiyorum. Eşit olmaları ve rahat gülümsemek istiyorum. Birçok araştırmam oldu fakat bu gibi durumlarda en uygun tedavi hangisi yada neye göre hareket etmem gerekir. Bilgilendirme sağlarsanız sevinirim.

 • Bunu Cevapla Hülya

  Merhaba dr bey benim kendi dislerim cok saglikli ve hic sorunum yok yalniz görünüs olarak degismesini istiyorum ama kendi disimede zarar vermek istemiyorum cok kararsizim..bu yaprak porselen kullanisli olmadigini kirildigini düstügünü cok duydum..

 • Bunu Cevapla Ercan

  Hocam benim ön dişlerimde ayrıklık var iki tanede diş kayıbım var lamine tedavisi düsünüyorum ama pahali geliyor önerebilceğiniz baska bi tedavi sekli var mi ?

 • Bunu Cevapla RabiaS

  Merhaba benim üst iki dişim yamuk
  Biri diğerlerine göre üstte çıkmış acaba bunu telle sorun giderilebilirmi?

 • Bunu Cevapla Mahmut

  Hocam benim yasım 14 ve ön dişlerimin arası ayrık bunlar için çözüm nedir ve ben tel istemiyorum çünkü baya uzun sürüyor kabla vs. Şeyler olabilir, ne yapmam gerekir bu durumda ?

 • Bunu Cevapla fatma

  Üst dişlerim sallanıyor ve o kadar fırçalamaya rağmen sarı renkteler ve dişlerim yamuk ve dişlerimde hep dolgu var yaşım 19

 • Bunu Cevapla Esma

  Hocam meraba 17 yaşındayım ve ön sağ üst dişimde kırık var daha önce dolgu yaptırmıştım fakat dolgumın rengi sararmaya başladı lamine yaptırmak istiyorum sizce yaptırmalımıyım

 • Bunu Cevapla Şeyma Nur

  On iki dişim cürük ve dolgu yaptırdım yine siyahladi ve bugün doldu düştü yaprak diş yaptırsam tekrar cürür siyahlar mi

 • Bunu Cevapla Zehra Turgut

  Selamünaleyküm 23 yaşındayım ön dişlerim ayrı ve alt dişlere nispeten biraz önde duruyor lamina tedavisi olsam duzelirmi önde duruşu 🙁 teşekkür ederim şimdiden.

 • Bunu Cevapla Kerem

  Merhaba benim sorum şu olacak lamina diş yapımında yapılacak dişin yanındaki dişler de kaplamada yapıldığı gibi kesilir mi yoksa sadece işlem yapılacak dişe mi uygulanır ?

 • Bunu Cevapla Hatice

  Üst çene ön iki dişim ileride, doktora gözüktüğümde çene açımda da bir sıkıntı olduğunu tel takmamı söyledi ama lamina tedavisinde uzman bir doktor değildi.. ne yapmam gerekiyor? Lamina tedavisi için dişlerin en fazla ne kadar önde olması gerekir? Ayrıca çene açısından dolayı sıkıntı yaşarmıyım bunu da tedavi ettirmem gerekir mi? ( Bunu tel takılarak lastik yardımı ile aşabileceğimi söyledi )

 • Bunu Cevapla Mahmut

  Hocam ben 17 yaşındayım ve öndeki 2 dişim biraz kırık lamina kaplama yapabilir mıyız ? Yakınlar da bir uzman doktor olmadığı için size sormaya karar verdim bir fikir verirseniz çok sevinirim.

 • Bunu Cevapla Nur

  Merhaba ben nur yaşım 16 dislerimin arasi açık yani Diastema bunları lamine yaptırmadan diş teli ile düzelttirebilirmiyim?

 • Bunu Cevapla Nur

  Merhaba benim yaşım 16 benim ön dişlerimin arası açık yani Diastema bunu lamine yaptırmadan diş teli ile duzelttirebilirmiyim?

 • Bunu Cevapla Yusuf

  Iyi gunler fransadan yusuf. Esimin birkac dişinde cürük var turkiyede yaptirmis oldugu dolgu 5 yil idare etti o dustu yerine kaplama yapmak istedi doktor burda pek guvenemiyoruz baska bir disine 2 ay oldu dolgu yapali agrimaya basladi bile.cok disci denedik.bu son discimizde tek bir kaplamanin fiyati 250€ dedi acaba turkiyede fiyatlar nasil hemen hemen ayni ise orda yaptirmak istiyoruz.ilginize tesekkurler.

 • Bunu Cevapla melisa

  merhaba 22 yaşındayım ön dişerimden biri alt kısmından kırıldı dolgu tel örme hepsi düştü lamina yaptırsam ömürülk olur mu

 • Bunu Cevapla Sema Nur

  Merhabalar
  26 yaşındayım ön 2 dişim ve köpek dilim kırıldığı için estetik dolguyla düzeltmeye çalıştılar. Fakat renk tutmuyor ve çatlaklıkkar oluşmaya başladı. Fırçalasana çok sarı görünüyorlar. Görüntüden hiç memnun değilim be yapılabilir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

 • Bunu Cevapla Muradiye

  meraba benim dislerim biraz küçük ve ön dislerimden bi tanesi daha farklı bir renkte acaba dislerim daha büyük olabilir mi ve renk farkı kaplamadan sonra devam eder mi

 • Bunu Cevapla Suna

  Selam, Hocam guvenilir estetik dish doktoru ariyorum Turkiyede. Cok rica ediyorum onere bileceyiniz bir doktor varmi?

 • Bunu Cevapla bubu

  merhabalar
  kac sene ömrü var lamine kaplamanin asagi yukari ve kac gün sürüyor toplam ?

 • Bunu Cevapla Sdf

  Hocam 18 yasindym benim ön iki disim ayrık alt çene az geride üstdisim birazck önde ön iki dişim için tel taktrmk istemiyorum lamina uygulaması bana uygunmu

 • Bunu Cevapla İlgem

  Merhaba diş konusunda şansım hiç olmadı küçük yaşta oturdum diş koltuğuna ön üst dört dişim çok fazla uğraştırdı her gittiğim de özele gittim hastanelere güvenemiyorum bana biri dolgu yaptı dolgu düştü yeniden gittim bu sefer o dişi oyup kalıp çıkarttılar onu taktılar bu sefer orta üst ön dişlerimin arasındaki dolgu düştü orayıda oydular doldurdular baya doldurdular hatta sararma yaptı katarak gibi ben bu lamina tedavisi yaptırmak istiyorum kurtulmak istiyorum artık mümkün mü daha fazla dişlerimle oynanmasını istemiyorum yaşım daha 19.

 • Bunu Cevapla Merve

  Merhabalar laminate veneer kuron akrilik ve seramik arasındaki fark nedir ?

 • Bunu Cevapla ayse

  Doktor bey merhabalar ön dislerimden biri kaplama ancak zamanla ayrildi ve belli belirsiz biraz uzadi yani digerinden uzun olarak duruyor . bu kaplama disin yanindaki kaplama onlarin ikisine lamine yapilabilirmi

 • Bunu Cevapla Ece

  17 yaşındayım alttaki 4 azı dişte çürük var ve çok çirkin görünümde çürükler temizlendikten sonra bu kaplamadan yapılabilir mi? 18 yaşını beklemek istemiyorum.

 • Bunu Cevapla Ayberk

  Hocam merhabalar, bir ortodonti hekimine muayene oldum üst çene dişlerimin aralarındaki boşluğu kapatmak için tel taktırmak istedim. Ama doktor bana, dişlerimin küçük olduğunu ve diş teli yerine lamina tedavisi uygulamamı tavsiye etti. Ancak şöyle bir sorun var ki benim ön dişimden bir tanesi çarprazlamasına kırıldı ve dolgu yapıp, diş etime kadar 2 tane pin çakıldı. Bu durumda lamina tedavisi uygulanabilir mi ? Çakılan 2 pin bir sorun yaratabilir mi ? Teşekkürler

 • Bunu Cevapla beyza

  merhaba. ben dişlerime lamina yaptırmak istiyorum. ama gece uyurken dişlerimi sıkıyorum. gece plağım var. sizce lamina yaptırabilirmiyim ? ve fakültede yaptırmak istiyorum sigorta karşılar mı?

 • Bunu Cevapla gul

  Merhabalar benim on 6 disimde aralik oldugu icin kompozit dolgu var. bugunlerde dislerimde asiri hassasiyet var ayrica on dis diplerimde kararmalar var galiba curume baslamis. on dislerimde de sararma var acaba lamine yapılabilir mi. curukler temizlense lamine yapilsa çürüme durdurulabilir mi yoksa çürüme devam eder mi. lamine yapılmasi hassasiyeti gecirir mi cok tesekkur ederim simdiden

 • Bunu Cevapla Selcan

  Merhabalar,benim sorunum dislerimin arasinda ki bosluk ve dişlerimin kucuk olnasi fakat daha buyuk sirun dislerimi kapattigimda ustuste gelmeleri,bu durumda boyutunu nasil uzatabiliriz,sizce ne yaptirmaliyim ki dislerimi buyutebileyim?

 • Bunu Cevapla Cennet

  İyi günler, 24 yaşındayım. Ön iki dişim ve onların yanındaki diş arasında boşluk var. Ön iki diş arası boşluk daha fazla. Diğerleri biraz daha az. Lamina Tedavisi yaptırsam düzelir mi? Diş teli mi taktırmam daha uygun olur yoksa lamina mı? Bir de bu ikisin fiyatı nedir? Bulunduğum yerde güvenilir doktor bulmakta zorlanıyorum.

 • Bunu Cevapla Derya

  Merhaba üst 4 dişim zirkon kaplama yandaki köpek dişleri dolgulu pek sağlam değiller sağ köpek dişimin yanındaki diş kırıldı kaplama dedi doktor bende toplamda 7 dişimi birden kaplama yaptırmayı düşünüyorum lamine istiyorum fakat diş etlerinde çok sağlıklı değil 7 yıl önce kist ameliyatı oldum diş etimde düzeltme yapılabilirmi bir müdahaleyi daha kaldırabilirmiyim diye düşünüyorum aynı zaman da arkalarda sağlı sollu boş dişlerim var orayada köprü yaptırmayı düşünüyorum gitgide dişlerim ayrılma yaptı ve boşluklar oluştu ağzımda bi fikir verebilirmisiniz napıyım sizce görsel olarakta güzel olsun istiyorum şuanki kaplamalarım zirkon 5 yıl oldu yaptıralı lamine yi ne kadar süre kullanabilirim yaptırırsam

 • Bunu Cevapla Eda

  Merhabalar 16 yasindayim bi kaç yil once ön disimin ortasi kirildi dolgu yaptirdim fakat sararma oldu dolguda estetik açıdan beğenmiyorum ne tavsiye edersiniz?

 • Bunu Cevapla Ahmet

  Merhaba doktor bey. Ben ust dişlerim ayrık acaba hangi yontemle duzeltmemi istersiniz.

 • Bunu Cevapla İlayda

  Merhabalar hocam. Benim yaşım 16. üstteki iki köpek dişlerim diğerlerine göre biraz önde. Diş teli yaptırmadan dişleri nasıl düzeltebilirim?

 • Bunu Cevapla Cansel

  Iyi aksamlar doktor bey ben 19 yaşındayım ve üst on dişlerim ayrık tel takmak istemiyorum ne önerirsiniz ayrıca öğrenciyim

 • Bunu Cevapla Hale

  Merabalar ben hem estetik ve dogal gorunumlu bi dis istiyorum uzun omurlu ve saglam lamine tedavisi dogal bi gulus sagliyo yanliz zirkonyum daha mi uzun omurlu herhangi bi sorun yasarmiyim diye surekli dusunuyorum en buyuk korkum dogal gorumemeleri ve suanki dislerimin dolgulari var yanliz eksik yok ve manisada yasiyorum bana onere bileceginz bi doktor varmi?

 • Bunu Cevapla zeynep

  hocam merhaba tek dis problemim var onun icin emax lamina yapilcakmis ve tek dis fiyat 900 tl dediler sizce fiyat nasil

 • Bunu Cevapla semiha

  Hocam merhaba ben 21 yaşındayım, alt çenem önde ve üst çenem de çapraşık dişler var bir tanesi beni çok rahatsız etmekte iyi ortodontistlere gittim lakin ben alt çene ameliyatını istemediğim için başka çareler arıyorum sizce üst dişime lamine tedavisi uygulanabilir mi?

 • Bunu Cevapla Merve kaplan

  Merhabalar … 25 yaşındayım 3 yıl ortodontik tedavi gördüm dişlerimin şekli simetrisi yapısından çok memnun olmama rağmen rengini her türlü bakımı denediğim halde beyazlatamadım. Dişlerimin kesinlikle aşındırılmasını kesilmesini küçültülmesini de istemiyorum. Acaba orijinal diş üzerine yine dişin kendi boyutlarında laminate uygulaması yapılması mümkün müdür Hocam sevaplarsanız çok teşekkürler şimdiden :))

 • Bunu Cevapla Zeliha

  Merhaba hocam köpek dişlerimden ön dişlerime kadar boşluk var napmalıyım tel taktırmak istiyorum 3 dişim aralıklı bunların fiyatı ne kadar olur 16 yaşındayım artık elimle agzımı kapatıpta gülmek istemiyorum

 • Bunu Cevapla Kevser

  Benim cenem kayık ve bir ortodontist le görüşüp arkasında çene ameliyatı ve tel tedavisi görmem gerekliymis ben çene tedavisi görmeyi düşünmüyorum ve dişlerim kısa ben daha uzun dişlerim olmasını istiyorum yani tamamıyla görünüş için daha uzun dişlerim olması için bunu yaptirabilirmiyim ve cenemdeki kayiklik bunun için bir sorun teşkil eder mi ??

 • Soru Sorun