Diş Hekim Fiyatları

Yaprak Porselen Kaplama

20 Şubat 2015

Yaprak porselen kaplama uygulamaları dişlerin ön yüzeylerine uygulanan ve yaprak şeklinde olan porselen kaplama uygulamalarıdır. Dişlerin ön yüzeylerinde bazı durumlarda hiç aşındırma yapılmadan bazı durumlarda ise 0.3-0.7 mm çok ufak bir aşındırma yapılarak uygulanmaktadır. Yaprak porselen kaplama uygulamaları diş estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen işlemlerden birisidir. Yaprak porselen kaplamaları ile çok kısa sürede istediğiniz beyazlıkta estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş güzelliği kişinin yaşı, mesleği ne olursa olsun oldukça önemlidir. Dişlerin güzelliği bir insanın görünümünü oldukça güzel kılarken dişlerde oluşan çürükler yada lekeler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesini, güzelliğinin bozulmasını, güzel ve güvenilir bir şekilde gülmesini engelleyen faktörlerdir. Dişlerde oluşan renk farklıkları, kırılma yada oluşan çatlaklarda dişin tamamını kesmek yerine yanlızca ön yüzeyine uygulanacak yaprak porselen kaplama ile estetiğinin yeniden sağlanması hem diş sağlığınız açısından önemli hemde estetik kaygıların giderilmesi açısından son derece konforlu bir uygulamadır. Bu nedenle yaprak porselen kaplamalar dişlerin ön yüzeylerini düzeltmek ve dişlere estetik bir görünüm kazandırabilmek adına en ideal uygulamadır. Aynı zamanda yaprak porselen kaplamalar dişleri koruyucu bir uygulamadır.

Yaprak porselen kaplama uygulamalarından kimler yararlanabilir ?

– Ön dişlerinde ayrıklık olan kişiler, ön dişlerinin ikisinde yada 4 ünde ayrık olan kişiler, dişlerinin tamamında ayrık olan kişiler bu uygulamadan yararlanabilir

– Ön dişlerinde kırık olan veya dişlerinde çatlaklık olan kişilerde koruyucu bir uygulama olarak yapılabilir.

– Dişlerinin boyutlarından şikayetçi olan kişiler, dişlerinin boyunu uzatmak için bu uygulamayı yaptırabilir.

– Özellikle ön dişini uzatmak isteyen, daha genç ve daha seksi bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerde uygulanabilir.

– Ön dişlerinde çürükleri olan kişilerde yapılabilir.

– Dişlerinde tüm beyazlatma işlemlerine rağmen istenilen beyazlığı elde edemeyen kişilerde yapılabilir.

– Dişlerinde aşınmalar meydana gelmiş olan kişilerde yapılabilir.

– Dolguları eski olan, sararmış olan, dolgularından memnun olmayan kişilerde yapılabilir.

– Dişleri çarpışık olan, eğri olan kişilerde yapılabilir.

uygulanacak olan yaprak porselen kaplamalar son derece uygun bir yöntem olacaktır. Bu tedavi uygulaması ile yukarıda sıralamış olduğumuz tüm sorunlar bir kaç seans içerisinde giderilmiş olur. Kişi istediği estetik dişlere bu uygulama sayesinde kavuşabilir.

Yaprak porselen kaplama uygulamalarının avantajlarını bizlere sıralar mısınız ?

Yaprak kaplama uygulamalarının hem estetik hemde fonksiyonel olarak bir çok avantajı vardır. Estetik görünümün yanı sıra aynı zamanda dişleri koruyan da bir uygulama olan yaprak porselen kaplamaların bu konuda oldukça avantajları vardır. Bu avantajları sıralamamız gerekirse;

– Yaprak porselen kaplama uygulamalarında doğal dişler üzerinde çok ufak aşındırmalar yapılır. Bu sayede gerçek dişlerinize zarar vermeden uygulanan kaplama işlemi ile dişleriniz hem korunmuş olur hemde dişlerinize estetik kazandırılmış olur.

– Yaprak porselen kaplama uygulamaları diş etinizle uyumlu olan malzemelerden yapılır. Diğer kaplama uygulamalarına nazaran diş etlerinizle yüzde yüz uyum sağlar, diş etlerinizde çizgi oluşmaz, morarma yada kızarıklık görülmez.

– Yaprak porselen kaplamaları kişiye özel olarak tasarlanır. Bu uygulama ile beraber kişinin gülüş tasarımı da yeniden yapılandırılır.

– Işık geçirgenliğine sahip malzemeden yapılan yaprak porselen kaplamaları ile doğal dişe en yakın görünüm elde edilir. Yakınlarındaki kişiler dahil olmak üzere dişlerinize estetik bir uygulama yapıldığını kimse anlayamaz.

– Yaprak porselen kaplama uygulamaları ile yapaydan uzak doğal görünümlü dişlere sahip olursunuz.

– Yaprak porselen kaplamaların tedavi süresi oldukça kısadır. Bir kaç seans içerisinde istediğiniz görünüme sahip dişlere kavuşabilirsiniz. Dişçi koltuğundan çekinenler için oldukça ideal bir uygulamadır.

– Yaprak porselen kaplama uygulamalarının aşınma direnci oldukça yüksek olduğundan dolayı bu dişlerinizin zamanla aşınma gösterme olasılığı çok çok düşüktür.

– Yaprak porselen kaplamalar pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Zamanla renkleri değişmez ve sararmazlar.

Yaprak porselen kaplamaların dezavantajları nedir ?

– Yurt dışından ithal edilen bu malzemelerin maliyetleri çok yüksektir.

– Bu malzemelerin klinik çalışmaları çok önemlidir. Bu nedenle yapılacak iş iyi bir teknisyenin elinden geçmek zorundadır. İyi teknisyenlerinde bu konuda fiyatları yüksektir. İyi diş hekimleri iyi teknisyenlerle çalışır.

– Porselen kaplama uygulamaları sonrasında dişlere daha fazla titizlik gösterilmesi gerekir. Sert cisimlerin kaplama yapılan dişlerle kırılmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle bakımları ve korumasına çok özen gösterilmelidir.

– Diş sıkma ve gıcırdatma olan kişiler mutlaka gece plağı kullanmaları gerekir.

– İlk takıldıklarında dişlerde soğuk ve sıcağa karşı hassasiyet olsa da bu durum geçici bir durumdur.

Yaprak porselen kaplamaların diğer adı nedir ?

Yaprak porselen kaplamalar laminate kaplamalar olarak bilinirler. Bunun türkçe adı yaprak porselen kaplamalardır. Tırnak kalınlığından olan bu kaplamalar dişlerin önüne yapıştırılırlar. Yaprak porselen kaplamalar dişlerinizde oluşan estetik kaygıları ortadan kaldırırlar. Dişlere parlaklık ve estetik kazandırırlar.

Yaprak porselen kaplamalar nasıl yapılır ?

– Yaprak porselen kaplamalar 2 yada 3 seasnta uygulanabilen estetik işlemlerdir. Bu uygulama için hastanın en az 2-3 kez diş hekimi muayenehanesine gelmesi gerekmektedir. Yapılacak olna ilk görüşmede hastanın istekleri ve beklentileri dinlenir. Hasta ile doktor arasındaki bağ kurulur. Dişler üzerinde bir değerlendirilme yapılır. Hastanın bu uygulama için uygun olup olmadığı kontol edilir.

– İkinci seansta ise değerlendirme yapılan ve nasıl olması gerektiğine kanaat getirilen dişler kesim işlemine alınır. kesim işlemi ile beraber ölçülendirilen dişler üzerine geçici dişler konur ve ölçülendirmeler labaratuara gönderilip yaprak porselenlerin hazırlanma aşamasına geçilir.

– Üçüncü seansta kesilen, ölçülendirmeleri yapılan ve labaratuarda alınan yaprak porselenler dişlere yapıştırılır. Yapıştırma işlemi 2 saat kadar sürer.

Yaprak porselen kaplamaların fiyatları nedir ?

Yaprak porselen kaplamaların fiyatları uygulamayı yapacak olan diş hekimine, diş hastanesine yada diş kliniğine göre değişkenlik gösterir. aynı zamanda diş fiyatlarını belirleyen kriterler içerisinde kliniğin bulunduğu semt, hastanın durumu, uygulanacak olan malzemenin kalitesi vb. etkenlerde fiyatlarda değişiklik olmasına nedendir. En iyi fiyat bilgisini muayene sonrasında alabilirsiniz.

Türk diş hekimleri birliği 2016 2017- fiyatlarına göre tek diş lamina kaplamaları aşağıdadır. Bu fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine göre değişkenlik gösterir.

Laminate Veneer Kuron (Akrilik) 360,0 TL
Laminate Veneer Kuron (Seramik) 730,0 TL

Benzer Yazılar

191 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla umut

  Doktor bey geçirmiş olduğum kaza sonrasında öndeki iki dişim kırıldı. Fakat bu iki dişimin de boyutları birdir. Diğer dişlerimden daha kısalar. Bu dişlerime yaprak porselen kaplama olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Üst dişler alt dişlerin önünde kapanır şekilde bir çene kapanışınız varsa, laminate (yaprak) porselen kaplama yapılabilir. Diş dişe kapanış ya da alt çene önde kapanış varsa laminate olmaz, zirkonyum porselen kaplama olur.

   • Bunu Cevapla sevda

    Doktor bey merhaba.. Benim usttekki sag ve sol disimin yerinde cikmasi gerekirken yukaridan cikmis ve disimin ciktigi yerde bosluk var.. Ne yapmam gerekiyor..

   • Bunu Cevapla AHMET

    doktor bey benim ön dişimin bir tanesi kırık ve ben bundan hoşlanmıyorum rahatça gülemiyorum yaşım 16

 • Bunu Cevapla yaren

  Merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım diş kaplama yaptırmak istiyorum yaprak kaplama uygulamalarını duydum. ön taraftaki 4 dişim birbirinden ayrıklar. Yaprak kaplama istiyorum fakat yaşımdan dolayı olabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yaren genellikle 18 yaş öncesinde kaplama uygulamaları önermemekteyiz. Fakat kız çocukların kemik büyümesi genellikle 16 yaşında tamamlanır. Bence Lamine uygulaması yaptırmanda bir mahsur yok. Sevgilerimle

 • Bunu Cevapla Nazlı

  Doktor bey ben dişlerime porselen kaplama yaptırdım fakat azı dişlerime uygulanan kaplamalar sonrasında dişlerim de bir sızlama oluşmaktadır. Bu hassasiyet nasıl çözümlenebilir ? Nasıl bir tedavi uygulanması gerekmektedir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nazli hanım geçmiş olsun. Porselen kaplamanızı yeni yaptırdıysanız bir süre hassasiyet hissetmeniz doğaldır..eğer geçmez ise hekiminize başvurun,kanal tedavisi yapılabilir…sağlıklı gün dileğiyle

   • Bunu Cevapla Ufuk CetinAslan

    “Kanal tedavisi” bir dise uygulanmasi istenicek,en ve en son islemdir.

    Oncesin de,doktorunuzdan,bu isleme gelmeden yapilabilecek “Ilac tedavisi,hasarli disi pek kullanmama,dolgu tazelemesi vb.”gibi
    butun yontemleri denemesini israrla talep ediniz.
    Ne olursa olsun,”Kanal tedavisi yapilacak”diye sizi “2 koklu,3 koklu”listesiyle basbasa birakip,hem dogru teshisle omrune devam edicek disinizi,hemde cebiniz de ki paranizi koruyabilirsiniz.

    Hatirlarsiniz “Doktorunuza danisin..!” ibaresini hemen her yerde goruruz.
    Doktor iyi niyetli,hastanin sagligini daha fazla kazanmak icin berbat edebilecek kapital somurucu degilse,danisabilir ve guvenmeliyiz de.

    Basimdan gecen bir olayi sizlere paylasmayi bir sorunluluk olarak goruyorum.

    Sag ust en arkadan 2. disim de ki gizli curumeyi fark edip,agri sizi ve hassasiyeti “Olmamasiyla birlikte” curuge erken mudehale gerekcesiyle dis doktoru aramaya basladim.

    Once ki doktorum Gulşah Hazar hanfendinin tayini ciktigi icin ona ulasamadim.Kendisi cok cook alakadar,dogru yonlendirici,bilgilendirici ve iyi niyetliydi.

    Kadin discilerin ellerinin daha hafif oldugu gerekcesiyle P.K isimli bir disciyle randevulastim.

    Yukarda ki saydigim gibi sadece curuk temizleme ve dolgulama operasyonunu gerceklestirip evime dondum.Memnub kalirsam diger disler icin de bu hanimla calisacaktim.

    2 hafta sonunda,inanilmaz bir hassasiyet,agri,zonklama bas gosterdi operasyon yapilan disim de.

    O iki gun,ne ara uyudum,hangi uykudan uyandim hatirlamayarak,disciye kostum.

    Hemen kontrole aldi ve “Kanal tedavisi” yapilacagini soyledi.
    Icim de garip bi his olustu.Her zaman o sese guvenir ve hic bi zaman o sese ihanet etmem.

    Bir dakika ? Ben sana,curuk temizligi ve dolgulatma icin geldim,agri ve sizi sikayetiyle degil?
    Simdi bana gelmis disimin oldurulmesi gerektiginden bahs ediyorsun diye aciklama bekledim.

    Ama beyfendi,dise darbe uyguladik,boyle bir sonla karsilasilabileceginizi basta da soyledim,ben bu isin okulunu okudum vb. zirvaliklari pespese geldi.

    Bu soz de “Disci-Kapital,Soyguncu,yeni mezun yetme”nin pateon bozuntusu da,”Hadi karar verin beyfendi sirada bekleyen hastalar var”diye soylenince arkadan,vazgectim disime dokunma diye cikmaya hazirlandim.

    Arkamdan “Benden baska kimse 100 tl ye kanal tedavisi yapmaz,haberiniz olsun” dedigini de duydum.

    Soyledigin de hakliydi,sinirli ve artan dis agrisiyla,onume gelen disciye girip sorular sordum.

    Onume koyulan listeler de ki,2 koklu-3 koklu diye uzayan fiyatlandirmalar da goz gezdirdim.
    300-400 tl. Arasi fiyatlandirmalar iyice canimi s.kmaya yetti.

    Ne varsa eskiler de var deyip,en yasli,en tecrubeli oldugunu dusundugum son disci beyfendinin de fikrini sordum.Hic istifini bozmadan

    “Otur koltuga,agzini ac” dedi kucuk muayeneden sonra,masasina gidip bir recete imzaladi.Bu ilaci al gunde birer tane tuket biseyin kalmaz diyerek beni gonderdi.

    Hic inandirici gelmemis,kanal tedavisinden kacis olmadigina oyle inandirmisim ve “Adam yasli” diye aptal bir on yargiyla hareket etmekteydim ki,eczane de aldim solugu.

    Ilaci aldim,2. Gun sabah’a agriyla zar zor uyandim,aksamanina “Bicak gibi” agri kesildi.
    Ve adama cok minnettarim.Minnettarlikla kalmayacak bu elbette.
    Cikarken muayene ucreti dahi talep etmeyen bu adama bir an once gidip,muayene ucretini fazlasiyla odeyecek sukranimi tekrar tekrar sunacagim.

    Onun sayesin de 10 tl lik ilacla hem kanal tedavisi ucretinden,hemde “Disimin olmesinde.” kurtuldum.

    Beni kurbanlik koyun gibi gorup,soyma dersin de olan basta ilk islemi yapan doktor bozuntusu ve bi kac doktora daha gerekli uslupla “Ulan sizin ilac tedavisinden haberiniz yok mu? Soyguncu musunuz olum siz?”azarlamalarini bi guzel yedirip psikolojim olarakta rahatlayacagim en kisa zaman da.

    Alin size tecrube.Kurbanlik koyun gibi,dislerinizin kucuk curukleri varken,temizlenip kompozit dolguyla dolgulanip yeniden dogmus gibi kullabimina devam edebilecekken,
    daha fazla kazanmak icin,

    “Uww disleriniz cok kotu” “Ouuu hic fircalamiyor musunuz?” “Aowww agiz kokusu da yapar” gibi sizi psikolojik olarak cokertip,dislerinizi kesip bicip,
    ellerin de ki “Cin mali” dis kaliplarini agziniza takma gayretlerini yemeyin,sizi kaziklamalarina,sagliginizla paranizla oynamalarina izin vermeyin.

    Adam akilli duzgun doktor,disleriniz berbat halde bile olsa,
    “Yoo kotu degil,bi kac kucuk rutusla harika olurlar,bu disler curuk degil ben neler neler gordum”lu yaklasimiyla sizi gercekten gerekli sekilde yonlendirdigini belli eder.

    Koyun olmayin birader ? Okumus,gormus gecirmis mavallarini yemeyin.Insanin niyeti bozulmussa bunu anlamayi bilin.

    Birinin “Kim” olduguyla degil “Ne soyledigiyle” ilgilenmeyi becerdiginiz de,daha az kaziklanirsiniz.

    Ilk okul mezunu sahsimdan,amme hizmetidir bu yazi.
    Hos ve hosca kalin.

    (Isini duzgun yapan hekimler mustesna).

 • Bunu Cevapla İdil

  Doktor bey merhabalar 24 yaşındayım 11-12 yaşlarında iken bir ortodonti tedavi süreci geçirdim bu süre yaklaşık olarak 2 sene kadar fakat dişlerimin arası tam istediğim gibi kapanmadı ayrık kaldılar. Tel taktırmadan lazer uygulamaları ile dişlerin arasının kapatılması mümkün müdür ? Kaplama uygulaması yaptırmak istemiyorum. Dişlerim kesilmesin çünkü dişlerim gayet sağlıklılar ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar İdil hanım Dişlerinizin arasındaki boşluğu tel takmadan doldurmak mümkün olabilir. Öncelikle kompozit dolgu dediğimiz diş renginde dolgu maddeleri kullanılarak boşluk küçültülebilir, ikinci yöntem olarak da laminate veneer/yaprak porselen vs. denilen yöntemle dişlerinizin üzerine incecik porselen kaplama yapıştırılarak boşluk kapatılabilir. Bu konudaki karar muayene sonucu, sizin beklentileriniz gözününde tutularak hekimle birlikte verilebilir.
   iyi günler dilerim,

 • Bunu Cevapla Songül

  Doktor bey merhabalar ön dişlerimin birleştirilmesini istiyorum. Bu dişlerim ayrıklar aynı zamanda ön dişlerimde sararmalar ve aşınmalarda mevcut. Ben ön 6 dişime kaplama uygulaması yaptırmak istiyorum. Nasıl bir tedavi olabilir acaba ? Beni bilgilendirir misiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kompozit dolgularla restorasyon, porselen lamina ya da porselen kaplama yöntemlerinden biri dişlerinizin ve çenelerinizin kapanış durumuna göre tercih edilebilir.

 • Bunu Cevapla Sevim

  Doktor bey merhabalar ben geçen sene dişlerime kaplama yaptırdım. fakat ondan öncede bir kaplama vardı fakat dişimin rengi siyahımsıydı. Bu renk estetik açıdan son derece kaygılar yaşamama neden oluyordu. Kaplamayı yapan doktor bana sürekli olarak tuzlu su ile gargara yapmamı tavsiye ederdi. Şimdi yapılan porselenler beyaz ama diş etlerim mor bir görünümde bu durumda dişlerimin yapay bir görüntüde olmasına neden oluyor. Bu konuda son derece mutsuzum ne yapılabilir ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar Sevim hanım eğer kaplamaların metal destekli ise diş etlerinizde böyle bir görünüm oluşabilir. Diş kaplamalarınızı zirkonyum kaplama uygulaması ile değiştirirseniz. Daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları bu konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Özlem

  Doktor bey annemin dişlerine doktor porselen kaplama yapmamızı önerdi yaklaşık olarak 12 dişine. Başka bir doktorda üst dişlerini porselen alt dişlerine ise yarım damaklı köprülü protez yapalım dedi. Acaba annem kaplamaları uzun ömrülü olarak kullanabilir mi ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Dişeti hastalığı bulunan ve buna bağlı olarak diş kayıpları yaşayan bireylerde öncelikle dişeti hastalığı tedavi edilir, tedaviye yanıt vermeyen ve aşırı kemik kaybına bağlı sallanma gösteren dişler çekilir. kalan diş adedine göre sabit veya hareketli protez çözümlerine karar verilir.

 • Bunu Cevapla okan

  Mrblr hocam ben 16 yaşındayım ön dişlerimde eksiklik var kaplama yapsam olur mu ön dişler ve kurt dişi ortasındaki dişim yok kurt dişimi kesip kaplama olur mu hocam yardımcı olsanız sevinirim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Okan bey bu bölgede implant yapılması daha uygun olacaktır. Bir ortodonti uzmanı ile beraber bu planlanırsa daha uygun olur.

 • Bunu Cevapla suna aydin

  ön 6 dis için kaplama yaprak porselen fiyatiniz nedir

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Suna hanim fiyatlar oldukça değişkendir. uygulanacak malzemeye ve işlemi yaptıracağınız doktora kliniğe göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

 • Bunu Cevapla Ayşe

  Doktor bey merhaba ben 16 yaşındayım ön dişlerimde seyreklik var hem yaşıma hemde diş sorunuma hangi tedaviyi önerirsiniz acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ayşe yaşın daha çok genç olduğundan dolayı sana ortodonti tedavisini öneriyorum. Sağlıklı dişlerine her ne olursa olsun hiç bir uygulama yaptırma. Ancak ortodonti tel tedavisi senin için uygundur.

 • Bunu Cevapla enejan

  Porselen fiyatı nedir tahmin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Fiyatlar bölgeye, diş hekimine veya diş hastanesine, uygulamanın yapılacağı bölgeye, hastanın durumuna göre değişmektedir. Pek çok şey fiyatta etkili oluyor. Muayene sonrasında daha net bir fiyat alabilirsiniz. Genellikle tüm diş hekimlerinin muayeneleri ücretsizdir.

 • Bunu Cevapla halil

  Hocam benim Ön 3 dişim bir kazada kırıldı.
  Kırılmadan önce ön dişlerimin üstünden 2 diş çıkmıştı.
  Bugün bir diş hekimine gittim ve bana her bir diş için 150 lira fiyat çekti.
  Nasıl yapılacak diye sordum bana dişlerimi biraz kesip demir taktıktan sonra porselen takacakmış artık nasıl anlamadım sizce yaptırayım mı yoksa özel diş hastanesine mi gidiyim.
  Ayrıyetten nasıl olur bu kırık dişlerim dediğim gibi 3 dişim kırık ve üsten iki diş çıktı ikisi de aşağı doğru inmiş durumda.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Halil bey geniş kapsamlı bir diş hastanesinde işlemleri gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır.

 • Bunu Cevapla nur

  günaydın , bir yıl önce ön üs 6 dişime yaprak kaplama yaptırdım, o kadar pişman ve mutsuzum ki, dişlerimi inanılmaz ufalttı, korku filmindeki çaki gibi yaptı beni, kaplamaları taktıktan sonra arka kısımları daha sonra müdahale ederim diye düzeltmedi, dişleri seffaf değil mat kullandı, bana secenek sunmadı ve ben bilmiyordum şeffaf olduğunu, sonradan öğrendim, diş etlerimde sürekli sorun cıkmaya başladı bunu yaptırdıktan sonra, kanıyor sisiyor vs.. ve bir kaç hafta önce de bir tanesinin üst kısmı cıkmaya başladı sanki, sallanıyor hafif, ağlıcam artık.. tekrar yaptırmak istiyorum ancak henüz bir yıl oldu ve suan karlılayabilcemi sanmıyorum masrafını.. tekrar yaptırmaktan başka sansım yok gibi değil mi? 🙁

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Evet Nur hanım sizin adınıza üzüldüm.. Burada doktorunuz metal destekli porselenler kullanılmış ve bu uygulama sonrasında yukarıda yaşadığınız sorunlarla karşı karşıya kalmıssınız.

 • Bunu Cevapla nur

  merhaba, az önce sayfanızda sgk nın diş estetiğini karşıladığını okudum, ben bir yıl önce 6 adet yaprak porselen yaptırmıştım ve hiç memnun değilim, çok mutsuzum, dişlerimi mafettiler 🙁 sizinde anlaşmanız var mı acaba, tekrar yaptırmak istiyorum da, numaramı bıraksam bana yardımcı olabilir misiniz.. teşekkür ederim 05307491781

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Estetik uygulamaları sgk nın üstleneceğini zannetmiyorum. Bu uygulamalar yapılsa da sizden fark alacaklardır.

 • Bunu Cevapla Alper

  İyi günler ben 15 yaşındayım fakat ön dişimde antibiyotikden kaynaklanan sarı bi çizgi var gerçekten çok itici duruyor gülemiyorum bunun tek çözümü kaplamamı veya daha farklı çözümler varmı

 • Bunu Cevapla Gülay

  Doktor Bey merhaba.ben 7 yıl önce yüzüstü şiddetli biçimde düştüm.ön iki dişin sol tarafındakinin yanındaki dişimin bir parçası kırıldı.beni estetik açıdan rahatsız ediyor.ne yapmalıyım,nasıl bir işlem olmalı ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gülay hanım yaşınızı belirtmemissiniz. Eğer 18 yaş üstü ise kaplama uygulaması ile istediğiniz estetik gülüşe sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla settar

  Selam doktor bey ben daha küçük ken bi kaza sonucu ön dişimin bi kırılmış 11 yasıma geldigimde cıktı ama diyerinden uzun ve üstte ve bazı dişlerimde kırıklık var porselen diş yaptırsam sizi bana kaça maliyet olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Settar bey lamina kaplama uygulaması ile istediğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora veya diş kliniğine göre fiyatlar değişecektir.

 • Bunu Cevapla Baki

  Merhaba yaşım 15 ön dişim kırık ve yaptırmak istiyorum. Ne önerirsiniz bir çok doktor 18 bekle diyor fakat ben yaptirmakta kararlıyım

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Baki bey 18 öncesi yaptıramazsınız.

 • Bunu Cevapla Deniz

  Slm
  15 tane kaplama kaç para ve tedavi Suresi ne kadar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Deniz hanım bu uygulamayı gerçekleştirecek olan diş hekimine ve diş merkesine göre değişir fiyatlar.

 • Bunu Cevapla DEVRİM

  merhaba yaprak dıs dıye tabır edılen ımpalant dısler ıcın fıyat alacaktım cıddı dusunuyorum ılgınızıe ıyı calısmlaar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Yaprak diş kaplama uygulamarı estetik uygulamardır. Bu uygulamar aşınmış dişler yada estetiği bozulmuş olan dişler üzerine uygulanabilir. Fiyatlar ise uygulamayı gerçekleştiren diş hekimine, diş kliniğine yada diş hastanesine göre değişmektedir. Uygulamayı gerçekleştireceğiniz doktorunuzdan net fiyat alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla zeynep

  lamina diş bildiğim kadarıyla yaprak kaplama, diş fiyatlarını öğrenebilir miyim ön üst dörtlünün?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zeynep hanım fiyatlar uygulamayı gerçekleştirecek doktora veya diş hastanesine göre değişmektedir. En net fiyatı muayene sonrasında dişlerinizin durumuna göre doktorunuz verecektir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Tugba

  merhaba benım yukarda ön iki diş altta 5 dişim carpıklık yamukluk var acaba yaprak porselen olurmu önden 13 diş falan fiyat ogrenebılırmıyım tel diş ne kadar.?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tuğba hanım bu hem yüksek maliyet hemde sağlıklı olarak dişlerin kesilmesi demek size mutlaka ama mutlaka ortodonti tel tedavisi öneriyorum.

 • Bunu Cevapla Arzu

  Doktor bey sol üst azı disimin yanındaki disimin on tarafı kırıldı arka tarafı duruyor yani yarısı kırıldı ne yaptirmam gerek köprü olmasın diye çünkü köprüde yanlardaki iki dışı de mahfediyorlar.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Arzu hanım kırılan bu dişinize kaplama uygulanarak kurtarılabilir. Geçmiş olsun.

 • Bunu Cevapla Gamze

  Merhaba,

  Ben 19 yasindayim, öndeki iki dişlerim öne dogru hangi tedaviyi bana tercih edersiniz?

  teşekkurler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gamze hanım diş teli ortodonti tedavisini öneriyorum. Bir ortodonti uzmanına başvurmalısınız.

 • Bunu Cevapla sevil

  Merhaba,benim yukarda ön dislerimde yarisinda incelme var,asit asindirmasi oluyo herhalde..bunun nasil tedavisi var ,yaprak kaplama yapmadanda fsrkli bi yöntemle tedavi edilirmi, eski haline gelirmi..saygilar

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sevil hanım bunun tek uygulaması kaplama tedavisidir. Bu yöntem ile dişleriniz hem daha sağlıklı hemde estetik olarak bir şekil alacaktır.

 • Bunu Cevapla Şule

  Üst ön iki dişim ayrık yaprak lamine istiyorum dişlerimde sarılık var alt dislerimse oldukça sağlıklı ve düzgün sadece üste yapılırsa da renk farkı olacak ne önerirsiniz ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şule hanım beyazlatma uygulaması ile beraber uygulandığında renk farkı da olmayacaktır.

 • Bunu Cevapla SENA

  Merhaba,ben 16 yaşındayım ve ön dişlerim seyrek ve bir köpek dişim eksik diğeri ise olması gerekenden küçük.Bu yüzden dişlerime ortedonti bir yarar sağlamayacak.Bende kaplama yaptırmak istyorum.Bir cevabınızda “Kızlarda diş gelişimi genellikle 16 yaşında tamamlanır” demiştiniz.Ne yapmalıyım? Teşekkürler 🙂

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sena hanım u gelişim sürecinin tamamlanıp tamamlanmadığını doktorunuz sizi muayene ettikten sonra karar verecektir. Kaplama tedavisi ugulanabilir fakat dediğim gibi son karar muayene sonrasında verilebilir.

 • Bunu Cevapla merve

  merhb bn 17 yaşındym fakat on ıkı dişimin arası çurumustu dolgu yptrdm bı yıl once sımdıyse dolgum kotu gorunmeye bşladı ve aynı dişim alttan kırıldı sızce lamıne yaptırmam ne kadar doğru yada normal porselen kaplamamı daha kalıcı olur

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merve hanım merhabalar lamine kaplama tedavisi yaptırabilmeniz için 18 yaşını aşmış olmanız gerekmektedir 18 yaş sonrasında Diş Hekimi de başvurarak lamine diş kaplama uygulamaları yaptırabilirsiniz.

   • Bunu Cevapla Feyzullah

    Merhaba ben 24 yaşımdayım. Ön dişlerimden bir tanesi küçükken kırıldığı için buna compozit yapıldı ancak diş ölü olduğu için renk farkı oluştu zamanla. Ağartma tedavisi işe yaramadı. Zirkon ya da yaprak porselen yaptırsam %100 renk uyumu sağlar mıyım ya da öndeki 2 dişe birden mi yaprak porselen yapsam daha uyumlu durur? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

    • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

     Feyzullah Bey merhabalar. Öncelikli olarak bu dişinizin yeniden beyazlatma tedavisi yapılarak daha sonra yaprak porselen kaplama tedavisiyle tedavisi yapılabilir. Bu durumda diğer doğal dişlerinizden renk farkı olmayacaktır

 • Bunu Cevapla Feyzullah

  Merhaba ben 24 yaşımdayım. Ön dişlerimden bir tanesi küçükken kırıldığı için buna compozit yapıldı ancak diş ölü olduğu için renk farkı oluştu zamanla. Ağartma tedavisi işe yaramadı. Zirkon ya da yaprak porselen yaptırsam %100 renk uyumu sağlar mıyım ya da öndeki 2 dişe birden mi yaprak porselen yapsam daha uyumlu durur? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla ramazan

  lamina kaplam ücreti ne kadardır acaba

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhabalar zemin kaplama tedavilerin ücretlere yapılacak olan uygulamaya kaç dişe yapılacağı haftanın durumu Diş hekimine ya da Diş Hastanesi’ne bağlı olarak değişmektedir en net cevabı muayene sonrasında alabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Elif

  Merhabalar ben yaklasik 3 ay oldu yaprak porselen yaptirdim on2 disime yaptirdim dikkat ediyorum bunlar icin gerekli onlemleri aliyorum ancak dusmesinden korkuyorum sizce bunun dusme olasılığı cok yüksek mi ? Tesekkurler iyi günler..

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Elif Hanım merhabalar yaprak porselen kaplama larınızın düşme olasılığı çok düşüktür. Fakat aynı şekilde korumaya ve bakımını yapmaya devam edeniz.

  • Bunu Cevapla Emine

   Elif hanım bende ün iki dişime lamine yapmak istiyorum size kaç liraya mal oldu fiyatı söyleseniz memnun olurum teşekkür ler

 • Bunu Cevapla Erkut

  Merhabalar ben 18 yaşındayım ön 4 dişim ayrık ne önerirsniz bir bilgi almak istedim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Erkut Bey merhabalar kaplama tedavisi ortodonti tedavisi önerebilirim Eğer Dişlerin sağlıklı ise mutlaka ortodonti tedavisi yaptığımız görünmeyen diş teli tedavisi ile estetik ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Gül

  Merhaba, ben ön dislerimi ceramic ile kaplatdim ama bi zaman sonra saraiyor. Bu ceramic ile mi ilgili😧? Buna bi cözüm var mi ne önerirsiniz?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gül Hanım merhabalar mutlaka malzemeden dolayı kaynaklanıyor olabilir burada uygulanacak olan malzemenin kalitesi son derece önemlidir. Kaplama larınızı daha kaliteli bir malzeme ile değiştirebilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Mecnun akgüly

  Merhaba benim ön dişime yıllar önce taş geldi önden bakıldığında anlaşılmıyor ama dişin arka tarafı kırıldı ve ince bir perde gibi kaldı kırılması an meselesi ne öneriyorsunuz

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mecnun Bey merhabalar bu dişinize kapama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla MARY

  Merhaba doktor bey,
  Benim dişlerim biraz düzensiz ama çok göze batacak kadar değil. Ve de küçükler. Bir-iki dişim alt dişimin hafif arkasında kalıyor. Bu nedenle yaprak diş olmaz mı? Zirkonyum dediğiniz şeyin bundan farkı nedir ve bu arkada kalan dişlerimi öne getirir mi?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mary Merhabalar eğer dişlerini sağlıklı ise size porselen kaplama ya da lamine kaplama tedavilerini önermiyorum ortodonti tedavisi ile dişlerinizde istediğiniz sıralamaya sahip olabilirsiniz. Diğer tedavi uygulamaları işlemli problemler ve sağlık sorunları olanlar için önerilmektedir

 • Bunu Cevapla MARY

  Ayrıca zirkonyum ya da yaprak diş üstteki bütün dişlere yapıldığı zaman fındık fıstık tarzı sert kabuklu şeyler yerken sıkıntı yaratır mı acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Mary Merhabalar eğer dişleriniz sağlıklı ise size porselen kaplama ya da lamine kaplama tedavilerini önermiyorum ortodonti tedavisi ile dişlerinizde istediğiniz sıralamaya sahip olabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla zeynep

  merhaba,

  25 yasındayız ama agzımdakı 2 dişim süt dişi ve kucuk olarak uzerlerıne lamıne yaptırmak ıstıyorum
  mumkun mu ?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Zeynep Hanım merhabalar öncelikli olarak bu Dişlerimizin çekilip yerine İmplant tedavisi yapılması daha doğru bir uygulama olacaktır Son kararı Diş Hekimi verecektir

 • Bunu Cevapla Cemre

  Merhaba ben 17 yasindayim ön disimden birisinde cok küçük bir kırık var bunu 18 yasina girmeden yaptirabilir miyim acaba ve fiyati ne kadar olur. Cevabiniz için şimdiden teşekkürler. 🙂

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Cemile Hanım merhabalar 18 yaşını beklemelisiniz yapılacak kaplama tedavisi ile istediğiniz görünüme sahip olacaksınız

 • Bunu Cevapla Asya

  Hocam merhabalar bn öndeki iki dişim içn flor fazlalığından dolayı ışıklı kompozit yaptırmıştım fakat bir iki yıl sonra aşınma yaparak dişlerim eski haline dönüyor ve inceliyor…daha sonradan bu ön dişlerimin yanında üsten bri dişim çıktı ve çarpık bi görüntüsü oldu dişimin ben bu üç dişime laminant veener yaptırsam çok pahalıya mal olurmu dişlerin sırası ücreti etkilermi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Asya’nın Merhabalar diş kaplama uygulamaları maliyet olarak pahalı uygulamalardır. Tabii ki bu uygulamalar gerçekleştirildiğinde oldukça estetik sonuçlar vermektedir

 • Bunu Cevapla Hulya

  Merhaba doktor bey benim ön dislerim alt dislerimi kapatmiyor arada azcik bir mesafe kalıyor eğer yaprak dis yaptirsam sorunum ortadan kalkarmi bir çene uzmanına göründum estetik açıdan sorun giderilir laminat yöntemi ile dedi.

 • Bunu Cevapla ZAHİDE

  Hocam merhabalar, 21 yaşıma giricem ..
  bazı dişlerimin aralarındaki boşlukları kapatma, lekelenme ve sararma olduğu içinde beyazlatma ve üstteki tavşan dişi diye nitelendirdiğimiz dişlerimi yanlarına bir diş daha ekleyerek diğer dişlerle eşitlemek istiyorum bunun için yaprak dolgu önerdi doktorum .. Sizce doğru bir uygulama mıdır ve de yaprak dolgu ile yaprak porselen kaplama işlemi aynı mıdır öğrenmek istiyorum ..
  Acaba beyazlatma diş minesine zarar verip ileri de karşıma sorun olarak çıkar mı çünkü bu zamana kadar ben hiç diş ağrısı çekmedim ..
  Bilgilendirir misiniz hocam ..

 • Bunu Cevapla Deniz

  Hocam merhabalar ben 17 yaşındayım ve on dişimin altında galiba kullandığım antibiyotikten dolayı sarı bir renk var kendimi bildim bileli var ve ben bunun geçmesini istiyorum. Acaba illa ki kaplama mı yapılmalı yoksa beyazlatma ile geçebilir mi?

 • Bunu Cevapla salim korkman

  iyi günler ben disleri 2 sefer beyazlatdim ama memnun kalmadim size bir sorum var ben dislerimi lamina yani gülüs tarami yartirmak isdyiorum dislerinde bir sorun yoktur onun icin ne kadar ve kac günde yaparsiniz tesekürler

 • Bunu Cevapla Halil

  doktor bey merhabalar .. peki bu kaplamalar ,yaprak porselenler ne kadar su kalıcı . belli bir kullanım süresi varmi ?

 • Bunu Cevapla Yasemin

  Hocam ben bir yildr lamine yaptirdim ama agiz yapim degisti sanki hic begenmiyorum cikarttirabilirmiyim cikartsam dogal disimimi kullanabilirmiyim antalya da yaptrmstim simdi elazığ dayim burda yapan yerde yok 🙁

 • Bunu Cevapla ebru

  Merhaba, benim diş köklerimde kemik kaybı varmış. peridontoloji uzmanına ameliyat olmam gerekiyormuş. bu ameliyat sadece ilerşemeyi mi önlüyor yoksa tedavi mi ediyor? Ben dişlerime yaprak kaplama yaptırmak istiyordum tedavi sonrası yaptırabilir miyim acaba?

 • Bunu Cevapla Fatih

  Hocam merhabalar benim ön dişlerim uzun ve az bi ğayrıklık var doktora gittiğimde dolgu yapacağını söyledi ama bana dolgu yapacağı için dişlerin büyüyeceğini bunu göze alırsan alışabilirsen yapalım dedi büyümeden kasıt nedir birde doğal bi görünüm olur mu ayrıca hocam dişlerim uzun olduğu için onları kısaltacak

 • Bunu Cevapla fırat

  merhaba , hocam benim ön dört dişim de kısa bunları uzatmak istiyorum bunun için nasıl bir uygulama gerekmektedir ve maliyet yönünden nekadar para istenir ?

 • Bunu Cevapla mihriban

  Ön iki dişimin araşı kırıldı ve çürüdü. Çok uzun oldu. Görünüşte çok çürük gibi görünmüyor ama yine de yaptırmak istiyorum . Napacam ben😯

 • Bunu Cevapla Enes

  Doktor bey sol arka dişimden biri dolgusu düştü ve apse yapmış büyük ihtimalle çekilecek ben bütün dişlerime porselen kaplama yaptırmak istiyorum 17 yaşındayım başarılı bir sporcuyumda aynı zamanda milli takımdayım fazla zamanım yok bir an önce yapılmasını istiyorum ağrı yapıyor ve rahatsız oluyorum

 • Bunu Cevapla Ecem

  Ön dişim kanal tedavisinden sonra morarma siyahlanma oldu napıcam:( tek bir dişe olurmu o yaprak kaplama

 • Bunu Cevapla Simge

  İyi günler doktor bey. Benim üst iki dişlerimin yanındaki dişim geride. Aynı diğerleriyle aynı sırada değil. Yaprak diş uygılaması yapılabilir mi acaba ? Oldukça merak ediyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Simge hanım merhabalar bir ortodonti uzmanına başvurarak ortodonti tel tedavisi uygulanabilir.

 • Bunu Cevapla KADİR

  Merhaba hocam ben küçükken kaza yaptım on dişinin birisi kırıldı diğeri catlak ve alt çenede ki on dişlerde de ufak tefek kırıklar var ne yapmam gerekiyor

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kadirbey lamine diş kaplama tedavisiyle yada yaprak diş tedavisi istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla KADİR

  Merhaba hocam ben küçükken kaza yaptım on dişinin birisi kırıldı diğeri catlak ve alt çenede ki on dişlerde de ufak tefek kırıklar var ne yapmam gerekiyor

 • Bunu Cevapla Tansu

  Merhaba,benim dişlerimde de sorun var. Açık kapanış benimkisi acaba bu yaprak porselen azda olsa bu sorunu çözebilir mi ? Hangi doktora gittiysem ortodonti tedavisi uygulayalim dediler ama kimsede cesaret edemedi yapmaya siz ne önerirsiniz acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Tansu Merhabalar açma-kapama bozukluklarında kesinlikle kaplama tedavisi uygulanamaz öncelikli olarak bir ortodonti tedavisine muayene olmalısınız.

 • Bunu Cevapla Furkan

  Merhaba ben 14 yaşındayım on iki disimin ortasinda çürük oluştu ve hafif bir kırılma meydana geldi bu çürüme diger dislerimede atladi on dort disim maf oldu doktora gittik bu dislere dolgu ve kanal tedavi yapti dislerimin rengi degisti biri farkli digeri farkli sararmalar meydana geldi ve cok itici duruyor ve on disimin yanindaki diside dolgu yapacakken onu kesti daha sonra iltihap var yaparsam agzin şişer dedi yarisi kirik ve orasi çukur gibi derin baya derin ve kirik oldugu icin yemek yerken hep arasina gire gire orasi çürüdü ne yapmam gerekir 18 yasindan sonra kaplama olacak dedi ama daha 4 senem var ve cok itici bir görünüşe yol aciyor ne yapmam lazim yardim edin

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Furkan Bey merhabalar 18 yaşına geldiğinizde bu Dişlerimizin kaplama tedavisi olması gerekiyor

 • Bunu Cevapla Şafak

  Doktor bey ben 19 yaşındayım dişlerim ayrık buda beni rahtsız ediyor ve lamine yaptırmak istiyoırum yaptırmalı mıyım 2 dişime maliyeti ne kadar olur ve ömrü ne kadardır

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Şafak Merhabalar ayrık olan dişlerde lamine kaplama tedavileri oldukça estetik sonuçlar verebilir maliyeti ise bu işlemi gerçekleştirecek olan Diş hekimine bağlı olarak değişmektedir

 • Bunu Cevapla aysel

  Doktor bey ben 28 yasındayım iki ön dişim ayrık ve büyük 2 diş yerini kaplıyor ve yanındaki dişlerim de yok köpek dişinden önceki ben laminate venerler yöntemini düşünüyorum kararsızım çünkü kaplama istemiyom bu yaştan sonra telde istemiyom ne yapmalıyım?

 • Bunu Cevapla Amine

  Merhaba bir sorum olacaktı 24 yaşındayım benim de ön dişlerimin birinde küçüklükten beyaz leke vardı şuan o leke aşınıyor çukur olmuş kırılmak üzre
  Bende kaplama yapmak istiyorum korumak için fakat sadece iki ön dişe yaptırılabiliyor mu?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Amine Hanım merhabalar size yaprak lamine porselen kaplama tedavisini öneriyoruz Nişantaşı’nda dr.cem Erdoğan’a başvurabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Kübra

  Merhabalar, sol taraftaki köpek dişim biraz geride onun üzerine lamine eklenerek aradaki mesafe kapanabilir mi?

 • Bunu Cevapla Kübra

  Merhabalar, sol taraftaki köpek dişim biraz geride onun üzerine lamine eklenerek aradaki mesafe kapanabilir mi tel taktırmak istemiyorum tek bi diş yüzünden

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Kübra Hanım merhabalar üzerine laminate diş kaplama eklenerek Aradaki fark düzeltilemez bu dişinizin ortodonti tedavisi görmesi gerekmektedir yani tel tedavisi görmelisiniz

 • Bunu Cevapla munevver

  merhabalar sizden ricam yaprak diş fiyatını öğrenebilirmiyim

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Münevver Hanım merhabalar yaprak diş kaplama fiyatları bu uygulamayı gerçekleştirecek olan Diş hekimine göre değişmektedir net rakamlar muayene sonrasında verilecektir

 • Bunu Cevapla ferhat

  alt dişlerimde ve üst ıkı sıvrı dıslerımde sararma var dişlerim için yaprak diş uygulaması ıstıyrum yaprak diş uygulamasının fıyatı nedir

 • Bunu Cevapla Beyzanur

  Merhabalar, yaklaşık 1 ay sonra nişanım var öndeki dört dişim ayrık özellikle fotoğraf çekiminde sıkıntı olacak. Aynı zamanda alt dis etimde çekilme var. Bu durumda yapılabilmesi mümkün mü acaba?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Beyzanur hanım merhabalar ön 4 dişinize kaplama tedavisi uygulanması gerekmektedir. Size Nişantaşı’nda Dr Cem Erdoğan önerebilirim

 • Bunu Cevapla Gökhan

  İyi çalışmalar kolay gelsin. Üst öndeki 4 dişime porselen diş yaptırmak istiyorum. Fiyat araştırması yapıyorum. Sizden de bir fiyat öğrenmek istiyorum.

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gökhan bey merhabalar fiyatlar dişlerinizin durumuna göre muayene sonrasında verilecektir porselen kaplama tedavilerinde uygulanan malzemeler ve doktora göre fiyat değişimleri söz konusudur

 • Bunu Cevapla Gülsah

  Merhaba ben önümüzdeki ay izine geliyorum ve öne dogru baya cikik bir disim var. ama tel veya veneers istemiyorum. görünüm olarak cok rahatsiz ediyor beni gülmek istemiyorum. baska bir cözümü varmi bunu yaptirmak icin? varsa bunu izindeyken yaptirmak istiyorum.

  Tesekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Gülşah Hanım merhabalar Eğer Dişiniz çok fazla çarpışık değilse porselen kaplama tedavisi uygulanabilir

 • Bunu Cevapla Nurhan

  Hocam merhabalar benim köpek dişim tepede onun yanındaki dişim de ağız içine doğru bükülmüş durumda yaşım 23 nasıl bir tedavi onerirsiniz ? Ama estetik açıdan tedavi sürecinde beni rahatsız etmeyecek bir tedavi istiyorum .. dış teli olurrsa görünmeyecek biçimde içten takılabilir mi

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Nurhan hanım merhabalar sizin ortodontik tel tedavisi görmeniz gerekmektedir diğer tedavi uygulamaları Size uygun değildir

 • Bunu Cevapla Egdr

  Merhaba, üst öndeki iki dișimde hafif yamukluk var ve biraz küçükler. Sol taraftaki sivri dişim ise oldukça küçük. Genel olarak üst on dişlerimde boşluk var. Bu durumda nasıl bir tedavi uygulanabilir? Yaşım ise 22. Şimdiden teşekkürler

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba yaprak porselen kaplama tedavisi ile istemiş olduğunuz estetik görünümüne sahip olabilirsiniz

 • Bunu Cevapla Okan.beyhan

  Merhabalar doktor bey ben 16 yaşındayım son 2-3 ay hariç dişlerine hiç bakım göstermedim 13 yaşında yüz üstü düştüm öndeki 1 dış tamamen 1 dış ise yarı bir şekilde kırılda yarı kırılan dişe dolgu gibi birşey yaptılar diğer dış yerine ise takma protez var ve ben bundan nefret ediyorum.
  Ayrıca alt ve üst çenemde arka dişlerde dalga halinde çürükler var dış ile diş etini birleştiren yerlerde.Ayrıca ön alt dişimde sigara içenlerde olan sararma var fırçalama ile geçmeyen.doktor takma diş için 18 yaşında implant önerdi .diğer sorunlar için ne önerirsiniz. istanbulda oturuyorum. anlayacaginiz böyle gülünce özgüvenimin tam olmasını istiyorum ortalama fiyatlarını da söylerseniz memnun olurum

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Okan Bey merhabalar 18 yaşınıza geldiğinizde kırılan dişlerinize kaplama tedavisi uygulanabilir. Takma diş için ise implant tedavisini bende öneriyorum

 • Bunu Cevapla sibel

  merhabalar dr bey ben 28 yaşindayim dis etlerimde kemik erimesi var bu nedenle dişlerim bir birinden ayrilmis bi vaziyette acaba yaprak dis bana uygun olurmu ön dişlerim fazlasiyla ayrilmiş

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Sibel Hanım merhabalar öncelikli olarak dişetlerinin tedavi edilmesi gerekmektedir Anladığım kadarıyla sizin diş etleriniz de bir problem var daha sonra Dilerseniz yaprak porselen kaplama yapılabilir fakat öncelikli olarak ağızdaki mevcut sorunların düzeltilmesi gerekmektedir

 • Bunu Cevapla Zahide

  Merhaba doktor bey ön üst dört dişimde biraz çarpıklık var ve diş eti problemim var diş eti çekilmesi yaşıyorum. Yaprak porselen yaptırabilir miyim yine de

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Merhaba öncelikle olarak ağızdaki mevcut sorunların giderilmesi gerekmektedir bir Diş hekimine başvurarak dişeti tedavinizi gerçekleştiriniz. Diş eti çekilmesine neden olan problemlerin ortadan kaldırılması ile beraber Dilerseniz yaprak kaplama tedavisi de uygulanabilir

 • Bunu Cevapla ceyhun

  hayırlı işler hocam ön 6 dişime yaprak kaplama yaptırmak istıyorum tahmını fiyat alabılır mıyım?

  • Bunu Cevapla Uzman Diş Hekimi

   Ceyhun Bey merhabalar yapılacak yaprak porselen kaplamalar kullanılacak malzemeler veya Diş hekimine göre değişmektedir net rakam muayene sonrasında belli olabilir.

 • Bunu Cevapla Gülnur

  Merhaba doktor bey . Ben 17 yaşındayım on dişlerimden biri kırık . Yaprak porselen kaplama yapılması uygun mudur??

 • Bunu Cevapla dila

  merhabalar doktor bey dişime kaplama yaptırmak istiyorum küçükken fazla antibiyotik kullanımına baglı olarak lekeler sararmalar var ama dişlerimde cürük yok kendi dislerime zarar vermeden bu calısmayı uygulayabilir miyiz kendi dişlerimi kısaltmadan kesmeden birde takılan porselen kaplamaya zarar geldiği zaman onu cıkartıp yeniden takma sansımız oluyor mu kendi dişimize zarar vermeden. çok tesekkürler kolay gelsin

 • Bunu Cevapla Melike

  İyi günler sevgili hocam 16 yaşındayım dişlerimin yapısı küçük alt dişlerim ayrık güldüğümde alt dişlerim gözükmüyor yaprak porselen öneriyormusunuz ? Teşekkürler

 • Bunu Cevapla zehra

  Merhaba,ben ortodontik tedavi gördüm fakat ön dişim kırıktı dolgu yaptırdım birisi uzun birisi kısa kaldı tek bir dişe kaplama yapılabilir mi?

 • Bunu Cevapla Ecesu

  Doktor bey ben 17 yaşındayım küçükken ön dişlerinden biri kırıldı. Bu durumdan çok rahatsızım hangi işlem gerçekleştirilmekte ve kanal tedavisi gerekir mi ?

 • Bunu Cevapla Kübra

  Merhaba benim ön iki dişim aralıklı yağrak porselen fiyatı ne kadar

 • Bunu Cevapla Rukiye

  Merhabalar doktor bey ben 19 yasindayim alt cenem olması gerekenden biraz önde ortodontik tedavi görüp ameliyat olmak istemiyorum ameliyat olacak kadar kotu durmuyor çünkü . ortodontik tedavi görmeden yaprak porselen diş yaptirabilir miyim bi de üst dislerimde carpikliklar var acaba bu sorun olur mu bu islemde?

 • Bunu Cevapla ilknur

  Merhaba hocam üst ön dislerim olmak uzere yaklasik 10 disim kesildi ve porselen kaplama yapildi renklerini sevmedim kaplamalar agiz yapimi bozdu veener yaprak kaplama yapilmasi mumkunmudur ?

 • Bunu Cevapla Aleyna

  Merhaba 17 yaşındayım ve öndeki iki dişimin bir tanesi diğer dişlerimden biraz daha büyük ve önde. Küçükken geçirdiğim bisiklet kazası yüzünden. Bu durumdan aşırı derecede rahatsız oluyorum. Siz ne önerirsiniz?

 • Bunu Cevapla Sunay

  Merhaba, benım üst dişim geriye doğru çıktı tüm dişlerim düzgün ama o rahatsız ediyor beni acaba uygulaması ne olur ?

 • Bunu Cevapla Eda

  Merhaba,
  Benim alt çenem üst çenemle aynı hizada. Ayrıca çarpık şekilde kapanıyor. Gittiğim doktoralar dişlerimin bu durumu kamufile ettiğini söylüyor ancak diş yapım çok küçük. Yaşım da 25 olunca tel ve ameliyat gözümü korkutuyor. Bu tedavilerle güzel bi gülümsemeye sahip olabilir mıyım? Şimdiden teşekkürler

 • Bunu Cevapla GÖZDE

  iyi günler doktor bey ben 21 yaşındayım dişlerimde çürük yada herhangi bir şey yok fakat rengi hep sarı beyazlatamıyorum kaplama yada porselen yaptırmak istiyorum ama sağlıklı olduğu için kıyamıyorum dişlerime herkes yaptırma diyor fakat ben şeklini ve rengini değiştirmek istiyiyorum yaprak porselen yaptırsam sadece üst dişlerime kendi dişlerim ne kadar zarar görür?

 • Bunu Cevapla alev dağ

  Sayın Hekim,

  ön dişlerimde ayrıklık ve diş et çekilmesinden dolayı dengesizlik var. Ayrıca hem üst hem de alt dişlerimin rengi artık eskisi gibi değil malesef. ön üst dişlerime yaprak porselen tedavisi uygulatsam alt dişlerim içinde gerekli olur mu? Yoksa aynı rengi tutturabilir miyiz?

 • Bunu Cevapla Aslı

  Hocam meraba benimde ön dişlerim uzun ama diğer dişlerim yanında çok küçük kalıyo bide dişlerimi kapattığım zaman eşitsizlik var bu kaplamalarin bir tanesimi 730 yoksa birkaçımı

 • Bunu Cevapla Lale

  Merhaba ön 4 dişimde kaplama var fakat değiştirmek istiyorum,bir De üst çenemde görünen tüm dişlerimi de değiştirmek istiyorum,biraz sıkıntılı dişlerim var,bununla ilgili ne önerebilir siniz

 • Bunu Cevapla Göksu

  Merhaba benim ön 2 dişimle köpek dişleri arasındaki dişim yok genetik bir şey ve içeride kök yok lamine porselenle bu durum düzeltilebilir mi ?

 • Bunu Cevapla didem

  Merhaba doktor bey benim ön ust iki disim biraz yamuk tel taktirmadan daha guzel gorunmesi mümkün mü ?gulusumu begenmiyorum bu yüzden

 • Bunu Cevapla Gaye

  Merhaba Doktor bey. Benim ön 2 üstten ikiside altta olan dişlerim ayrık. Bu cocukluktan beri beni rahatsız eder gülmemi engeller. Diş teli cok zaman aldığı için yapmak istemedim. Bana ne önerebilirsiniz veneer olurmu? Sadece 4 tane dişe veneer yapıldığında bu belli oluyormu, dişlerim düz eğrilik veya başka bi sorunum yok şükür, sadece ön dişlerim aralıklı buna bi çözüm bulmak istiyorum. Fiyat bilgiside verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler..

 • Bunu Cevapla zehra

  merhaba ben ortodontik tedavi gördüm fakat ön dişim kırıktı dolgu yaptırdım birisi uzun birisi kısa kaldı tek bir dişe kaplama yapılabilir mi?

 • Bunu Cevapla Gilaay

  Merhaba,zirkonyum kaplama ile lamine porselen kaplama arasındaki fark nedir? Teşekkürler

 • Bunu Cevapla Müzeyyen Şahin

  18 yaşındayım. Yan kesici dişlerim tam çıkmadı küçük kaldı lamine kaplama yaptırmak istiyorum olur mu acaba?

 • Bunu Cevapla Hilal

  Merhaba. Ben 26 yaşındayım 15 yaşında 2 buçuk sene süren diş teli tedavisi gördüm sonradan dişlerimde öne doğru açılmalar oldu ön dişlerim tam kapanmıyordu ama dişlerimin görüntüsü güzeldi. Fakat doktorum tekrat taktırmamı önerdi bu yüzden bir sene önce tekrar taktırdım şuan tedavim sürüyor. Dişlerimi kapatmak için diş aralarında kesmeler yapıldı şuan dişlerim kapanıyor fakat üst dişlerimde ön dişlerimin yanındaki dişler küçüldü ve doktor ön iki dişimin arasında telden dolayı ufak bi kaymayı düzeltmek için boyunda törpüleme yaptı ama boyu ve görüntüsü çok değişti. Dişlerim küçülüp ön dişlerimde kısaldı. Ön dişlerim diğer dişlerimle aynı seviyede neredeyse. Ve bu beni çok mutsuz ediyor keşke taktırmasaydım diyorum artık. Acaba bu ön dişlerim teller daha çıkmamışken biraz aşağı çektirip uzatılabilir mi? Bunu doktorumdan istemeli miyim?
  Böyle olmazsa sadece bu ön iki ya da dört dişimi yaprak kaplama yapılır mı? Yapılırsa diğer dişlerimden farklı durur mu? Dışarıdan anlaşılır mı? Yoksa tamamen doğal görünüm sağlanabiliyor mu?

 • Bunu Cevapla Naz

  Mrb doktor bey ben 25 yasindayim ve dislerim baya bi carpik cene tipi dislerime gore kucuk kalmis ve 10 sene once falan dustum on ust iki disimin ortadan ikisinden de kucuk ucgen seklinde kirik olustu ben napmaliyim tel mi yoksa kaplama mi iyi olur dis hekime gittim tel takalim dedi ama cocugum falan var teli 1.5 2 yil kaldiramam galiba kaplama ile bu caprasiklar ve kirik dislerim duzelirmi ve ne kadar saglikli olur

 • Bunu Cevapla Ecem

  Hocam merhaba sadece tek dişim öne doğru kalkık ve yamuk tel tedavisi istemiyorum ne yapabilirim? Ücreti ne olur

 • Bunu Cevapla Rumeysa

  Hocam merhabalar benim üst ön dişlerimin üçündr dolgu var ayrıca çenem küçük olduğu için dişlerim birleşmiyor tel taktırmak istedim ama kalıcı olmayacağını söyledi doktor yaprak kaplama yaptırmak istedim onun içinde dolgularımın dişin belli bir seviyesine kadar geldiğini bu yüzden onunda yapılamayacağını söyledi ama ben gene de bir umut sizede sormak istedim ya da önerebileceğiniz başka bir çözüm yolu var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

 • Bunu Cevapla Aslı

  Merhaba. Benim ön iki dişim ayrı. Onlara yaprak kaplama yaptırmak istiyorum fakat fiyatları çok yüksek. Devlet hastanesinde bu uygulama yapılıyor mu? Yapılıyorsa hangi bölüme gitmeliyim?

 • Bunu Cevapla nur

  Doktor bey ben 22 yaşındayım benim alt ve üst dişlerim bitişmiyor yani aralık var. Tel takmak istemiyorum ama Bu durumdan çok rahatsızım ve üst dört dişime yaprak lamine yaptırmak istiyorum. Fakat yaprak lamine yaptırsam bile üst çenem biraz daha önde olduğu için bitişme olmayacak. Yani bu durumda yaprak lamine yapılabilir mi? Ya da dişlerimi daha az zararla nasıl bir düzeltme yöntemi uygulanabilir?(Ablam zirkonyum kaplama yaptırdığı için onu düşünmüyorum.)

 • Bunu Cevapla Nurhan

  Mrb Doktor bey,
  Benim dişlerim baya yamuk
  Yaprak kaplama yapmak mümkün mü?
  Birde dişçim bana dayanıklı değil demişti
  Doğru mu acaba
  Düşme ihtimali var mı?
  Tșklr

 • Bunu Cevapla Ecem

  Iyi gunler. Benim on dislerimden birinin %90ni dolgu ama kendi disimden cok farkli duruyor asiri derecede sari saridegil hatta gri gibi. Onun yanindada birtane disim kaplama. Curugum varken gulemiyordum gene birsey farketmedi gulemiyorum utaniyorm cok kotu duruyor sadece 1disi zinkonyum yaptirabiliyormuyuz? Yada sadece on 4 disi yaptirsak cok kotu dururmu yardmci olursanz sevnrm smdiden tesekkr edyrm ☺

 • Bunu Cevapla altay

  Merhabalar,

  Ben bundan 15 yil kadar üst ve alt kisimlarda yaklasik 12 dis keramik kaplama yaptirmistim. Suan alt cene ön 4 disim köprü kaplama ve sallanmaya basladi arti damagimda sizlama oluyor.
  Sayin Doktorum, ben komple dislerimi kaplama yaptirmayi düsünüyorum eger fiyat konusu uygun olursa.

  Komple zirkonyum kaplama fiyati ne olur? Ve kac günde islem bitiyor?

  Bana tam olmasada yaklasik fiyat verirseniz cok sevinirim.

  bana ulasabileceginiz mail adresim:

 • Bunu Cevapla buse

  Merhaba doktor bey. Ben 19 yasindayim. Dislerim agzima gore buyuk ve sarilar. Ne yaparsam yapayim sarilik malesefki gitmiyor. Dislerimi kucultmek istiyorum bu islemle mumkunmudur acaba ?

 • Bunu Cevapla Kübra emeç

  Merhaba benim ust dilerim seyrek nasil ni tedavi onerirsiniz kaplama yaptirirsam cok komik duracagini soylediler cesaret edemedim bana tavsiyeniz nedir tesekkur ederim.

 • Bunu Cevapla ayse

  merhaba doktor bey ben dislerimin hepsine zirkonyum kaplama yaptirdim tek istegim dogal ve kücük dislerdi yinede dogal olmadi acaba birde bu yöntem uygulanabilirmi kaplamalarin üstüne

 • Bunu Cevapla EBRU

  merhabalar doktor bey ben 18 yaşındayım ve ön bir dişimde yamukluk var doktora göründüm ve üst çenem dar olduğu için plak takılması gerektiğini söyledi fakat ne diş teli istiyorum nede plak ne önerirsiniz

 • Bunu Cevapla Funda Cantürk

  Merhabalar
  Ben yaprak porselen ile ilgileniyorum. Size resim yollamak istiyorum. Şubat ayında İstanbulda olacağım 2 haftalığına. WhatsApp den iletişim kurmamız müslüman mü acaba ?
  Funda

 • Bunu Cevapla Gonca

  Merhabalar, ön dişimin biri çarpık diğerine doğru eğri hafif ucu da yandaki ön dişimin üstünde diyebilirim yaprak porselen benim için uygun mu tek bir diş için tel takmak istemiyorum ama sağlıklı dişim aşındırılcak da diye korkuyorum bir doktor olarak tavsiyeniz nedir ne yapmalıyım?

 • Bunu Cevapla Serkan

  Merhaba yapak lamine on dış kırıklarında kompozit dolgulardan daha doğal mi görünür ve fiyat listesi gonderebilirmisiniz

 • Bunu Cevapla cemre

  merhabalar ben uzun yıllardır sarı ve lekeli dişlerden şikayetçiyim ne yaptımsa çözüm bulamadım dişlerimi temizletiyorum ve geri gelme süreleri gittikçe kısalıyor renk açma işlemi de yaptırdım o da ancak 8 aydan az dayandı.Ne öneririsiniz?

 • Bunu Cevapla nur

  merhabalar ben 15 yaşındayım ön dişimin bir tanesinde delik gibi bişey var ve çok kötü duruyor ne ysem orda kalıyor diş kaplama istiyorum..

 • Bunu Cevapla Sevilay

  Doktor bey benim ön disim bir tane dönük nasıl bir uygulama yapılabilir

 • Bunu Cevapla Rabia

  Doktor bey diş Eti çekilmesi oluyor bende ve biraz da ayrık dişlerim sebebi bu olabilir mi diş Eti çekilmesinde? Yaprak porselen yaptırdığım takdirde bu problemi ortadan kaldırabilir miyim? Teşekkürler..

 • Bunu Cevapla Dilara

  benim sağ köpek dişim yukarda sadece o dişimde kusur var ve bir diş için de tel taktırmak istemiyorum acaba sadece o dişimi kaplama ile uzatmam mümkün mü

 • Bunu Cevapla Nejla

  Merhaba doktor bey ben 21 yaşındayım dişlerimde egrilik problemi var ama sadece Ön alt dislerimde yani tel taktırmak istemiyorum. Yamuk olan dişlere de bu işlem yapilabilirmi?

 • Bunu Cevapla AYS

  Merhabalar benimde ön dişim kırıldı onu çektiler ve diş teli taktılar arsında ki bolluk kapandı ama tellerim çıktıktan sonra lamine yapılacakmış sizce uygun mudur ?

 • Bunu Cevapla Sezer

  Doktor bey merhabalar
  Ön 4 dişimin araları açık yaprak kaplama yaptırmak istiyorum ama ön sağ dişimin biri kırık olduğu için porselen kaplama yaptırmıştım 3 sene önce şimdi dibi kararmaya başladı görüntü açısından porselen dişin yerine yaprak diş olur mu

 • Bunu Cevapla Seda hançer

  Doktor bey benim ön iki disimin alt tarafında küçük disimden daha beyaz olan yerler var mine eksikliğinden dolayı olduğunu söylediler lamine uygulaması bu durumda da yapılabilir mi ben tel taktırmıstım önceden lamine uygulaması için diste fazla aşındırma oluyor mu

 • Bunu Cevapla Ferhat

  Iyi günler doktor bey ben 25 yasindayim ama dislerim yaşıma gore cok küçük kaldilar ve ayriklar ne yapmam gerekio

 • Bunu Cevapla ŞEYMA KAZAK

  Merhaba
  HOCAM benim ön dislerimin 4 ü sarı renkte temizletme islemi yapildi ama hala ayni bende kaplama yaptirmayi düsünuyorum bi fiyat bide bu konu hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim.Hayirli çalişmalar..

 • Bunu Cevapla ezgi

  Porselen lamine dış tedavisi devlet hastanelerinde yapılıyor mu acaba bide sigorta karşılar mi

 • Bunu Cevapla Can

  Merhabalar hocam , ben denize cakilma sonucunda ön üst 3 disimi parcaladim. 1 tanesi kökten kirildi ama düsmedi 2 tanesinin kökük duruyor ama diş etine kadar kirik. Simdi ben hem estetik acidan hemde saglik acisindan bunlari yaptirmak istiyorum. Ama neyin dogru oldugu konusunda fikrim yok bi kac yere muayene oldum 4000 5000 fiyatlar cikardilar kanal tedavileri empress kaplama falan lutfen hardimci olurmusunuz.

 • Bunu Cevapla ayse

  Mr b doktor bey benim sadece öndeki 1 disim çarpık diğer dişimin üzerinde yaprak porselen yapsam çok kötü durur mu yani çok farklı durur mu diğerlerinden

 • Bunu Cevapla ÇAĞRI

  MERHABA HOCAM ;
  DİŞLERİMİN GÖRÜNTÜSÜNDEN RAHATSIZLIK DUYDUĞUMDAN DOLAYI PORSELEN DİŞ YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT AİLEM KENDİ ORJİNAL DİŞLERİMİ KAYBETMEMDEN DOLAYI BİRAZ ENDİŞELİLER TABİ..KARARSIZIM HOCAM… SIKINTI YAŞARMIYIM

 • Bunu Cevapla Gizem

  Merhaba doktor bey benim ust cene darligi alt cene genisligi var 25 yasindayim dislerimdede carpiklik var kisa surede onerebileceginiz tedavi varmidir

 • Bunu Cevapla Elif

  Doktor bey merhaba ben 17 yaşındayım ön dişimin biri sanırım 1 numaralı diş oluyor yarısı kırık kanal tedavi olmuştu bu sebeple grileşti lamine olur mu acaba doğal dursun istiyorum ya da başka yöntem ?

 • Bunu Cevapla Selin

  Iyi günler doktor bey 12 yaşındayken bisikletten düsüp önde ki iki dişim kırıldı dolgu tedavisi uygulandi belli bi sure gectikten sonra dislerimin birinde iltihap oldugu anlasilarak kanal tedavisi oldum ve suan o kırık disim diger dislerime gore daha kararmis duruyor 20 yasindayim 20 yas dislerim ciktigindan dolayi kırık olan iki disim carpiklasti
  Ondeki dislerime lamina tedavisi istiyorum ama cesaret edemiyorum ya da baska onermek istediginiz bi tedavi varmıdır
  On disim de kanal tedavisi gecirdigim icin lamina tedavisini engeller mi
  Guzel dislere sahip olmao istiyorum yardimci olur musunuz?

 • Bunu Cevapla eda

  akrilik yaprak kaplama ile seramik yaprak kaplama arasindaki fark nedir

 • Bunu Cevapla Banu

  Benim de 2 ön dişim kırık ve 15 yaşındayım gülerken hiç rahat olamıyorum kendime küstüm

 • Soru Sorun